חשיפה: כיצד שמילה מימון "החליף צד" והחל לתת "חסינות לבזק" כדי להתקדם

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> חשיפה: כיצד שמילה מימון "החליף צד" והחל לתת "חסינות לבזק" כדי להתקדם
בלעדי: מי שמונה לאחרונה ל"משנה למנכ"ל" במשרד התקשורת, "סיפק חסינות" במשך שנים לגולן טלקום ולסלקום. לקראת ההתמודדות על הקידום, "החסינות" הועברה (לא ידוע לכמה זמן) לבזק. ככה הרגולציה עובדת במדינת ישראל. 
מאת: אבי וייס, 6.10.16, 12:20שמילה מימון

תחילתו של הסיפור, שנחשף כאן, בדיווח, שהועבר אלי ב-11.7.16 ע"י קורא נאמן של האתר, שמשמש כמנכ"ל בחברה העוסקת בעולם הטלקום בישראל, שביקש שפנייתו לא תועבר ישירות ממני לבזק (בגלל חשש מחשיפת שמו, מה שיכול למוטט את העסק שלו, מסיבות די ברורות). הדיווח כלל פרטים על "התניית שירות בשירות", שמבצעת בזק (לכאורה) במגזר העסקי. 

לאחר מספר בירורים, שערכתי בעצמי בנושא, כדי לראות, שיש ממש בסיפור הזה, ביקשתי את רשות הפונה אלי, להעביר את הנושא שהעלה לבדיקת אגף הפיקוח במשרד התקשורת (בראשותו של סמנכ"ל בכיר שמילה מימון, בתמונה). הפונה הסכים. 

ב-22.7.16 פניתי למשרד התקשורת בתלונה הבאה:
"להלן תלונה, שקיבלתי מספק עסקי גדול שעובד עם בזק (שכרגע מעוניין להיות בעילום שם).
הטענה שלו היא, שבזק מתנה כאן שירות בשירות וקושרת את לקוחותיה בניגוד לתנאי הרישיון שלה. הוא טוען, שבזק מחייבת לקחת את חיבורי התשתית שלה, אם הלקוח רוצה גם שירותי טלפוניה. הלקוח העסקי אינו יכול לרכוש תשתית חיבור פיזי (לרבות אינטרנטי) לשירות הטלפוני העסקי שלא מבזק.
 
להלן הפרטים:
1. לאחרונה, בכלל לקוחותינו בהם לבזק יש שירותים, אנו נתקלים בפתרון מרכזיה חדשה, שבזק מציעה (IPT Avaya המכונה בבזק Hosted IPT).
זהו פתרון של מרכזיה מרוחקת בענן למספר רב של לקוחות, שיושבת במתגים של בזק בדומה לפתרון סנטריקס (IP-Centrex) הידוע של בזק.
2. פתרון זה הינו פתרון IP המבוסס על רשת האינטרנט.
3. בזק, אינה מאפשרת לעבוד על פתרון זה על רשתIP  שאינה שלה. לדוגמא: יש לי לקוח עם 70 סניפים, שרשת ה-IPVPN שלו בבזק משמשת לטובת Data&Voice ועלותה כ-40,000 ₪ בבזק .ללקוח יש אפשרות להעביר את הרשת לחברה אחרת ולשלם על כך רק 30,000 ₪ בחודש (25% פחות!!), היות וללקוח ישנה מרכזיית IPT Avaya ובזק אינה מאפשרת להעביר את השיחות על רשת IP אחרת, הלקוח אינו יכול לבצע מעבר לחברת אחרת, ונאלץ להשאיר את הרשת IPVPN בבזק ובכך בזק קושרת אותו לעד גם ברשת ה-Data וגם ברשת ה-Voice אליה, כאסטרטגיה לכל דבר! זוהי התניית שירות בשירות.
4. זוהי אינה תלונה ספציפית, זוהי גישה של מונופול ועליכם לטפל בזה.
5. אגב, בזק עושה את זה גם בשירות סנטריקס (IP-Centrex) שלה.
אודה לבדיקתכם".

בתגובה, משרד התקשורת דרש ממני את שם המתלונן. לאחר התייעצות עם המתלונן, הוא הסכים שאעביר את שמו למשרד התקשורת, בתנאי שהשם יישאר חסוי שם, וכך עשיתי. 

לאחר שעבר זמן ולא קיבלתי תשובה לפנייה ולאחר מספר תזכורות פניתי למשרד התקשורת ב-26.8.16 (יותר מחודש ממועד פנייתי הראשונה) כך:
"ביקשתי עדכון מהמתלונן והוא טוען שמשרד התקשורת כנראה החליט להתעלם מהתלונה, אולי מתוך אינטרס של איזה קשר עם בזקהאם זה נכון? מאז שהעברתי אליכם את התלונה עבר יותר מחודש. מה קרה עם התלונה? למה זה מתעכב?"

לאחר כמה תזכורות קיבלתי ביום 31.8.16 תגובה קצרה ממשרד התקשורת:
"שיגיש תלונה ונטפל".

דהיינו: משרד התקשורת רוצה שהמתלונן ייחשף בפני בזק בתלונה רשמית שלו נגדם. 

בתגובה מיידית שלחתי את הפנייה הבאה למשרד התקשורת ב-31.8.16
"אני הגשתי את התלונה!.
זה שדרשתם את שם המודיע ונתתי לכם - לא משנה מאומה. שמו יישאר חסוי.
אני המתלונן. רק אני ואני מבקש תשובה. זה לא הגיוני להמתין לתשובה בדבר כה ברור - כבר למעלה מחודש".

 
לאחר כמה תזכורות קיבלתי ב-7.9.16 את התגובה הקצרה הבאה ממשרד התקשורת:
"בבדיקה".

מאז, שלחתי כמה וכמה תזכורות, ושום בדיקה לא נעשתה.

ב-27.9.16 (למעלה מחודשיים לאחר הפניה שלי בנושא) שלחתי תזכורת אחרונה למשרד התקשורת, וגם היא לא נענתה. כך, בזק "קיבלה חסינות" אצל שמילה מימון, מה שהיה נחלת גולן טלקום וסלקום, עד לאחרונה. 

למה זה קרה כעת?
די ברור. שמילה מימון התמודד על תפקיד המשנה למנכ"ל במשרד התקשורת וראש מנהל הנדסה, תפקיד אותו קיבל ב"מכרז" ב-20.9.16. לקח לשמילה מימון זמן להבין, שהוא נמצא "בצד הלא נכון של המדרכה", ולכן "עבר למדרכה ממול". 

כך, עד לפני כחצי שנה, ולאורך מספר שנים, 2 חברות תקשורת זכו אצלו "לחסינות מוחלטת", במסגרת מדיניות "האפלייה באכיפה", שהובלה ע"י שמילה מימון (מומחה לגריסת תלונות מעצבנות ומטרידות של אזרחים):
  • גולן טלקום, שהפרה את החוק, התקנות, תנאי המכרזים, שהשתתפה (וזכתה) בהם ורוב תנאי רישיונה, החל מיום עלייתה לאוויר ועד עצם היום הזה. נצברו אצל שמילה מימון מאות ואולי אלפי תלונות מוצדקות של אזרחים וגם חברות תקשורת אחרות (נגד גולן טלקום), שלא נעשה בהם מאומה. ההפרה החמורה ביותר (פירוק רשת אנטנות הסלולר), עברה אצל שמילה מימון בלי התייחסות בכלל. "חסינות מוחלטת". 
  • סלקום, זכתה לחסינות בנושאים רבים ובהם מספר נושאים מאוד מהותיים ובכללם:
    • העלאת שירות טלוויזיוני רב-ערוצי ושירות VOD, הכל ללא כל רישיון (מה שגרר גם "חסינות לנטפליקס" ולעוד כמה שחקנים קטנים בעולם ה-OTT).
    • שמילה מימון החליט לתמוך בדרישת סלקום, שדרשה מבזק לאפשר לה חיבור לאנטנות הסלולר שלה בצנרת של בזק כאילו זה חלק מהסדר "השוק הסיטונאי". זאת, בניגוד מוחלט לחוק, לתקנות ולהסדרי הרגולציה של "השוק הסיטונאי". הגלגול האחרון של התמיכה הבלתי חוקית והבלתי הגיונית הזו, מצוי כיום בתוך "חוק ההסדרים במשק". 
מול זה, שמילה מימון התנכל לבזק (וקצת גם להוט) עם אוסף בלתי נגמר של קנסות ענק, מלווים בספינים ופיברוקים בלי סוף (ושאר "מעשים טובים" לרבות זיוף מסמכים), שנחשפו להלן בסדרה ארוכה של כתבות

אולם, כשמנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילשלה פילברבר, בתמונה משמאל), הצליח לשכנע את האוצר ונש"מ לפתוח משרה חדשה של משנה למנכ"ל (במסגרת"השינוי האירגוני"), לפתע "התעורר" שמילה מימון ו"גילה", ששר התקשורת זה לא גלעד ארדן, אלא ביבי נתניהו וקצת גם צחי הנגבי.

כלומר: להתנכל לבזק זה יכול לטרפד לו את המינוי לתפקיד הנחשק הזה (אחרי שכשל ופעמיים לקבל תפקיד מנכ"ל, במועצות הצרכניות, שבהן התפנה תפקיד המנכ"ל).

כך, במכה אחת התהפך לו הגלגל: לא ברור עד מתי "החסינות" על בזק תחזיק מעמד. אצל שמילה מימון שום דבר לא יכול להיות צפוי (מלבד הדאגה לעצמו). 

אין להקל ראש בתהליך זה, משום שמנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר) אין לו שום ידע, השכלה, ניסיון או הבנה איך עולם התקשורת פועל. הוא מימיו לא ראה איך נראה מחשב, סמארטפון או מתג תקשורת מבפנים. גם אין צורך שידע, כי הוא מומחה לספינים, ובשביל זה מספיק תואר העו"ד שיש לו, בתוספת הנסיון, שצבר בפעילות פוליטית ומוניציפלית והגיבוי המוחלט של רוה"מ ושר התקשורת.

לכן, שלמה פילבר יכול להסתובב בכל מקום ולהקריא את מה שכתבו לו ושלמד בע"פ (על IoT, סייבר, בית חכם, עיר חכמה, 5G וכיו"ב). הוא לא מבין בכלל על מה הוא מדבר, אבל מישהו במשרד התקשורת כן אמור להבין מה זו תקשורת מתקדמת ורגולציית תקשורת של עולם המחר, והאיש הזה כיום שמו שמילה מימון. 

כך, נוצר מצב כאוטי, שבו ההידרדרות הפנימית של ישראל (בכל קנה מידה השוואתי עולמי) היא גם בתוך המבנה של משרד התקשורת עצמו. זה מתרחש ממש כעת, ממש בימים ושבועות אלהשלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) הצליח להרוס לחלוטין בתכנית הגאונית שלו, שמכונה בשם "שינוי ארגוני", את המבנה הארגוני של משרד התקשורת וליצור מצב, שבו יש רק אדם אחד המנהל את כל אגפי משרד התקשורת בכל התחומים (כולל בתחומי הטלוויזיה הרב-ערוצית), שמו: שמילה מימון. "טייס חלל בלי רישיון", ש"הוצנח" לתפקיד בכיר במשרד התקשורת (ע"י עדן בר טל, מגיבורי "הפרשה הסודית"), לתפקיד, שאמור היה לייצג את האינטרס הצרכני. הוא הצליח להשתלט על הכל. יותר פרטים על המצב הכאוטי והאומלל הזה ואיך הוא נוצר ממש לאחרונה: כאן וכאן.

זה המצב העובדתי הטרי, ששלמה פילבר יצר במו ידיו (ב"תחמון מכרז", ש"עורבב" ע"י תמי לשם), ממש בחודש האחרון ובגיבוי שר התקשורת ורוה"מ (ביבי נתניהו). כך שברור, שבעתיד הנראה לעין המצב של ישראל יהיה הרבה יותר גרוע בכל תחומי התקשורת הפרטית והעסקית.

בזק יכולה כרגע להיות מאושרת מזה, כי היא כרגע "בעלת החסינות" אצל שמילה מימון, אבל אני לא הייתי בונה על זה בית. 


כך, שמילה מימון, אדם שחסר כל כישורים, הכשרה, ידע או ניסיון בתחום הטכנולוגיות המדהימות, שהמנכ"ל משמיע בקולו בכל מקום והוא אמור להוציא את החזיונות הללו לפועל, הוא אדם, שלא הצליח לקדם אפילו פרויקט אחד בעולם התקשורת, לא הצליח לקדם אפילו פרויקט מחשוב מתקדם אחד אצלו פנימה באגף, בכל שנותיו כראש אגף בכיר, אבל הצליח בעורמתו להדיח גם את סמנכ"ל הספקטרום וגם את סמנכ"ל ההנדסה מכסאם, ויקבל לידיו את כל יחידות המשרד, תקציביהן ואנשיהן (כולל יחידת הרישוי החדשה, אותה ינהל "השיבוט" שלו, גדעון שטרית).

אם לא הבנתם את "התכנית האסטרטגית" העתידית של שלמה פילבר ומה ייצא ממנה במשרד התקשורת הישראלי, הנה סיכום קצר ומאוד מעניין שלה: שמילה מימון ירכב על כולםישאב אנשים, סמכויות ותקציבים מכולם וימשיך לעשות צחוק מכולנו. זה הכל. בשורות חדשות לעתיד שוק התקשורת הישראלי? הצחקתם אותי... 
בתמונה: עדן בר טל, מי שהביא למשרד התקשורת את שמילה מימון (שיושב לידו).  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

18/10/08 - SIPI 2018 

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם ליוני 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים