חוגגים שנה למאסטרקוין ומשיקים מערכת מימון המונים ייחודית - Crowdsale

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> חוגגים שנה למאסטרקוין ומשיקים מערכת מימון המונים ייחודית - Crowdsale
בלעדי: רון גרוס, מנכ"ל Mastercoin העולמי: "הכניסה של Crowdsale לשוק מתחילה לתת ערך למטבע. יש כבר גיוסים מוצלחים במערכת החדשה, שהיא אבולוציה מדהימה למודל "מימון המונים", מערכת הנמצאת כרגע מחוץ לכל רגולציה מוכרת והיא חלק בלתי נפרד מהגישה של Bitcoin 2.0".
מאת: אבי וייס, 25.7.14, 13:50

באירוע רב משתתפים, שנערך אמש בבית גוגל בת"א, חגגה קהילת הביטקוין הישראלית אתווילט - מאסטרקוין "יום ההולדת" של שנה למטבע מאסטרקוין, אותו חשפנו לראשונה כאן, ממש לפני כשנה). המטבע הקריפטוגרפי הזה, המאסטרקוין, החל כרעיון בינואר 2012 ע"י J.R. Willet (בתמונה משמאל), כמאמר אקדמי, שהוצג כרעיון המשך לביטקוין, לא כמטבע המתחרה בביטקוין. לפי התכנית שלו, זה יהיה מטבע יותר מאובטח, יותר יציב עם יותר יכולות, שישען על המנגנונים של הביטקוין ויהיה בר המרה לביטקוין. באוגוסט 2013 יצאה הגרסה הרשמית על ידו למאסטרקוין גרסה 1.0. האקתון מאסטרקוין הראשון בעולם התקיים בישראל במאי השנה - כאן ונולדו בו כמה סטארטאפים מעניינים

מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראל: "הערב נדבר על המאסטרקוין, מטבע, שנולד מעל לתשתית של הביטקוין. הביטקוין הוא מטבע הנמצא בשוק 5 וחצי שנים, כאשר היום אנו חוגגים שנה למאסטרקוין מאז השקת המטבע החדש הזה. רון גרוס, מפעילי קהילת הביטקוין הישראלית, התמנה למנכ"ל מאסטרקוין (העולמי) ומוביל את הצוות העולמי העוסק בפיתוח המיזם הזה". 

רון גרוס, מנכ"ל מאסטרקוין (בתמונה משמאל
רון גרוס): "לפני כשנה נקלעתי במקרה לפרוייקט המאסטרקוין ונדבקתי באהבה לנושא הזה. ביטקוין היא המצאה טכנולוגית מרשימה, יש לה תכונות רבות וטובות, תכונות שכבר התרגלנו אליהן. אולם, עם כל התכונות הטובות, הפיתוח של פרוטוקול הביטקוין נעשה בצורה איטית ומדודה. הביטקוין כבר עובד בחנויות רבות ברחבי העולם, לכן לא קל לשנות אותו.

בנוסף, הביטקוין לא פותר את כל הבעיות והצרכים הקיימים בכלכלה העולמית. הוא לא נותן תשובה לכל הדרישות של השוק. לכן, ווילט (J.R. Willet) החל להציע את מחשבותיו איך ניתן לבנות פתרון טוב יותר מעל לביטקוין, תוך הישענות על מה שפותח בביטקוין ושהוא טוב ומצליח. היכולות, שהוא הציג: אבטחה מתקדמת, הנפקה מסוג חדש ומתקדמת, יכולות החלפה בין מטבעות, תפסו מיד את תשומת הלב העולמית של קהילת המפתחים בקוד פתוח.

זה לא עוד אלט. תופעת האלטקוין מאוד נפוצה והיא בנויה על כך, שמפתחים לוקחים את הפרוטוקול של הביטקוין ומריצים רשת נפרדת לצד הביטקוין ונותנים לזה שם חדש. כך, מאבדים את רוב תכונות האבטחה הבסיסיות של הביטקוין. יש מטבעות אלט, שכבר נמצאים בסכנה וזה פורסם ברבים

במאסטרקוין - אין בעיות כאלו. כל פעולה במאסטרקוין כתובה בשפה המתורגמת לטרנזקציה בביטקוין. נבנו כמה סוגי טרנזקציות הנקראות Class. הרוב נוטים להשתמש כיום ב- Multisig שזה Class B.

מעל לבסיס הפיתוח הראשוני החלו להתפתח כלים פיננסיים חדשים. חלק מזה הוא פיתוח שנקרא Class C שהוא OP_Return. יש עוד פיתוחים רבים vנמצאים בדרך/ מוביל זאת פיטר טוד

מצב הפיתוח של המאסטרקוין
בשנה שעברה גוייסו 4,700 ביטקוינים להשקת הפלטפורמה ופיתוחה וכעת הקהילה מפתחת יישומים והמפתחים מקבלים תמורה עבור ההשקעה שלהם בפיתוח מתוך הגיוס שנעשה. הפיתוח המרכזי: ארנקים.

אחרי הרבה התלבטויות וניסיונות, פותחו 2 ארנקים vקשורים זה בזה. הארנק למשתמשי הקצה מכונה בשם Omniwallet, כשמו כן הוא: ארנק רב מטבעות, ומערכת Master Core  מסתמכת על ה-Bitcoin Core. כרגע שוחררה גרסה של ארנק ל-Web, עדיין אין ארנקים לסמארטפונים אבל הם יגיעו ודי בקרוב קודם לאנדרואיד. מערכת ה-Master Core תשוחרר לשוק תוך כמה ימים, כרגע בגרסה ראשונית של חלונות. הייתרון של המערכת: היא משתלבת בכל אקצ'יינג' ויכולה לשמש בזירות מסחר.

הייתרונות של הארנק החדש (Omniwallet): הוא תומך בכל מטבע חדש, שיקום מעל למאסטרקוין וכמובן תומך בביטקוין ובמאסטרקוין. יש כבר חברות סטארטאפ המשתמשות במערכת הזו באופן מלא, דוגמת יוזמת "לזוז" (
La' ZooZ) ומיזמים נוספים.

הכיוון עליו אנו עובדים כרגע: לפתח את הארנק הזה כדי שיהיה פתוח לכל המטבעות, כולל כל האלטים וכולל המטבע החדש אתריום. הכל נבנה בקוד פתוח ויהיה פתוח לכל המטבעות. זו בשורה חשובה לשוק המטבעות: ארנק אחד לכל. החלק של ההמרה בין מאסטרקוין לביטקוין כבר עובד בארנק, לכן הוא שוחרר לשוק לשימוש ציבורי. בחודשיים הקרובים ייפתחו בארנק היכולות להמרת מטבעות נוספים.

"מימון המונים" מזן חדש: Crowdsale

אחת האפשרויות המלהיבות, שבנויות כבר בתוך ה-Omniwallet, זו האפשרות לבצע Crwodsale. המערכת הזו היא הבסיס להנפקת כל מטבע אחר וכל דבר אחר בצורת הנפקה. יש כאן כר נרחב לפיתוחים ויישומים. המערכת הזו פתוחה לכל וכל אחד יכול להשתמש בה להנפקה של כל דבר. 

Crowdsale זו אבולוציה מדהימה של הרעיון של "מודל מימון המונים" - Crowd Funding. זה למעשה מימוש הרעיון הבסיסי, שלפיו נבנה המאסטרקוין: שליחת ביטקוין ותמורתו מקבלים token, שזה המטבע החדש. בהגדרה נכונה של המטבע החדש וקמפיין מוצלח, ניתן להצליח לבצע גיוס המונים מוצלח. 

זה לא דבר תיאורטי. יש כבר כמה הצלחות של ה-Crowdsale כבר משלב הבטא שלו.

דוגמאות למיזמים המפעילים Crowdsale: מיס ביטקוין,  CryptoNext, DApp, MaidSafe ועוד. יש גיוסים, שכבר הסתיימו, למשל Maidsafe, שגייסה כמה מיליוני דולרים במערכת הזו תמורת גישה לאפקליציה שהיא מפתחת לאינטרנט משותף.

אפשר לבצע Crowdsale על כל דבר. לכן, יש חברות, שכבר מבצעות מכירה של זהב או מכירה של דולרים דוגמת RealCoin. אפשר כמובן להנפיק מניות. זה תחום ההולך ומתפתח והוא חלק מגישת ה-Bitcoin 2.0

בגלל שזו מערכת פתוחה ברור, שצריך להיות זהיר ברכישת מטבעות מהסוג החדש הזה. הארנק, שפיתחנו, מאפשר רכישה קלה של מטבעות וזה היופי במערכת. אולם, האחריות לרכישה נבונה מצויה בידיים של המחזיק בארנק והמבצע את הרכישה. 

מצב הרגולציה
כרגע זה תלוי ברגולציה הקיימת במדינות השונות. סחר במטבעות דורש תאימות לחוקים המקומיים. התחום של המאסטרקוין עדיין לא מכוסה באיזו רגולציה ספציפית הידועה לי.

לגבי ה-Crowdsale, טרם ברור מעמדו הרגולטורי. כיום, זה מחוץ לכל רגולציה מוכרת. יש אתר המעדכן את הקהילה בהתפתחויות הרגולטוריות בכל הקשור לאפליקציות מבוזרות. היו חברות, שפנו לאי Isle of Man באיי התעלה הבריטית בגלל שיש שם יותר סובלנות להנפקת מניות. גם שם, המצב הרגולטורי לא מוסדר עד תומו.

יש הטוענים, שחוק מימון המונים, שנמצא כעת בשלבי חקיקה ראשוניים בכנסת, ישפיע גם על תחום המימון ההמוני במערכת מסאטרקוין. זה טרם ברור ויש חילוקי דיעות בין המומחים לתחום הרגולציה. 

בארה"ב, הדבר היחיד, שיכול כרגי להשפיע על הרגולציה של תחום ה-Crowdsale, הוא ה-BitLicense, טיוטה שפורסמה ע"י ה-DFS, אך טרם ברור לאן הטיוטה הזו תוביל, כי זה בשימוע. 

תכניות עתידיות בעולם המאסטרקוין
אנו מנווטים את קהילת המפתחים לשפר את ממשק המשתמש של ה-Master Core. אנו מפתחים כעת MetaDEx (מערכת אקסצ'יינג' פנימית למאסטרקוין), עובדים על שיפורים בארנק Omniwallet, עובדים על שיפורים במערכת ה-Crowdsale כדי להפוך אותה ליותר אישית ויש לנו פיתוחים נוספים בכמה כיוונים למשל: הימורים, שמירת כתובות, פיתוחי פידים ועוד.

כרגע, המחיר של המאסטרקוין הוא די ספקולטיבי כי זה מטבע בתחילת הדרך. הכניסה של ה-Crowdsale לשוק מתחילה לתת את אותותיה והמחירים מתחילים להתייצב. אני מעריך, שתוך פחות משנה כבר נראה יציבות של המטבע והתפתחויות מעניינות חדשות בכלים החדשים והמלהיבים, שאנו מפתחים ומביאים לשוק". 
 
מאסטרקוין 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

חנות המוצרים המובילה מסין -Chinabuy בעברית ובמחירי מבצע מטורפים

ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקים, תוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקים, תוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.
 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

4/4/17 -  Israel AdTech 2017

18/5/17 - Israel's Annual Programmatic Video conference

25-29/6/17 - Cyber Week 2017  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לפברואר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי" שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק) - כאן

ביבי נתניהו הקשיב לקריאת Telecom News: פיטר לאלתר את אבי ברגר - כאן

חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל - כאן

מכרז התדרים ל-LTE הסתיים (בחלוקת תדרים) בדיוק כמו שהחל: בפלופ - כאן

חשיפת המספרים מאחורי משבר האנטנות: בשנה האחרונה פורקו 721 אנטנות - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

האם נטפליקס זקוקה לרישיון כדי לפעול, לשדר ולמכור שירותים בישראל? - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2016 בעולם התקשורת וההייטק הישראלי - כאן
 
זרקור חברות
 
TLV-Generator
 
TLV-Generator
 
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
TLV-Generator
 
ChinaBuy
 
טלי וייס
 
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים