נוקיה סימנס נטוורקס הכריזה על הזוכים בתחרות החדשנות בישראל

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> נוקיה סימנס נטוורקס הכריזה על הזוכים בתחרות החדשנות בישראל
נוקיה סימנס נטוורקס הכריזה על הזוכים בתחרות החדשנות בישראל
מאת: מערכת Telecom News, 2.7.13, 22:45נוקיה-סימנס

חברות הייטק ישראליות הגישו הצעות לאפליקציות חדשניות עבור פלטפורמת Liquid Applications, המאפשרת להוסיף אפליקציות בתחנות בסיס סלולריות, לשיפור חווית משתמשי הפס הרחב הסלולרי.

לפני כחודשיים (9.4) הכריזה נוקיה סימנס נטוורקס (NSN), מומחית עולמית בפס רחב נייד, על תחרות החדשנות בישראל (Israel Innovation Competition) במטרה לאתר חידושים טכנולוגיים שישלימו את הפתרון Liquid Applications* פורץ הדרך של החברה. מבין 25 החברות שהציעו רעיונות, בחרה נוקיה סימנס נטוורקס שישה מועמדים סופיים. ביום חמישי (27.6) הכריזה החברה על הזוכים בפרס החדשנות הגלובלי ובפרס הסטארט אפ המבטיח.

הקשר עם יזמים, מפתחים וספקי יישומים, במטרה ליצור יישומים חדשים  עם היכולות של פלטפורמת Liquid Applications, הוא דוגמה נוספת לאופן שבו נוקיה סימנס נטוורקס מעודדת סביבה פתוחה לחדשנות. גישה זו עולה בקנה אחד עם החזון הטכנולוגי של החברה לשנת 2020 Technology Vision 2020 , השואף לחולל שינוי יסודי ברשתות הניידות על מנת לאפשר למשתמשי הקצה חווית פס רחב ניידת ומותאמת אישית.
חוסין מוין
חוסיין מוין, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיה ולחדשנות בנוקיה סימנס נטוורקס: "אני נרגש מהתגובה הנלהבת לתחרות החדשנות שלנו בישראל. אני מבקש להודות אישית לכל המשתתפים ולברך את הזוכים על המעורבות האמיתית שהניבה תועלת לכולנו.

חדשנות אינה רחוב חד סטרי וזו הסיבה שאנו רוצים לשתף פעולה עם חברות שונות הפועלות באותה מערכת אקולוגית, באמצעות פלטפורמות פתוחות דוגמת תחרות זו. המטרה שלנו היא ליצור מארג המספק יסודות, שעל גביהם יכולות חברות אחרות לחדש ולהאיץ את האימוץ של פס רחב נייד ובסופו של דבר לממש, עד 2020, את החזון של רשתות המספקות 1 גיגהבייט, נתונים אישיים למשתמש ליום".

ההצעות לתחרות נבחנו על ידי מומחים מנוקיה סימנס נטוורקס יחד עם נציגים חיצוניים** בהם אינטל קפיטל, סלקום ישראל, המכון הישראל לייצוא ושיתוף פעולה בינלאומי ומר עמוס טלמור, משקיע הי-טק מנוסה. ב-27 ביוני אירחה נוקיה סימנס נטוורקס את אירוע Israel Innovation, שבו ניתנה לשישה מועמדים סופיים נבחרים הזדמנות להציע את היישומים שלהם לצוות הבוחנים והעיתונות, ולאחר מכן הכריז צוות הבוחנים על הזוכים.

הזוכה בפרס החדשנות הגלובלית: Racana
Racana פיתחה פלטפורמה להתאמה אישית של תוכן והמלצות למשתמשים ניידים. עם פיתרון זה, מפעילים סלולריים יכולים לזהות, באופן אנונימי, את תחומי העניין של צרכנים ולהציע להם תוכן דיגיטלי, שירותים ומוצרים מותאמים אישית ובדרך זו לאשרר את הערך להכנסות כספיות (מוניטזציה), אחד היתרונות הרבים שיתאפשרו עם Liquid Applications.

"אנו גאים לקחת חלק בתחרות החדשנות של ישראל. עבור חברת סטארט-אפ צעירה כשלנו, גישת החדשנות הפתוחה והחשיבה של נוקיה סימנס נטוורקס הן מרעננות וייחודיות," אמר עמית שטרנברג, מנכ"ל Racana. "הצוות המקצועי של נוקיה סימנס נטוורקס עודד אותנו להביא בחשבון היבטים רחבים יותר של עסקינו, מנקודת המבט של המפעיל הסלולרי."

Racana הוקמה על ידי קבוצת מוזיקאים וגם היום, הנהלתה ורוב עובדיה מנגנים בכלי נגינה אחד לפחות. "אנו סבורים שבכל אספקט של החיים כמו במוזיקה, עבודה קשה, דבקות במטרה חשיבה יצירתית ועבודת צוות מניבים את התוצאות הטובות ביותר" הוסיף שטרנברג.
כזוכה בפרס החדשנות הגלובלית, Racana תשתף פעולה עם נוקיה סימנס נטוורקס בהערכה עסקית מפורטת ובחינת הפתרון שלה. לאחר מכן תינתן לה הזדמנות להפוך לחלק חשוב מהמערכת האקולוגית של הפס הרחב הנייד באמצעות נוקיה סימנס נטוורקס.

הזוכה בפרס הסטרטאפ המבטיח:  C-B4
C-B4 היא מערכת מתוחכמת של תוכנת חיזוי ואנליטיקה הממדלת ומנתחת באופן אוטונומי "עצמים" מכל סוג, כגון משתמש, חיישן או רכיב ברשת. היא משמשת לזיהוי דפוסים חבויים במערכי נתונים גדולים וממפה אותם להזדמנויות עסקיות. ניתן להשתמש בפתרון כדי לבנות פרופיל של הביקוש ברשת ולחזות בעיות ברשת לפני שהן מתרחשות. הוא מאפשר איכות שירות טובה יותר כמו גם הבנה משופרת של צורכי הלקוח, מה שעשוי להוביל להזדמנויות חדשות ליצירת הכנסות.

"היכולת לעבוד עם חברה גדולה כנוקיה סימנס נטוורקס ולהדגים את היתרונות של C-B4 היוותה הזדמנות נהדרת עבורנו. היופי בפיתרון שלנו הוא שככל שהמערכת שאותה מנתחים מורכבת יותר, מכילה יותר נתונים וממלאת צרכים יותר מורכבים של הלקוח, הערך המוסף של C-B4 גדל ונעשה משמעותי יותר, אמר פרופ' עירד בן-גל, מנכ"ל C-B4. "הניסיון שרכשנו בפיתוח והדגמת הפתרון החדשני הזה העניק לנו יתרון חשוב בהמשך הדרך."

C-B4 הוא מוצר פרי פרויקט חילופי טכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב. לחברה צוות הנדסי חזק. מנכ"ל החברה, פרופ' בן-גל, הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום בקרת תהליכים סטטיסטיים. ד"ר גונן זינגר, השותף להקמת החברה, הוא מומחה מוביל בכריית נתונים.
C-B4 תקבל אופציה להתחיל ארבעה חודשי הדרכה וליווי עם מר עמוס טלמור, משקיע פרטי ויועץ לחברות הזנק, שישב בצוות ההערכה של התחרות. מטרת הליווי היא לסייע לחברה לפתח וליישם את תוכנית ההשקה של המוצר. במקביל, נוקיה סימנס נטוורקס תמשיך בדו-שיח עם C-B4.

ארבע חברות אחרות העפילו לשלב הגמר בתחרות:
Nice Optimize ("סטרט-אפ" בתוך Nice Systems) עם מנוע מיקום גיאוגרפי רב עוצמה, המספק תמונה תלת-ממדית מפורטת ביותר של תנאי האלחוט אפילו בתוך בניינים לניטור מיטוב ותכנון משופרים של הרשת. המשתמשים הניידים ייהנו מכיסוי רשת משופר בתוך מבנים ומשירות משופר מהמפעיל הסלולרי.

SentryCom הציעה פתרון "תוכנה-כשירות" (SaaS) המאפשר העברה מאובטחת של קבצים חסויים וביצוע עסקאות מקוונות תוך הגנת המשתמשים מפני בעיות אבטחה.

Uppspace הציעה מערכת ניטור ומניעת קריסות לסביבות מחשוב ענן. זהו פתרון ניטור בזמן אמת, הניתן להתקנה ברשתות סלולריות, המנתח את התעבורה ומונע מהתוכנה לקרוס.

Velocee הציעה קונספט להפחתת התעבורה ברשת סלולרית המפחית את הצורך בחיבורי נתונים יקרים ומנתב את צריכת הנתונים לאזורים זולים יותר. גם חווית השימוש של המשתמש הנייד משתפרת כתוצאה מכך.

למידע נוסף על התחרות, תהליך הבחירה והפרסים, בקרו ב- Israel Innovation Competition. לתגובות, הצטרפו לדיון בטוויטר ב-@NokiaSiemensNet עם #MBBFuture, #TechVision2020 ו- #innovation.

הערות:
* Liquid Applications של נוקיה סימנס נטוורקס מחוללת מהפך יסודי בתפקידן של תחנות הבסיס ברשת הסלולרית בכך שהיא הופכת אותן למרכזים מקומיים ליצירת וניפוק שירותים. יכולות עיבוד ואחסון מסופקות עם שרתי מחשוב ענן משולבים ועם יכולת איסוף נתוני רשת בזמן אמת כגון תנאי שידור וקליטה, מיקום המינוי, כיוון הנסיעה, ועוד. נתונים מסוג זה יכולים להיות מנוצלים לטובת יישומים להצעת שירותים רלוונטיים, שמשנים את חווית השימוש בפס הרחב הנייד.
** הצדדים החיצוניים המעורבים בהערכת המועמדים הם:  
 
אפליקציות
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

חנות המוצרים המובילה מסין -Chinabuy בעברית ובמחירי מבצע מטורפים

ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקים, תוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקים, תוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.
 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

22.3.17 - GEMIC - TLV  

28/3/17 - Community Interfacing Technologies  

29/3/17 - Telco2017 - תערוכת מוקדים טלפוניים  

4/4/17 -  Israel AdTech 2017

18/5/17 - Israel's Annual Programmatic Video conference

25-29/6/17 - Cyber Week 2017  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לפברואר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי" שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק) - כאן

ביבי נתניהו הקשיב לקריאת Telecom News: פיטר לאלתר את אבי ברגר - כאן

חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל - כאן

מכרז התדרים ל-LTE הסתיים (בחלוקת תדרים) בדיוק כמו שהחל: בפלופ - כאן

חשיפת המספרים מאחורי משבר האנטנות: בשנה האחרונה פורקו 721 אנטנות - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

האם נטפליקס זקוקה לרישיון כדי לפעול, לשדר ולמכור שירותים בישראל? - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2016 בעולם התקשורת וההייטק הישראלי - כאן
 
זרקור חברות
 
TLV-Generator
 
TLV-Generator
 
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
TLV-Generator
 
ChinaBuy
 
טלי וייס
 
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים