אפליקציות בחינם לשימוש בשעת חירום בעת מבצע "צוק איתן"

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם האפליקציות >> אפליקציות בחינם לשימוש בשעת חירום בעת מבצע "צוק איתן"
אפליקציות בחינם לשימוש בשעת חירום בעת מבצע "צוק איתן"
מאת: מערכת Telecom news, 8.7.14, 21:30

עדכון 16.2.16: פיקוד העורף פרסם אפליקציה רשמית להתרעות לגבי טילים וחדירת מחבלים - כאן.
מסך "המלחמה הבאה"
לנוכח התקפות הטילים בדרום הארץ ובמרכזה, מובאות להלן כמה אפליקציות בחינם לשימוש הציבור בעת חירום.

האפליקציה בחינם "צבע אדום" לאנדרואיד ולאייפון, עודכנה אתמול - 7.7.14. היא מהווה גם כלי הסברתי, שמאפשר לחוות את שיגרת חייהם העגומה של תושבי הדרום. האפליקציה מאפשרת לקבל התראות צבע אדום בזמן אמת ישירות לסמארטפון. בנוסף ניתן לקבל עדכונים שוטפים על שיגורים, נפילות וארועים ביטחוניים באזור הדרום. האפליקציה מופעלת ע"י מתנדבים ואינה קשורה למערכת הביטחון. האפליקציה אינה תחליף למערכות ההתראה הרשמיות.

אפליקציה "צבע אדום -  התרעות מיידיות" להורדה לאנדרואיד - כאן. עובדת טוב! בעת קבלת התרעה על מתקפת טילים תוצג בועה מרחפת עם המרחב המותקף ויושמע צליל אזעקה. יש אפשרות לבחירת צלילים,  לבחירת ערים או קבלת התרעה על כל המדינה ובחירת התרעה בבועה מרחפת או רגילה. יש אפשרות השתקת צלילים.

עדכון 19.7.14: אפליקציה בחינם "זמן אמת - אזעקות צבע אדום" (אייפון) Tzeva Adom Alerts" צבע אדום": (אנדרואיד), של המפתחים אריק פריימוביץ ואביב בן-יוסף, שוחררה אמש (18.7.14) לאייפון  ולאנדרואיד. יש להגדיר את האזורים בהם רוצים להיות מותרעים.
עדכון 26.8.14, 12:44: המפתחים אומרים, שבמהלך מבצע צוק איתן עד להפסקת האש שהופרה, היו למעלה מ-2,000,000 הורדות של האפליקציה. בזכות השימוש בענן Amazon Web Services המשחרר מהצורך להשקיע משאבים בחומרה, תוכנות מערכת ואבטחה, שוחררה האפליקציה במהירות וזכתה להצלחה גדולה. ענן אמזון (Amazon Web Services) אפשר לאפליקציית "צבע אדום בזמן אמת" לעמוד בביקושי שיא. גרסת ה- iOS (אייפון) של האפליקציה דורגה במקום הראשון בין  אפליקציות החינם בחנות App Store הישראלית במהלך מבצע צוק איתן. כפרויקט שירות ציבורי, היישומים נכתבו לשחרור כקוד פתוח. קוד המקור עבור גרסת האנדרואיד כבר זמין וקוד המקור לגרסת ה-iOS יהיה זמין בקרוב..הגידול במספר המשתמשים באפליקציה הוא התוצאה של המלצות משתמשים עליה ללא כל פרסום וכמעט ללא כל כיסוי במדיה (למעט ב-Telecom News).

עדכון 22.7.14: אפליקציה בחינם "RED - Missle Alert System - התרעות צבע אדום" (RED-Real time alert system) שוחררה שלשום (20.7.14) לאייפון ולאנדרואיד. היא מציגה את כל ההאזעקות בזמן אמת בבת אחת כולל מיקום ע"ג מפה. ניתן גם לקבל לכל האיזורים וגם למיקום ספציפי.

עדכון 24.7.14: אפליקציה בחינם "צבע אדום - התראות בזמן אמת", שוחררה ב- 21.7.14 לאנדרואיד. האפליקציה מאפשרת בחירת יישובים ספציפיים, מציגה זמן להתגוננות - הזמן המשוער עד נפילת הטיל, מאפשרת לבחור צליל הרתאה מבין 15 צלילים ועוד. 

עדכון 3.8.3: היום שוחררה אפליקציית צבע אדום נוספת בשם "צבע אדום מיידי" (Red Alert - Tzeva Adom)  לאייפון ולאנדרואיד, שמספקת התראות מיידיות ובזמן אמת.

האפליקציה בחינם "צבע אדום מאיפה מגיעים הטילים?" לאנדרואיד, באה לתת מענה לשאלה זו. מורידים את האפליקציה ומחזיקים את הסמארטפון מקביל לרצפה ("שוכב") והקרן האדומה, שנעה על גבי הרדאר תראה את הכיוון לעזה - הכיוון שממנו מגיעים הטילים.
במידה והקרן האדומה לא "החלטית" ומראה כל פעם כיוון שונה יש צורך לכייל את המצפן של הטלפון הסלולרי (הוראות באפליקציה תחת
הכפתור - הכיוון שגוי? לחץ כאן!,שנמצא בתחתית הדף הראשי).

כשיש אזעקת צבע אדום לאיזה צד של הקיר להצמד? לפעמים אזעקת צבע אדום תופסת אותנו ברחוב, במקום לא מוגן ואנחנו לא יודעים לאיזה צד של הקיר להצמד בעודנו נשכבים על הרצפה. כאשר תשמע אזעקת צבע אדום נוכל לדעת באמצעות האפליקציה מאיזה כיוון ישגרו אלינו את הטילים\רקטות.

(אזהרה: יש אפליקציות צבע אדום נוספות כמו Tzeva Adom  לאנדרואיד, או tzevaadom-צבע אדום בזמן אמת לאנדרואיד, שנמסר שהן לא תמיד התריעו ולכן לא מומלץ להשתמש בהן).
 

מקלט-לי תל-אביב - אפליקציה בחינם לאיתור מקלטים בתל אביב

 
מאת: מערכת Telecom News
22/11/13,  00:33
מטרת / הייעוד של התוכנה: איתור מקלטים בתל אביב.
שם התוכנה: מקלט-לי תל-אביב
קישור להורדה: לאנדרואיד
מאפייני התוכנה: האפליקציה בחינם לאנדרואיד מאפשרת למשתמש בה לקבל הכוונה למקלט הציבורי הקרוב למקום שבו הוא נמצא בתל-אביב. עם פתיחת האפליקציה, היא תכריז על המקלט הקרוב ביותר ולחיצה על "ניווט" תראה את המקום על המפה עם חץ ירוק להכוונה ליעד. לחיצה על כפתור "מפת מקלטים" תציג את כל המקלטים בת"א. אפלקציה זו פותחה באופן פרטי על ידי גורם עצמאי. האפלקציה מקבלת את רשימת המקלטים ממאגר המידע הרשמי של עיריית תל-אביב יפו.
 

המלחמה הבאה - מיקום מקלטים-אפליקציה בחינם לניווט למקלטים באזעקה

 
מאת: מערכת Telecom News
22/04/13,  10:59
מטרת / הייעוד של התוכנה: מיקום המקלטים במדינה וניווט ישיר אליהם על גבי מפה בעת אזעקה.
שם התוכנה: המלחמה הבאה
קישור להורדה: בחינם לאייפד, אייפוד ואייפון
מאפייני התוכנה:
במציאות הישראלית המלחמה הבאה יכולה להגיע כל רגע. קיימת אפליקציה כדי שברגע האמת ניתן יהיה לדעת היכן בדיוק נמצא המקלט הקרוב ביותר.

יושבים בבית קפה? נמצאים בפגישה בעיר זרה? בדרך חזרה מהטיול בצפון? באירוע משפחתי רחוק? כאשר נשמעת אזעקה פותחים את האפליקציה בחינם לאייפון ומקבלים את המסלול למקלט הקרוב ביותר בהתאם למיקום בו נמצאים.
לאחר שמגיעים למקלט, ניתן למצוא באפליקציה גם פנס מובנה עם פתיחה מהירה ואפשרות להפעלה רגילה או מהבהבת כדי לאותת לכוחות הבטחון וגם רדיו מובנה
המאפשר להאזין לתחנת גלי צה"ל, התחנה העדכנית ביותר - במקרה של אירוע חירום. בנוסף, האפליקציה בחינם כוללת עמוד הנחיות עזרה ראשונה. 

האפליקציה מכילה את מיקומם של רוב המקלטים בישראל, ומתעדכנת אוטומטית ללא צורך להוריד גרסה חדשה.

האפליקציה זכתה במקום הראשון בפרס השר לשיפור השירות לציבור בתחרות פיתוח האפליקציות של עיריית תל אביב - אפריל 2013.

לסיכום:
האפליקציה בחינם לאייפון מאתרת את המקלט הקרוב ואת המסלול הקצר ביותר אליו בהתאם למיקום המשתמש. יש בה פנס מובנה ורדיו מובנה להאזנה לגלי צה"ל, הנחיות עזרה ראשונה ועוד. מתעדכנת אוטומטית.
 

Secure Spaces - מרחב מוגן - אפליקציה בחינם למרחב מוגן

 
מאת: מערכת Telecom News
15/04/13,  18:39
מטרת / הייעוד של התוכנה: איתור מרחבים מוגנים באזור בו נמצאים בבאר שבע אשדוד ואשקלון.
שם התוכנה: Secure Spaces - מרחב מוגן.
קישור להורדה: לאייפד, אייפוד ואייפון
מאפייני התוכנה: אפליקציה בחינם המאתרת ומראה את המרחבים המוגנים הציבוריים ואת המרחק אליהם ע"י שימוש ב-GPS לסיוע בעת חרום.
 

RuOK - להגברת הביטחון האישי

 
מאת: מערכת Telecom News
15/09/13,  10:00
מטרת / הייעוד של התוכנה: שדרוג הביטחון האישי במגוון סיטואציות (מקום חשוך וכד').
שם התוכנה: RuOK
קישור להורדה: לאנדרואיד
לאייפד, אייפוד ואייפון
מאפייני התוכנה: האפליקציה בחינם לבטחון אישי היא מבוססת מיקום. היא כוללת מנגנוני הרתעה, לחצן מצוקה, אזעקה, חיבור ישיר למוקד מקצועי המלווה את המשתמש וירטואלית ומוכן לטיפול בכל מקרי חרום, בדיקה אוטומטית של מצב המשתמש, צילום תוקף ושמירת התמונות. מצב "לווה אותי" הוא כשהמשתמש בתנועה ומצב "שמור עלי" הוא כשהמשתמש במקום קבוע. האפליקציה מפעילה אפשרות של חיוג ישיר למוקד חרום 24/7 – בקליק אחד. בנוסף יש לה אופציה של הפעלת אזעקה – בקליק אחד, ובנוסף גם השמעת הקלטה קולית המודיעה כי המכשיר תחת מעקב וכוחות ההצלה בדרך. כאשר המערכת נכנסת לפעולה היא גם מפעילה באופן אוטומטי את המצלמה הקדמית והאחורית במכשיר הסלולרי ושומרת את התמונות בשרת. השירות זמין 24 שעות במשך 7 ימים בשבוע במוקד אנושי מאוייש ללא תשלום.


בנוסף: יש מיקום מקלטים באפליקציות רשמיות עירוניות של הערים השונות . למשל: באפליקציה הרשמית של עיריית ראשון לציון לאנדרואיד ולאייפון,  האפליקציה הרשמית של עיריית תל אביב - דיגיתל לאנדרואיד ולאייפון ועוד.

חשובה מאד האפליקציה בחינם של מד"א לעזרה ראשונה ולהצלת חיים לאנדרואיד ולאייפון.

בעת לחץ, חשוב מאד לא לשכוח תינוק באוטו. יש מגוון רחב של אפליקציות בחינם המזכירות לא לשכוח תינוקות ברכב: להורדה כאן.


עדכון 10.7.14: חברת החשמל השיקה הבוקר שירות חדש, שמטרתו להציל חיים. מהיום ניתן לדווח על מפגע בטיחות בחשמל באמצעות יישום חדש, שעודכן באפליקציה של חברת החשמל. שולחים באפליקציה לאנדרואיד ולאייפון תמונה של מפגע הבטיחות  ועובדי חברת החשמל יטפלו במפגע במהירות האפשרית.  

עדכון 10.7.14: פיקוד העורף עומד להפעיל מערכת "מסר אישי" עפ"י מפת האיזורים, דרכה ישלחו עפ"י מיקום המשתמש הודעות מתפרצות , בשלב ראשון לסמארטפונים אנדרואיד ולטלפונים פשוטים, לגבי מידע על המרחבים המוגנים באזור המשתמש וזמני הפנייה אליהם. (למנויי פרטנר, פלאפון וסלקום בלבד). כרגע לא תשלחנה הודעות חירום. עדכון 18.7.14: מהיום המערכת פועלת באשדוד והסביבה להתרעות בזמן אמת (עדיין לא למכשירי iOS). עדכון 24.7.14: מסוף השבוע הקרוב יופעל השירות בתל אביב ודרומה. ההודעה על כך פורסמה גם בדף הפייסבוק של עיריית תל אביב. כך, גם אנשים המצויים במרכז מקו תל אביב דרומה יקבלו מסרונים אוטומטיים כאשר מופעלת אזעקה. ראוי לציין, ששירות זה הוא שירות "האח הגדול" - נשלחים SMS מבוססי מיקום. המדינה יודעת איפה נמצאים בעלי הטלפונים ולא צריך להירשם. תושב מרכז/דרום, שיהיה בצפון, לא יקבל מסרון.

תמונת מסך "מקלט-לי תל אביב":

 
מסך: מקלט-לי תל-אביב 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

18/6/18 - Make It Real: Dell Technologies Forum 2018 

19/6/18 - Technology for Growth Fund 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

18/10/08 - SIPI 2018 

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים