הגיעה העת לסיים את הסרט הטרגי שנקרא שלמה פילבר ולמנות מנכ"ל חדש

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> הגיעה העת לסיים את הסרט הטרגי שנקרא שלמה פילבר ולמנות מנכ"ל חדש
הגיעה העת לסיים את הסרט הטרגדי שנקרא שלמה פילבר ולמנות מנכ"ל חדש למשרד התקשורת
מאת: אבי וייס, 25.9.19, 21:25שלמה פילבר

בית המשפט בתל-אביב האריך היום (בפעם השלישית) למשך חודש את הרחקתו של שלמה פילבר (בתמונה משמאל) ממשרד התקשורת והמשיך את שאר ההגבלות והתנאים, שהוטלו עליו, כפי שכבר הוטלו בדיון הראשון בעניינו לפני כ-3 חודשים. עדכון בסוף הכתבה. 

הבעיה זה לא שלמה פילבר, שממשיך "לחיות בסרט", אלא השר איוב קרא, שממשיך להתעלם מהמציאות ומהצורך למנות מנכ"ל חדש (ונטול אג'נדות פרטיות מוזרות, דוגמת ממלא מקום המנכ"ל הנוכחי, שמילה מימון, שקראנו ויותר מפעם אחת לפתוח בחקירה גם נגדו: כאן, כאן, כאן, כאן וכאן). 

הפרוטוקול של הדיון בבית המשפט (מצוי כאן למתעניינים), בעניינו של שלמה פילבר, חושף שוב את מה שזיהינו כבר 3 שבועות לאחר שנכנס לתפקידו (למי שלא מאמין שיקרא כאן). שום דבר חדש לא התגלה לנו היום, ממה שכבר זיהינו בברור לפני יותר משנתיים וחודשיים, וממה שזוהה לפני כשנתיים וחצי כמופיע בדו"ח של מבקר הליכוד. פשוט, זה האיש. הוא לא השתנה ולא משתנה. הפרוטוקול של הדיון בבית המשפט מהיום מראה בברור, שהוא גם לא מסוגל להשתנות, גם "כשחרב מונחת לו על הצוואר". 

כמה גילויים חדשים עולים מהפרוטוקול של הדיון הטרי מהיום (25.9.17):
  • שלמה פילבר "הבטיח" בראיון שהוא קיים בחדשות ערוץ 2 שהוא לא יהיה "עד מדינה" כנגד בנימין נתניהו ואין לו מה לדווח על בנימין נתניהו. אולם, בדיון שואל העו"ד שלו ושלוש פעמים את נציג החוקרים האם השר בתקופה הרלבנטית נחקר והאם השר מלפני התקופה הרלבנטית נחקר. למה נשאלה השאלה הזו על השרים צחי הנגבי ובנימין נתניהו, שלוש פעמים, אם שלמה פילבר אמר בראיון לחדשות ערוץ 2 שאין לו מה לדווח על שר התקשורת? מה קרה מאז הראיון? ההבטחה נגנזה
  • עולה שלא מעט אנשי משרד התקשורת נחקרו בפרשה, לפחות 6 עובדים ב-20 הימים האחרונים. אגב, נציג החוקרים לא בדיוק התלהב מהעדויות הללו ועולה מדבריו שכנראה יהיו כאלו שיזומנו לחקירה נוספת, כי הם ניסו (כנראה) "למרוח את החוקרים" (..."לא בהכרח מסר גרסה מלאה...", כך הוא אמר).
  • שלמה פילבר קיבל איזו "טובת הנאה" מבזק שמוגדרת ע"י העו"ד שלו "עניין פעוט ערך". קצת מסתורי העניין הזה. למה בכלל שלמה פילבר מקבל איזו טובת הנאה מבזק? הוא לא יודע מה חובותיו כמנכ"ל וכרגולטור? 
  • החוקרים התנגדו לחזרתו של שלמה פילבר לעבודתו מכמה טעמים ובינהם: "..לרמוז לעובד מסוים, לעסוק בקידום". אני מניח שכוונתם לניסיון הבוטה שלו "לתפור מכרז" כפי שחשפנו כאן. מדובר בעבירה פלילית שאמורה להיחקר ע"י רשויות אחרות (וטרם נחקרה). 
  • שלמה פילבר חשוד בהמון עבירות ("מהחומרים שהונחו בפני עולה כי מנכ"ל משרד התקשורת היה מעורב במספר רב של פעילויות מהן עולה חשד לפלילים", כך כתבה השופטת רונית פוזננסקי-כץ בהחלטתה), אבל אחת העבירות החמורות מצביעה יותר מכל על האיש: הוא חשוד שמחק תכתובות מהטלפון הסלולרי שלו... פשוט ילד גאון, עם תעודה של עו"ד. מה הוא חשב - שלא יגלו את זה?
  • העו"ד של שלמה פילבר התעכב רבות בנסיון להשוות את תנאי השחרור שלו לאלו של ראשי בזק. הבעיה: הוא פשוט לא קולט את מצבו. ראשי בזק אינם עובדי ציבור והם אינם כפופים לחוקים ולתקנות שחלות על עובדי ציבור. ראשי בזק אינם יכולים להיות מואשמים בעבירות דוגמת "הפרת אמונים" לעובד ציבור. מתי שלמה פילבר ייצא מהסרט שהוא נכנס אליו? כנראה שלעולם לא. זה האיש
שלמה פילבר היה כל כך היה אטום לנעשה סביבו, שאפילו לאחר שהחלה החקירה כנגד בזק, הוא המשיך להוציא מסמכים והחלטות ובקצב לטובת בזק, כאילו הוא "חסין מאש" (דוגמאות: כאןכאןכאןכאןכאןכאן וכאן) ואף עסק ממש קודם לכן, בספין ענק על הוט: הכנסת הוט בכפייה לתוך הסדר "השוק הסיטונאי" (כאן, מנותח בהרחבה כאן) והוא לא שם לב, שהוא מוקלט כמעט ע"י כל הבכירים, שסובבים אותו.

שלמה פילבר קיבל אין סוף אזהרות, כולל אזהרה ספציפית באתר טלקום ניוז להיזהר משאול אלוביץ' כמו מאש (למה? תקראו כאן), ולא לחזור על הטעויות של קודמיו. אבל הוא "לא ספר איש ממטר" (כך הוא ממשיך כיום, לפי פרוטוקול הדיון בעניינו בבית המשפט, "לא סופר גם את החוקרים שלו ממטר"), גם "לא סופר ממטר" את אתר Telecom News. כעת, כשהוא בביתו ולא מקבל משכורת מעל לחודשיים, יש לו מספיק זמן כדי לחשוב היכן טעה

גם הקריאות הדחופות והבהולות שלנו לפטר אותו, לפני שייגרמו נזקים נוספים לשוק התקשורת בישראל - לא הואילו ולא הזיזו לו בכלל. הקריאות הללו גם לא הזיזו לשר התקשורת הממונה עליו ולנציבות שירות המדינה. אולם, כל זה קרס ביום, שבו שלמה פילבר נקרא לחקירה ונעצר ושוחרר בערבות ענקית ובתנאים מגבילים רבים. כמה אנשים ייפלו עמו לתהום - זה עוד לא ברור, אבל ברור לנו, שייפלו כמה. 

שמילה מימון ממשיך כעת באותו קו בדיוק (אבל בכיוון הפוך, מבחינת השחקנים המקבלים "מתנות וסיוע" ממשרד התקשורת). כדי להפסיק את הנזקים הגדלים והולכים לרגולציה של שוק התקשורת הישראלי ולשוק בכלל, השר איוב קרא חייב לפטר או להשעות את שלמה פילבר (השעייה לפחות תספק לו חצי משכורת, כי בבית המשפט שלמה פילבר התלונן על כך שהוא לא מקבל משכורת), ויש צורך דחוף להביא מנכ"ל חדש למשרד התקשורת, מנכ"ל מקצועי, שרואה בשירות לציבור ייעוד, ולא "קרדום לחפור בו". 
.
משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח, על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes (נושא שטרם נחקר עד תומו). 

פרוטוקול הדיון בבית המשפט בת"א, עם האוסף המדהים של חשדות כנגד שלמה פילבר, כפי שחשפנו כאן, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על מנכ"ל משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

עדכון 19.10.17: מנכ"ל משרד התקשורת בנבצרות, שלמה פילבר, יורחק ממשרד התקשורת למשך שבוע אחד נוסף, עד 29.10.17. רשות ניירות ערך הגישה היום (ה') לבית המשפט השלום בתל אביב בקשה מוסכמת להארכת תקופת התנאים המגבילים שחלים על שלמה פילבר עד ל-29 באוקטובר. המסמך המלא מצוי כאן - למתעניינים. בבקשה ציינה הרשות שוב כי "מלאכת איסוף חומר הראיות ועיבודו נמצאת בשלבים מתקדמים, והתיק עתיד לעבור לעיון הפרקליטות בתקופה הקרובה". עורכי דינו של פילבר, דרור ארד אילון ויובל נחמני הסכימו לבקשה.

עדכון 30.10.17. נציבות שירות המדינה הודיעה היום לשלמה פילבר כי: "הוחלט על השעייתך לשלושה חודשים, בהתאם להתפתחות בחקירה הפלילית והיא תימשך עד הודעה אחרת". 
הצילו!! 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29-31/1/18 - CybertechTLV 2018  

7/2/18 - iNNOVEX2018 

8/2/18 - Beyond Agile 

13-14/2/18 - Muni Expo 

5/3/18 - GoforIsrael Investment Conference 

13-14/3/18 - NOAH Tel Aviv 2018 

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18- EcoMotion Main Event 2018 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

סלקום החלה למכור חיבורי סיבים לבתים בחבילות מתחרות לפרטנר - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן
 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים