מיזם "ישראל דיגיטלית" - תעתוע בחירות או מהלך אמת?

דף הבית >> בקהילה >> אירועים, כנסים ותערוכות >> מיזם "ישראל דיגיטלית" - תעתוע בחירות או מהלך אמת?
מיזם "ישראל דיגיטלית" - תעתוע בחירות או מהלך אמת?
מאת: חיים חביב, 28.12.14, 20:21נתונים מהכנס

מנכ"ל משרד ראש הממשלה יצא בוועידת Digital 2014 בהכרזה, שניחוח בחירות עולה ממנה. מי מאמין שמדינת ישראל צריכה לבנות כלכלה מוטת ייצוא? כמה כסף מגלגל שוק ציוד הקצה המקומי? וגם - תובנות של מי שהצליחו או בדרכם להצלחה.

הראל לוקר, (בתמונה למטה), מנכ"ל משרד ראש הממשלה וראש מיזם "ישראל דיגיטלית" פתח הבוקר את ועידת דיגיטל 2014 של דה-מרקר בתל אביב: "ישראל נמצאת בנקודת זינוק מצוינת. כל העולם זז לכיוון הזה. על מדינת ישראל להיערך לקראת מגמה זו כדי שלא נתעורר בעוד 15 שנה ונכה על חטא, כיצד 'פספסנו' את ההזדמנות הזו. היעדים העיקריים (בפניהם אנו ניצבים) הם להפוך את ישראל למובילת דיגיטל וסייבר. אנו עושים זאת ע"י הפיכת השירותים הממשלתיים לשירותים דיגיטליים. המטרה היא לשנות את פני המדינה. לא רק שינוי התוכן הממשלתי ושידוד הבירוקרטיה אלא שינוי תפיסתי. אני לא מדבר על תיאוריות. אני מדבר על מהלכים מידיים. למשל, קידום עסקים קטנים או, למשל, באר שבע, שנעשה בה פיילוט כעיר דיגיטלית בתחום החינוך, למשל, בתחום קידום ההשכלה הגבוהה ובתחום הרווחה. אלה רק מקצת המהלכים, שהמטה מניע יחד העולם העסקי. אנו משתפים פעולה גם עם מדינות אחרות. לצד ההזדמנויות יש גם איומים גדולים. הפגיעות של המערכות במדינה מודרנית גדולה יותר. אפשר (בלוחמת סייבר) לשתק מדינה. על כן הקמנו את מטה הסייבר במשרד ראש הממשלה. ישראל נמנית על המדינות המובילות בעולם בתחום הפיתוחים בהגנת הסייבר".

יפעת אורן, מנכ"לית לאומיטק: "המטרה שלנו בלאומיטק להפוך לבית הפיננסי של חברות הייטק ולספק להן מענה (ושירותים פיננסיים) מרגע הקמתן ועד לרגע האקזיט. ב-2014 השקיעה קבוצת לאומי הכי הרבה כסף בקרנות הון סיכון. לא מדובר רק בערך כלכלי לבנק אלא בשליחות ערכית. קצב השינויים בשוק תכוף, מהיר ועצבני. הנוכחות המסיבית של האינטרנט והסלולר אפשרה לנו ליצור ערוצי קשר חדשים מול הלקוח. הבנקאות הדיגיטלית משרתת ומחזקת היום את לקוחות הבנק ומעניקה להם זמינות ושקיפות. מחקרים מצביעים, שלקוח הדיגיטל הוא לקוח, ששביעות רצונו גדולה פי 3 מלקוח, שאינו דיגיטלי".  
 
רן גוראון, המשנה למנכ"ל בזק חשף בוועידה את דו"ח בזק למצב האינטרנט בישראל: "הציבור הישראלי מבלה חצי מהזמן הפנוי שלו כשהוא גולש באינטרנט. עוד ראינו, שעולם הצעירים הוא עולם של נייד. 5 מכשירים בבית מחוברים במקביל לאינטרנט. האפליקציות החזקות בישראל הן וויז ווטסאפ".

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה: "בעולמנו לכל אחד מהצדדים, הסקטור הפרטי והסקטור הציבורי, יש תפקיד. אנו חייבים להטמיע את החדשנות לתוך סקטורים וענפים גדולים יותר, מעולם התעשייה לעולם המסחר והשירותים. את כל זה אנו עושים בסביבה המשתנה לנגד עינינו בקצב הולך וגדל בכל תחום. כשמחברים את השינוי המהיר הזה, נוצר אתגר לא פשוט, וזה דורש מודלים חדשים ויצירתיים".

דיון רחב ומקיף הוקדש בוועידה לתחום הארנק הדיגיטלי. בין ההתבטאויות:
עירית מנדלסון, מנהלת מחלקת חות"ם (חשבות, מערכות תשלומים וסליקה) בבנק ישראל ומי שעומדת בראש ועדת מומחים לבחינת אמצעי תשלום חדשים: "סימנו בבנק ישראל 2 נושאים לקראתם התחום מתקדם: הראשון - ההמחאה הדיגיטלית (בה אנו חלוצים בעולם), והנושא השני - הארנק הדיגיטלי. אנו דואגים, שהאמצעים הללו יהיו יעילים ובטוחים".

יוני גרייפמן, מנכ"ל אובר ישראל: "היום יש מחסום לאנשים למסור פרטי תשלום לאפליקציה ויש מוצרים הבנויים על מסה קריטית. באובר זה בנוי על מסה של אנשים המשתמשים באפליקציה. כאשר אין די אנשים היעילות נפגמת. קיים כאן מחסום פסיכולוגי, שאנו נפרוץ אותו בשנתיים הקרובות".

לילך בר-דוד, סמנכ"ל סמנכ"ל פיתוח עיסקי ואסטרטגיה בלאומי קארד: "עדיין אי אפשר לצאת מהבית בלי כרטיס האשראי הפלסטי, אבל יחד עם זאת, יש שיפור אדיר באימוץ שירותי רכש במובייל. זה יהיה עולם רחב יותר משימוש באפליקציות".

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל: עולם האינטרנט הוא עולם פתוח ותחרותי בצורה בלתי רגילה. הוא מאפשר להקטין מאד את חסמי הפתיחה של עסקים חדשים. האם גוגל היא מונופול דורסני בתחומה? אנו פועלים בעולם סופר תחרותי. גם אם נראה, שיש בעולמנו חברות עוצמתיות (כמו נוקיה, לפני כמה שנים) המהפכים והשינויים הם מהירים. יש לא מעט חברות, שהצליחו מאד בעבר בשוק, זה לא אומר דבר לגבי העתיד שלהן".

פאנל נוסף בוועידה עסק בעולם הפרסום והשיווק:
אורי רוזן, מנכ"ל ועורך ראשי של מאקו: "ישראל היא המדינה היחידה, שבה ספקי תוכן אינם מעבירים תכנים אחד לשני ומחרימים אחד את השני. מאקו הסירה את החרם לתקופה של שנה, בציפייה לשינוי התרבות. השנה חלפה אבל הצעת השלום לא נענתה".

הדס גולדשטיין, מנכ"לית ומייסדת און לייף, התייחסה לנושא התוכן שיווקי: " העובדה, שאון לייף הגיעה לכמות אדירה של נשים זה התוכן. מדוע עיתונאיות, שיודעות לעשות את החיבור לגולשות, לא תדענה לעשות את החיבור גם למוצר. כתבה טובה יכולה לא להתייחס כלל למותג עצמו, אלא רק לערכים שהוא מייצג".

עידו ירושלמי, מנהל אזור בחברת אאוטבריין: "אנו מקדישים המון מאמצים לשמור על אמון הגולשים. הרבה פעמים גופים לא עושים זאת בצורה טובה".

ברב שיח נפרד, שיוחד לנושא שוק ציוד הקצה הסוער והגועש בישראל נחשף, ששוק הסמארטפונים המקומי 'מגלגל' סדר גודל של כמיליארד שקלים ברבעון. כ-60% 'מגלגלות' המפעילות הסלולריות הגדולות, שהרחיבו מאד בשנה האחרונה את הפעילות הקמעונאית שלהן וגם ראו ברכה בעמלן. כ-40% 'מגלגלים' יבואנים פרטיים ו'השוק המקביל'. את השוק מובילות (ברבעון השלישי) סמסונג, עם נתח שוק של כ-33%, ואפל עם נתח שוק של כ-31%. ביחס לביצועי הרבעון השלישי המקביל 2013, סמסונג מדשדשת מעט בשוק. נוקיה, שעד לפני כחומש הובילה את השוק העולמי, כמעט 'נכחדה' מהשוק הישראלי – רק כ-1.7%. אגב, בהתפלגות לפי מערכות הפעלה, אנדרואיד מובילה את השוק הישראלי ללא עוררין - כ-2/3, ו-IoS רק כ-1/3. באירופה היחס מאוזן יותר ובארה"ב יש עדיין יתרון למערכת ההפעלה של אפל.

שאלה מעניינת, שעלתה בדיון: מה סיכוייהן של החברות הסיניות הגדולות בישראל? ההערכה: אם יימצא גורם מוביל, שיספק למותגים הסיניים רשת ביטחון (שירות ואחריות מקומית), תוכלנה אלו להתרחב גם בישראל, שכן ביצועיהן טובים ומוערכים ומחיריהן אטרקטיביים לציבור הישראלי.

חמי פרס, מייסד, שותף ומנהל בקרן פיטנגו: "לפי דעתי, אנו לא נמצאים בתקופה של בועה. היום אנו רואים, שיש תחומים מסוימים, שעוברים שינויים בסיסים בהתנהלות הכלכלית שלהם. אנו רואים, שהכלכלה בעולם עוברת ממצב של בעלות למצב של שיתוף. אנו משקיעים רק בחברות ישראליות. חברה, שפועלת רק בשוק המקומי, הסתברות ההשקעה בה תהיה נמוכה. אני מאמין, שמדינת ישראל צריכה לבנות כלכלה מוטת ייצוא. אנו מנסים להשקיע בחברות, שיש להן שוק מאוד גדול, שהן עשויות להפוך לחברות מובילות בתחומן".

חיים שני, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, מייסד ושותף כללי בקרן IGP נעל את הוועידה: "אם בעבר לא היית בוגר ממר"ם לא היית יכול לעבוד בתעשיית ההייטק. כיום, יש הרבה תעשיות המשיקות לעולם תוכן זה ותעשיות רבות עוד תיצטרפנה לתעשיית ההייטק. ולגבי האקזיטים, אזי אקזיטים הם חלק משרשרת המזון. אקזיט זה לא רע או טוב אלא עניין של מינון. אם עד לפני שנתיים שלוש לא ראינו חברות העוברות את רף ה-100 מיליון דולרים, כיום יש חברות העוברות את הרף הזה. כיום חברות אקזיט נותרות בגבולות ישראל לפני שהן נמכרות למרכז פיתוח גדול. לכן השאלות הן: היכן החברה מנוהלת? היכן השיווק? במטרה לחזק את ההייטק הישראלי".

 
לוקר

  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים