התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה
התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה
מאת: אבי וייס, 6.10.13, 21:30משה פנצר
 
בלעדי: הרשאות, רישוי מערכות, ניטור סיכונים וציות לכללי הרגולציה, תוך הפרדת תפקידים, הם מהנושאים הקשים המהווים "חור שחור "בארגונים. לא עוד, עם הפתרונות של חברת הסטארט-אפ אקספנדיון.
 
"הנקודה המרכזית, שראינו בלתי פתורה: בניית פרופילים של התנהגות אנושית. זה לא היה דבר ברור וזה הלב של הרגולציה הפיננסית", מדגיש משה פנצר, מנכ"ל אקספנדיון (Xpandion) (בתמונה). "ראינו, שיש צורך לזהות עובדים, שעושים דברים, שהם לא במסלול הרגיל של עבודתם. לא היה פתרון כזה בשוק".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם משה פנצר, כדי לשמוע מה חדש בעולם הרישוי והרגולציה בארגונים, לאור המהפכות המהירות המתחוללות ממש מול עינינו בתחומים הללו והמעבר של מערכות התוכנה הארגוניות לענן.
 
שאלה: מה אקספנדיון מפתחת?
משה פנצר: "קמנו ב- 2007, לאחר ניסיון רב שנים בתחום ה-SAP  ומערכות המידע ולאחר אקזיט של כמה חברות בעולם ה- SAP ושירותי המידע. ב- 2007 הבשילו התנאים, שלפיהם נראה לי ולשותף שלי לרעיון – יואב מיכאלי (כיום מנהל הפיתוח של אקספנדיון) להיכנס לתחום הרגולציה הפיננסית. זה תחום, שהתחיל להתפתח בשנות האלפיים, אבל לקח שנים לא מעטות עד שהבשיל.
 אקספנדיון
בחרנו בשם של עוף הצופה מרחוק, שיודע לזהות דג במים מגובה רב, לצלול אליו ולשלוף אותו מהמים. ה- X בתחילת השם בא מאותו רעיון: אנו באים לזהות משתמשים החורגים מהנורמה שלהם.
 
לקח לנו שנתיים וחצי להוציא מוצר ראשון. זה לא היה פשוט. אולם, ראינו, שזה שוק לא גדול ולא רווחי, ואז עשינו תפנית לכיוון ה- GRC, שזו הרגולציה העכשווית. ה- GRC וה- SOX מגיעים מהרגולציה האמריקאית והתפשטו לכל העולם. החוקים הללו מדברים בעיקר על כך, שתהיה בארגון הפרדת תפקידים, הגדרת תפקידים ותיעוד מלא של הפעילות בארגונים. זה בדיוק מוצר ההמשך של מה שכבר פיתחנו. ויכולנו לבוא לשוק עם פתרון מלא המתאים לרגולציות החדשות".
 
שאלה: מה הבעיה ברגולציה שבאתם לפתור?
תשובה: "הפרדת תפקידים היא לב הבעיה והמוקד של הרגולציה החדשה בעולם הארגוני. כל אחד מהמתחרים שלנו, שעוסקים בעולם הרגולציה, לא יודע לפתור את הבעיה הזו בצורה קלה ונוחה לארגונים.
 
אנו מבצעים השוואות של פרופילים לכל מה שעושה כל עובד כל הזמן. כך, אנו מובילים לתוצאה בה יש פחות טעויות. אנשים עושים טעויות כל הזמן, אבל צריך לזהות את הטעויות ולדעת להפריד זאת מפעולות חריגות.
 
כך, אנו מורידים 80% מהעבודה של צוות הרגולציה בכל ארגון. זה היתרון היחסי שלנו. אנו מזהים באופן אוטומטי מה דורש הפרדת תפקידים, ומציגים המלצות מה מפרידים ואיך. אחר כך בודקים איך העובדים מתנהגים לאור ההרשאות שלהם.
 
למעשה, אנו בוחנים כל הזמן מה עושה כל עובד ברשת העסקית. אנו מנסים להבין מה דפוס הפעולה שלו והאם זה מתאים להגדרת התפקיד שלו ולהרשאות שלו. זו מערכת לומדת, מערכת מאוד חכמה היודעת להתמודד עם תהליכי העבודה ולהבחין בדפוסי העבודה של כל משתמש. כך, שניתן להבחין בחריגים וניתן לבצע הפרדת תפקידים ברורה, כנדרש ברגולציה".
 
שאלה: האם יש לכם עוד פיתוחים בתחום הרגולציה?
תשובה: "בהחלט. הלקוחות גררו אותנו לתחום חדש, תחום הרישוי. אנו מסתכלים על מערכות עסקיות מכל סוג הקיימות בארגון, ורואים את כל סוגי הרישוי לכל סוגי העובדים והמנהלים. כיום, זה כאוס אחד גדול.
 
חברות גדולות משלמות על רישוי, שנקבע ביום בו נחתם ההסכם הראשון עם ספק התוכנה, בלי לדעת מה השתנה מאז ומה השימוש האמיתי של העובדים במוצרים השונים של הספק. למעשה, חברות משלמות על רישיונות באופן עיוור, בלי לדעת מאומה על מה הן משלמות מידי שנה.
 
הרי השימוש ברישיונות משתנה כל הזמן. אם החברה לא יודעת מה היא צריכה ולא מעוניינת לשלם על מה שהיא לא צריכה, אזי ברור, שהיא זקוקה לכלי, שידווח לה מה קורה כל הזמן.
 
יש במערכות הארגוניות המון מידע לנתח כדי לתת תשובה לשאלות הללו. כל עובד משתמש בכמה מערכות במקביל כל הזמן ולעיתים תכופות מחליף מערכות תוכנה ורמות שימוש. בתוכנות דוגמת אורקל או סאפ, יש צורך להתאים את הרישוי המתאים לכל אחד, לפי רמת השימוש שלו בתוכנה. יש חברות בחו"ל המשלמות עשרות מיליוני דולרים ברישיונות, למשל לסאפ, בלי שיש להן איזה כלי, שיבחן את ההוצאה הזו. כאן, אנו מבצעים אופטימיזציה של הרישוי הנדרש לחברה. לעיתים אנו מגיעים כמומחים אם יש חילוקי דעות בין החברה לספק התוכנה. אנו למעשה מספקים כלי עבודה מאוד חשוב לארגונים בתחום הרישוי של מערכות תוכנה.
 
תחום הרישוי הפך כה חשוב, עד כי חברת גרטנר שמה בשנה החולפת את הפתרון שלנו בשם License Auditor בקטגוריה של 'חברה מבטיחה' – Cool Vendor ברמה העולמית. יש כאן מעט מאוד מתחרים".  
 
שאלה: מה אתה מוכר למעשה לארגונים?
תשובה: "אני מוכר גם תוכנה וגם שירות בענן. ה- GRC דורש בחינה ובדיקות ברמה שנתית או רבעונית של הרישוי שניתן לארגון. אנו חלק מהתהליך הזה. את הפתרון לרגולציה ואת הפתרון לרישוי תוכנות אנו מספקים בענן (בענן של אמזון) למי שמעוניין בפתרון בענן.
 
יש כאלו שמבקשים את הפתרונות בהתקנה מקומית, מטעמים של אבטחת מידע ברמה גבוהה. יש לנו כבר מעל ל- 100 לקוחות ברחבי העולם, כך שנראה, שיש כבר הבנה בעולם לחשיבות הפתרונות הללו".
 
שאלה: מה הדבר שהכי מציק היום לארגונים?
תשובה: "אנו מוצאים, שבארגונים רבים יש בלגן שלם של הרשאות, שנבנו טלאי על טלאי במשך שנים. הם לא יודעים לצאת מזה ולשלוט בזה. לכן, אנו באים ומציעים להם לבנות מחדש את עולם ההרשאות, כי זו המומחיות שלנו. אנו רואים את ההתנהגות של האנשים במערכות ויודעים מהניסיון שלנו מה כל בעל תפקיד צריך מבחינת הרשאות ויכולים לבנות לו את פרופיל ההרשאות באופן דינמי.
 
אדם חדש, שנכנס לארגון, פותחים לו User במערכת שלנו והוא מקבל את ההרשאות מהמערכת לפי התפקיד שלו. עי"כ שומרים על תאימות לרגולציה. הרגולציה הופכת להיות מבוססת על ניתוח התנהגויות. המערכת בוחנת את ההתנהגות של האדם בכל המערכות כל הזמן ובוחנת את הסיכונים. זה הייחוד שלה".
 
שאלה: לאן אתם מתפתחים?
תשובה: "אנו התחלנו עם פתרון לסאפ, כאשר ישראל שימשה לנו כבטא. משם התפשטנו לתחומים של מערכות Salesforce, אורקל ועוד. השוק הזה פשוט עצום. רק בתחום ה- SAP יש בעולם כ- 100 אלף לקוחות פוטנציאליים. זה שוק רחב כדי להתפתח בו. אנו רק בתחילת הדרך לחדור לשוק הזה.
 
אני בא למנהלים ואומר להם: אני לא מבין איך חברה מנהלת מו"מ על כסף בהיקפים גדולים, שקשור להרשאות ולרישיונות, בלי להבין על מה משלמים, מה הארגון צריך באמת ומה השימוש האמיתי של העובדים בארגון בסוגי הרישיונות השונים.
 
הרי גם SAP עוברת לענן. אז למה אי אפשר לבחון את הרישוי בענן? לכן, אנו בוחנים את הפעילות של העובדים בכל מקום, גם בתוך הארגון וגם בענן.
 
הפתרונות שלנו משלימים את התהליכים הארגוניים ותהליכי העבודה, בכך, שהם מספקים יכולת לבחון לגבי כל אדם מה הצרכים שלו, מה ההיסטוריה של העבודה שלו במערכות השונות, מה המגבלות החלות עליו, מה הסיכונים הקיימים בהרשאות שלו וכך הלאה. אלו יתרונות, שהארגון זקוק להם ומקבל אותם מאתנו".
 
שאלה: מהם כיווני הפיתוח החדשים שלכם?
תשובה: "אנו הולכים בפיתוח שלנו בשני כיוונים ראשיים:
א. העמקת היכולת להעביר את כל המערכות לענן. זה תהליך הלוקח שנים, אך הכיוון שלו ברור: הכל עובר לענן. יש בעיות לא פשוטות של רישוי בענן ורישוי של 'מנועים' המופעלים ע"י הארגון בעננים השונים.
 
ב. אנו מפתחים הרחבה לתחום התהליכים הארגוניים. בקרוב נציג פתרונות נוספים לתחום הניתוח של תהליכים ארגוניים, שיכולים לחסוך כסף לארגונים בתהליכים הללו".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
משה פנצר: "הרבה זמן הסתובבתי עם החיידק, שמנהל אותי כבר כמה שנים: אני מעוניין וחולם, שלפחות 70% או 80% מהחברות המשתמשות במערכות תוכנה מורכבות, תהיינה להן תובנות לגבי ההתנהגות של המשתמשים שלהם במערכות הללו. זה לא יכול להמשיך להיות 'חור שחור' עבור הארגונים. אני חושב, שהם יכולים לצאת מהעיוורון הזה. זה חלום מאוד מצומצם שיש אצלי, חלום ממוקד במטרה אחת.
 
אנו חברה רווחית כבר משנת 2010, כך שיש לנו את היכולות להמשיך ולהתפתח. אנו פועלים לשכנע את הארגונים, שהם חייבים לקבל החלטות על בסיס מידע מוצק, לא על בסיס השערות. מעטים מוכנים להתעסק בתחומים של פיתוח מערכות כמו שיש לנו, לתחום הרישוי וההתנהגות של משתמשים במערכת הארגונית. לכן, אנו נחשבים כמובילי שוק בתחומים הללו". 
רגולציה בענן 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

12/7/18 - Millimeter-wave Measurement Insights 

16-18/7/18 - TAU Innovation Conference 2018 

23/7318 - Cloud Focus 2018 

18/10/08 - SIPI 2018 

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם ליוני 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן


 
זרקור חברות
 
Keysight
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים