פרק 2: ימי פומפיי האחרונים - חשיפת הבזבוזים והמתחזה במש' התקשורת

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> פרק 2: ימי פומפיי האחרונים - חשיפת הבזבוזים והמתחזה במש' התקשורת
המינוי המוטעה של שמילה מימון למנכ"ל בפועל במשרד התקשורת לא שיפר במאומה את המצב של "איש הישר בעיניו ייעשה", "לא סופרים איש ממטר" וצפצוף על כל חוק, תקנה ונורמהבפרק 2 נחשפות 4 פרשיות טריות של התרבות הקלוקלת, שהשתלטה על משרד התקשורת דהיום, מה שלא רוצים שתדעו.
מאת: אבי וייס, 10.9.17, 07:30שמילה מימון

למי שפספס את הפרק הראשון: ימי פומפיי האחרונים: חשיפת תופעת מריבות והקלטות בסתר במש' התקשורת, מומלץ לחהתחיל בפרק הראשון, כי הוא מהווה את ההסבר והרקע לסדרה, שחושפת כיצד המצב של משרד התקשורת נהיה רע יותר, למרות שהמנכ"ל ("סוכן המכירות") שלמה פילבר נמצא ב"נבצרות", סיפור עגום אותו אנו סוקרים בנפרד.

ציינו בפרק הראשון בסדרה, ששמילה מימון (בתמונה משמאל, המנכ"ל בפועל ו"סוכן מכירות" עצמאי), ממשיך כעת באותו קו בדיוק [של שלמה פילבר], אבל בכיוון הפוך, מבחינת השחקנים המקבלים "מתנות וסיוע" ממשרד התקשורת.

הבעיה המרכזית בעשור האחרון: שמילה מימון בתפקידו כסמנכ"ל בכיר, היה אדיש לחלוטין לעוולות שנעשו למיליוני לקוחות (דוגמת העוולה בעניין החזרת סים בסלקום, פתיחת שעות מוקדי השירות ועוד ועוד), ומהפרות החוק הענקיות, של חברות שפועלות ללא רישיון, או ללא רישיון מתאים לשירות שהן מספקות, והוא לא עשה מאומה להפסקת המצבים החמורים הללו ולכאוס שנוצר בשוק התקשורת הישראלי. הוא רק דאג לקידום של עצמו, על הגב של עמיתיו. 

הבעיה הלא פחות חמורה היא: מה קורה בתוך המשרד פנימה (כי זה מקרין על כל השוק), מה שלא רוצים שתדעו. 

בפרק הראשון בסדרה חשפנו 2 פרשיות כבדות וכאן, בפרק השני הנוכחי "נרים את המסך" מלא פחות מ-4 פרשיות טריות שונות, שיש להן קו משותף אחד: כאוס. הפרק הגרוע ביותר יהיה הפרק הבא, הפרק השלישי בסדרה (כך שיש למה לצפות...). 

1. בזבוז כספי ציבור - חלק א':
פניתי ביום 6.9.17 למשרד התקשורת בשאלה הבאה:
"למרות שתמי [תמי לשם] סיימה עבודתה במשרד, המשרד ממשיך להחזיק בחדרים בקומה 5 במגדל שלום (ת"א), ששימשו את אגף החירום שפורק. המדובר בבזבוז עצום, שנמשך כבר חודשים, של שכירות בעלויות גבוהות ביותר. הכיצד?"

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

הסבר למי שלא בקי בתולדות האגף לחירום של משרד התקשורת: האגף הזה הוקם ב-2014 ביוזמה של שמילה מימון (איך לא...) ולמעשה זה נעשה אז כנגד דעתה של תמי לשם (הסבר כאן), בראש האגף הועמד איתן שטיינר (אל"מ במיל. ובעל ניסיון עשיר בצבא ובאזרחות. שמילה הביא אותו... גם את גדעון שטרית הוא הביא... כך אפשר היה להקים טייסת שלמה, של טייסי חלל...).

כבר מתחילת דרכו ועוד קודם לכן, היו סביב אגף החירום הזה בזבוזי כספים אדירים במגדל שלום בת"א, בגלל שיפוצים מיותרים וכפולים ושכירת משרדים מיותרים, שנשארו תקופות ארוכות ריקים, בהוצאה במצטבר של מיליוני ש"ח מכספי הציבור, ששולמו לבעלים של מגדל שלום בת"א (נושא, שנחשף למשל כאן, כאן וכאן), עם ניסיונות טיוח חוזרים ונשנים ומתן תגובות שקריות לשאלותיי החוזרות ונשנות בתחום זה.

הבדיחה הזו [ששמה אגף החירום] לא החזיקה הרבה זמן, ואיתן שטיינר התפטר ביוני 2016 (כפי שחשפנו כאן), פחות משנתיים מאז שהגיע למשרד התקשורת ולאחר שהמלצנו לו לעשות כך (כאן). כלומר: הלשכה והמשרד שלו עומדים ריקים כבר מאז יוני 2016.

שאר האגף לחירום במשרד התקשורת פוזר וחוסל במסגרת "השינוי הארגוני" בסוף דצמבר 2016 - כאן. הכישלון של אגף החירום היה בדיוק כפי שחזינו וחזרנו והזהרנו (כמפורט: כאןכאןכאןכאן, וכאן). כל התחום הזה פשוט "נגרס" ונעלם. לא צריך היערכות לחירום בישראל בתחום עולם התקשורת. לא פלא שאפשר בישראל לפרק אלפי אנטנות סלולר, בלי שאיש (כלומר: שמילה) ירגיש בכך... 

הבעיה הטרייה הנוכחית: מזה 9 חודשים אגף שלם (או שנה ו-3 חודשים בהתייחס ללשכת ראש האגף), שנמצא במגדל שלום בת"א, עומד ריק ומחיר השכירות לכל משרד היא עשרות אלפי ש"ח לחודש. למה עם ישראל צריך לשלם מכיסו עבור המחדל הכספי והארגוני המתמשך הזה? 

2. בזבוז כספי ציבור חלק ב'

פניתי ביום 6.9.17 למשרד התקשורת בשאלה הבאה: 
"תמי לשם, חברת המועצה לשידורי כבלים ולוויין ובמקביל הסמנכ"לית למינהל ומשאבי אנוש, אישרה ערב עזיבתה את המשרד ליו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן חי שגב, שיעורים פרטיים בצרפתית, על חשבון תקציב המשרד. הכיצד?"

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

למי שלא זוכר, היו לא מעט מקרים בהם עובדי משרד התקשורת קיבלו כיסוי תקציבי ללימודי שפה זרה. המקרה הבולט ביותר היה הקצאת מורה פרטי לאנגלית לשר לשעבר במשרד התקשורת משה כחלון, ממש ערב פרישתו הבהולה מהתפקיד ( לקראת יציאתו ללימודים בארה"ב). זה הנושא אולי היחיד, שהחשב דאז של המשרד רם לוי "נשכב על הגדר" וסרב לחתום על ההזמנה להוצאה הזו והיא לא יצאה לפועל. 

אולם, כעת, חשבת המשרד (יפעת ענבר, שכבר פרשה לפני כחודש, באמצע הקדנציה שלה, כפי שחשפנו כאן), לא חסמה את ההוצאה המוזרה ביותר הזו, של לימודי צרפתית ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין ושמילה מימון חתם על ההוצאה הזו, שהיא בזבוז מחריד וחסר אחריות של כספי הציבור למטרות סרק פרטיות. למה רק שרה נתניהו צריכה לעמוד לדין על בזבוז כספי ציבור?

לא היה מספיק עם הרכב המפואר עם "חלונות כהים ואטומים" (כאן) ושאר הבזבוזים של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין? האם אין תחתית לבור הזה ששמו "מועצת הכבלים והלוויין"?

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם. 

3. האם הממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד התקשורת תלך הביתה?
את הפרשה, שמכונה "הממונה על יישום חופש המידע" (טלי פלג) חשפנו כאן וכאן. למרות התגובה המוזרה, שקיבלנו ממשרד התקשורת, לא הרפינו מהפרשה ויאמר רבקי דבשלזכותה של עו"ד רבקי דב"ש, (בתמונה משמאל), ראשת היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, שהיא לא הסכימה להמשך המצב, ודרשה לסיים את הפרשה ע"י החלפתה של טלי פלג מהתפקיד וכמה שיותר מהר (טלי פלג הגיעה למשרד התקשורת כמינוי של "משרת אמון" של השר). 

לכן שלחתי ביום 5.9.17 את השאלה הדחופה הבאה לצמרת משרד התקשורת:
"אודה להתייחסות לפסקה הבאה:
טלי פלג "יועצת השר" ולשעבר (עד החשיפה של טלקום ניוז), שגם שימשה כממונה על חופש המידע במשרד התקשורת, הוזמנה לשימוע לקראת פיטורים."

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

הימור שלי, גם השימוע הזה לקראת פיטורין "יימרח" ע"י שמילה מימון. למה אני די בטוח בהימור שלי? כי בתקופה הקצרה, ששמילה מימון ממלא את התפקיד של המנכ"ל בפועל, הוא הצליח "למרוח ולטייח" לפחות 2 שימועים מאוד חשובים:
  • שימוע מפוברק מלווה בטיוח, שקרים וניסיונות הסתרה, שנעשה לעוזרת המנכ"ל (עדי קאהן גונן). מדובר בשימוע שנעשה תוך הפרת בוטה של צו של בית המשפט, כפי שחשפנו כאן
  • שימוע עוד יותר מפוברק, שהביא ל"טיוח מלמעלה עד למטאורלי סבאןה" של החשדות לכאורה המלוות בראיות מוצקות בפרשת שוחד חמורה באגף הספקטרום (כיום אגף הרישוי), בעניינה של אורלי סבאן, (בתמונה משמאל), כפי שחשפנו כאן (בחצי התחתון של הכתבה). 
כלומר: לצפות ששמילה מימון "יהפוך את עורו" וינהג לפי החוק, התקנות והנורמות הציבוריות בעניינה של טלי פלג - נראה לי כרגע קצת מוגזם... 

4. חשיפת מתחזה בצמרת משרד התקשורת (זו הנורמה ששמילה מימון הנהיג במשרד).
לפני כחודש חשפנו (כאן, כאן וכאן) כיצד צמרת משרד התקשורת ונש"מ (נציבות שירות המדינה) לא היססו לעשות צחוק מהשר איוב קרא, בטענה, שהוא לא יודע על מה הוא חותם ולא מכיר את צמרת משרד התקשורת. הייתי משוכנע, שהחשיפה הזו סיימה את הפרשה ומשרד התקשורת "למד את הלקח", כפי שהבטיחה נש"מ בתגובתה אלי.

לכן, הופתעתי כשיצא מסמך רשמי חדש ממשרד התקשורת, באישור המנכ"ל בפועל שמילה מימון, ובתחתית המסמך הרשמי החדש הזה הופיעה החתימה הבאה (תצלום):
נתי שוברט

לכן, שלחתי בדחיפות ביום 6.9.17 את השאלה הבאה לצמרת משרד התקשורת:
"שאלה לגבי בעל תפקיד לא ברור במשרד התקשורת
היום עלה לאתר משרד התקשורת מסמך מ-31.8.17 (כאן) המופנה לציבור היבואנים בישראל. הנייר של המסמך נושא את הכותרת: "מינהל הנדסה ניהול ספקטרום ורישוי תדרים".
על המסמך חתום אדם בשם "נתי שוברט סמנכ"ל בכיר לניהול ספקטרום ורישוי תדרים", מצ"ב צילום החתימה שלו מהמסמך.
בהודעת נציבות שירות המדינה, שנשלחה אלי נכתב, שנתי שוברט הוא סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום), מאז החלת "השינוי הארגוני" (1.1.17).
האם יש שני אנשים בשם נתי שוברט במשרד התקשורת, בשני תפקידים שונים?
או שמא המשרד ממשיך (כהרגלו) "לעשות צחוק" מכל הציבור (לרבות מהשר) ובמיוחד מהיבואנים, בהודעות רשמיות היוצאות מהמשרד?"

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

לכן, שלחתי בדחיפות ביום 6.9.17 לצמרת נש"מ (נציבות שירות המדינה) את השאלה הבאה:
"שאלה בעניין עובד בכיר בלתי מזוהה בתפקידו - במשרד התקשורת.
אתמול עלה לאתר משרד התקשורת מסמך מ-31.8.17 (כאן) המופנה לציבור היבואנים. הנייר של המסמך נושא את הכותרת: "מינהל הנדסה ניהול ספקטרום ורישוי תדרים".
על המסמך חתום אדם בשם "נתי שוברט סמנכ"ל בכיר לניהול ספקטרום ורישוי תדרים", מצ"ב צילום החתימה שלו מהמסמך.
בהודעת נציבות שירות המדינה, שנשלחה אלי [צורפה לשאלה] נכתב, שנתי שוברט הוא סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום) מאז החלת "השינוי הארגוני" (1.1.17).
האם יש שני אנשים בשם נתי שוברט במשרד התקשורת, בשני תפקידים שונים בשתי יחידות שונות?
או שמא תשובתכם הקודמת הייתה סתם המצאה ומריחה, שאין לה כל קשר למציאות?? או לחילופין, אולי אין לנציבות שום שליטה על הנעשה במשרד התקשורת??..."

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

נתי שובנתי שוברטרט (בתמונה משמאל) מזמן היה צריך ללכת הביתה. אבל, הוא נשאר במשרד התקשורת בתפקיד דמיוני לחלוטין עם משכורתתנאים וסמכויות חתימה של סמנכ"ל בכיר לניהול ספקטרום ורישוי תדרים, תפקיד, שהמציא לעצמו בגיבוי הממונים עליו, כדי שלא יקרה מאומה (בכך שהוא ימשיך לשתוק), לכל "גיבורי הפרשה הסודית", שהוא אחד מהם.

כך, עבדה ועובדת "קליקת הפרקליטים" ומערכת הטיוח, השקרים והספינים במשרד התקשורת, בגיבוי נציבות שירות המדינה וחלק מצמרת הפרקליטות. זה ממש לא חדש עבור קוראינו. 

כך, אחרי יותר מ-4 שנות תכנון וטונות של כסף, שנשפכו על חברת ייעוץ (בפטור ממכרז), מה שייצא מהספין, שקרוי "שינוי ארגוני", ששלמה פילבר כה התגאה ביישומו זה:
  • אוסף של שקרים, טיוחים וספינים, שנועדו להסתיר את העובדה, ששום שיפור לא התרחש במשרד התקשורת בנושא מתן השירות ליבואנים ולציבור הרחב. הכאוס שהיה - נשאר ואף גדל. 
  • משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך, ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח, על חשבון הכיס של כולנו, כמיליארד ש"ח עברו במסלול של המנכ"ל ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes. 
זאת, מלבד הקידום של שמילה מימון ("מומחה ל-Fake News") למשנה למנכ"ל (וכעת למנכ"ל בפועל), שזו שערורייה נפרדת. 

צפו להפתעות נוספות, ממש בקרוב. הסיפור הזה הוא רק "פרומו" לפצצה הבאה. 

לכן, המהלכים הלא חוקיים, הספינים, הבזבוזים, ההתחזויות והמריחות, כפי שחשפנו שוב כאן, מלווים באזלת יד ואי יכולת לספק שירות ברמה מינימלית לציבור, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

בזבוז כסף 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

30/5/18 - Google Cloud Summit in Tel Aviv 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

18/10/08 - SIPI 2018 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים