הסיפורים והתחמונים מתפוצצים ליועצת המשפטית של משרד התקשורת בפרצוף

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> הסיפורים והתחמונים מתפוצצים ליועצת המשפטית של משרד התקשורת בפרצוף
בלעדי: פרק ד' בסדרה. בעקבות אישור בית המשפט העליון, נחשוף לקוראינו, מה שהנהלת משרד התקשורת התאמצה כל כך להסתיר (שמי שמנהל את משרד התקשורת זו הלשכה המשפטית, ולא השר והמנכ"ל). נחשוף בפרק זה כיצד הטיפול הרשלני במסמכים הביאו לחשיפת התחמונים של היועצת המשפטית ולהטחת האשמות במבקר המשרד ובעוזר הבכיר למנכ"ל, האשמות בלתי מבוססות לחלוטין.
מאת: אבי וייס, 29.3.14, 20:00
נגה רובינשטיין

מי, שקרא את פרק א'פרק ב' ופרק ג', בסדרת החחשיפות, לא יהיה מופתע כאן בפרק ד', כשנרים את המסך כיצד עובדת הרגולציה של עולם התקשורת המטפלת בשווקים של מיליארדי ש"ח בשנה. 2 הפרקים האחרונים בסדרה (פרק ד' הזה הוא הפרק לפני אחרון), הם שיאו של המסמך המרתק, שנחשף לציבור באישור בית המשפט העליון, שנענה לבקשתי

בפרק ד' אותו ניתן להוריד מכאן, נחשפות סוגיות חדשות ומטרידות, שאציג אותן כאן בהמשך בתמצית. מי שיקרא את הפרק הזה בעיון, יחשוב שמדובר בפרק המשעמם ביותר בסדרה. יש בו טענות רבות המתפתלות על פני עמודים רבים, על סוגיות משעממות של תיוק מסמכים, תאריכי מסמכים, בדיקות מדגמיות של מסמכים וכיו"ב. מה מסעיר בזה?

האמת היא, שפרק זה (והפרק הבא, שיפורסם בהמשך השבוע הקרוב) הוא "הטריגר", שהביא לסיום כהונתה של היועצת המשפטית של משרד התקשורת. בפרק זה, למעשה היועצת טוענת לכל אורך הביקורת, בסעיפים השונים, שמבקר המשרד משקר ו\או טועה (וגם יש טענה כזו כלפי היועץ הבכיר למנכ"ל). הבעיה: אם בפרקי הסדרה הקודמים אפשר היה להתרשם, שאולי יש ממש בטענותיה של היועצת המשפטית, בפרק הזה "נופל המסווה" מעל טענותיה.

היועצת המשפטית (עו"ד נגה רובינשטיין, בתמונה), שכחה או לא ידעה, שלמסמכים יש תאריך נסתר המוטבע עליהם בעת יצירתם, תאריך ושעה הנלקחים מהמחשב \ שרת בו הם נוצרו, ואין לכותב \ יוצר המסמך שליטה על כך (אפשר לשנות תאריכים, אבל זה לא קל). בנוסף, היא כנראה לא ידעה או שכחה, ש"מדגם" זה דבר מייצג בבדיקות, של כל דבר, גם של מסמכים. כך, היא נפלה בפח של סבך התחמונים של עצמה, כי המבקר עשה את עבודתו כראוי, בדק מדגמי מסמכים לפי תורות המדגמים ובדק את התאריכים של מועד יצירת כל מסמך, תאריך המוטבע בו. העובדות היו לו ברורות כשמש, כי הן מתועדות. 

בקצרה: נחשף כאן ש"לשקר" אין פשוט רגליים. הוא מתגלה בסוף של כל תחמון. להאשים את המבקר הפנימי (אלון זולר) בשקרים ו\או טעויות בהבנה, זה היה קצת יותר מדי מהכיוון של עו"ד נגה רובינשטיין. היא, ביחד עם "חבורת הפרקליטים", כפי שתיארנו אותם בפרק ב', חבורה שהייתה בטוחה ש"השמש עולה מהראש שלהם", נפלו בפח התחמונים של עצמם. הטעויות התגלו ברבים ונחשפו שחור על גבי לבן, מסמך אחרי מסמך. המבקר של המשרד הוא לא "ילד קטן", שאפשר לטעון שהוא משקר, מסלף, טועה, לא מבין ושאפשר להרתיע אותו באיומים. 

פרק ד' של הסדרה (להורדה מכאן) מכיל בקצרה את הסוגיות הבאות:
א. הלשכה המשפטית לא יכולה לעבוד ללא תיעוד מסודר וללא גיבוי מסמכים מסודר בעבודתה מול השר, הנהלת המשרד וגורמי החקיקה השונים, ללא מסמכים מסודרים ומעקב מסמכים, או בכלל, מה שלא נמצא.

ב. כל נושא התיוק וניהול המסמכים מכל סוג (כולל דוא"ל ופקסים) בלשכה המשפטית הוא כאוס אחד גדול. הענין הזה לא תוקן עד היום. לכן, חברת בזק (בגיבוי השב"כ וצה"ל, כמפורט כאן) צודקים בהחלט בכך, שהם מסרבים להעביר מסמכים רגישים ומסווגים למשרד התקשורת. כשיש כאוס בניהול מסמכים, כל פקיד זוטר כבכיר, יכול לקחת מסמכים סודיים של חברה א' ולהעביר אותם היישר למתחרים, או לכל אחד, בלי שאיש ירגיש בכך. זאת, כי המסמכים לא נרשמים, לא מתוייקים כנדרש ואין אחריהם כל מעקב. כפי שציינתי לא אחת בעבר, יש מספיק "חפרפרות" העושות זאת. זה לא דבר שמגיע מדמיוני. 

ג. "חוק חופש המידע" הפך לבדיחה עצובה בלשכה המשפטית, שלא ביצעה את הוראות החוק במשך שנים ועד עצם היום הזה. על העניין הזה (של הצפצוף על "חוק חופש המידע") כתבתי עשרות מאמרי חשיפה, כך שאין צורך להרחיב בסוגיה חמורה זו, מעבר למה שכתב המבקר בצורה ברורה וחדה כתער. 

האמיצים, הצנועים והישרים
סדרת החשיפות, שאנו מביאים לקוראים, לא הייתה יכולה לצאת לפועל בלי כמה אנשים, צנועים, ישרים, נחבאים אל הכלים, חדורי אמונה בצדקת הדרך ובצורך בטוהר מידות בשירות הציבורי. הם ראויים, לעניות דעתי, ללא כל ספק, לצל"ש ציבורי על התנהלותם, ובכך שלא פחדו מ"קליקת הפרקליטים", שניסתה לתחמן ולטייח כל פאשלה ולהעלים את האמת מהציבור. הצל"ש והתודות מגיעים בראש וראשונה לשני האנשים הבאים:

א. אלון זולר. מבקר משרד התקשורת. זולר, בן 46, הוא מוסמך למדעים בחקר ביצועים והחלטות מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון. הוא השתחרר מצה"ל לאחר 25 שנה ובתפקידו האחרון שימש מבקר הפנים של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

ב. סיני ליבלסיני ליבל. קצין בכיר בצה"ל (אלוף משנה במיל.), מושבניק (מושב ישרש) המתנדב, בין היתר, למשימות לביטחון המדינה, ושאר מעשים טובים. סיני ליבל חדור אמונה בצורך בטיהור המנגנון הציבורי מאנשים לא ישרים העובדים בניגוד לאינטרסים של הציבור הממן את משכורתם. אגב, פרשה חמורה נוספת הקשורה בעו"ד נגה רובינשטיין וב"קליקת הפרקליטים", תיחשף לציבור, כשבית המשפט העליון יפסוק את דברו בבג"ץ (בג"ץ 5011/13), המופנה ע"י סיני ליבל כנגד "קליקת הפרקליטים" הזו, שרומסת לדעתו את סדרי החוק במדינת ישראל ברגל גסה.

בעל תפקיד נוסף, ישר דרך אף הוא, שמילא תפקיד אולי שולי, אבל מאוד מעניין וחשוב, בסוגיות הנדונות בסדרה זו, הוא עו"ד ומהנדס במשרד התקשורת, סמנכ"ל בכיר להנדסה ורישוי, חיים גרון,

חיים גרוןחיים גרון בסה"כ ביקש לעיין בדו"ח המבקר ולקיים עליו דיון, כפי שנדרש בחוק, אך נתקל בהתנגדות נחרצת מצד המנכ"ל והיועצת המשפטית. כשהוא פנה לבג"ץ, כדי שהחוק יקויים כלשונו במשרד התקשורת, הבג"ץ דחה אותו, כי "חבורת הפרקליטים" דיווחה לבג"ץ שהוא קיבל את הדו"ח לידיו וקוים דיון בו, מה שלא היה לו אחיזה בשום מציאות. חשפנו את הפרשה החמורה ביותר הזו, של הטעיית הבג"ץ, בזמן אמת (כאן).

אני סבור, שטוב תעשה הפרקליטות אם תפנה כעת לבג"ץ ותבקש דיון חוזר בעתירה זו של חיים גרון, משום שכעת ברור לכל, שההחלטה הקודמת של בית המשפט העליון התבססה על דיווח לא מדויק לבית המשפט, בלשון המעטה. כ"כ, מומלץ למשטרה לפתוח בחקירה, מי היה מעורב בתהליך של הטעיית הבג"ץ לכאורה, ומי יזם את המהלך ונתן לו גיבוי. 

יצויין, שביקשנו את התגובה של הנהלת משרד התקשורת וגם של עו"ד נגה רובינשטיין לדו"ח שנחשף כעת, ולא הצלחנו לקבל איזה מענה. ככל שיתקבל מענה, נפרסם אותו. 

שורה תחתונה: כל מה שאני טוען מזה שנים כנגד ההתנהלות הכאוטית של משרד התקשורת, מוצא את הביסוס העובדתי והמתועד להפליא בדו"ח עב כרס ואמיץ זה. לא פלא, שניסו להסתיר אותו מפני ומפני הציבור, במשך זמן רב. 

 פרק ההמשך והאחרון (חמור לא פחות ממה שחשפתי עד כה), יבוא בקרוב. 
 
הצדק ינצח 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים