התרגיל של 012-פרטנר לתשלום טלפוני באמצעות חיוג למספר של שירותי סקס בבריטניה

דף הבית >> צרכנות >> חדשות הצרכנות >> התרגיל של 012-פרטנר לתשלום טלפוני באמצעות חיוג למספר של שירותי סקס בבריטניה
חשיפת התרגיל של חיוג "לבריטניה" למספר של שירותי סקס וגבייה של עד 99 ש"ח לשיחה (!), עבור שירותים ומוצרים הניתנים בישראל, תוך עקיפת כל כללי שירותי הפרמיום הטלפוניים הישראלים. 
012 סמיילמאת: אבי וייס, 13.04.13, 23:45
 
הייתי בטוח, שבחשיפה תופעת החיוג למספרים מטעים (ב- 9.90 ש"ח לדקה), מיציתי את מסכת התרגילים והתעלולים של 012 ושותפותיה, כיצד לגבות כסף בצורה עקומה. חשפתי דרך העוקפת כל חוק, נורמה ותקנות, תוך התעלמות מוחלטת (ואולי אף מכוונת) של הרגולטורים, כפי שמתואר כאן וכאן. אולם, התברר לי שטעיתי. מתברר, שאת התעלול הגדול מכולם - הגיעה העת לחשוף.

התעלול החדש נעשה בשותפות בין 012-סמייל (מקבוצת פרטנר), לבין חברת ההזנק PayCall, חברה המספקת שירותים מגוונים לספקי תקשורת ולארגונים. אחד השירותים (והראשון שבהם) הוא: "חיוב בפעימת שיחה אחת", עד 99 ש"ח, בחיוג למספר בינלאומי.

הסבר איך שירות זה מתבצע מצוי בדף מיוחד לשירות זה, כמופיע בתצלום כאן, למקרה שהדף ייעלם מהאינטרנט בעקבות חשיפה זו. על פי ההסבר, לקוח של שירות או מוצר כלשהו בישראל, מקבל מספר לחיוג עם קוד, מחייג למספר שמתחיל ב: 012-44-90-85 ועוד 6 ספרות, מקיש את הקוד וסוגר. החיוב של 2 ש"ח עד 99 ש"ח מופיע בחשבון הטלפון הקרוב. פשוט, מהיר וחלק...

החלטתי לנסות את השירות. הזמנתי שירות ייעוץ ב- 72 ש"ח ל"קידום אתרים", דרך אחד מהספקים העובדים עם השירות הזה וקיבלתי מייל שתצלומו מצוי כאן (לחיצה על התצלום מגדילה אותו. הפרטים האישיים נמחקו כמובן מהתצלום):
חיוב טלפוני
חייגתי למספר 012-44-90-85-30-00-72 וקיבלתי מייד (בלי לשמוע חיוג לחו"ל) מענה בעברית מ- Paycall, מה שמחשיד כמובן אם בכלל השיחה הזו יוצאת לאיזה מקום מחוץ לישראל. התפריט הקולי (בעברית) הנחה אותי, שאני אחוייב ב- 72 ש"ח עם הקשת הקוד. החיוב הוא מיידי על 72 ש"ח. אגב, כל אחד יכול להתקשר למספר הזה ולחייב את עצמו בחשבון הבא ב- 72 ש"ח, על כלום...

כמה דברים די תמוהים גיליתי בהקשר של החיוג הזה: לא יכולתי לחייג למספר הזה מהסלולר שלי (רשת הוט מובייל) וגם לא ממכשיר ברשת גולן טלקום. את ההסבר לתופעה זו כבר הבאתי בחשיפה על החיוג לכוכבית 22 (הסבר קצר: חברות הסלולר החדשות לא מחוברות לשרתי הגביה של שירותי פרמיום מסוג זה בסלולר...). כ"כ, על פי כללי החיוג לחו"ל, אני אמור להגיע לאותו מספר בחו"ל, אם אני מחייג קידומות חיוג לחו"ל מכל ספק מב"ל (מפעיל בינלאומי) אחר. ניסיתי לחייג עם הקידומות האחרות, שיש ללספקיות המב"ל בחיוג לחו"ל, אבל בכל הקידומות האחרות (דוגמת 018, 019 ,013 וכך הלאה) קיבלתי שגיאה, שאין מספר כזה. בדיוק כמו הניסיון לחייג מהסלולר שלי. דהיינו: אפשר לחייג למספר הזה רק דרך 012.
 
ועכשיו מגיע הקטע היותר המעניין: לאן בכלל חייגתי? ובכן, המספר שחייגתי אליו, שייך, על פי המסמכים שקיבלתי מהרגולטור הבריטי לתקשורת Ofcom, לחברת Core Telecom Limited, והמספר הזה, כמו כל דומיו בפרסומת של השירות, שייך לקבוצת מספרי פרמיום בריטיים, שנועדו לתכלית אחת: Sexual Entertainment Services at a Premium Rate for BT customers.

אני מקווה שהתרגיל הזה ייעשה יותר ברור, אחרי שמקלפים ממנו את כל הסודות, שמנסים להסתיר מהמחייג הישראלי. ברור שיש כאן תרגיל מורכב של ניתובי שיחה וגבייה עבור שירותי פרמיום טלפוניים, שנעשים - בישראל. זאת, תוך עקיפת הכללים הישראליים לשירותי פרמיום טלפוניים. אגב, לפי הכללים הבריטיים לשירותי פרמיום טלפוניים, חיוג למספר 449095300072 ודומיו לצורך שירותי סקס, אמור לעלות למחייג הבריטי לא יותר מ- 9 ש"ח לדקת שיחה, לפי ערך הפאונד להיום.

אז איך בישראל גובים עד 99 ש"ח לשיחה של פחות מ- 30 שניות, שבכלל לא מגיעה לשיחת הסקס הזו בבריטניה? 

את זה בדיוק שאלתי, את כל הנוגעים בדבר.

מחברת 012 סמייל נמסר בתגובה: "פעילות חברת 012 סמייל הינה במסגרת רישיונה ואין בה כל דופי. השירותים אליהם אתה מתייחס אינם מופעלים על ידי חברת 012 סמייל ועל כן יש לפנות בנושא למפעיל השירות עצמו".

את תגובות משרד התקשורת, חברת PayCall ומשרד התמ"ת (האמור להגן על הצרכנים), לא הצלחתי לקבל, לא שלא ניסיתי. את ההתייחסות של הבריטים לסיפור זה אביא בנפרד (הם כן ענו, לא כמו הרגולטורים הישראלים).

חולשת מערכת הפיקוח של משרד התקשורת וחוסר האונים שלו, כבר הוצגו על ידי בהרחבה כאן. את ההתעלמות מהתעלולים של 012 במספרים מטעים, כבר פרסמתי עשרות פעמים, אך נדמה שהפעם הם התעלו על עצמם. חיוג למספר סקס בבריטניה וקבלת שירות בישראל לשירותים ומוצרים מכל סוג (שאין להם כל קשר לסקס), במחיר של עד 99 ש"ח לשיחה של כמה שניות, זה פלא טלפוני ממש מדהים. די ברור, שזה יכול להיעשות - רק אם אין רגולטור בשטח.

ההפקרות הזו מגיעה לכל פינה, ומביאה את האזרחים לתבוע את הצדק בעצמם, במקום לסמוך על משרד התקשורת. דוגמה מובהקת: לאחרונה אישר בית המשפט המחוזי בת"א (ראה כאן) תביעה ייצוגית כנגד לוח המודעות המקוון "יד2", שסיפק שירותי "מספרים וירטואליים", שנסמכו על על הרשת של סלקום באמצעות חברת אטריקס, וגבו תשלומים לכאורה שלא כדין בהיקף ניכר, כטענת התובעים, תוך הטעיית הלקוחות. המציאות כפי שנחשפת כאן: התחום הזה של שירותי פרמיום בטלפוניה הפך להיות "המערב הפרוע" של עולם התקשורת. "איש הישר בעיניו יעשה". 


יתרה מכך, המלצות עובדי אגף הפיקוח במשרד התקשורת להטיל קנסות ענק, למשל על סלקום ו- 012-סמייל, כפי שחשפתי כאן, בגין צפצוף ארוך על החוק ועל עבודת המשרד, נגנזו ללא הסבר במגירות מנכ"ל המשרד. סיפור המעשה, שנחשף לפני כשנה, קשור ישירות להמשך ההפרות של החוק והתקנות, שנחשפים עלי ידי כאן שוב. זו תמצית החשיפה הקודמת: בחודש ספטמבר 2011 קיבל מנכ"ל משרד התקשורת עדן בר טל דו"ח חקירה של אגף הפיקוח במשרדו, עם המלצה חד משמעית להטלת קנס בסך 2.83 מיליון ₪ (!) על 012-סמייל (קבוצת פרטנר). זאת, בגין אספקת שירותי פרמיום שלא אושרו ברישיון, אספקה אסורה של שירותים פנים ארציים, הפרת אמנות בינלאומיות שישראל צד להן, חוסר שיתוף פעולה עם המשרד ועוד. למרות האוסף הנכבד של עבירות חמורות ומוכחות לכאורה (שכפי שציינו למעלה, הן נמשכות עד היום), נמנע מנכ"ל המשרד להטיל את הקנסות וגנז את הממצאים, ללא כל טיפול. כך התנהל לו משרד התקשורת במשך כל הקדנציה הקודמת. לתשומת לב שר התקשורת החדש, גלעד ארדן
 

שירותי טלפון

המלצה לגולשים באתר TelecomNews:
חומר חדשותי נוסף לדף הבית נמצא בתפריטים המשניים. אתר חדשות זה בנוי כמו עיתון, בו כתבות רבות נמצאות בדפיו הפנימיים. באתר יש כבר כאלף חמש מאות (!) פריטי מידע וכתבות. בדף הבית מצויות, כמו בכל עיתון, רק הכתבות הראשיות. לכן, מומלץ להקליק על התפריטים בסרגל העליון ולמצוא את תחומי העניין. שפע מידע בלעדי ומעניין מצוי בתפריטי המשנה. 
 
 

 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקים, תוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקים, תוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

2/11/17 - 28/10/17 - German Tel Aviv Week 2017

31/10/17 -  TLV Generator: 30 days Prototype program  

12-19/11/17 - שבוע היזמות העולמי 2017     

14/11/17 - Red Hat Forum Israel 2017  

29-30/11/17 - Microsoft Tech Summit Tel Aviv 

12/12/17 - Video Trends For 2018 Conference   

29-31/1/18 - CybertechTLV 2018  

5/3/18 - GoforIsrael Investment Conference

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לספטמבר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

ביבי נתניהו הקשיב לקריאת Telecom News: פיטר לאלתר את אבי ברגר - כאן

חשיפת המספרים מאחורי משבר האנטנות: בשנה האחרונה פורקו 721 אנטנות - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

קריאה לפיטורים של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים למיבור - כאן

 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים