יזמים, מפתחים ומשקיעים: אמריקה הלטינית מחכה לכם בזרועות פתוחות

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> יזמים, מפתחים ומשקיעים: אמריקה הלטינית מחכה לכם בזרועות פתוחות
נפתח "חלון הזדמנויות" לשיתופי פעולה עסקיים וליזמות במדינות אמל"ט (אמריקה הלטינית) המצהירות בגלוי, שהן מחפשות יזמים ישראליים והן תספקנה מסגרת תומכת להצלחת יזמים, מפתחים ומשקיעים ישראליים, בשוק ענק לא פחות מארה"ב. חשיפת תכניות ייחודיות ליזמים ישראליים, מלוות בהטבות מס, גם בשת"פ המדען הראשי (הרשות לחדשנות).
מאת: אבי וייס, 1.12.16, 11:51גבריאל חיון

"חלון ההזדמנויות" בארה"ב ליזמים ישראליים למעשה כבר נסגר, אולם, יזמים ישראליים מאוד מבוקשים במקומות אחרים בעולם. אחד השווקים, שהוא "חלון הזדמנויות" ענק עבור הישראלים, הוא יבשת אמל"ט (אמריקה הלטינית) ממקסיקו בצפון, דרך הונדורס במרכז אמריקה ועד ארגנטינה וצ'ילה בדרום אמריקה. 

בבית לשכת המסחר בת"א נערך מפגש מקצועי מרתק של לשכת המסחר ישראל-אמל"ט, שבו הציגו שגרירי חלק ממדינות דרום אמריקה את נכונותם ותכניותיהם, כדי לסייע ליזמים ישראליים להצליח במדינות, שהם מייצגים בישראל.

ככלל, אין כיום מחסומים להשיג כסף עבור השקעות ומיזמים במדינות אמל"ט, כפי שחשפנו כאן. גם ממשלת ישראל תומכת באופן מלא ונמרץ בכיוון הזה, כפי שחשפנו כאן

גבריאל (גבי) חיון, (בתמונה למעלה משמאל), מנכ"ל לשכת המסחר ישראל אמל"ט: "במסגרת פעילות 'השולחן העגול', שאנו עורכים עם לשכת המסחר בת"א, החלטנו להציג ולארח כמה אורחים חשובים. שמאוד מעוניינים לקדם את היחסים הכלכליים בין המדינות, ומציעים "דלת פתוחה" עבור יזמים, מפתחים ומשקיעים מישראל. הפעם אנו מארחים את:
 • שגרירת צ'ילה בישראל.
 • שגריר אורוגוואי בישראל.
 • שגרירי פרגוואי בישראל.
 • נציג מדינת אקוודור בישראל.
בנוסף, יש לנו עוד אורחים חשובים מדרום אמריקה לרבות מברזיל, שהצטרפו לאירוע. המשותף לכל המשתתפים: כולם מחפשים יזמות ישראלית, טכנולוגיות ישראלית ומשקיעים מישראל, שיוכלו להשתלב בכלכלות הצומחות כעת במהירות באמל"ט. 

לכל מדינה יש מאפיינים, שיש צורך ללמוד. יש לישראל הסכמי סחר עם חלק מהמדינות וישראל חברה בהסכמי סחר אזוריים באמל"ט, ובהסכמי סחר בינ"ל, מה שיכול לסייע לכל מי שמעוניין לצאת ולהכיר את ההזדמנויות הקיימות במדינות אמל"ט. אנו בלשכה נעזור לכל חבר בכל הכלים שיש לנו ונספק הזדמנויות עסקיות, שאנו מקבלים ממדינות אמל"ט". 

מריאן כהןמריאן כהן(בתמונה משמאל), נשיא לשכת המסחר ישראל אמל"ט: "אחרי 9 שנים כנשיא הלשכה, אני נפרד בצער מהתפקיד. אני לא עוזב את הלשכה, כי היא הבית שלי ואת הבית אני לא מתכוון לעזוב. אני אמשיך לסייע ואתמוך באופן מלא במי שיחליף אותי.

אמריקה הלטינית היא הזדמנות שטרם מומשה עד תומה ולכן אנו בלשכה מקדמים כיום בפעילויות רבות את הקשר לאמל"ט וחופשים את ההזדמנויות העסקיות החדשות, שנפתחו בפני היזמים הישראליים שם.

זו הזדמנות נהדרת לראות את הדיפלומטים המכובדים, שמגיעים ו'פותחים את הדלת' למדינות אמ"לט, ביחד עם החברות המובילות בישראל ובתמיכה מלאה של כל זרועות ממשלת ישראל.

אני מודה לכל הצוות בלשכת המסחר ישראל-אמל"ט, שפועל ללא לאות כדי לקדם את היחסים הכלכליים עם מדינות אמל"ט ואני משוכנע, שנוכל להצליח בתכניות שלנו, כי מדינות אמל"ט פתחו בפנינו את השער והדלת, כדי שנוכל להצליח שם".

לימור שומכר, (בתמונה משמ
לימור שומכראל), מנהלת פיתוח עסקי, FICC (איגוד לשכות המסחר): "אנו כבר פיתחנו קשרים די טובים עם מדינות אמל"ט, בפעילויות העוזרות לשני הצדדים. זה הולך ומתפתח במהירות בכל תחומי עשיית עסקים משותפים עם מדינות אמל"ט.

יש לנו כבר לא מעט פרויקטים משותפים "בצנרת" ואני משוכנעת, שזה יועיל לכולם. אני קוראת לכל מי שיש לו רעיונות בתחום, להגיע ולבחון את ההזדמנויות העסקיות הקיימות כעת באמל"ט". 


שגרירת צ'ילה בישראל, Monica Jimenez (בתמונה מששגרירת צ'ילה בישראלמאל): "זו ההזדמנות הראשונה שלי כשגרירה להציג את צ'ילה בישראל, עם כל האפשרויות החדשות הקיימות בה לישראלים. צ'ילה היא יעד מועדף למטיילים ישראליים, במיוחד אחרי הצבא, אבל צ'ילה היא לא רק יעד תיירות מושך. יש המון הזדמנויות עסקיות בצ'ילה. 

צ'ילה היא חברה ב-OECD ומדורגת גבוה בעולם בכל הפרמטרים האפשריים. הדבר הכי חשוב ליזמים: אנו במקום גבוה בשקיפות השלטון ומניעת שחיתויות. יש לנו מדינה דמוקרטית וכלכלה חופשית עם 26 הסכמי סחר עם 64 מדינות ואנו בשלבי חתימת הסכם סחר עם ישראל. 

יש לנו כמה מטרות שאנו יכולים להיעזר בידע ובטכנולוגיות הקיימות בישראל. בראש וראשונה אנו מעונייינים להפוך את הייצוא שלנו ליותר חכם, עם מוצרים יותר חכמים. אנו מדינה יציבה ולכן אין אצלנו כל סיכונים ואנו מקום טוב לעשות בו עסקים.

בתחום התוכנה יש אצלנו הזדמנויות רבות ואנו מעוניינים להגדיל את הסקטור הזה אצלנו. אנו גם מחפשים פיתוחים מתקדמים לעולם החקלאות והמחצבים ונשמח לשמוע על כל יוזמה. אנו נעזרים בקידום היזמות בארגון ProChile ויש לנו בשגרירות גם יכולת קידום עסקי לכל מי שמעוניין להיכנס לצ'ילה 

אך לאחרונה חתמנו (בתצלום משמהסכם עם צ'ילהאל) הסכם מקיף עם המדען הראשי - רשות החדשנות של מדינת ישראל. פרטי ההסכם פורץ דרך זה מצויים כאן.

הכוונה להשקיע כסף גם מהצד של ממשלת ישראל וגם מהצד של ממשלת צ'ילה, כדי לקדם פרויקטים מתקדמים בכמה תחומים המעניינים אותנו.

כבר ניתנת האפשרות ליזמים לקבל פרטים מאתנו ולהירשם לקבל מענקים, כדי לפתח יזמות בצ'ילה, לפי ההסכם החדש הזה.

מדובר בפרויקטים משותפים שבהם יש לנו עניין רב. יש כבר בצ'ילה כמה יזמים ישראליים, שמאוד מצליחים, אבל זו רק התחלת הדרך ומעט מדי.

אנו מאוד מעוניינים להרחיב את הנוכחות של יזמים ישראליים בצ'ילה ואנו פותחים בפניהם את השער להצלחה מלאה אצלנו".

שגיר אורוגוואי בישראל, Nestor Rosa (בתמונהשגריר אורוגוואי בישראל משמאל): "יש כיום 2 משלחות מאורוגוואי הנמצאות בישראל, מה שמציין ומדגיש את הקשר ההדוק, שאנו ממשיכים ומפתחים עם ישראל.

היחסים בין המדינות חזקים, עוד אפילו מלפני הקמת מדינת ישראל, כי היינו בין התומכים בהצהרת בלפור. כך זה נמשך עד היום ויימשך גם בעתיד. היינו המדינה הרביעית בעולם, שהכירה בישראל עם הקמתה.

אנו נראים קטנים על המפה, בין הענקים לידנו, אבל אנו גדולים בשטח פי 7 מישראל.

למה אנו מזמינים יזמים ומשקיעים לאורוגוואי?
 • יציבות פוליטית ארוכת שנים.
 • יציבות כלכלית עם צמיחה מתמדת ומהירה ב-12 השנים האחרונות, שתמשיך גם בעתיד הנראה לעין.
 • גישה קלה לכל השותפים שלנו באמצעות הסכמי סחר. יש לנו הסכם סחר טוב עם ישראל.
 • אנו מדינה מעודדת השקעות ויזמות. יש לנו איזורי סחר חופשי עם פטורים במיסים למשקיעים.
 • קל לעשות עסקים אצלנו. זה מהיר קל ופשוט, ללא בירוקרטיה מיותרת.
 • אנו שערים טובים לייצוא ולייבוא לכל העולם, עם נמלי ים ואוויר מתקדמים.
 • אנו מובילים טכנולוגית בדרום אמריקה והיינו הראשונים ליישם תכנית של לפטופ לכל ילד ולכל סטודנט במדינה. כיום, לכל תלמיד במדינה יש לפטופ, שקיבל מהמדינה, וזה יצר קפיצת מדרגה ענקית עבור הדור הצעיר אצלנו. 
 • יש לנו כוח עבודה ברמה גבוהה עם שליטה מצוינת באנגלית וגם בפורטוגזית.
 • אנו מפיקיים אנרגיה בשיטת האנרגיה הירוקה ואנו מובילים ורוצים להמשיך להוביל את התחום הזה באמל"ט.
 • אנו מדינה דמוקרטית עם כלכלה חופשית ומערכות מסודרות בכל קנה מידה בינלאומי. 
 • יצרנו מסגרת רגולטורית המעודדת השקעות ויזמות. תחומי ההשקעות המבוקשים ביותר אצלנו: חקלאות, אנרגיה ירוקה, פתרונות IT.
 • אנו מעוניינים להוביל ולהיות המרכז הטכנולוגי של אמל"ט, שזו הזדמנות אדירה ליזמים ישראליים".
שגריר פרגוואי בישרשגריר פרגוואי בישראלאל, Max Haber (בתמונה משמאל): "אנו הלב של דרום אמריקה ופתחנו את הלב לשיתוף פעולה עם ישראל. יש לנו כלכלה הנמצאת בצמיחה מואצת. אנו יצרני אנרגיה ירוקה ומובילים בתחומים רבים. 

הדבר, שאני חושב שהוא הכי חשוב ליזמים ומשקיעים: אנו המדינה עם משטר המס הנמוך ביותר באמל"ט ואולי גם הנמוך ביותר בעולם. המס המרבי אצלנו לא יכולל עבור את ה-10%. 

אנו מדינה עם 7 מיליון תושבים בשטח המקביל לשטח של גרמניה. רוב האוכלוסייה צעירה והולכת כיום להשכלה גבוהה.

יצרנו תכנית, שנקראת Maquila, שמאפשרת להרכיב רכיבים אצלנו במס אפסי של 1% וניתן לייצא אותם מאצלנו תוך שמירת 'מקור הייצור' של ישראל.

כך, ניתן לייצא למדינות אמל"ט או לכל מדינה בעולם מוצרים המורכבים אצלנו בעלויות נמוכות עם מס אפסי, כאילו זה מיוצא ומיוצר בישראל. מכאן, שיש כאן הזדמנות ענקית להרכיב אצלנו מוצרים מכל סוג של יזמים ישראליים, שמתקבלים אצלנו בחמימות, לאור היחסים המצויינים שלנו עם ישראל".

נציג אקוודור בישראל, Enrique Ponce (בתמוננציג אקוואדור בישראלה משמאל): "אנו מדינה דמוקרטית דוברת ספרדית ואנגלית, המטבע שלנו היא הדולר. כך, שאנו מספקים בסיס מצוין ליזמים ישראליים. הכלכלה שלנו צומחת חזק, 4.6% בממוצע לשנה.

אני משקיע בישראל המון כדי לקדם את המסחר וההשקעות באקוודור. אנו גם שולחים סטודנטים מאקוודור לישראל, שלומדים באוניברסיטת ירושלים, כדי להדק את חילופי הידע לנו עם ישראל. 

עלויות כוח האדם אצלנו מאוד אטרקטיביות ויש לנו משטר מס עם הטבות מס מאוד נרחבות, במיוחד לפרויקטים, שבהם משולב הון פרטי עם השקעה ממשלתית.

אנו משקיעים המון בתשתיות ובחינוך ופתחנו הזדמנויות גדולות להשקעות בתחומים, שאנו מקדמים. אנו פתוחים ליזמים ומשקיעים מישראל כמעט בכל התחומים".

נשיא Instituto Renovo - ברזיל, Paulo Oliveira (בתמפאולו אוליביירהונה משמאל): "ברזיל עוברת תמורה מאוד משמעותית. בעשור הקודם הייתה עלייה עצומה בהשקעות ובמסחר, אבל ברזיל סבלה ממשבר מתמשך, שנמשך כבר 9 רבעונים והמצב הפוליטי והכלכלי הידרדר. הבירוקרטיה הייתה תוספת, כחלק מהמכשלות למצב. המדינות המקיפות את ברזיל התקדמו והחלו לשגשג והן חיפשו דרך לשפר את הקשרים עם ברזיל, כי ראו שיש אצלנו הזדמנויות פתוחות. 

כרגע המצב הפוליטי השתנה, לאחר הדחת הנשיאה וזה פתח את השער מחדש להשקעות חיצוניות. כיום, רוב החברות הרב לאומיות הקיימות באמל"ט, המרכז שלהן נמצא בסאו-פאולו, שהיא 'הונג-קונג' של אמל"ט. אנו המרכז הפיננסי והכלכלי של מדינות אמל"ט ואני מאוד מאמין, שהשינוי הפוליטי יביא לשיפור עצום בכלכלה בברזיל.

לדעתי, מי שישקיע ויבוא עם יזמות כעת לברזיל, יצליח, כי הכלכלה עומדת לפני פריחה. זה הימור, שכדאי ורצוי לקחת והישראלים אוהבים סיכונים. מבחינת הסטארטאפים, ברזיל היא הזדמנות ענקית. אנו גדולים יותר מאירופה.

בברזיל יש כבר מעל לאלף סטארטאפים וזה בצמיחה מהירה. אנו מוכנים לקלוט כל סטארטאפ מישראל ונדאג לו להשקעה ונעזור לו להצליח. אנו מקביל יזמים ישראליים בזרועות פתוחות ויש לברזיל תקציבים משוריינים לעידוד יזמות,בכל התחומים". 

בתמונה: מפגש "שולחן עגול" עם נציגי מדינות אמל"ט עם לשכת המסחר ישראל אמל"ט:
המפגש עם שגרירי אמל"ט 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים