אין כל סתירה בין מיזם טכנולוגי והשפעה ותרומה לחברה (סושיאל-טק).

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> אין כל סתירה בין מיזם טכנולוגי והשפעה ותרומה לחברה (סושיאל-טק).
ניתן להירשם עד 30.9.15 לאקסלרטור הייחודי שיש בישראל (TechForGood Rally) לסטארטאפים טכנולגיים מתקדמים, עם השפעה חברתית ושימוש בפתרונות טכנולוגיים חדשים כדי להשפיע חברתית ולקדם פתרונות של בעיות חברתיות ובריאותיות גלובליות.
מאת: אבי וייס, 27.9.15, 11:20עומרי בורל

בין האקסלרטורים הייחודיים הקיימים בישראל, תופס מקום חשוב האקסלרטור הטכנולוגי-חברתי TechForGood Rally השוכן בתל-אביב, שפתח את עצמו להרשמה למחזור השני של מיזמים (הרשמה כאן, עד 30.9.15), ובמפגש של קרוב ל-200 יזמים, שנערך ב-24.9.15, פרסו יזמי האקסלרטור את הגישה, היתרונות והשיטה, שבה פועל האקסלרטור הייחודי הזה.

 עומרי בורל (בתמונה משמאל), מנהלת שותפה, The Rally: "אני יחד עם השותפים שלי מנהלים קהילה מאוד ייחודית ואנו עומדים בפני פתיחת המחזור השני של היוזמה שלנו, אחרי שהמחזור הראשון סיים בהצלחה. אחד המיזמים, שהיו במחזור זה זכה בפרס ובהכרה בינלאומית ונציג כאן הצלחות נוספות, למרות שאנו ממש בתחילת הדרך. 

אנו אקסלרטור המבצע שת"פ הדוק בין ארגונים קטנים וגדולים, לרבות ארגונים גדולים מאוד בישראל ובעולם, כדי לשלב טכנולוגיה, עסקים והשפעה חברתית. הבסיס, שעליו הוקם האקסלרטור, היה 'מרחב עבודה' (Hub), שפעל בתל-אביב במשך 9 שנים כחלק מארגון Impact Hub, וחלל עבודה המושכר ליזמים ועסקים קטנים שיש להם מטרות חברתיות. 

אנו חשבנו, שהגיעה העת לקחת את הנושא הזה צעד אחד קדימה. ישראל ידועה כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית וכמות היזמים הקיימים כאן היא מדהימה. האקסלרטור TechForGood Rally שם לו למטרה לרתום את היכולות הללו כדי להפוך את ישראל למובילה בחדשנות טכנולוגית, שתייצר פתרונות לסוגיות החברתיות הבוערות בעולם. המטרה שלנו היא לסייע ליזמים טכנולוגיים לקדם את הפתרון שלהם לפתרון אפקטיבי ומוביל לסוגיות חברתיות, בפתרון חוצה גבולות, תרבויות ועמים. 

הגעתי לרעיון הזה דרך ארגון, שאני הקמתי, בשם Minga, וביחד עם 'האב תל אביב' ו-TechforGood התחברנו יחד כמה שותפים ליוזמה להקמת האקסלרטור. צרפנו לאקסלרטור ארגונים וגופים רבים, שבלעדיהם הפרויקט הזה לא היה יכול להתקיים. קיימת בשנים האחרונות התקדמות יפה בישראל בתחום רתימת הטכנולוגיה לפתרון בעיות חברתיות. אולם, אנו עדיין נמצאים ממש בתחילת הדרך כשיש מדינות, שבהן הנושא הזה מאוד מפותח. 

יש כבר גיוסים וקרנות הון סיכון המתמחות בהשקעות בתחום הספציפי הזה ויש לנו תומכים רבים בארץ ובעולם לכיוון בו אנו הולכים. גם המדינה מתחילה לפעול: יש כבר 2 קרנות של המדען המשקיעות ביוזמות חברתיות ויש כבר חממת מדען אחת ראשונה בחיפה לתחום ה-eHealth, שהוא אחד התחומים של יוזמות לפתרון בעיות חברתיות. 

כדי שלא יהיה ספק, הסטארטאפים שאנו מקבלים לאקסלרטור קודם כל נמדדים בתחום הכלכלי. הם צריכים להראות ROI. לא מדובר במיזמים של איסוף תרומות מהציבור לצרכים חברתיים. זו לא המשבצת שלנו. אנו מצפים מהמיזמים, שיביאו ערך לעצמם, למשקיעים בהם ולחברה. אנו מצפים לראות מיזמים, שיהיה להם ערך שוק מדיד. 10 סטארטאפים סיימו ממש לאחרונה את המחזור הראשון וזו דוגמה להמחשה, שיש בישראל מיזמים העונים על הקריטריונים הללו. 

מה אנו נותנים למיזמים המצטרפים אלינו? התכנית שלנו היא בת 4 חודשים מאוד אינטנסיביים. היזמים מקבלים 'מרחב עבודה' עם פעילות יזומה של יומיים בשבוע מצידנו, כולל סדנאות תוכן עם היזמים. אנו עובדים עם היזמים לפי הצרכים שלהם. לכל יזם מותאמת תכנית אישית ומנטור אישי. יש לנו מעטפת שלמה של מנטורים. סך הכל יש לנו מעל ל-60 מנטורים, מומחי תוכן בכל תחום, שבו היזם יזדקק לסיוע. לכל מנטור יש שעות פעילות קבועות וידועות באקסלרטור. 

אנו מעדיפים לקבל מיזמים בשלבים מוקדמים, אבל מוכנים לקבל מיזם בכל שלב, החל משלב הרעיון ועד שלב מוצר מוכן לשיווק. אנו נתאים את התכנית למצב של של המיזם בעת שהוא מתקבל אצלנו. אנו מעמידים אמצעים רבים לטובת היזמים, בהתאם ליוזמה שלהם. הסוגיות החברתיות, שאנו עוסקים בהם הן די משותפות לכל העולם המערבי, דוגמת אוכלוסיות הקשישים, אוכלוסיות בעלי המוגבלויות, בעלי צרכנים מיוחדים ועוד.

לכן, יש לנו שותפים רבים, שהם דבר די ייחודי ונותן ערך ליזמים הנמצאים אצלנו. הארגונים הללו שותפים למיזמים ברמה היום יומית ובכלים שיש להם ושהם מעמידים לטובת המיזמים. לדוגמה: תנובה, בנק לאומי ומגדל. כל חברה תתמוך בתחומים, שבה היא מתמחה ומוצאת לנכון. למשל: תנובה תומכת במיזמים בעולם המזון. בנק לאומי תומך במיזמים בעולם הפיננסי - במסלול של 'כלכלה שיתופית', מגדל ביחד עם ג'וינט-אשל תומכים בפתרונות לאוכלוסיות המבוגרות. יש לנו מסלול נוסף של עמותת 'כתף אל כתף' המפעילה אצלנו תמיכה במסלול של 'צמצום פערים חברתיים וכלכליים'. זה תחום חדש אצלנו ואנו מצפים למצוא יזמים גם בתחום הזה.

מלבד החברות הגדולת, יש לנו שת"פים עם משרדי עורכי-דין, רואי חשבון,  גוגל, שגרירות בריטניה ו-Hub בריטי. כך, שהיזמים מקבלים מעטפת מלאה לפעילותם, עם הכנה מתאימה לחשיפה לעולם הגדול. אנו חושפים את היזמים לעולם הפיתוחים החברתיים בבריטניה, תחום שמאוד מפותח בבריטניה ויש בו לא מעט משקיעים. יש לנו גם שותפים בעולם ההון-סיכון: Impact First, שזה VC, שהוא חלק מפיטנגו ומשקיע רק ב-Social-Tech. 

במהלך כל מחזור אנו מייצרים 3-4 אירועי Pitch כדי לחבר את היזמים עם משקיעים ושותפים פוטנציאליים וכן היזמים מבלים שבוע ב-Google Launchpad, בבית גוגל בת"א. אנו מספקים ליזמים שירותי יח"צ (יחסי ציבור) עם חשיפה עצומה של הסטארטאפים שלנו במדיה בארץ ובחו"ל. כך, שמעטפת השירותים היא מקצה לקצה. 

אנו לא לוקחים אקוויטי מהיזמים. בסך הכל אנו לוקחים תשלום בסיסי מאוד של 'דמי רצינות', של 3,000 ש"ח לכל התקופה למיזם.

שיטת העבודה שלנו היא במתודולוגיה של Lean Startup עם דגש רב להתנסות בשטח, התנסות ב-MVP אחד או שניים במהלך המחזור ואנו עובדים עם Lean Canvas.

נקלוט במחזור הקרוב 10 עד 12 חברות ונמשיך במסלול הזה של 2 מחזורים בשנה. כך, שיזם שלא הצליח להתברג במחזור מסוים יכול לנסות להתקבל למחזור הבא". 

ניר שמעוני, שותף מייסד ומנכ"ל, TechForGood: "הרעיון מאחורי היוזמה להקמת פעילות כמו זו הקיימת כעת באקסלרטור היא: ראינו, שיש פער במדינת ישראל, יותר מהפער הקיים בעולם, בין עולם הסטארטאפים הרוצים לייצר אימפקט גדול לבין הצרכים של החברות בהן הסטארטאפים הללו פועלים.

ראינו, שאין אקוסיסטם של יצירה חברתית, מעטפת היכולה לתמוך בסטארטאפים בישראל. ראינו, שעולם היזמות הישראלי לא יודע לספק פתרונות של מיזמים חברתיים כי אין מי שיכווין אותם לכך. בישראל, בשונה ממדינות רבות בעולם, המושג Social-Tech לא היה מוכר.

ראינו, שבחו"ל יש הרבה כסף לנושא הזה. לא הבנו איך אנו כ-StartUp Nation מפספסים את התחרות, הכסף והפוטנציאל הקיימים בתחומים הללו. ראינו, שיש לפתרונות הללו ביקוש, יש משקיעים, יש דרישה מצד הגופים הגדולים ביותר במשק העולמי וגם הישראלי. לכן, באנו ביוזמה לגשר על הפער הזה באמצעות תכנית האצה לסטארטאפים.

אנו פועלים לקרב בין קרנות הון-סיכון המתמחות במיזמים חברתיים, ואנג'לים רבים המוכנים להשקיע רק במיזמים חברתיים וארגונים בכל העולם התומכים ביזמים חברתיים, לבין עולם היזמים הישראלי. The Rally זו תכנית האצה ליזמים והיא פלטפורמה, שבנינו בעזרת כל שותפינו כדי לממש את החלום שלנו, שנהיה מובילים גם בעולם ה-Social-Tech. 

כדי להציע את הפתרונות הנדרשים לצרכים החברתיים בכל רחבי העולם, צריך שיתפתח אקוסיסטם הכולל סטארטאפיסטים צעירים, משקיעים, ומדיה. אנו כמאיץ רואים עצמנו כקטליזטור מרכזי להנעת התהליך הזה קדימה. אנו לא נקבל אצלנו יזמים, שאין להם מרכיב טכנולוגי ברור בפתרון ושאין להם פוטנציאל כלכלי. אין כל סתירה בין מיזם טכנולוגי מצליח לבין תרומתו לפתרון בעיות חברתיות". 
 
בתמונה: שלשות המובילים את האקסלרטור TechForGood Rally. מימין: רוני אורנשטיין, ניר שמעוני ועומרי בורל
TechForGood rally 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים