מהפכה מדהימה בתחום זיהוי ביומטרי המבוסס על חיבור דרך הסמארטפון

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> מהפכה מדהימה בתחום זיהוי ביומטרי המבוסס על חיבור דרך הסמארטפון
מהפכה מדהימה בתחום זיהוי ביומטרי המבוסס על חיבור דרך הסמארטפון
מאת: אבי וייס, 19.17.14, 18:40זיהוי ביומטרי נייד
 
בלעדי: קבוצת חקלאים מהנגב החליטה להפוך לסטארטאפ בתחום מאוד ייחודי: טביעת אצבע ניידת. פיתוח פורץ דרך עם פוטנציאל עצום בתחום המצוי בתחילת דרכו, ולא מדובר כאן בזיהוי המשתמש באייפון!
 
"פיתחנו חומרה ותוכנה המאפשרות קשר בין מכשיר הזיהוי הביומטרי והסמארטפון ומתן זיהוי מיידי מהשרת", מתארים אורן אפשטיין, יזם ונשיא ואופיר זנבר, CHO (מנהל פיתוח חומרה), חברת SMUFS Biometric Solutions (SBS). "זיהוי ביומטרי באמצעות טביעת אצבע הוא הטוב והמהיר ביותר לזיהוי בני אדם. כעת הוא גם יהיה זול וקל ליישום".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם אורן אפשטיין (בתמונה מימין) ואופיר זנבר (בתמונה משמאל), כדי לשמוע על מימוש הרעיון של זיהוי ביומטרי נייד לכל אחד בכל מקום ולכל מטרה תוך שימוש בסמארטפון.
 
שאלה: מה אתם מפתחים?
תשובה: "אנחנו סטארטאפ הנמצא ברמת הנגב (דרומית לבאר שבע) ב"חוות בודדים" והמרכז שלנו בחוות "זוהר המדבר". התחום בו אנו מתמחים הוא זיהוי ביומטרי נייד.
 
עד לפני כ-3 שבועות איש לא שמע עלינו כי "עבדנו מתחת לרדאר". החלטנו להיחשף ולצאת לשוק כי סיימנו את פיתוח המוצר ויש לנו מוצר ראשון מוכן להצגה בשוק. המוצר מוגן פטנט ועונה לתקנים המחמירים ביותר בתחום בו אנו עוסקים. נכנסו כעת לשלב השיווק של הפתרון למרות שאנו ממשיכים לפתח את הדור הבא של המוצרים שלנו. 
 
אנו מציעים ללקוחות שלנו מערכת שלמה שפיתחנו, גם את החומרה וגם את מרכיבי התוכנה על מכשיר הקצה הנייד וחיבור למערכת שלנו, מרכיבים שמספקים ביחד שירות מלא 'קצה לקצה' לצורך כל זיהוי ביומטרי".
 
שאלה: באיזה סוגים של זיהוי ביומטרי אתם תומכים?
תשובה: "המכשיר הנייד שפיתחנו הוא לצורך טביעת אצבע, עם חומרה מיוחדת לטביעת אצבע. אולם, השרת שלנו יכול לטפל בכל תבנית ביומטרית, לא רק טביעות אצבע".  
 
שאלה: מי בכלל צריך את זה?
תשובה: "חברות רבות בכל רחבי העולם החלו לבדוק את הפתרון שלנו. קיבלנו פניות רבות מכל קצוות תבל בימים האחרונים. השוק אליו אנו פונים הוא שוק ענק. לפי מחקרים, שוק הסורקים הביומטרי הוא שוק בצמיחה, שיגיע עד 2020 ל-14.3 מיליארד דולרים". 
 
שאלה: לאפל ולגוגל ולעוד חברות יצרניות מכשירי סלולר יש זיהוי ביומטרי של טביעת אצבע על הסמארטפון. למה צריך עוד פתרון ביומטרי?
תשובה: "אצלן זה לא פתרון של זיהוי ביומטרי. כל המכשירים הסלולריים שיצאו עם טביעת אצבע מזהים אדם אחד (בעל המכשיר), או לכל היותר כמות קטנה של אנשים. למשל: באייפון מזהים מי הבעלים של המכשיר, אבל אי אפשר לזהות כל אדם אחר, שייקח את האייפון לידיו. הסיבה: הזיהוי הקיים באייפון הוא של תבנית אחת, מקומית במכשיר. מדובר בתבנית מידע המחליפה את הסיסמה, שהייתה קודם, לזיהוי בעל המכשיר.
 
דהיינו: זה לא ממש זיהוי ביומטרי. זה זיהוי מחליף סיסמה, זיהוי מאוד פשוט ובסיסי. אם תנסה להעביר את המערכת של אפל למאגר ציבורי לצורך זיהוי משתמשים רבים זה פשוט לא יעבוד. המערכת של אפל לא נבנתה לזיהוי של אנשים רבים ולטיפול במאגר זיהוי ביומטרי של אוכלוסיות גדולות".
 
שאלה: אבל מי שזקוק לזיהוי אנשים רבים, דוגמת המשטרה, משתמש במערכת AFIS, מזה שנים. למה בכלל צריך פתרון כמו שלכם?
תשובה: "מערכת כמו זו הקיימת אצל המשטרה עולה עשרות אלפי דולרים לכל יחידת קצה. המערכת שלנו עולה מאות דולרים בודדים. למעשה, פחות מאלף ₪, בגרסה הראשונה שאנו יוצאים אתה לשוק.
 
בגלל שהמערכת שהמשטרה רכשה ורוכשת כל כך יקרה, המשטרה בישראל ושום משטרה בעולם, לא יכולה להרשות לעצמה לספק לכל שוטר בשטח מכשיר טביעת אצבע, מכשיר שהוא יכול לקחת לכל מקום. משטרה שתעשה זאת, תפשוט את הרגל מיד.
 
אין בשוק העולמי מערכות טביעת אצבע ניידות לשימוש בשטח, באיכות ובטווח מחירים סביר. אנו מבצעים מהפכה בתחום הזה, כשאנו מאפשרים להביא את הזיהוי הביומטרי לרמת השטח, לכל מקום. זה יכול לזהות כל אחד, לכל מטרה. זה לא רק עניין של המשטרה. גופים רבים זקוקים לזיהוי בני אדם באופן חד ערכי".   
 
שאלה: איך נעשה החיבור בין המכשיר לבין הסמארטפון?מכשיר ביומטרי
תשובה: "כרגע זה נעשה בבלוטוס'. בפיתוח יש לנו כבר מכשיר בחיבור WiFi. זה החלק הפחות חשוב. מה שחשוב הוא, שהמידע עובר ממכשיר טביעת האצבע לסמארטפון ומשם הוא עובר לשרת שלנו ומקבל זיהוי. זה תהליך של חלקיקי שניות. הזיהוי הוא מיידי. אין פתרון כזה בעולם.
 
עד היום, זיהוי ביומטרי נייד היה רק לצרכים צבאיים ומודיעיניים במכשירים מאוד כבדים ויקרים. אולם, היום יש נטייה לעבור בעולם לזיהוי ביומטרי בכל תחום. תראה מה קורה בישראל בתחום המאגר הביומטרי ובכניסות וביציאות בנתב"ג. זה קורה בכל העולם. עמדות זיהוי ביומטרי מתפשטות בכל העולם. אלו עמדות מאוד גדולות, כבדות ומאוד יקרות ומסובכות להפעלה.
 
לכן, אמרנו לעצמנו: אם לכל אחד יש סמארטפון, למה שלא יהיה בשוק מכשיר זיהוי ביומטרי זמין, אם נקשר ישירות את הסמארטפון למכשיר הביומטרי? זה משנה את כל התחום ומאפשר יישומים, שטרם חשבו עליהם".
 
שאלה: האם אי אפשר לזייף טביעת אצבע או "לעבוד" על המכשיר?
תשובה: "אנו לא התפשרנו על איכות הקריאה של טביעת האצבע ולא מתפשרים על שמירת המידע העובר מהמכשיר דרך הסמארטפון לשרת שלנו.
 
צורת הקריאה של טביעת האצבע במכשיר שלנו שונה לגמרי ממה שיש במכשירי הסמארטפון ובמכשירי טביעת אצבע אחרים שיש בשוק, שניתן אולי "לעבוד" עליהם. המערכת שלנו בודקת את הקיבול החשמלי של השקעים והגבעות שיש על האצבע. זה לא צילום של האצבע. המערכת בודקת את רמת המתחים שיש על האצבע ולכן אי אפשר לזייף את זה, כי זו "תמונה הפוכה" של תמונה האופטית הקיימת בד"כ בקוראי טביעת האצבע המקובלים בשוק.
 
מכאן, שהמערכת שלנו מספקת תשובה מדויקת מי האדם השם את האצבע שלו על הקורא. רמת השגיאות מאוד נמוכה מכל מה שמקובל לחשוב בתחום הזה. המערכת שלנו עונה על התקנים הקיימים המחמירים ביותר".
 
שאלה: באיזה סמארטפונים אתם תומכים?
תשובה: "במהלך הפיתוח ראינו, שבשוק תהיה דרישה לגרסאות iOS ואנדרואיד ומעט לגרסת חלונות הניידת. שאר מערכות ההפעלה הניידות ירדו ולכן לא כדאי להשקיע בגרסאות אחרות. בנוסף, רצינו לקשר את המערכת גם למחשב נייד או נייח, באמצעות חיבור USB, כך שיש גם תמיכה בחלונות.
 
מכאן, שהסורק שלנו מאפשר חיבור בכמה אפשרויות והוא זול ומהיר מכל פתרון אחר הקיים בשוק. כך, אנו יוצרים עולם חדש ללא כל צורך בסיסמאות. זה מעולה לצרכים רבים, החל מזיהוי אנשים במשרדי ממשלה, בבנקים, במקומות עבודה ועוד. כל תחום הזיהוי הופך אצלנו לזול, מהיר וקל ליישום.
 
בוא ניקח תחום אחד בלבד: זיהוי עובדים. כיום, מעסיקים חייבים על פי חוק לזהות את העובדים שלהם באופן חד-ערכי ולנהל רישום מדויק על שעות עבודתם. יש גם פסיקה הקובעת, שעובדים חייבים לתת טביעת אצבע אם המעסיק דורש זאת מהם. המעסיקים יכולים לבצע את רישומי העובדים בכמה שיטות, החל מחתימות ידניות וכלה בכרטיסי עובד ובקוראים בכניסה לעסק.
 
אולם, כל אלה פתרונות לא יעילים ולא מספקים מענה מלא לעובדים ניידים ולזיהוי מיקום העובדים. יש אתרי עבודה מבוזרים או מפוזרים ויש עובדים הנעים ממקום למקום. אנו מספקים למעסיקים מערכת הפועלת Online בזמן אמת. במערכת שלנו אפשר לקבל חותמת GPS מדויקת בנוסף לחותמת טביעת האצבע. דהיינו: יש איכון מדויק היכן העובד נמצא, בזמן שהוא העביר במכשיר את טביעת האצבע שלו. הכל חתום דיגיטלית. זה יכול להחליף כל מערכת רישומית לא מדויקת הקיימת היום בידי המעסיקים. יש לזה שימושים רבים העונים לצרכים של המעסיקים, שאפילו לא חשבנו עליהם".
 
שאלה: מי המתחרים שלכם בעולם?
תשובה: "החברה הגדולה בעולם המייצרת סורקים ביומטריים רצתה לפתח ולייצר דבר דומה. אולם, אנו הקדמנו אותם לפחות בשנתיים. לכן, הם החליטו ללכת אתנו בכיוון של שת"פ. כך, שלמעשה אין לנו מתחרים המאיימים עלינו.
 
אנו כרגע בתהליכי פיתוח של המכשיר כדי למזער אותו. הכוונה שלנו, שכל המכשיר יהפוך למודול קטן, במקום פיסת ה-PCB בגרסה הקיימת היום. כך, נוכל להכניס את המכשיר שלנו לתוך כל מכשיר אחר, ממחשב נייד ועד טאבלט וסמארטפון, עם מינימום נפח ומינימום צריכת זרם. אנו עובדים על זה כרגע בפיתוח שלנו".
 
שאלה: מה גודל החברה ומה עם משקיעים?
תשובה: "אנו 7 אנשים ואת הכל פיתחנו ללא השקעה חיצונית. לא ביקשנו השקעות ולא גייסנו. גם כעת אנו מחפשים הזדמנויות עסקיות ולא השקעות. אבל אם יהיה משקיע רציני, נוכל לבחון זאת.
 
אנו כרגע בשלבי ייצור של כמות מסחרית של מכשירים ודי בקרוב נספק אותם לשוק. המכשירים הראשונים יסופקו ללקוחות הראשונים שלנו בספטמבר הקרוב.
 
השוק העיקרי שלנו הוא החברות הגדולות בעולם. בעיקר אינטגרטורים גדולים הזקוקים לפתרונות כאלה עבור לקוחות הקצה שלהם. מהרגע בו העלינו את האתר שלנו לאוויר לפני כשבועיים התחלנו לקבל פניות בקצב גובר והולך מכל העולם. רבים זקוקים לפתרונות כאלה. אנו בטוחים, שתוך זמן די קצר נצליח לפרוץ לשוק עם לקוחות משמעותיים".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלכם?
תשובה: "אנו חולמים לחזור להיות חקלאים. זו האהבה הראשונה והעיקרית שלנו. אולם, כיום, אנו מרוכזים במוצר, במכירה ובשיווק שלו. אנו מאמינים, שהמכשיר שפיתחנו יהיה מכשיר הזיהוי ביומטרי התקני והנפוץ בעולם. אנו שואפים, שנהפוך לתקן עולמי חדש בתחום הזיהוי הביומטרי.
 
המכשיר שלנו יכול לשמש לא רק לצרכי זיהוי אלא לכל צורך אחר. למשל: שמירת סיסמאות אישיות או עסקיות, שמירת מידע בענן או על כל מכשיר קצה ועוד. כמות השימושים שיש למכשיר עוד לא ידועה, כי זה תחום חדש לגמרי, שאנו מביאים לשוק: זיהוי ביומטרי נייד. אנו ממציאים ומפתחים את התחום הזה ממש מאפס".
מכשיר ביומטרי נייד - נתונים 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים