התקפות הסייבר האחרונות דחו המעבר של ארגונים ועסקים לענן ב-10 שנים

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> התקפות הסייבר האחרונות דחו המעבר של ארגונים ועסקים לענן ב-10 שנים
שוק אבטחת המידע שינה את מערכת קבלת ההחלטות של מועצות המנהלים והמנכ"לים של החברות הגדולות בעולם. הם גילו (לפתע...), שהם חשופים לגנבת מידע למרות כל ההשקעות באבטחה. הם גילו, ש-95% מכלל העובדים לא מצייתים להנחיות ה-IT בעת עבודתם. חשיפה איך iMPERVA צומחת באופן מרשים כתוצאה מהמצב הכאוטי הזה. 
מאת: אבי וייס, 24.6.15, 14:50מנכ"ל אימפרבה

"עד לפני כשנה, מנהלים ומועצות מנהלים לא פחדו מגנבת מאגרי מידע שלמים, במיוחד מאגרי מידע ותיקים ועצומים הנמצאים ב-Data Centers פנימיים ומוגנים.

אולם, כיום כולם נכנסו לפאניקה. גונבים בשנה האחרונה מאגרי מידע שלמים, מכל הגופים הגדולים, החל ממשרדי הממשלה של ארה"ב (כולל מהנשיא עצמו), ועד למאגרי מידע של חברות בינוניות וקטנות.

פעם חשבו, שגונבים מאגרי מידע רק אם יש בהם איזו תועלת כספית ממשית ומיידית, אבל כיום ברור, שגונבים כל דבר. גונבים מאגרים שלמים, שאין בהם כסף מיידי, דוגמת: רשימות עובדים, רשימות לקוחות וספקים, רשימות של חולים ורופאים, תכתובות פנימיות. בקיצור: הכל.

זה הכניס את השוק לשינוי כיוון מדהים. בעבר, אנשים הסתכלו על צ'קפוינט, יבמ, ועל פאלו-אלטו ועל כל הגדולים האחרים כאילו הם מגינים על מערכות המידע שלהם. פתאום, זה התברר להם כחשיבה אנכרוניסטית.

מנהלי אבטחת מידע מוזמנים באופן דחוף למועצות מנהלים ונדרשים לתת הסברים ומועצות המנהלים לא מבינות על מה הם מדברים. מנכ"לים עפים בקצב מתפקידם בגלל הכשלונות הללו. ההנהלות לא יודעות איך להגן על מאגרי המידע, שטרם נגנבו. זה בדיוק מה שמוביל להצלחות מדהימות שלנו". כך עולה ממפגש מרתק עם אנטוני בטנקורט (Anthony Bettencourt), (בתמונה למעלה), נשיא ומנכ"ל iMPERVA, ועמיחי שולמן, ה-CTO של iMPERVA. 

אחת העובדות, שמנהלי ומועצות מנהליםציות לרגולציה מגלים היא, שכ-95% מהעובדים (בעיקר עובדים ברמות בכירות ועובדי מערכות המידע), שיש להם גישה למערכות המידע הכי רגישות של הארגונים, לא מצייתים לכללי האבטחה של יחידות ה-IT וניגשים למידע הארגוני במכשירים פרטיים לא מוגנים (כמוצג בגרף כאן משמאל). בנוסף, הם מעבירים מידע ארגוני, שבו הם עוסקים, לעננים ציבוריים חינמיים או בתשלום זעיר, הרחק משליטת ופיקוח יחידות ה-IT. מעל ל-40% מהעובדים הללו, מחוברים לרשתות חברתיות פתוחות בתוך הארגון, ומעלים לשם חומרים הנוגעים לעבודתם.

זאת, חשפה חברת המחקר IDC ורק כעת המצב הכאוטי הזה מחלחל לתודעה של המנהלים ומועצות המנהלים, שכאמור, נתקפו בחרדה ושינו לגמרי את כל מערכת השיקולים שלהם במה להשקיע ולאן להתפתח.

כל ההנחות והתחזיות של האנליסטים, שהיו בעבר לגבי התפתחות הטכנולוגית של ארגונים (כמו למשל בכמוצג בשקף בתחתית הכתבה), הפכו ללא רלבנטיים.

אנטוני בטנקורט: "כיום, ההכרה מתחילה לחדור לרמות מועצות המנהלים והמנכ"לים של הארגונים הגדולים בעולם, שאבטחה צריכה להתבצע קודם כל על כל אפליקציה וצריך להגן על בסיסי המידע עצמם, על כל טנרזקציה. זה ממש לא פשוט. פעם חשבו, שאם סורקים קודים אפשר לגלות פרצות. אולם, זה מירוץ, שלא מביא לשום תוצאות. הפורצים נמצאים היום הרבה לפני מגלי הפרצות בקודים. זה לא המענה לבעיות העולם האמיתי הקיימות כיום. 

בנוסף, כיום המהלים מתחילים לקלוט, שהבעיות הללו לא תיעלמנה ושהם שפכו טונות של כסף על פתרונות לא נכונים. ההגנה על בסיסי מידע וההגנה על אפליקציות זה הבסיס להגנה הנכונה וזה התחום, שילך ויעלה בחשיבותו בעשור הקרוב.

בתחומים הללו יש לנו קדימות של לפחות 18 חודש מול כל המתחרים. אנו מצפים לגידול של לפחות 30% במכירות שלנו בשנה הקרובה, כי כל מי שמבצע Proof of Concept (הוכחתת התכנות) לפתרונות שלנו מול המתחרים, מייד רואה את ההבדלים. זה 'שמיים וארץ'.

לפי מה שאני רואה, המחשבות, שארגונים יוציאו את בסיסי המידע שלהם לעננים תוך 5 שנים, כך חשבו בארה"ב עד לאחרונה, זה הפך למחשבה לא ריאלית. שום מועצת מנהלים של הארגונים הכי גדולים, שאני נפגש איתם, לא מוכנה כעת בכלל לשמוע על המושג ענן חיצוני. הם קודם כל רוצים להגן על בסיסי המידע הקיימים אצלם בבית ולא מוכנים להסתכן להוציא בסיסי מידע ואפליקציות קריטיות, לאיזה ענן שלא יהיה.

המעבר לענן נדחה בלפחות ב-10 שנים, כתוצאה ממה שקורה כעת בשוק האמריקאי וגם באירופה ובאסיה. מנהלים נכנסו לפרנויה ושום דבר לא מעניין אותם יותר מהשאלה הכי חשובה בעיניהם כעת: איך מונעים את גניבת מאגר המידע הבא מהמחשבים של הארגון. אנו אומרים לכל מנכ"ל, ששואל אותנו, שאנו מניחים, עוד לפני שבדקנו את הרשת והעובדים, שלפחות 1% מהעובדים כבר נגועים והם חור אבטחה עצום, שקיים במערכת שלהם, שאיש לא רואה אותו.  

לכן, אני מאמין, שאנו באימפרבה, עם כ-800 עובדים ועם מרכז המו"פ הגדול בישראל, נמשיך לגדול ולהוביל את השוק. גם גרטנר סיווגו אותנו כמובילי שוק, הרבה לפני כל המתחרים. יש לנו 3 קווי פתרונות: 1) הגנה על ענן, מאגרי מידע ואפליקציות, 2) חיסול תופעת ה-Shadow-IT (אי ציות עובדים לכללי ה-IT) וזיהוי פרצות מהכיוון של העובדים, 3) ציות לכללי הרגולציות.

כדי להוביל את השוק, רכשנו בשנתיים האחרונות לא מעט חברות (רובן ישראליות) דוגמת: Incapsula, Skyfence, Tomium Software, כדי להשיג שליטה מלאה על מה שקורה בתוך המערכות הארגוניות. התוצאה: יש לנו כבר מעל ל-4 אלף לקוחות גדולים בכל רחבי העולם. אנו, דבר ראשון, מבצעים אצל הלקוחות הללו בדיקה מה יש ברשת, על מה צריך להגן ואיך משתלטים על כל המכשירים הלא מורשים הקיימים ברשת שלהם. הכיוון: לחסל את הכאוס ולהחזיר להנהלה את השליטה במאגרי המידע ובאפליקציות. 

ממה שאנו רואים בשוק, התקפות ה-DDOS הופכות יותר ויותר להתקפות APT, ולכן ארגונים מגיעים אלינו לאחר שנפגעו, כי הם סמכו על מערכות האבטחה הוותיקות הקיימות אצלם. הם חיפשו ולא מצאו פתרונות מתאימים בשוק ולכן הם מגיעים אלינו. 

אני ממליץ למנהלים כמה דברים פשוטים: תתחילו מהבסיס. למשל: תאכפו "אישורים כפולים" (2 שלבים של אוטנטיקציה) על כולם. תבדקו מהם הנכסים שלכם ועל מה אתם צריכים להגן, ברמת בסיסי המידע והאפליקציות ותתרכזו בהגנה עליהם. אם אתם לא יודעים מה חשוב ומה יש, יש לנו כלי סריקה לאיתור בסיסי נתונים ואפליקציות הקיימים בארגון ונוכל להמליץ לכם על מה צריך להגן ואיך. 

כשאני מסתובב כאן בישראל, אני מרגיש בבית. הסיבה די ברורה: הפתרונות הטובים ביותר בעולם בתחום הסייבר יוצאים מכאן. אני גר בסיליקון-ואלי בארה"ב והייתי מנכ"ל של חברות בארה"ב, שעסקו בתחומים הללו ואני יכול להעיד ממקור ראשון, שאני יודע היטב מה יש בסיליקון-ואלי בתחום האבטחה, וזה בכלל לא ברמה של מה שיש כאן בישראל. יש כאן מעל ל-300 סטארטאפים העוסקים בסייבר וזה דבר גדול. אין דבר כזה בשום מקום בעולם. כמובן שאני מחפש את הסטארטאפים, שמפתחים בתחומים, שייתנו לנו ייתרון איכותי ותחרותי בשוק". 

IMPERVA LOGO


 
שקף: הטכנולוגיות העתידיות לארגונים לפי התפיסות שהיו טרום "פאניקת הסייבר" בארגונים ובעסקים הגדולים בעולם. כל זה נדחק לשוליים בגלל "בהלת הסייבר":
טכנולוגיות העסקי בארגונים 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים