חשיפת העתיד של עולם התקשורת היישר מ- Bell Labs

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> חשיפת העתיד של עולם התקשורת היישר מ- Bell Labs
תקשורת ורוחב פס לפי דרישה בסלולר, באלחוט, בחוטי הנחושת, בסיבים וב-Data Center, הכל נשלט בקלות באפליקציה סלולרית, שמבטלת ומחליפה את כל מערכות ה-ICT הקיימות, עם זיהוי מלא של העובד ממידע הנאסף מסנסורים על גופו.
מאת: אבי וייס, 12.11.14, 06:00נשיא מעבדות בל וולדון

בלעדי: הביקור אמש בקומפלקס מעבדות בל (Bell Labs) מקבוצת אלקטל-לוסנט, מתקן ענק השוכן בניו-ג'רסי ארה"ב, הייתה חוויה יוצאת דופן עבורי. קומפלקס הבניינים הענק (לטענת העובדים בו הוא גדול יותר מהקומפלקס של הפטנגון בוושינגטון), מכיל כמות אדירה של מעבדות מחקר וחוקרים, בכל עולמות ה-ICT.

נאסר עלי להכניס מצלמה או כל מכשיר אלקטרוני אחר למתחם (די ברור למה), אבל לא נאסר עלי לרשום, כך שאני יכול לדווח מה ראיתי ובמה התנסיתי. בקצרה: זה העתיד של עולם ה-ICT, שכבר פועל במסגרת מעבדות בל. אגב, למעבדות בל יש שלוחת פיתוח בישראל

מרקוס וולדון (בתמונה), נשיא מעבדות בל וה-CTO של אלקטל-לוסנט: "מעבדות בל נמצאות בחזית הפיתוח בעולם. אך לאחרונה קיבלנו פרס נובל שמיני בהיסטוריה שלנו. עד היום רשמנו 32,906 פטנטים. זכינו באין ספור פרסים בכל תחום, לרבות פרסי אמי בתחום הקולנוע.  

המעבדות מתרכזות כיום בפתרון בעיות מעשיות לסביבת העבודה של עסקים וארגונים. בנינו כאן את סביבת העבודה העתידית ואנו מיישמים זאת קודם כל על עצמנו. למדנו מהילדים שלנו, שהם עברו מזמן להיות ניידים ומדברים ביניהם במסרים מידיים. כל משתמש פרטי הפך, למעשה, להיות נייד. אולם, יש בעיה להעביר את הסביבה הארגונית להיות ניידת. 

לכן, בנינו את כל המערכת על בסיס פרסונליזציה. המטרה: להפעיל את כל מה שיש בארגון, את כל מה שמשמש את העובד, באופן אוטומטי ובצורה קלה, כאפליקצייה סלולרית על הסמארטפון או הטאבלט של העובד והמנהל. הפרסונליזציה מושגת באמצעות סנסורים על האנשים. הסנסורים שולחים ומקבלים מידע דרך הסלולר. אנו משתמשים ב-LTE כרשת המרכזית שלנו וסביבה עוד כמה סוגי רשתות מכל הסוגים. 

הרשת הופכת למרכז התפעול של העסק, משום שנאסף ברשת המון מידע על כל אדם בעבודתו וניתן להפיק מזה המון תובנות. הדגש שלנו הוא על החוכמה הקיימת ברשת. זה לא רק ביג-דאטה. זה דבר אחר לגמרי. זו מערכת המספקת יכולות לאדם, יכולות  שלא היו קודם. המערכת מרגישה מה האדם עושה ומה הוא צריך ומביאה לו את המידע, הכלים והיכולות, הכל באופן אוטומטי ושקוף. 

אצלנו, אנשים הפסיקו כמעט לדבר בטלפון. אין תא קולי ואין אצלנו יותר דואר אלקטרוני. נפטרנו מזה. לעבוד בלי דואר אלקטרוני זה הרבה יותר פרודוקטיבי. גם אין פקסים, אין ניירת, אין שרתי אאוטלוק ואין שרתי יישומים ארגוניים. הכל נכנס לאפליקציה סלולרית אחת. הבסיס שלה הוא מסרים מידיים. זה נראה במבט ראשון כמו צ'ט, אבל מייד רואים שזה משהו אחר. אתה עושה צ'ט עם כל דבר, גם עם המדפסת, השרת, הנתב, עם כל דבר, אם אתה צריך אותו. זה העולם החדש, שאנו כבר חיים אותו אצלנו ב-Bell Labs". 

האפליקציה האולטימטיבית נקראת ALU WireAPP, (ר"ת: Alcatel Lucent), בגרסאות לאנדרואיד ולאייפון. בשלב זה היא נמצאת בשימוש פנימי בלבד בידי כל עובדי מעבדות בל. קל מאוד לתפעל את האפליקציה, היא מאוד ידידותית, והיא מספקת אין ספור כלים שימושיים, מעבר ליכולות הנוגעות לרשת, שמיד נפרט אותם. בין היכולות: המערכת מנתחת באופן שוטף את כל הצ'טים בין העובדים, המנהלים, שותפים וכיו"ב, ובונה מזה באופן אוטומטי עצי קבלת החלטות ולוחות זמנים לביצוע ההחלטות, עם מעקב שוטף אחרי הביצוע.

האפליקציה כוללת גם אופציה לצ'ט אנונימי, כדי לאפשר לעובדים להתבטא בחופשיות בקבוצות העבודה. הצ'ט האנונימי צבוע בצבע שחור והוא מנותח מול הקונצנזוס של שאר חברי הקבוצה ונכנס לשיקול המנהלים בעץ קבלת ההחלטות שלהם. 

האפליקציה מאפשרת תקשורת עם כל הציוד והמכשור הקיים בארגון, מכל סוג, ומספקת גם משוב וגם אוטומציה להשגת ביצועים מיטביים מכל טכנולוגיה. כל טכנולוגיה נשלטת באופן מלא מתוך אותה אפליקציה סלולרית. הכל נעשה אוטומטית בגישה של "לפי דרישה" (On Demand). 

יש כמה טכנולוגיות, שהוצגו בפני באופן מפורט עם הדגמות, ויש כמה טכנולוגיות, שרק תוארו בע"פ בצורה כללית, למשל מחשוב קוונטי, מערכות תוכנה על בסיס יוניקס, טכנולוגיות וידיאו וטלוויזיה, מערכות לוויינים ועוד. 

הפיתוחים החדישים ביותר שנחשפו בפני בסיור:

א. הדור הבא של Small Cells. המטרה: הגדלת הקיבולת ורוחבי הפס של תאי השידור הקטנים, שהם העתיד של עולם הסלולר. משתמשים בכמה שיטות במקביל כדי להגדיל את הקיבולת של כל תא סלולרי, בין היתר, בשימוש ב-Share Spectrum, שאלה תדרים המשמשים את הממשלה וגופי הביטחון וניתן להשתמש בהם בתנאים מסויימים. הטכנולוגיה מאפשרת לאחד (בענן) כמה שיטות ביחד מול כל מכשיר קצה. כל מכשיר נייד יכול לקלוט שידורים בלפחות 4 סוגי תקשורת בו זמנית: סלולר בלפחות 2 דורות, WiFi, שידורי אלחוט בתדרים שונים. הייחוד של הפתרון הוא, שמכשיר הקצה יקלוט תשדורות בכמה סוגים ובכמה תדרים ויאחד אותם לרוחב פס גדול יותר ממה שניתן לקבל משימוש בטכנולוגיה ניידת אחת. 

המערכת, שנשלטת כאמור לעיל, באפליקצייה WireAPP, יכולה לבצע Boost (האצה) לרוחב הפס לפי דרישה, וניתן אף לספק את השירות הזה בתמחור לפי רוחבי פס לזמנים קצובים, גם אם זה לזמנים מאוד קצרים. ניתן להגיע לקצבים של עד 500 מגה באוויר כבר בטכנולוגיות הסלולר והאלחוט הקיימות כיום, וזה כמובן יגיע לקצבים של עד פי 10 ויותר, עם המעבר לדור 5 בסלולר, עליו כבר עובדים במרץ.

ב. עד 10 ג'יגה על חוטי הנחושת בטכנולוגיית XG-FAST. זו טכנולוגיית ההמשך ל- G.fast ול-Vectoring. המטרה: לספק מולטי-ג'יגה על חוטי הנחושת הישנים של חברות הבזק. זאת, כדי לחסוך בעלויות היקרות של פריסת סיב ממש עד לתוך כל בית. ניתן להגיע עם סיב עד לקרן הרחוב ומשם להמשיך ולהשתמש בחוטי הנחושת הוותיקים בני יותר מ-100 שנה. באפליקציה הסלולרית ניתן לשלוט באיזה רוחב פס יקבל כל בית ומה הטכנולוגיה, שתופעל על החוטים. זה עניין דינמי לפי הדרישה הרגעית של צריכת ה-Data בכל בית. 

ג. פתרונות SDN ובמרכזן: SDN Controller. המטרה: לנהל את ה-SDN ישירות על הרמה הפיזית של הסיבים באופן דינמי. כך, ניתן לספק רוחבי פס גמישים ועל פי דרישה ועומסים רגעיים. זאת, גם בין Data Centers מרוחקים. למעשה נוצרת כאן מערכת של BoD (ר"ת: Bandwidth on Demand): רוחב הפס מסופק עפ"י דרישה ומנוהל ע"י האפליקציה הסלולרית (WireAPP).

כך, האפליקציה החברתית הזו שולטת על הכל. כל מה שיש בארגון מנוהל בצורה קלה וכמעט לגמרי אוטומטית באפליקציה סלולרית אחת, פרסונלית, שהופכת את כל עולמות התקשורת לקלים לתפעול, אוטומטיים ולפי הדרישה לעומסים מהאפליקציות שיש על הרשת, בכל תווך (סלולרי, אלחוטי, סיבים, חוטי נחושת), ובאופן שקוף. פשוט דבר מדהים.

הכותב היה אורח אלקטל-לוסנט בניו-ג'רסי.   
לוגו אלקטל-וסנט 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים