מחפשים באיזה כיוון לפתח? תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4 עד 2019

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> עננים Clouds >> מחפשים באיזה כיוון לפתח? תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4 עד 2019
מחפשים באיזה כיוון לפתח? התחזית: תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4 עד 2019
מאת: מערכת Telecom News, 29.10.15, 13:49ענן

נפחי התעבורה האלה שקולים ל-6.8 טריליארד סרטים באיכות HD, שנצפים בהזרמה ישירה ברשת, או ל-2.4 סרטים ביום בממוצע לכל תושב של כדור הארץ ב-2019. מומלץ למפתחים ויזמים לקחת זאת בחשבון.

סיסקו חוזה, שעד סוף 2019 תוכפל תעבורת הנתונים בענן בשיעור של פי 4. החברה מפרסמת זו השנה החמישית את מדד הענן הגלובלי, שמתייחס לשימוש והאימוץ של יישומי ענן, ומציינת, שקצב גידול תעבורת הנתונים בענן מהיר יותר מקצב הצמיחה של תעבורת הנתונים במרכזי עיבוד מסורתיים, שתוכפל פי 3 במהלך אותה תקופה. שורת גורמים מקדמים את הצמיחה המואצת בתעבורת הנתונים בענן, ואת המעבר לשירותי ענן. בין הגורמים האלה: השיפור בביצועי היישומים, ייעול התפעול השוטף, והתרחבות הפעילות בתקשורת בין מכונה למכונה (M2M) ובעולם ה"אינטרנט של הדברים", (IoE), שבו חפצים מקושרים לרשת, באופן המאפשר להם לשלוח נתונים ולקלוט אותם.

הדו"ח משמש מקור מידע הן למפתחים, ליזמים ולסטארטאפים והן למחקרים המציגים תובנות חדשות אודות מגמות המשפיעות על ארכיטקטורות מרכזי עיבוד נתונים וארכיטקטורות ענן. התחזית הופכת חשובה יותר ויותר, ככל שמרכזי עיבוד נתונים מרחיבים את הקשר וההישענות על שירותי ענן.

מעבר לצמיחה המהירה בתעבורת הנתונים בענן, צופה החברה, שעידן "האינטרנט של הדברים", הקישור בין אנשים, תהליכים וחפצים, ימלא תפקיד משמעותי יותר ויותר בצמיחת התקשורת במרכזי עיבוד נתונים ובענן. "האינטרנט של כל הדברים" מייצר כמויות גדולות במיוחד של נתונים, בנפח הצפוי לצמוח ולעמוד על 507.5 זטא-בייט (ZB – זטא-בייט אחד הוא אלף טרא-בייט) ב-2019, שהם 42.3 זטא-בייט לחודש. עם זאת, רק מקצת מהתוכן הזה יאוחסן במרכזי נתונים מסורתיים.

כיום, 73% מהמידע המאוחסן במכשירים של לקוחות קצה, מנוהלים על גבי מחשבים אישיים. ב-2019, לעומת זאת, כבר יאוחסנו 51% מהמידע האגור במכשירי קצה על גבי מכשירים, שאינם מחשבים אישיים, דוגמת סמארטפונים, טאבלטים ומכונות מסוגים שונים. לנוכח צמיחת נפח המידע המאוחסן, צופה סיסקו ביקוש גדול יותר ושימוש רחב יותר באחסון ענן ע"י צרכני קצה. עד 2019 צפויים 55% מהמשתמשים הביתיים באינטרנט להיעזר באחסון מבוסס ענן, לעומת 42% בלבד כיום.

תעבורה במרכזי עיבוד נתונים ובענן
טכנולוגיות חדשות דוגמת רשתות מבוססות תוכנה (SDN) ווירטואליזציה של פונקציות רשת (NFV) צפויות לארגן ולשפר את תעבורת הנתונים במרכזי עיבוד. נפח התעבורה המגיעה אל ליבת הרשת (core) והרמה הגבוהה ביותר של מרכז עיבוד הנתונים עשויים לרדת עד פחות מ- 10.4 זטא-בייט לשנה, בעוד הרמות הנמוכות יותר נדרשות להתמודד עם תעבורה שנתית של 40 זטא-בייט.

צפון אמריקה תציג את התעבורה הגבוהה ביותר במרכזי עיבוד נתונים, עם 4.5 זטא-בייט ב-2019, ואחריה אסיה והמזרח הרחוק (2.9 זטא-בייט) ומערב אירופה (1.8).

על מנת להמחיש את המספרים האלה, יש לציין, ש-10.4 זטא-בייט, נפח האחסון ברמה הגבוהה ביותר, שקולים ל-144 טריליארד שעות של מוסיקה המוזרמת ברשת, שהם 26 חודשים רצופים של האזנה למוסיקה לכל אדם באוכלוסייה הצפויה לחיות על פני כדור הארץ ב-2019, תוך שהיא מונה בסך הכל 7.6 מיליארד בני אדם.

הנפח הזה, שקול גם ל- 26 טריליארד שעות של ועידת וידאו באינטרנט, או ל-21 שעות ביממה של ועידת וידיאו לכל עובד על פני כדור הארץ, בכל מדינה ובכל תחום עיסוק שהוא.

השוואה אחרת, מציבה את נפחי התעבורה האלה כשקולים ל-6.8 טריליארד של סרטים באיכות ,HD שנצפים בהזרמה ישירה ברשת, או ל-2.4 סרטים ביום בממוצע לכל תושב של כדור הארץ ב-2019. לחלופין, מדובר ב-1.2 טריליארד שעות וידיאו בהפרדה גבוהה במיוחד, UHD, שהם 1.4 שעות הזרמת וידיאו מדי יום לכל משק בית בעולם.

וירטואליזציה של מרכז עיבוד הנתונים
עומסי העבודה במרכזי עיבוד נתונים צפויים להיות מוכפלים בלמעלה מפי 2 בין השנים 2014 ל-2019. עומסי העבודה בענן יצמחו אף מהר יותר ויוכפלו פי 3 במהלך אותה תקופה.

צפיפות עומסי העבודה, (מונח המתאר עומס לכל שרת פיזי), במרכזי נתוני ענן, עמדה על 5.1 ב-2014, וצפויה לעלות ולהגיע ל-8.4 ב-2019. בהשוואה, מרכזי עיבוד נתונים מסורתיים הציגו עומס של 2.0 ב-2014, והם צפויים לצמוח לצפיפות של 3.2 ב-2019.

האינטרנט של כל הדברים יוצר נפחי ענק של נתונים
בחישוב כלל-עולמי, נפח הנתונים, שנוצרים ע"י חיישנים, מכשירים ומערכות בעולם האינטרנט של כל הדברים - IoE, צפוי להגיע ל-507.5 זטא-בייט לשנה, או 42.3 זטא-בייט לחודש ב-2019, לעומת 134.5 זטא-בייט ב-2014 (11.2 זטא-בייט לחודש). עיר חכמה, שמאוכלסת במיליון תושבים, צפויה לייצר ב-2019 נפח נתונים של 180 גיגה-בייט בשנה.

הצמיחה בענן הפרטי לעומת הענן הציבורי
עולם ענן המחשוב הציבורי, שבו שירותים מסופקים על גבי רשת הפתוחה לשימוש הציבור, צומח במהירות גבוהה יותר במונחים של עומסי עבודה כוללים, בהשוואה לעולם הענן הפרטי, שכולל תשתיות ענן המופעלות עבור ארגון בודד. עם זאת, בתחזית ל-5 השנים הבאות, ימשיך הענן הפרטי להקדים את זה הציבורי בכל הנוגע לרמת הווירטואליזציה. ככל שעסקים שוקלים יותר ויותר את העלויות הכרוכות בהפעלת משאבי טכנולוגיות מידע ייעודיים ודורשים רמת עמידות גבוהה יותר, יצמח היקף האימוץ של הענן הציבורי.

עפ"י התחזית המוצגת במדד השימוש בענן של סיסקו, יצמחו עומסי העבודה בענן הציבורי בקצב שנתי ממוצע (CAGR) של 44% בין השנים 2014-2019, בעוד עומסי העבודה בענן פרטי עתידים לצמוח באותה תקופה בקצב איטי יותר, של 16%.

עד 2019, יפעלו 56% מכלל עומסי העבודה המנוהלים בענן במסגרת מרכזי ענן ציבורי, לעומת 30% בלבד ב-2014.

ב-2019, ינוהלו 44% מכלל עומסי העבודה בענן, ציבורי ופרטי גם יחד על גבי סביבות ענן פרטי. מדובר בירידה משמעותית מ-70% מכלל עיבודי הענן, שנוהלו ב-2014 בסביבה פרטית.

מוכנות גוברת לעבודה בענן
81 מדינות עומדות השנה בקריטריון, שהוגדר ע"י סיסקו למוכנות לעבודה ברשתות ניידות, עליה משמעותית לעומת 21 מדינות בלבד, שעמדו בקריטריון הזה אשתקד. ב-2014 עמדו 109 מדינות בקריטריון המוכנות לעבודה ברשתות נייחות, והמספר הזה צמח השנה והגיע ל-119.

דאג וובסטר, סגן נשיא סיסקו העולמית לתחום השיווק: "מדד הענן של סיסקו מהווה מאמץ מתמשך לחזות את הצמיחה בתעבורת IP במרכזי עיבוד נתונים ובסביבת ענן, ואת המגמות המנחות את הצמיחה הזאת. עולם הענן שוב אינו בגדר 'טכנולוגיה מתפתחת'. הוא כבר כאן. תעשיית התקשורת חווה אימוץ של הענן המתפתח לפתרון מבוסס, וצובר היענות נרחבת ופריסה הולכת וגדלה. ארגונים, עסקיים וגופי ממשל עוברים מסביבות בדיקות  לעידן של ביטחון מלא בתשתיות הענן כבסיס לעומסי העבודה הקריטיים שלהם. מבחינת הלקוחות, שירותי ענן מציעים גישה לתוכן ולשירותים, כמעט מכל מקום".

ענן
 
 
  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

חנות המוצרים המובילה מסין -Chinabuy בעברית ובמחירי מבצע מטורפים

ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקים, תוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקים, תוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.
 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

22.3.17 - GEMIC - TLV  

28/3/17 - Community Interfacing Technologies  

29/3/17 - Telco2017 - תערוכת מוקדים טלפוניים  

4/4/17 -  Israel AdTech 2017

18/5/17 - Israel's Annual Programmatic Video conference

25-29/6/17 - Cyber Week 2017  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לפברואר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי" שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק) - כאן

ביבי נתניהו הקשיב לקריאת Telecom News: פיטר לאלתר את אבי ברגר - כאן

חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל - כאן

מכרז התדרים ל-LTE הסתיים (בחלוקת תדרים) בדיוק כמו שהחל: בפלופ - כאן

חשיפת המספרים מאחורי משבר האנטנות: בשנה האחרונה פורקו 721 אנטנות - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

האם נטפליקס זקוקה לרישיון כדי לפעול, לשדר ולמכור שירותים בישראל? - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2016 בעולם התקשורת וההייטק הישראלי - כאן
 
זרקור חברות
 
TLV-Generator
 
TLV-Generator
 
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
TLV-Generator
 
ChinaBuy
 
טלי וייס
 
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים