איך הופכים פרסומת מעצבנת בפייסבוק לפרסומת המביאה מכירות?

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> איך הופכים פרסומת מעצבנת בפייסבוק לפרסומת המביאה מכירות?
איך הופכים פרסומת מעצבנת בפייסבוק לפרסומת המביאה מכירות?
מאת: אבי וייס, 15.8.13, 21:00עומר אפרת
 
בלעדי: השגת שיפור של עד 60% במכירות במסעי פרסום מקוונים, זו מהפכה שיווקית המושגת בזכות כלים של Big-Data בענן, מבית חברת הסטארט-אפ Sensegon.    
 
"אנו מציעים לעולם הפרסום מערכת, שלא הייתה להם עד היום ושאין לה מתחרים ישירים בשוק", מדגיש עומר אפרת, מנכ"ל Sensegon, שמפתחת קמפיינים שיווקיים לארגונים ועסקים גדולים מבוססי פרופיל התנהגותי של הלקוח הפוטנציאלי. "זו למעשה הגשמת החלום של עולם הפרסום. בעולם הפרסום יש מתודולוגיות רבות. אבל, בסופו של דבר, המפרסמים לא יודעים איזה פרסום יתפוס את האנשים הרואים אותו. לכל צפייה יש מחיר. צפייה מבוזבזת היא בזבוז כסף של המפרסם".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם עומר אפרת, כדי לשמוע כיצד עולם הפרסום המקוון מתמודד עם חוסר העניין של הגולשים בפרסומות, שמציפות אותם מכל כיוון, ולמה הפתרון שלהם כן עובד ברשתות החברתיות המקוונות. שכן רק לאחרונה דיווחנו  על שת"פ בין סנסגון לפובליסיס ישראל, לגבי ניתוח פרופילים של משתמשים בפייסבוק עפ"י התנהגותם ולא רק עפ"י תחומי העניין המוצהרים, לאיתור משתמשים מתאימים לפי מאפיינים ייחודיים עבור מפרסמים שונים.
 
שאלה: מה אתה מציעים לארגונים ולעסקים?
עומר אפרת: "התחלנו עם פיתוח טכנולוגיה עבור התעשיות הביטחוניות. אולם, מהר מאוד הבנו, שהמערכת שלנו מתאימה לתעשיות רחבות יותר ושינינו כיוון. השקיעו בנו שתי קרנות הון סיכון, שעזרו לנו לשנות כיוון, מחברה לזיהוי התארגנות טרוריסטים וזיהוי סיכונים לפי ניתוחים פסיכו-סוציאליים של אנשים חשודים, לחברה המציעה ערך לעולם הפרסום, במיוחד הפרסום המקוון. כרגע, הפתרון שלנו עובד במערכת הפרסום בפייסבוק.
 
אנו יודעים לפלח את המטרה של הפרסום ולאתר את מי שחובב סיכונים, מי מופנם, מי פרקטי וכך הלאה. אנו יודעים לזהות את כל סוגי הטיפוסים הקיימים בעולם. לכל אחד מתאים מסר אחר. זאת, בנוסף לפרטים הידועים כבר, של פילוח לפי גילאים, מין, מקום מגורים, הכנסה וכיו"ב".
 
שאלה: מה מיוחד בפתרון שלכם, מול כל הכלים האחרים הקיימים לפרסום מקוון שיש בשוק?
תשובה: "לא כל אדם מתנהג אותו דבר כמו חברו. לכל אדם יש דפוס התנהגות אחר. המפרסם לא יודע זאת כשהוא יוצא למסע פרסום מקוון. הוא יודע לפלח לפי פרמטרים קבועים כמו: גיל, מין ומקום מגורים, שיש לו מידע על זה מהרשת החברתית. אולם, הוא לא יודע אם זה 'יקלע למטרה'.
 
היכולת שלנו היא לזהות את דפוסי ההתנהגות של האנשים, שזה שירות, שעולם הפרסום רוצה לדעת בזמן אמת. למשל: האם אדם הוא חובב סיכון או שונא סיכון. זה מידע מאוד חשוב במכירה ובשיווק. למעשה, זה מידע קריטי להצלחת המכירה".
 
שאלה: איך אתם יודעים לזהות זאת?
תשובה: "מנוע הזיהוי שלנו נבנה על יסודות ניתוח התנהגויות, עוד בגלגול הקודם שלו, שנועד למטרות ביטחוניות. אנו כבר שלוש וחצי שנים בשוק, כשבשנים הראשונות בנינו את מנוע הזיהוי והניתוח לפי פרופילים התנהגותיים של בני אדם. בנינו מערכת של איסוף ואנליזה על בסיסי מידע קיימים.
 
אנו מנתחים מידע קיים וגלוי. לא כמו פרשת PRIZM של ה-  NSAבארה"ב. זו מערכת לומדת, שרצה כל הזמן ברקע. כעת היא רצה בפייסבוק. כתוצאה מכך, המפרסם יודע לתת מסר מפולח המתאים לאדם, שמקבל את המסר.
 
אנו מספקים טכנולוגיה בענן במודל ה- SaaS לחברות וסוכנויות הפרסום. ברגע שהן לוקחות את הכלי, הן לא מבינות איך הן עבדו קודם בלי זה. הכלי מסביר את עצמו מיד לאנשי פרסום.
 
השלב הראשון, שאנו מספקים לו פתרון, זה פרסום בפייסבוק. זאת, מאחר  שיחסית היה קל יותר לאסוף את המידע בפייסבוק. אך נעבור בקרוב גם לפלטפורמות אחרות. המנגנון שלנו בפייסבוק יוצר קבוצות אנשים בעלי תכונות התנהגות מסוימות המתאימות למסר של הקמפיין. בכל קמפיין ובכל מסר חייבים לבנות מחדש ולנתח מחדש את הקבוצות. כי למסר מסוים מתאים למשל מישהו עם פרופיל של הרפתקן, אבל במסר אחר זה לא מתאים לו, והוא נהיה הססן, חששן או פחדן".  
 
שאלה: מה הלקוח שלכם למעשה מקבל ממכם?
תשובה: "הוא מקבל מאתנו פלטפורמה המכונה 'מערכת הגשה'. זו המערכת, שדרכה מעלים המפרסמים פרסומות לפייסבוק. לכל קמפיין, המפרסם מבצע הגדרות של מטרות ומגדיר את האישיות של הלקוחות, שהקמפיין מכוון אליה.
 
ניתן למשל להגדיר בין המטרות, שהקמפיין יהיה מכוון לאנשים הישגיים, או חדשניים, או נועזים או פרקטיים. ניתן להגדיר עד 8 סוגי טיפוסים ראשיים וניתן להשתמש בכמה טיפוסים במקביל, כי כל אדם הוא שילוב של כמה תכונות גם יחד.
 
לאחר הניתוח של המערכת, מקבלים מידית את הקמפיין המכוון לאנשים המתאימים, כולל 'דפי נחיתה' מתאימים. דהיינו: אנו יוצרים תהליך מכירה שלם, שהותאם לפרסונה, לאישיות של האדם הגולש, עם תמיכה בכל הכלים, שיש בידי הפרסומאי".
 
שאלה: יש הוכחת ROI בשימוש במערכת הזו?
תשובה: "בהחלט. יש לנו כבר לקוחות פעילים בארץ ובעולם. הם מדווחים על עלייה של בין 17% עד 60% במכירות, מול קמפיינים ללא הכלי שלנו. זה שיפור דרמטי במכירות, ששום כלי אחר לא יכול לספק".
 
שאלה: במה אתם שונים מהמתחרים בעולם "שיפור הפרסום המקוון"?
תשובה: "המתחרים שלנו נותנים כלים סטטיים, בעיקר כלים מאוד יקרים לניתוח. אם אלו כלי Big Data, הם מאוד יקרים ומאוד איטיים. אף אחד מהכלים הללו לא מספק מענה ל- Targeting. למיקוד של מסע הפרסום. זה שוק, שאין בו עדיין שחקנים גדולים ולכן יש בו הזדמנויות עבורנו.
 
המתחרה הראשית היא Kenshoo, שהיא די גדולה. אולם, מכירות מבוססות פרסונות – אישיות, הן הדבר הייחודי שלנו ומבדל אותנו בשוק הזה. התוצאות שלנו במכירות מדברות בעד עצמן. אנו מספקים טכנולוגיה והלקוח רואה בעצמו מיד את התוצאות.
 
יש חברות רבות המשלמות על פרסום לפי לידים. הן מודדות במדויק את השיפור בעת בה הן משתמשות בכלים שונים. לכן, הן יודעות מה עובד ומה לא עובד בפרסום. אי אפשר למכור להן חלומות בלי קבלות".
 
שאלה: איך השוק קיבל אתכם?
תשובה: "התחלנו והשקנו את המוצר בינואר 2013, וכבר יש לנו כמה הצלחות יפות בשוק הפרסום. אנו אומרים למפרסמים: פרסום מקוון לא חייב להיות פרסום המעצבן את הגולשים. אם זה מעצבן, סימן שהמפרסם טעה במסר וטעה בקהל היעד. זה החוזק שלנו להביא את המפרסמים למצב בו הם לא יטעו. הגולשים מאוד רגישים, אם הם רואים פרסומת מעצבנת או שלא מושכת אותם".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
עומר אפרת: "אני חולם שנהיה הסטנדרט בתעשיית הפרסום של 'מערכות הגשה'. אנו נמצאים בתחתית צינור השיווק והמכירות, אנו אלו המביאים את הערך לכל הצנרת הזו.
 
שוק הפרסום החברתי הוא בן כ- 12 מיליארד דולרים עולמי, ממנו 8 מיליארד דולרים מגיעים מארה"ב. 70% מזה נקנה ע"י כמה סוכנויות פרסום גדולות. 3% עד 5% מנתח שוק זה אלו 'מערכות הגשה', שזה שוק של כ- 200 מיליון דולרים לשנה. זה יספק אותי אם נוביל, בשלב ראשון, את השוק הזה.
 
כשנעבור למערכות אחרות דוגמת לינקדאין, גוגל, טוויטר, השוק שלנו יגדל. הלכנו לפייסבוק בתור מטרה לשנתיים הראשונות של החברה, כדי להוכיח לעולם הפרסום, שהכלי שלנו עובד ומביא תועלת של ממש לכל המשתמש בו.
 
אנו מתכוונים להיכנס בעתיד לשווקי הפרסום של סין ורוסיה, ששם יש מערכות חברתיות לגמרי אחרות. פייסבוק היא לא הפלטפורמה החברתית המובילה שם.
 
אני נפגש עם החברות המפרסמות הגדולות בעולם ומציג להן את המערכת. זה עוזר לקדם את המכירות ללקוח האמיתי שלנו: סוכנויות הפרסום. אנו לא מוכרים לחברות המפרסמות, אלא לסוכנויות הפרסום. מי שמשקיע כסף בפרסום רוצה לראות תוצאות ואנו מספקים את היכולת הזו לסוכנויות הפרסום. אני מאמין שהמשקיעים הגדולים בפרסום ירצו שמשרדי הפרסום ישתמשו בכלי שלנו, כי הוא מביא ערך ממשי להשקעה שלהם במסעי פרסום". 
פרסום חברתי 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים