טיפוח סטארטאפים ישראליים על ידי ענקית התקשורת מגרמניה

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> טיפוח סטארטאפים ישראליים על ידי ענקית התקשורת מגרמניה
המנכ"ל החדש של דויטשה טלקום - טים (טימותאוס) הוטגס פורש את משנתו לעידוד סטארטאפים ישראלים במימון ענקית התקשורת מגרמניה כדי לקדם את עולם ההיי-טק באירופה.
מאת: אבי וייס, 3.12.13, 11:00מנכ"ל דויטשה טלקום

במפגש GarageGeeks בהנחייתו של ד"ר יוסי ורדי (בתמונה למטה) עם המנכ"ל הנכנס החדש של ענקית התקשורת (הגדולה באירופה) דויטשה טלקום (Deutsche Telekom) טים (טימוטיאוס) הוטגס (בתמונה משמאל), שאת התיחסותו למיזם IBC בישראל כבר הבאנו כאן, שטח בפני עשרות חברי GarageGeeks במפגש ב- 26.11.13 במכללה האקדמית ת"א, את משנתו בכל הקשור לעולם ההשקעות והיוזמה, מנקודת ראות של ענקית תקשורת אירופאית (שיש לה נוכחות ב-50 מדינות בעולם).

טים הוטגס: "אני נרגש להיות בישראל כי יש לדויטשה טלקום נוכחות בישראל, נוכחות אקטיבית. זה דבר יוצא דופן בין חברות התקשורת וההיי-טק באירופה. יש כאן נוכחות רבה של חברות היי-טק מארה"ב, אבל אין נוכחות של חברות אירופאיות. היום חנכנו את הרחבת השת"פ שלנו באוניברסיטת באר-שבע. החלק החשוב מבחינתי זה לבנות סביבה - Ecosystem של חברות, ולא לעסוק רק ברכישת חברות, שזה תחום יותר מצומצם ופחות מביא תועלת לתעשיית הסטארטאפים כאן.

אחרי 16 שנה בדויטשה טלקום, החלטנו ללכת בדרך חדשה. הכיוון הוא יזמות וגמישות. אנו מאמינים, שאנו הולכם לעולם של שיתוף. שיתוף של כל דבר. אולם, אנשים מעוניינים, שהשיתוף יהיה אמיתי, מאובטח ושומר על פרטיותם. אנו מספקים את הרשת והשירותים כדי שהעולם יוכל לנוע לכיוון של השיתוף המאובטח. באירופה, אולי בשונה מישראל, יש רגישות רבה לנושא הפרטיות. לכן נושא האבטחה עומד כרגע במוקד העניין של הציבור. 

למרות שבשנים האחרונות הייתי ה- CFO של דויטשה טלקום, החלטתי, גם לאור הניסיון הקודם שלי בתחומי השיווק, לצאת מהמשבצת של כלכלה, חשבונאות וכסף, ולהסתכל על עולם היזמות, שיש בו כללים שונים. אחרי שהכרתי היטב מה נעשה בעמק הסיליקון בארה"ב, בדקתי אם ניתן לאמץ את הרעיונות הללו במדינות אירופה. מה שמצאתי בישראל, שהיא שכנה של אירופה, שיש כאן מדינה שלמה שהיא 'סיליקון ואלי'. בכל אוניברסיטה בישראל יש טיפוח יזמות. יש אינקובטורים ואקסלרטורים בכל מקום, בכל עיר. אני חושב, שזה יתרון גדול לעבוד ביזמות קרוב כל כך אחד לשני. זה מפרה ומוביל להצלחות. באירופה, חסר לי דבר כזה. אנו רוצים לעודד את זה, אבל זה עוד לא קיים. יש כמה ניצנים, אולם הם עדיין רחוקים מהמודל של הסיליקון ואלי ומהקיים כאן בישראל.

אם נביט על עולם ההשקעות נראה, שרוב הכסף בעולם ההשקעות מושקע בארה"ב. בישראל, יש השקעות של VC יותר מכל מה שנעשה במדינות אירופה גם יחד. אולם, יש לי הרגשה טובה, שאנו הולכים נכון, כי ברלין הפכה למוקד בו מתפתחת תרבות של השקעות, יזמות וקהילת היי-טק צעירה. פתחנו בברלין את מעבדת החדשנות והיזמות הראשונה שלנו והתחלנו לקלוט לשם חברות. הראשונה היא חברה ישראלית שכבר התקבלה לשם. 

למה ספק תקשורת עוסק בחדשנות?
כי זה הטבע שלנו. אנחנו חברה בינלאומית המכסה מדינות רבות. ב- 15 מדינות אנו הספק המוביל במדינה. אנו עוסקים בכל, לא רק בסלולר, כמו שחושבים בטעות. אנו ספק קווי וסלולרי גם יחד, עם שפע של שירותים בכל תחום, לפרטיים ולעסקים.

ראינו בשנים האחרונות, שה-Data עולה ב-900% אבל ההכנסות של חברות ה-Data כמונו עולות רק ב- 25%. זה נתון עולמי. באירופה, יש בכלל יציבות בהכנסות. אין עלייה בהכנסות עקב העלייה ב-Data. לכן, יש קושי להמשיך ולהתפתח באירופה בלי להכניס את אלמנט החדשנות והיזמות. מנקודת מבט עולמית, אנו חברה של כ-50 מיליארד דולרים הכנסות לשנה, אבל זה רק שליש מ- AT&T האמריקאית. אנו רוצים להניע את עולם התקשורת באירופה קדימה, לא פחות מהר ממה שקורה בארה"ב.

העדיפויות שלנו נובעות מכמה הנחות בסיסיות:

א. ללקוחות בכלל לא אכפת מהטכנולוגיות. הם רוצים פס רחב, בכל מקום ועל כל מכשיר. מכאן, שהחיבור בין הנייח לנייד הוא חובה ומציאות לכל מי שחי בתחום הזה. זה גם יעיל יותר. הסלולר הופך באירופה גם לפתרון הקווי. דהיינו: אנשים משתמשים בסלולר רחב הפס גם בבית, במקום או במקביל לחיבור הקווי. 

ב. כדי להצליח, צריך להוביל את השוק. אי אפשר להסתגר ולהתרכז בפלח אחד של השוק. צריך לכסות את כל הפלחים של השוק ולהוביל בכל תחום.

ג. צריך להצליח בתחום ה-B2B. זה חלק חשוב באסטרטגיה שלנו. השוק של המסחר האלקטרוני הולך לכיוון של B2B2C ואנו חייבים להיות שם, כדי להוביל ולהצליח. 

ד. כל מה שאמרתי עד כאן עדיין לא יהיה מספק כדי להבטיח הצלחה. האלמנט הכי חשוב חסר כאן: אנשים בכל העולם וגם באירופה מחפשים אפליקציות, שתעננה על הצרכים שלהם. אני מעוניין לבנות קישור של התחום הזה למערכות שלנו, כדי שזה יאפשר לנו לספק אפליקציות ברמה, שאין בחנויות של גוגל ואפל. זה מתחיל מנושא האבטחה, דרך זיהוי נכון של משתמשים, בטיחות בשימוש ברשת הסלולרית ועוד. אנו לא נבנה את האפליקציות. זה תפקיד הנועד למי שישתף איתנו פעולה. אנו נספק את התשתיות והמסגרת. זה המקום ליזמים, שיפתחו אפליקציות ויציבו אותן על הרשת שלנו. זו תמצית האסטרטגיה שלנו להצלחה גם בעולם האפליקציות.

סטארטאפים
היות ואנו עוסקים ביזמות, ראינו, שלרבים אין מספיק משאבים וכלים כדי לפתח מוצרים מלהיבים ופורצי דרך. לכן, פיתחנו בדויטשה טלקום 4 כלים לעזרה ליזמים:

1. השקעות סיד ואינקובטורים. יש לנו אינקובטור אחד בברלין ושני בפולין. זה נותן לחברות במצב סיד גישה לרשת שלנו מהרגע הראשון, עם כל הכלים שכבר יש לנו. בעתיד נרחיב את התחום הזה של האינקובטורים.

2. השקעות VC במתכונת המוכרת של VC. יש לנו לא מעט כסף במסלול הזה. זו קרן של כ-400 מליון דולרים. אנו בוחנים חברות לפי נקודת המבט המיוחדת שלנו, נקודת המבט האירופאית.

3. מערכת לפיתוח בכלים שלנו.  אנו מספקים ליזמים המעוניינים בכך ומתאימים לגישה שלנו, את היכולת להשתמש בכלים שלנו וזה כמובן ייתרון משמעותי למפתחים וליזמים. 

4. יצירת שותפויות. אנו מבצעים החלטות על שותפויות ופתיחת שווקים ודלתות. במסלול הזה אנו לא משקיעים אלא 'פותחים דלתות' במקומות הנכונים. זה מהלך טוב לשני הצדדים. יש לנו כבר כמה שת"פים מעניינים, שרצים יפה. 

אם נביט על עולם ההיי-טק נמצא, שאין כיום שום חברה אירופאית המובילה בעולם, בשום תחום. אני חושב, שאנו חייבים לשנות את המציאות הזו. זה יכול להגיע רק מהכיוון של טכנולוגיות הרסניות - Distruptive. זה יכול להגיע מווירטואליזציה של הרשתות. אנו מסתכלים ובוחנים כמה כיוונים, למשל: וידיאו זורם, שיחליף את הטלוויזיה המוכרת. התחום החשוב ביותר הוא תחום האבטחה והסייבר. זה כולל בתוכו את התחום הגנת הפרטיות, שהוא נושא חשוב ביותר כיום באירופה. לדעתי, תחום האבטחה והפרטיות עומד כיום במקום הראשון מבחינת העניין שלנו בחדשנות. לכן, אנו מביטים על השוק הישראלי, שהוא שוק מאוד תוסס ומנוסה בתחום האבטחה".


 
יוסי ורדי וטים הוטגס 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים