לנהל את כל התהליכים בארגון בכלי אחד קל לשימוש כמו בסמארטפון

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> לנהל את כל התהליכים בארגון בכלי אחד קל לשימוש כמו בסמארטפון
בלעדי: לנהל את כל התהליכים בארגון בכלי אחד קל לשימוש כמו בסמארטפון
מאת: אבי וייס, 9.10.13, 20:00דורון גורדון
 
אנשי IT, מנהלים ועובדים בארגונים התרגלו למערכות הפנימיות של הארגון מדורות ישנים, איטיים וכבדים, ללא כל חווית משתמש. זה נגמר. העולם החדש של הניהול והתפעול הארגוני נעשה בדיוק כמו תפעול של אפליקציות בסמארטפון.  
 
"מה שמאפיין מערכת SaaS אמיתית זו היכולת להבין מה נעשה במידע ולבנות עליו יכולות, כמו למשל: מדידת ביצועים, אכיפת מדיניות, מתן שירות וניהול תהליכים", מדגיש דורון גורדון, מנכ"ל SAManage. "מנהלי IT בכלל לא יודעים מה אנשים עושים אצלם ברשת. אנו מספקים לארגון 'מערכת המנגנת' את התהליכים העסקיים. זה הערך המוסף של הפתרון שלנו".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם דורון גורדון, כדי לשמוע על החידושים בעולם ניהול התהליכים הארגוניים, לאור התפשטות תופעת ה- BYOD (ר"ת: Bring Your Own Device) והרצון של עובדים ומנהלים לנהל תהליכים עסקיים, בדיוק כמו שהם מנהלים כל אפליקציה אצלם בסמארטפון או בטאבלט.
 
שאלה: מה הרעיון המרכזי של החברה?
דורון גורדון: "אנו פועלים בתחום המכונה בשם: IT Service Management. זו חבילת תוכנה, פלטפורמה ארגונית, שנולדה בענן, קיימת בענן ומספקת לארגונים ולעסקים כלים למתן שירותי IT ללקוחות הפנימיים שלהם, בגישת הענן.
 
המערכת עוזרת לרכז את כל הבקשות והתקלות של הלקוחות הפנימיים, לנהל את כל המכשירים מכל סוג הקיימים בארגון, לראות מה הקונפיגורציה של כל מכשיר בארגון, לספק מענה לכל תהליך עסקי, להניע כל טופס דיווח \ בקשה בארגון, לטפל בהרשאות של כל תוכנה וכל משתמש, וכך הלאה. כל פעילות בארגון בכל תחום יכולה להיכנס למערכת הזו".
 
שאלה: יש לכם מתחרים?
תשובה: "יש בשוק מערכות מאוד ותיקות של BMC ושל ServiceNow. הפתרון שלנו הוא פתרון ענן אמיתי ובזה אין לנו מתחרים".
 
שאלה: איך המערכת הזו מצליחה בשוק?
תשובה: "היתרון שלנו הוא בתחום חוויית המשתמש. עד לאחרונה, אנשי ה- IT בארגון לא קיבלו ממשק משתמש מתקדם ולא קיבלו חוויית שימוש. המצב הזה נגמר. אנו סבורים, שלאנשי IT מגיעה חוויית משתמש בדומה לזו שיש לכל המשתמשים בעולם המודרני והמתקדם בו אנו מצויים.
 
לכל אחד יש סמארטפון ו\או טאבלט והוא מבין מה זו חוויית משתמש. אני מאמין, שניתן לספק יכולות כאלו, שקל להטמיען בארגונים, עם חוויית משתמש, בעלות מאוד נמוכה מול המערכות הכבדות, הישנות והיקרות הקיימות בארגונים ושאין בהן כל חוויית משתמש. המוצרים הוותיקים הללו לא רק כבדים, הם בעיתיים לתחזוקה ולתפעול.
 
בארגונים ברמת ה- SMB וה- SME בכלל לא מוכנים לשלם על המוצרים הכבדים הללו. הם מחפשים פתרונות קלים ונוחים לשימוש וזה מה שאנו מציעים להם.
 
לכן, יש לנו לקוחות בכל קצוות השוק. לקוחות, שמעוניינים לתת לעובדים שלהם חוויית משתמש נוחה, יפה יותר וקלה לתפעול. אנו ממוקדים במשתמש הסופי ואיך הוא משתמש במערכות המחשוב הארגוניות. המשתמש הסופי מאוד רוצה לקבל חוויה דומה לזו שיש לו במכשירי המובייל, וזה מה שהוא מקבל".  
 
שאלה: איזה יישומים ושימושים ניתן להפעיל בפלטפורמה שלכם?
תשובה: "המערכת שלנו מתממשקת לכל הכלים הקיימים בארגון, כולל לכלים החברתיים - אם הם כבר קיימים בארגון. היות והאפליקציה שלנו נולדה בענן, היא מתחברת בקלות לכל יישומי הענן כמו אלו של גוגל, Salesforce.com וכל האפליקציות החברתיות הקיימות כבר בארגונים. בנוסף, המערכת מתחברת למערכות ה- Legacy בארגון. המערכת יכולה לעבוד על כל מכשיר קצה, כולל במובייל.
 
המטרה הראשית שלנו: לספק למשתמש אפליקציה ידידותית, שיכולה להיות תחת הלוגו של הארגון, שבה הוא יקבל את כל השירותים הקיימים בארגון. כל מה שהוא צריך להזמין, לדווח, לקבל אישורים וכיו"ב בארגון, הוא ייעשה זאת במערכת שלנו. זה כולל ממש את הכל: שירותי ה- IT, שירותי כוח אדם, שירותי אספקה ולוגיסטיקה וכיו"ב. כל תהליך עסקי יכול להיכנס למערכת, על כל הטפסים, תרשימי הזרימה והאישורים, ההרשאות וכיו"ב, שקשורים לאותו תחום".
 
שאלה: לאן התחום הזה מתפתח?
תשובה: "ברגע שכל המידע הארגוני יעבור דרך האפליקציה שלנו ובענן, ניתן יהיה לנתח אותו ולנהל אותו. אנו רואים זאת כמודל ה- SaaS V.2. הגרסה הבאה של התחום, SaaS v3 תהיה במצב בו הכל נע סביב ה- Data. מוצרים ייבנו על בסיס ה- Data".
 
שאלה: אם אתם רואים את כל מכשירי הקצה, האם אתם גם שולטים במכשירי המובייל שבידי המנהלים והעובדים?
תשובה: "בהחלט. הפתרון שלנו הוא גם פתרון MDM (ר"ת: Mobile Device Management). אנו באים לתת ללקוח פתרון שלם, לא רק MDM. אנו מסתכלים מה קורה ב- Data העובר במובייל. למשל: מתי עובדים מתקינים גרסה חדשה של מערכת ההפעלה על האייפונים שלהם וכמה אייפונים יש בארגון, כמה מהם מעודכנים וכך הלאה.
 
אנו יכולים לספק, למשל, שירותים ליחידת ה- HR (כוח אדם \ משאבי אנוש) בכל הטפסים, שעובד ממלא מול ה- HR. אנו יכולים להציע ליחידת ה- HR את ה- Best Practices לאור הניסיון שיש בארגונים בהם כבר הפעלנו זאת, לגבי כל תהליך בתחום ה- HR. הלקוחות שלנו מאוד אוהבים את הפתרון, שמספק להם מערכת המתאימה לעובדים ומתופעלת בקלות".
 
שאלה: מה מצב גיוסי הכספים שלכם?
תשובה: "יש לנו לקוחות ומכירות ב- 45 ארצות בעולם. אנו מוכרים הכל באינטרנט ואנו מגיעים מהר ללקוחות. אולם, גייסנו כסף מהקרנות כרמל וג'מיני, כדי לגדול בתחום הארגוני, כדי שנגיע לארגונים הגדולים. זה לא פשוט ודורש השקעות בשיווק ושכנוע, ארגון אחרי ארגון".
 
שאלה: כיצד העובד הפשוט משתמש במערכת?
תשובה: "אנו מציעים לארגון לבנות קטלוג של האפליקציות הארגוניות. כמעט כולם מקבלים את העצה הזו. דהיינו: כשהעובד משתמש באפליקציה, הוא רואה מולו פורטל ארגוני, בו יש אפליקציות המחולקות לפי תחומי העשייה והפעילות שיש בארגון. יש בכל אפליקציה את השירות הספציפי שהוא זקוק לו. נניח, שהעובד רוצה להזמין מחשב חדש. אז הוא ניגש לאפליקציה הנוגעת להזמנות של ציוד. הבחירה של השירות הספציפי היא בדיוק כמו שמבצעים קניה של מוצר בחנות של אמזון. זה ממש דומה, מבחינת חוויית השימוש לעובד.
 
המערכת מספקת לעובד את כל התהליך הנוגע לבקשתו דרך המערכת. זה כולל את כל ההרשאות שיש סביב הנושא. ניקח דוגמה נוספת: קליטת עובד חדש. יש סביב זה המון פעולות, כולל מתן הרשאות רבות סביב תהליך קליטת העובד. יש כאן כלי, שעושה הכל בצורה קלה ושקופה.
 
הארגון יכול בעצמו לבנות את חנות האפליקציות שלו. הארגון קובע את מסלולי הטיפול בכל נושא ואת רמות ההרשאה בכל נושא. הארגון למעשה קובע את כל התהליך כרצונו ולפי נהלי העבודה של הארגון. כמובן, שניתן לשנות כל פרמטר בכל רגע, אם למשל מתחלפים בעלי תפקידים או משתנות סמכויות או משתנים נהלים".
 
שאלה: מהיכן מגיעים הלקוחות שלכם?
תשובה: "עד היום, רוב הלקוחות שלנו באים מתחום ה- SME. לוקח להם עד חודש להפעיל את המערכת באופן מלא ואז הם יכולים להיפטר מהמערכת הישנה שלהם. אנו מציעים להם לבצע Trail במערכת ללא תשלום טרם הרכישה. כך, שבעת שהם יחליטו לרכוש, המערכת כבר תהיה מוכרת לארגון.
 
התפעול של המערכת הוא כל כך פשוט, בדיוק כמו שעובדים על מערכות דומות בענן, למשל כמו Salesforce. יש לנו כבר ארגונים עם עשרות אלפי עובדים, שהחלו להשתמש במערכת הזו לבד, ללא כל עזרה, כי הם מהר מאוד למדו איך לתפעל אותה לבד.
 
מה שהארגונים אוהבים במערכת, זו האפשרות להוסיף פי'צרים, שהם זקוקים להם בטווחי זמן של ימים, אולי לכל היותר שבועיים. במערכות הניהול הישנות הקיימות בארגונים, כל שינוי יכול לקחת שנים, לפחות שנתיים-שלוש.
 
אחת הדוגמאות לפיתוח חדש שעשינו זה ה- User Card. כל פרטי המשתמש מרוכזים בכרטיס אחד, עם מידע מכל המקורות האפשריים. זו הייתה בקשה שקיבלנו לפני 3 חודשים, כשאחד מהלקוחות ביקש, שכל אחד יוכל לראות כל אחד במערכת (לפי רמות ההרשאות שיש לו לצפייה), עם כל מה שיש לו: ציוד, הרשאות, סמכויות, דרכי תקשורת, מיקום פיזי, תפקיד, וכיו"ב, כולל גם מידע מרשתות חברתיות.
 
בפיתוח תוכנה, מה שחשוב ללקוחות זה, שהם יקבלו פתרון בזמן קצר. זה בדיוק מה שעשינו. כעת ה- User Card מוצע לשימוש לכל הלקוחות בכל העולם. פתרון כזה ניתן לבצע רק במודל ה- SaaS ובענן".
 
שאלה: האם הכלי שלכם מאפשר לאכוף מדיניות ארגונית?
תשובה: "בהחלט. ניתן להשתמש בכלי כדי לאכוף מדינות, לפי מה שקובע הארגון. אחד הדברים היותר מבוקשים במערכת זה זיהוי תוכנות, שלא אושרו ע"י ה- IT, אבל בכל זאת עובדים ומנהלים משתמשים בהן בתוך הרשת הארגונית. יש ארגונים שכ- 70% עד 80% ממה שמסתובב אצלם ברשת הפנימית זה שימוש של עובדים בתוכנות לא מורשות. יש ארגונים שמצאו, שמחצית מתעבורת הרשת היא משחקים שהעובדים משחקים ביניהם וגם מול שחקנים מחוץ לארגון.
 
יש לנו הגדרות של יותר מ- 600 אלף אפליקציות, כך שאנו יכולים לזהות ולסמן למנהלי ה-IT  בדיוק אילו אפליקציות מותרות ואילו לא מותרות יש בתוך הארגון. מנהלי ה- IT צריכים להחליט מה לעשות עם המידע הזה ואיזו מדיניות ארגונית להפעיל, כדי לאכוף את המדיניות הארגונית, לאור המצב שהם מוצאים בניתוח בכלי שלנו".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
דורון גורדון: "מה שאנו רוצים לעשות כשנהיה גדולים זה להפעיל את כל התהליכים העסקיים בארגון, בכל ארגון, דרך המערכת שלנו. מעטים בשוק מבינים איך העובדים מתקשרים ביניהם ומה התהליכים האמיתיים המתרחשים בארגון, בכל תחום. את כל התהליכים הללו אנו רוצים למחשב, להעביר לענן, ולאפשר לארגון לנהל את כל התהליכים הללו בצורה קלה ופשוטה, עבורם ועבור העובדים.
 
המידע מאפשר לנו לדבר עם המנמ"ר ולספר לו, שיש לו דרך לדווח על ביצועים אמיתיים של העובדים, בכל סגמנט בתהליכי העבודה שלהם. זה כלי חזק בצורה ברורה, שמאפשר לכל התהליכים להיות מדידים ושקופים. זה העתיד של מערכות הניהול הארגוניות".
SAManage Logo 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים