החידושים הלוהטים של הטכנולוגיה ההולנדית - השבוע בישראל

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> החידושים הלוהטים של הטכנולוגיה ההולנדית - השבוע בישראל
החידושים הלוהטים של הטכנולוגיה ההולנדית - השבוע בישראל
מאת: מערכת Telecom News, 26.5.13, 17:30BOM Capital
 
בחידושים: מדבקת א.ק.ג. המשדרת את מצב הלב לסמארטפון, פתרון GPS על שבב הראשון בעולם לניווט בתוך מבנים ותאים פוטו חשמליים מודפסים.
 
נציגי מרכז Holst המפתחים כמה מהטכנווגיות המדוברות ביותר כיום, מגיעים לישראל לבחינת אפשרויות שיתוף פעולה עם חברות טכנולוגיה ישראליות. המשלחת, שכוללת נציגים בכירים נוספים מהולנד המייצגים מגוון גופי היי-טק ומדעי חיים, תקיים מפגש עם התעשייה הישראלית ביום שלישי,28 במאי 2013, בתל אביב.
 
חידושים ופיתוחי טכנולוגיה מה'חמים' ביותר בזירה העולמית, שפותחו במרכז Holst ההולנדי, יוצגו השבוע בתל אביב. זאת, במסגרת מפגש, שתקיים הרשות לפיתוח (Brabant (BOM, במהלכו תיבחנה אפשרויות שיתוף פעולה והשקעה בחברות טכנולוגיה ישראליות. בין החידושים: מדבקת א.ק.ג. הנצמדת לגוף והיכולה לשדר לסמארטפונים נתונים - בזמן אמת - על מצב הלב של חולים, פתרון GPS הראשון בעולם - בשבב אחד - המיועד לניווט בתוך מבנים והליך ראשון מסוגו בעולם לייצור תאים פוטו-חשמליים-אורגניים ידידותיים לסביבה, אותם ניתן לשתול בחומרי בניין, לדוגמה.
 
המדבקה, שפותחה ב-Holst כוללת שבב א.ק.ג. (ECG) עם צריכת מתח נמוכה במיוחד, ומשדר בלוטות' נמוך אנרגיה (BLE). המדבקה, הכוללת גם רכיב להפחתת הפרעות רקע, נצמדת לגוף החולה ומספקת מידע שוטף על מצב הלב של החולה, בין אם הוא נייח או נייד. עיבוד המידע הנאסף מהלב מתבצע במדבקה עצמה והנתונים משודרים לסמארטפון של הרופא המטפל. המערכת, שמסוגלת לזהות הפרעות קצב והתקפים אפילפטיים יכולה לפעול במשך חודש באמצעות סוללה אחת במהלך איסוף הנתונים וכשבוע עם שידור שוטף של נתונים. חידוש אחר, שפותח במרכז כחלק מתוכנית Body area network, בשיתוף עם פנסוניק, הוא 'קסדת' EEG אלחוטית המשדרת באופן קבוע נתונים של שמונה ערוצי גלי מוח של החולה. בגלל צריכת חשמל נמוכה במיוחד היא יכולה לשדר עד 70 שעות ללא טעינה.
 
פתרון ה-GPS על שבב, הראשון בעולם למבנים סגורים, מבוסס על טכנולוגיית שידור רדיו, שפותחה ב-Holst בשיתוף חברת השבבים BlinkSight, והוא מאפשר לעקוב ולנטר בזמן אמת אנשים וחפצים במבנים סגורים - ברמת דיוק של עד 10 ס"מ. הוא צורך מעט מאוד אנרגיה, פועל במספר תדרים לשימוש ברחבי העולם  ואינו מפריע לשידורי ויירלס אחרים. את השבב ניתן לשלב במגוון יישומים מסחריים וצרכניים, דוגמת תגיות, חיישנים ומערכות ניידות (כדוגמת איתור אלפי פריטים הנעים במהירות - בזמן אמת). ניתן לשלבו בסמארטפונים ובמגוון מיקרו-מערכות, שיהוו את הבסיס למה שידוע כיום כ- internet of things - שיוסיפו אינטליגנציה לכמעט כל אובייקט מסביב לנו, יעבדו עצמאית במינימום חשמל ויספקו מידע יקר ערך על הסביבה בה אנו פועלים.
 
טכנולוגיות נוספות, שתוצגנה, כוללות יכולות להדפסת רכיבי אלקטרוניקה על חומרים גמישים. אחד היישומים, שכבר פותחו במרכז, הוא ה-Smart Blister, מדבקת מתכת גמישה, שניתן להצמידה לאריזות תרופות לטובת קבלת מידע על השימוש בתרופה ושידור המידע לגורמים המטפלים בחולה. שימושים אחרים בטכנולוגיה יהיו בתחומי המחשוב הלביש ויספקו מידע יקר ערך על בריאות הלובש, כמו גם טכנולוגיות של מסכים גמישים. חידוש נוסף הוא מדבקה גמישה (שכוללת חיישן ICU ורכיב תקשורת  RFID), שניתן להצמידה לרכיבי מזון לטובת קבלת נתונים שוטפים עליהם. החיישן, שישולב בתגית גמישה, יוצמד למיכלי הובלה ויספק מידע יקר ערך על תאריכי ה'פג תוקף' וטריות המזון המובל וכך יצמצם משמעותית את כמויות המזון המושמדות כיום ברחבי העולם.
 
פתרון נוסף הוא טכנולוגיה לייצור תאים פוטו-חשמליים אורגניים (OPV), שניתן לשלבם בחומרים גמישים, שישמשו לטעינה של מגוון מערכות ניידות, דוגמת טלפונים, אריזות ותגיות ואפילו בחמרי בניין, כך שהם יהיו עצמאים לחלוטין בייצור האנרגיה הנדרשת להפעלתם (חשיפה לשמש תטען אותם בחשמל הנדרש להפעלה). 
 
Holst Centre הממוקם ב- HTC (מרכז מו"פ המארח מעל 100 חברות הייטק) הוא מרכז מו"פ open-innovation עצמאי המפתח טכנולוגיות גנריות בשני תחומים מרכזיים: עבור מערכות חיישנים אלחוטיים עם צריכת חשמל נמוכה במיוחד ורכיבי אלקטרוניקה המיועדים לשטחים גמישים גדולים. העובדה ש-Holst Centre, הנתמך, בין השאר, על ידי הממשל ההולנדי, מאפשרת לו להפגין צמיחה מתמשכת ושותפים עסקיים מרחבי העולם, המגיעים לשם כדי לחלוק ברעיונות ובעיקר כדי לחלוק במאמצי פיתוח, עלויות והסיכונים הכרוכים במו"פ, תוך צמצום הזמן לשוק של דורות מוצרים חדשים ומבטיחים.
 
לדברי יאן פלה (Jan Pelle), מנהל BOM, שיעמוד בראש המשלחת ההולנדית לישראל, המטרה במפגש היא לעודד ולהשקיע בשיתוף הפעולה בין תעשיות הטכנולוגיה ומדעי החיים בישראל ובין אלה שבהולנד. "יש התאמה רבה בין התעשייה הטכנולוגית הישראלית לבין אשכולי ההייטק והביומד ההולנדיים ובאנו לכאן כדי לתמוך בהתהוות של שת"פ כזה. אנו מזמינים את החברות הישראליות להצטרף אלינו, לתרום מהידע שלהן ולקחת חלק בפיתוח של כמה מהטכנולוגיות החמות ביותר בעולם כיום", אומר פלה.
 
במהלך הביקור תציע BOM לגופים ולחברות ישראליות שיחליטו להרחיב את פעילותן לאזור, תמיכה בהשקעות ובהלוואות של עד 2.5 מיליון אירו. זרוע ה-BOM Foreign Investments תציע לחברות סיוע באיתור משקיעי חוץ, סיוע בקשר עם הרשויות המקומיות והאזוריות וחשיפה לפעילות המתבצעת כיום בשטחה.
 
2012 היתה שנת שיא בהיקף הסחר ההדדי בין הולנד וישראל, שהגיע ליותר מ-5 מיליארד דולר. הייצוא מהולנד לישראל היה 2.84 מיליארד דולרים לעומת 2.76 מיליארד דולרים בשנת 2011. היקף הייצוא מישראל להולנד היה 2.3 מיליארד דולרים, לעומת 2.16 מיליארד דולרים ב-2011.
 
במפגש, שמאורגן על ידי חברת Kurtz Marketing&management, בניהולו של הישראלי קובי קורץ, יקחו חלק קאספר וולדקאמפ, שגריר הולנד בישראל, בן אנגל, האחראי על ההשקעות ב-BOM, גווידו פרדו רוקואס, מנכ"ל פיליפס ישראל ופיליפס Healthcare ישראל, מארניקס ואן וורברגן, מנהל סוכנות ההשקעות ההולנדית, צבי קוטלר, מנהל הטכנולוגיות החדשות של אורבוטק הישראלית, (שלחברה שלו שת"פ מצליח עם האזור) ונציגי הפארקים ומרכזי הטכנולוגיה ומדעי החיים באזור בראבנט.
 
כיום, גופים רב לאומיים רבים מעבירים את מוקדי המו"פ שלהם לאירופה ובמיוחד לאזור Brabant. הסיבות: הקרבה למרכזי הייצור, קיצור הזמן לשוק של מגוון מוצרים, גישה לחידושי הטכנולוגיה במובילים כיום, וגישה לתקציבי מלגות והשקעות אירופאים. ב-Brabant עובדים כיום מעל ל-16 אלף חוקרים ויש בו כמה ממרכזי הפיתוח המובילים בעולם, כמו גם מוסדות מחקר, מדע ואקדמיה דוגמת Holst Center, Technical University Eindhoven וה-Design Academy

תמונות של מקצת מהפיתוחים המוצגים בתערוכה:
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקים, תוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקים, תוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

2/11/17 - 28/10/17 - German Tel Aviv Week 2017

31/10/17 -  TLV Generator: 30 days Prototype program  

12-19/11/17 - שבוע היזמות העולמי 2017     

14/11/17 - Red Hat Forum Israel 2017  

29-30/11/17 - Microsoft Tech Summit Tel Aviv 

12/12/17 - Video Trends For 2018 Conference   

29-31/1/18 - CybertechTLV 2018  

5/3/18 - GoforIsrael Investment Conference

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לספטמבר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

ביבי נתניהו הקשיב לקריאת Telecom News: פיטר לאלתר את אבי ברגר - כאן

חשיפת המספרים מאחורי משבר האנטנות: בשנה האחרונה פורקו 721 אנטנות - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

קריאה לפיטורים של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים למיבור - כאן

 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים