היעד ליזמים: לייצא לדרום אמריקה בהיקף גדול יותר מהייצוא לצפון אמריקה

דף הבית >> בקהילה >> אירועים, כנסים ותערוכות >> היעד ליזמים: לייצא לדרום אמריקה בהיקף גדול יותר מהייצוא לצפון אמריקה
כך נחשף בחגיגת 50 שנה לייסוד לשכת המסחר ישראל אמל"ט (אמריקה הלטינית). משרדי הממשלה ובראשם משרד הכלכלה והתעשייה, משרד התיירות ומשרד החוץ, ביחד עם שגרירי המדינות, הנספחים הכלכליים והלשכה, מקדמים מהפך בנקודת המבט של היזמים הישראליים, שרואים (מזה שנים) בעיקר את ארה"ב - כשוק היעד העיקרי שלהם. קריאה לשינוי כיוון. 
מאת: אבי וייס, 28.1.16, 08:30לשכת המסחר ישראל אמל"ט

חגיגת 50 שנה ללשכת המסחר ישראל אמל"ט (אמריקה הלטינית) נערכה ביום 21.1.16 במלון דן ת"א, בהשתתפות מאות אורחים ובתוכם שר התיירות יריב לוין.

באירוע נצפו חברי כנסת, שגרירים (הרשימה המלאה בסוף המאמר), נספחים כלכליים, בכירים בהווה ולשעבר (למשל דני יתום, לשעבר ראש המוסד), מנכ"לים של חברות ישראליות - מחברות ענק ועד סטארטאפים בתחילת דרכם, משקיעים, מנהלי פיננסים, מנהלי אקסלרטורים, ואנשי עסקים מישראל וממדינות אמל"ט.

בסיום האירוע, קיבלו החברות המצטיינות בתרומה לייצוא למדינות אמל"ט "אותות הוקרה" מהלשכה (הרשימה המפורטת בסוף המאמר). 

את החגיגה הזו ארגן גבריאל (גבי) חיון, מנכ"ל לשכת המסחר ישראל אמל"ט (בתמונה, עם שר התיירות יריב לוין), ביחד עם כל צוות הלשכה ובסיוע כל הגורמים הקשורים לייצוא למדינות אמל"ט.

מריאן כהן, (בתמונה), נשיאמריאן כהן לשכת המסחר ישראל אמל"ט: "אני נרגש לפתוח את האירוע , שמסמל 50 שנות פעילות של לשכת המסחר, עם נוכחות מרשימה כל כך של בכירים ומשפיעים, כולל כל כך הרבה שגרירים ממדינות אמל"ט, שמצביעים בנוכחותם על הקשר ההדוק שלהם לישראל וללשכה.

אני חייב להודות גם לחברת הכנסת שרן השכל,  שמעבר לתפקידה בכנסת היא עומדת בראש אגודת הידידות הבין-פרלמנטרית החדשה: ישראל-צ'ילה ותורמת בכך להידוק הקשרים עם מדינות אמל"ט. 

אנו עובדים במשותף עם כל גורמי הממשל בישראל, החל ממשרד ראש הממשלה, משרדי הממשלה השונים וכל הגופים הציבוריים הפועלים לקדם את הקשרים עם מדינות אמל"ט. אנו מבצעים עבודה מתישה, ארוכת שנים והדורשת השקעה כל הזמן, כדי לשפר את הייצוא ולשפר את מעמדה של ישראל במדינות אמל"ט.

בשנה החולפת, גבי חיון קיבל את תפקיד המנכ"ל ואנו כבר רואים תוצאות מצוינות לפעילותו הנמרצת. הקמנו מערכת כספית חדשה, בנינו פלטפורמות קשר חדשות והתחלנו לקיים פעילות עניפה. פירסמנו מעל ל-30 ירחונים, שמופצים בכל מדינות אמל"ט, קיבלנו פרס על היותנו לשכה מצטיינת ואנו מרגישים, שאנו משפיעים גם ברמת גופי המימשל בישראל וגם ברמת מדינות אמל"ט. 

אני מברך על יוזמת ראש הממשלה, משרד הכלכלה ומשרד החוץ, לחזק ולמנף את הקשרים עם מדינות אמל"ט. אנו נרתמים למשימה הזו ונמשיך לפעות ולתרום למאמץ הציבורי הזה, כי זה לטובת כולנו.

הייצוא הישראלי נפגע מעט לאחרונה בגלל ההאטה העולמית, ואני מקווה שהממשלה תקדם עידוד של המסחר והייצוא בכללותו, כי אנו מדינה מוטת ייצוא.

אנו נקדם פעילות בשת"פ כל הגופים והגורמים העוסקים בנושא, שת"פ פורה ביותר ואני מודה על האמון המלא, שנותנים בנו. אני מאחל לכולנו, שנגיע לחגוג עוד 50 שנות פעילות מוצלחות כמו שאנו חוגגים כעת"

יריב לוין, (בתמונה), השר יריב לויןשר התיירות: "זו זכות עבורי להיות כאן ולברך בשם הממשלה על 50 שנות עשייה יצירתית, חלוצית וציונית, לקידום הקשרים הכלכליים ביננו לבין מדינות אמל"ט.

התחום הזה חשוב לא רק במספרים אלא בעיקר בגלל התרומה שלו לקשרים הדיפלומטיים בין ישראל למדינות אמריקה הלטינית ולקשר בין העמים, לקרב בין התרבויות ולחבר בין אנשים.

אנו בפתחה של תקופה מאתגרת ואנו כבר רואים את תהליכי השינוי לטובה. היו מדינות, שלא רצו אותנו וזה השפיע גם על היחסים הכלכליים איתן.

אולם, אני מאמין, שכבר חל שינוי הפותח אופקים חדשים ורחבים ללא תקדים. זו הזדמנות, שניתן למנף אותה להישגים בכל תחום.

הלשכה יכולה להוביל להנגשת הכלים והיכולות שמביאות תוצאות ממשיות בקשרים עם מדינות אמל"ט ואני מקווה לראות פעילות פורה בשנים הקרובות".

Jose Isaias Barahona, (בתמונה), ששגריר הונדורס בישראלגריר הונדורס בישראל ונציג השגרירים מאמל"ט בישראל: "אנו מצדיעים ללשכה, שהגיעה להישגים ולחגיגת 50 שנה של קידום ההבנות והקשרים בין משקיעים ויזמים מישראל, שפועלים באמל"ט. 

יחסים בין מדינות יוצרים קשרים עסקיים בין הצדדים, קשרים, שמהווים השלמה מלאה ליחסים הדיפלומטיים. אני חייב לברך ולציין לטובה את הקשרים, שנבנו ע"י הלשכה במשך 50 שנות פעילותה.

2015 הייתה שנה, שלא הייתה בה צמיחה מספקת באמ"לט. אולם, אנו בפתחה של 2016 וכבר אנו רואים את הניצנים של השינוי, של הזדמנויות גדולות העולות במדינות אמל"ט, הזדמנויות לצמיחה ויכולת להוביל השקעות וצמיחה מואצת.

האווירה הפוליטית באמל"ט פתוחה היום, יותר מתמיד, לקבל יוזמות ויזמים מישראל. זה לא מקרי, שנשיא הונדורס ביקר לאחרונה בישראל וזה מוכיח את הקשר החדש הזה, שמביא תועלת לשני הצדדים. 

ההתקדמות הטכנולוגית והצרכים, שבאים ממדינות אמל"ט, דוחפים את כולנו לפעול ולמצוא פתרונות חדשים בכל התחומים, החל מתחומים חדשים דוגמת הסייבר, הקלינטק, הננוטק והביוטק וכל התחומים יותר ותיקים דוגמת: ביטחון, אנרגיה, מפעלי מים, תעשיית הבריאות, תשתיות ציבוריות ופרטיות ותקשורת. 

נכנסנו לעידן, שבו יש יותר מ-100 מיליון תושבים רק במרכז אמריקה, שמצפים להתקדמות ולשיפור ברמת החיים שלהם ובהזדמנויות האישיות של כל אחד ואחד מהם. אני מזמין כל יזם להכיר את המדינות באמל"ט ולפתח עסקים משותפים, שיכולים לתרום לשיפור החיים ולרמת הטכנולוגיה בכל המדינות".

יוסי קטריבס, משנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה: "ההחלטה של ראש הממשלה והממשלה מאוד ברורה: להגביר את השת"פ עם מדינות אמל"ט. נראה צעדים ברורים בעניין זה בקרוב וגם שמענו הצהרות מראשי מדינות, כולל מארגנטינה, שיש שם נשיא חדש. אך לאחרונה אירחנו כאן בהצלחה את נשיא הונדורס

נקדם את שיתוף הפעולה שלנו בכל הכיוונים, גם במסגרת "מדינות הברית הפסיפית" (הכוללת 4 כלכלות מובילות באמ"לט: מקסיקו, צ'ילה, פרו וקולומביה), שם התקבלנו כמשקיפים קבועים, בשת"פ המדען הראשי במשרד הכלכלה ושאר הגופים העוסקים בייצוא. אני רואה כאן דלת ענקית הנפתחת לרווחה וקורא ליזמים להיכנס בדלת המבטיחה הזו לאמל"ט". 

יפה בן ארי, (בתמונה), סמנכ"יפה בן אריל ליחסים כלכליים, משרד החוץ: "השגרירים של מדינות אמל"ט בישראל הם, לדעתי, האנשים הכי חשובים בישראל במימד של הקשרים הפוליטיים והכלכליים בין המדינות. אנו במשרד החוץ רואים חשיבות מיוחדת בהגברת הקשר עם המדינות הללו, שעל המפה נראות מאוד מרוחקות מאתנו.

עבורנו זה אתגר וגם הזדמנות. הכלכלה הישראלית מבוססת על ייצוא והייצוא למדינות אמל"ט עומד כעת על סביבות 2.5 מיליארד דולרים והגענו למסקנה, שזה לא מספק. יש צורך לפתח את הקשרים ולהביא טכנולוגיות וחדשנות ישראלית למדינות אמל"ט. זה לא רק סחורות, אלא גם שירותים וכלים טכנולוגיים לקידום התושבים והכלכלות באמל"ט.

כבר לקראת האולימפיאדה הבאה, שתתקיים בריו (ברזיל), אנו רואים הישגים בכניסת חברות ישראליות עם טכנולוגיות מתקדמות לברזיל. אנו נרחיב את ההסכמים האיזוריים עם מדינות אמל"ט כדי לקדם מו"פ ותעשיות עתידות ידע לשם.

כרגע יש לנו 12 שגרירויות וקונסוליה אחת באמל"ט וזה בהתפתחות והתרחבות. ההשקעה הזו נועדה לקדם את הקשרים הנבנים בין המדינות ובין החברות. אני מקווה ובטוחה, שהלשכה תתרום את חלקה בפתיחת הדלתות וקשירת הקשרים כדי להגיע לרמה אחרת בתחום היחסים בין המדינות".

עופר פורר, (בתמונה), מנהל עופר פוררתחום אמריקה, משרד הכלכלה והתעשייה: "החלטת הממשלה והמשרד מאוד ברורה: להשקיע יותר מאמץ בייצוא למדינות אמל"ט. עד כה, 25% מהייצוא של ישראל בכל התחומים הולך לארה"ב ועוד קצת לקנדה. אנו החלטנו, שהיעד שלנו הוא לשנות את היחס הזה ולהביא לידי כך, שהייצוא למדינות אמל"ט יהיה גדול יותר מהייצוא לצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה יחדיו). 

אנו פועלים לשנות את מפת הייצוא ולקדם את התכנית זו ע"י הסכמים בין המדינות בדרום אמריקה ובמרכזה ויוזמים פרויקטים רבים משותפים, בנוסף להסכמי מו"פ של המדען הראשי במשרד.

אנו כרגע בשלבי סיום של הסכם חדש עם פנמה, שתצטרף להסכמים מאוד נרחבים, שיש לנו כבר עם מקסיקו וקולומביה. אנו ממש בתחילתו של תהליך מואץ, שבו נפתח עוד שני משרדים חדשים עם נספחים כלכליים, שאנו נשלח לצ'ילה ופרו. זה יגבי את הנוכחות שלנו ושל חברות ישראליות, שנעזרות בנו, מעבר לנוכחות, שכבר יש לנו במדינות אמל"ט.

תוך זמן קצר תהיינה לנו יותר נציגויות מסחריות במדינות אמל"ט מאשר בצפון אמריקה: בארה"ב ובקנדה. זה מצביע על הדגש, שאנו החלטנו לתת ועל הצורך שלנו במימוש הרחבת הקשרים הכלכליים שלנו עם מדינות אמל"ט.

אני מודה ללשכה, שנרתמה בעשייה לרבות סמינרים ויוזמות אחרות, כדי להכיר את מדינות אמל"ט ליזמים הישראליים ומזמין יזמים ללמוד את השווקים הללו ולהצטרף למסע הזה להגברת הייצוא לאמל"ט". 

רשימת החברות ובעלי התפקידים, שקיבלו באירוע "מגן הצטיינות" מהלשכה בתחום המסחר עם אמל"ט והסיבות לקבלת המגן:
רשימת המצטיינים
 
רשימת אורחי הכבוד והשגרירים ממדינות אמל"ט באירוע חגיגת 50 שנה ללשכת המסחר ישראל אמל"ט:
רשימת האורחים מחו"ל
 
רשימת האורחים
רשימת האורחים
דרום אמריקה 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים