הושק מחזור 3 של מאיץ הסטארטאפים IBM Alpha Zone עם 8 סטארטאפים

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> הושק מחזור 3 של מאיץ הסטארטאפים IBM Alpha Zone עם 8 סטארטאפים
הושק המחזור ה-3 של מאיץ הסטארטאפים IBM Alpha Zone עם 8 סטארטאפים
מאת: חיים חביב, 10.9.15, 21:21סטארטאפים

ביוםDemo  הוצגו בפני משקיעים ונציגי קרנות הון סיכון תוצרי חברות בוגרות מחזור 2 של תכנית המאיץ ו-6 סטארטאפים ופיתוחיהם בתחום הבריאות, סטארטאפ בתחום אבטחה וסטארטאפ בתחום השיווק, שנבחרו למחזור השלישי.

יבמ ישראל השיקה אמש בת"א במפגש רב-משתתפים את נבחרת היזמים של המחזור השלישי של מאיץ הסטארט-אפים IBM AlphaZone. מסגרת המאיץ, שנמשכת על פני 6 חודשים מיועדת לחברות בשלות, שכבר השלימו  גיוס הון ראשוני  (Seed money), ומפתחות פתרונות לשוק הארגוני. מטרת התכנית לכונן יחסים ארוכי טווח עם סטארטאפים ישראליים ולסייע להם בפיתוח פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וכינון קשרים עסקיים בעולם.

למחזור השלישי זכו להצטרף השנה 8 חברות הזנק, שרובן מציעות פתרונות ייחודיים בעולם הבריאות. נציגי החברות חשפו את פתרונותיהם בפני קהל מגוון, שמנה כ-100 משקיעים ונציגי קרנות הון סיכון מהארץ ומחו"ל. המציגים הדגישו בדבריהם את השילוב של טכנולוגיות יבמ ובעיקר את אפשרות השילוב של יכולות המחשוב הקוגניטיבי של יבמ - ווטסון. בנוסף, הציגו נציגי החברות, שסיימו לאחרונה את המחזור השני של תכנית ההאצה, את הדרך וההישגים, שנרשמו מאז הצטרפו לתכנית.

במחזור הנוכחי צירפה יבמ במעמד של נותנת חסות בין-לאומית חברה מובילה בתחום הרפואה - Becton Dickinson . החברה תעניק לחברות נבחרות בתכנית מענק של עד 25 אלף דולרים וכן ליווי והדרכה (mentoring) לפיתוח המוצר וערוצי שיווק.

מרבית החברות, שנבחרו למחזור השלישי של תכנית ההאצה של יבמ, פעילות כאמור בתחום הבריאות. פעילות החברות:

Data2Life - מפתחת פלטפורמה מבוססת מקורות מידע ייחודים הכוללים מאגרי מידע קליניים, מדיה חברתית ומאגרי מידע רגולטוריים, שמשקפים התנהגות תרופה "בעולם האמיתי". הפלטפורמה מסייעת לבסס "תמונה" מלאה, מקיפה ומדויקת. הפלטפורמה מציעה מאגר מידע קליני עשיר יכולת ניתוח מעמיקה וגמישה ויכולות Signal Detection המבוססות על Best Practices בתחום.
 
 Helparound - מעמידה רשת ביטחון ותמיכה לחולים כרוניים ולבני משפחותיהם, להתמודדות, בשגרה וברגעי מצוקה או התקפים. השירות בשגרה מכוון תחילה לחברי קהילת חולי הסוכרת, החווים ביום-יום דילמות רבות הנוגעות לציוד רפואי, תזונה, שירותים רפואיים וכו׳. באמצעות האפליקציה Diabetes Helpers סורקים המשתמשים את סביבתם ומאתרים חברי קהילה המתמודדים עם סיטואציות דומות ומסוגלים לספק סיוע או תמיכה. לרגעי מצוקה והתקפים, פיתחה החברה יישום מצוקה,Alert  - כפתור מצוקה בסמארטפון, שמשדר את מיקום המשתמש ומעלה את בני המשפחה לשיחת ועידה. השירות פועל בזמן אמת על בסיס מידע פיזיולוגי, הנצבר מפלטפורמת HealthKit  של Apple. החברה מאפשרת פריסת רשתות תמיכה ייעודיות לארגונים ומוסדות בריאות המעוניינים לייצר תמיכה שוטפת לחבריהם ולספק להם גישה קלה ומיידית למשאבים העומדים לרשותם.

 MedAware - מפתחת מערכת זיהוי טעויות במרשמים רפואיים בזמן אמת, ומקדמת את בטיחות המטופלים עד כדי הצלת חיים. המערכת לומדת את אופן החשיבה של הרופא ומזהה חריגות בדפוסי כתיבת המרשמים של רופאים, תוך שימוש באלגוריתמים למידה חישובית על מיליוני רשומות רפואיות ממוחשבות. כך היא מאתרת מרשמים שגויים, ברמה סף נמוכה של התראות שווא. "מוות ממחלה כרונית הוא לעיתים בלתי נמנע אבל מוות ממתן תרופה שגויה הוא תקלה, שיש למנוע בכל מחיר", אמר לי אחד היזמים.

Voiceitt - מציעה פתרון המאפשר לבעלי מוגבלות בדיבור, לתקשר בקלות ובטבעיות, באמצעות קולם שלהם, ע"י תיקון, בזמן אמת, של עיוותי הדיבור המשובש והשמעתו כדיבור מובן לסובבים. מסתבר, שבעולם חיים עשרות מיליוני בני אדם, שאינם יכולים לדבר בצורה מובנת, ילדים, שנולדו עם שיתוק מוחין, תסמונת דאון ואוטיזם, אנשים מבוגרים, שלקו בשבץ מוחי, פגיעות ראש, פרקינסון, ALS  ועוד. חוסר היכולת לתקשר עם סביבתם הקרובה בדיבור טבעי מובן, מקשה מאד ומתסכלת עבורם ועבור בני משפחתם. הפתרונות הקיימים כיום הם פתרונות עוקפי דיבור, כמו זיהוי תנועת ראש, זיהוי תנועת עיניים ולוחות תקשורת והם מסורבלים, מגבילים, לא טבעיים ולעיתים גם יקרים.

Nutrino - החברה מציעה שירות תזונאי דיגיטלי אישי. מנוע ההמלצות מבוסס על ביג דאטה הכולל, בין היתר, את המחקרים העדכניים ביותר בתזונה ומשתמש במאות פרמטרים שונים ובתובנות כיצד מזון שונה משפיע על אנשים שונים, על מנת לעזור לאנשים לענות על השאלה: ״מה כדאי לי לאכול כדי להשיג את המטרות הבריאותיות שלי?". מערכת נוטרינו מסייעת לנזקקים לה לתכנן את ארוחותיהם על בסיס הרקע הרפואי שלהם, יעדי הפעילות הגופנית שלהם ומנטרי הפעילות המועדפים עליהם, והיא אינה מבוססת על ספירת קלוריות. אגב, ההמלצות ניתנות בזמן אמת.
 
 OBG Soft- מציעה לאשה המודרנית פתרונות לניהול בריאותה בתחומי גניקולוגיה, פוריות ומיילדות. החברה פיתחה אתEve pro  , שמציע לרופאים, מרפאות ומטופלות פתרון מובייל הכולל: ניהול תיק רפואי, תקשורת ישירה עם המטופלות וכלי מחקרי המאפשר תמיכה בהחלטות, ניתוח סטטיסטי ואנליזה על מסד נתונים עשיר. התוכנה פותחה בשיתוף עם צוות רפואי מוביל המתמחה בהליכי פוריות ובהתאם לתהליכי עבודה נהוגים בארץ.
 
OffLA - מפתחת מערכת ייחודית לזיהוי ומניעת הונאות (fraud) בעולם הארנק הדיגיטלי, ללא צורך בהפעלת מערך שירות הלקוחות ו/או מערכות הגנה קיימות של חברות האשראי או בתי העסק. המערכת 'יושבת' בתוך הארנק מציעה אינטגרציה פשוטה ומהירה עם כל ארנק דיגיטלי, לרבות (לדברי היזמים) יכולת גבוהה לזיהוי הונאות ומסוגלת לבודד תנועת הונאה ולעצור אותה, תוך כדי ביצועה, מבלי לעצור, לשם כך, תנועות לגיטימיות אחרות.  יתרון גדול של המערכת הוא ביכולת פעולה באופ-ליין אף ללא תקשורת לגופי הסליקה (בנק וכו') ובלא קישור לענן. אלה מייצרים חסכון כספי גבוה בעלויות זיהוי ההונאות והטיפול בהן ומקלות על פשטות התפעול.

TrenDemon - מציעה פלטפורמת ניתוח ואוטומציה של שיווק מבוסס תוכן. המערכת מסייעת למותגים וגופי תוכן להגדיל באופן אוטומטי את ההכנסות מנכסי התוכן שלהם באמצעות ניתוח ושיפור מסלולי ההמרה של הגולשים באתר. המערכת עושה שימוש באלגוריתמים לניתוח מסלולי גלישה בשילוב עם רכיבי המלצות תוכן והנעות לפעולה בזמן אמת המותאמות אישית לגולש. בנוסף, מספקת המערכת ללקוח תובנות המסייעות בקבלת החלטות מושכלות בנוגע לאסטרטגיית התוכן ולהחזר ההשקעה מפעילות זו.

עדכון 22.11.15, 10:44אפליקציית Talkitt של הסטארטאפ Voiceitt ממאיץ הסטארטאפים Alpha Zone של יבמ זכתה השבוע במקום הראשון בתחרות הבינלאומית MEDICA App, לאפליקציות בתחום הבריאות. חברה נוספת מהמאיץ של יבמ, Doctomeחברה המציעה פלטפורמת טלה-רפואה מתקדמת להתייעצות מרחוק עם רופאים מומחים, נבחרה ע"י ועדה מיוחדת לאחת מ-10החברות שהציגו את פתרונותיהן במסגרת התחרות. התחרות נועדה לבחור את האפליקציות הרפואיות הטובות ביותר לשגרת היומיום של רופא או בבית החולים.

עדכון 19.1.16, 22:10: הושקה אפליקציה בחינם לאייפון Recorditt של הסטארטאפ Voiceitt כתוספת ל-Talkitt, שמסייעת לשיפור דיוק יכולות זיהוי הדיבור של Talkitt.

 
מאיץ IBM 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים