פתרונות מבוססי ענן לניהול הזיהוי והגישה עשויים לשכנע חברות ישראליות, ששוללות כיום את שירותי הענן, ולהפוך אותן לחסידות הענן של המחר - עולה מסקר כלל אירופאי

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> פתרונות מבוססי ענן לניהול הזיהוי והגישה עשויים לשכנע חברות ישראליות, ששוללות כיום את שירותי הענן, ולהפוך אותן לחסידות הענן של המחר - עולה מסקר כלל אירופאי
פתרונות מבוססי ענן לניהול הזיהוי והגישה עשויים לשכנע חברות ישראליות, ששוללות כיום את שירותי הענן, ולהפוך אותן לחסידות הענן של המחר - עולה מסקר כלל אירופאי
מאת: מערכת Telecom News, 24.7.13, 16:30עננים
 
מנהלים עסקיים ואנשי מיחשוב בכירים בישראל מסכימים שניהול של הזיהוי והגישה במתכונת שירות יכול לאפשר לארגונים שנרתעים מאימוץ הענן למנף שירותי ענן בצורה מאובטחת ובעלות נמוכה יותר.
 
העובדות העיקריות
1. מסקר "האימוץ של שירותי ענן" (The Adoption of Cloud-Based Services) שנערך בקרב מנהלים עסקיים ואנשי מיחשוב בכירים בישראל עולה כי פתרונות מבוססי ענן לניהול הזיהוי והגישה מעניקים לארגונים בישראל, ששוללים כיום שירותי ענן, את הביטחון הנחוץ להם כדי לאמץ שירותי ענן ולהפוך לחסידי הענן של המחר.

2. המחסום העיקרי כיום בפני אימוץ הענן הוא אבטחת הנתונים. אולם, ב-73 אחוזים מבין החברות ששוללות את הענן מאמינים כי חסרים להם משאבים, וב-55 אחוזים סבורים כי חסרות להם מיומנויות לאבטחה של שירותי הענן.

3. באמצעות מודל לניהול של הזיהוי והגישה במתכונת שירות (IAMaaS) ולפי דרישה, אפשר להתגבר על חששות האבטחה של החברות השוללות את הענן ולהפחית את עלות הניהול של האבטחה. בכל החברות  הישראליות שבהן מתייחסים בחיוב לענן (100 אחוזים) מאמינים כי מודל של IAMaaS מציע יתרונות מסוימים.
 
סקר "האימוץ של שירותי ענן" (The Adoption of Cloud-Based Services) בוצע על ידי חברת המחקר Quocirca עבור חברת CA Technologies בקרב 337 מנהלים עסקיים ואנשי מיחשוב בכירים בארגונים בסדר גודל בינוני עד גדול, במגוון של מגזרים עסקיים, בישראל, חצי האי האיברי (פורטוגל וספרד), איטליה, מדינות בנלוקס (בלגיה, הולנד ולוקסמבורג), בריטניה, גרמניה, המדינות הנורדיות וצרפת.
 
"תוצאות הסקר ממחישות כיצד יכולים פתרונות לניהול של הזיהוי והגישה לסייע לארגונים בישראל אשר נרתעים מהענן להתגבר על החששות הקשורים לאבטחה ולהקצאת המשאבים ולאמץ במהירות את שירותי הענן" אמר מאיר אדלר , CTO, CA Technologies ישראל. פתרונות IAMaaS לפי דרישה יכולים לסייע במיוחד לארגונים בישראל להשיג יתרונות של יעילות וחיסכון, להגביר את התפוקה של העובדים ולשפר את שביעות הרצון של הלקוחות. בה בעת, הם מגינים על המשאבים הדיגיטליים הקריטיים - בין אם אלו משאבים מקומיים ובין אם הם משאבי ענן. כך אפשר לצמצם את סיכוני האבטחה, להפחית את העלויות האדמיניסטרטיביות של האבטחה ולשפר את גמישות המיחשוב, הודות לאפשרויות פרישה גמישות בסביבות מקומיות ובסביבות ענן".
 
רבים כבר מסכימים כיום ששירותי הענן הופכים במהירות לאמצעי מיינסטרים לאספקה של דרישות מיחשוב, כאשר 35 אחוזים מבין המשיבים בישראל משתמשים בהם בכל הזדמנות אפשרית, או כהשלמה למשאבי מיחשוב מקומיים. אולם, ב-65 אחוזים מהארגונים בישראל ממשיכים לגלות יחס שלילי, ונמנעים משירותי ענן, מעריכים אותם על בסיס של כל מקרה לגופו, או חוסמים אותם לחלוטין.
המחסומים העיקריים בפני אימוץ של שירותי ענן בכל הארגונים בישראל קשורים לאבטחת הנתונים: חששות ביחס לעמידה בדרישות החוקים להגנה על נתונים (86 אחוזים מהמשיבים ציינו חששות אלה בין שלוש הסוגיות העיקריות), שמירה על קניין רוחני (77 אחוזים) וחששות מפני אחסון של נתונים אישיים בענן (70 אחוזים). במילים אחרות, אילו ארגונים אלה היו יכולים לקבל סיוע ביישום של שירותי ענן וליהנות מהאבטחה הנחוצה, רבים מהם היו עשויים להתגבר על המחסומים העיקריים ולמנף את יתרונות הענן.
 
על פי הסקר שבוצע לצורך הכנת הדוח שכותרתו "האימוץ של שירותי ענן" (The Adoption of Cloud-Based Services), ארגונים ישראליים המתייחסים בחיוב לענן מכירים בצורך ליישם אמצעי בקרה הולמים על זהויות לאבטחת ההספקה של שירותי ענן: יכולת לסנן תכנים נכנסים או יוצאים, ניהול של הזיהוי והגישה וכניסה אחודה נמצאים במקום גבוה בסדר העדיפויות, אך זוכים להתעלמות מצד חברות ששוללות את הענן. ואכן, בכל ארגון בישראל שבו מתייחסים בחיוב לענן, מבין המשיבים לסקר, ציינו כי מותקנת מערכת לניהול של הזיהוי והגישה, בהשוואה ל-55 אחוזים מבין השוללים. אם מתעמקים עוד יותר בתוצאות מגלים כי 50 אחוזים מהחסידים משתמשים במודל של IAMaaS, או ברכיב לפי דרישה בשילוב עם מערכת מקומית לניהול של הזיהוי והגישה (פרישה היברידית). מודל של IAMaaS חיוני להספקה של שירותי ענן, על פי תוצאות הסקר: 100 אחוזים מבין הארגונים בישראל שמתייחסים בחיוב לענן מאמינים כי מערכת לניהול של הזיהוי והגישה חשובה למתן גישה או שלילת גישה ליישומים במתכונת שירות (SaaS), ומשאבים נוספים לפי דרישה, בהשוואה ל-36 אחוזים מבין החברות ששוללות את הענן.
 
יתכן שיהיה זה מרחיק לכת לנסות ולשכנע חברות ששוללות את הענן שהדרך הטובה ביותר לאבטח שירותי ענן היא להשתמש בשירותי אבטחה בענן. אולם, לחסידים אין שום ספקות: כל 100 האחוזים מהמשיבים מאמינים שיש יתרונות בשימוש במודל של IAMaaS לפי דרישה.

תוצאות הסקר מביאות עמן חדשות טובות גם לספקיות השירות. האילוץ היחיד שבשלו נמנעות החברות הישראליות ששוללות את הענן מאימוץ רחב היקף של שירותי ענן הוא היעדר מיומנויות ומשאבים לאבטחת הענן. באמצעות הצגה של פיתרון IAMaaS לפי דרישה, דוגמת CA CloudMinder, יכולות ספקיות שירות לוודא שחברות ששוללות את הענן ייהנו מגישה בטוחה ליישומים המקומיים וליישומי הענן שלהן. בצעד אחד, פותרות ספקיות השירות שני אילוצים משמעותיים שמונעים מחברות ישראליות ששוללות את הענן לאמץ שירותי ענן: אבטחה וזמינות של משאבים. החברות ששוללות את הענן גם ייהנו מגמישות להגר ליישומי ענן בקצב שלהן, על בסיס של 'תשלום לפי צריכה', על מנת לעודד את האימוץ של שירותי ענן נוספים.
 
"המסקנה העולה מתוצאות הסקר היא שהענן מזין את הענן" אמר בוב טרזי, אנליסט ומנהל בחברת Quocirca. "חברות המתייחסות בשלילה לשירותי ענן אינן פוסלות את הענן לכשעצמו, אלא נרתעות ממנו בשל חששות לגבי מחסור במיומנויות ובמשאבים הנחוצים לאבטחה של שירותים אלה. פלטפורמת IAMaaS מבוססת ענן יכולה לסייע לשוללים לנהל זהויות בצורה מהירה ויעילה ולספק גישה הן לשירותים במתכונת SaaS והן ליישומים מקומיים. עם עזרה ועידוד הולמים, יכולות החברות ששוללות כיום את הענן להפוך מחר למאמצות שלו".
 
שירותי ענן


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


ניוזלטר שלישי של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר שני של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

ניוזלטר ראשון של האתר הופץ לנרשמים לאתר - ניתן לצפייה כאן.

מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

12/12/17 - Video Trends For 2018 Conference   

29-31/1/18 - CybertechTLV 2018  

8/2/18 - Beyond Agile 

13-14/2/18 - Muni Expo 

5/3/18 - GoforIsrael Investment Conference 

13-14/3/18 - NOAH Tel Aviv 2018 

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2017 עפ"י Business Insider - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018 - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

כל מי שכביכול "נטש את בזק" ב"שוק סיטונאי" יחזור לבזק תוך שנה-שנתיים - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

פרשת "השחלת הסיבים" בתשתיות בזק ע"י סלקום ופרטנר - הולכת ומסתבכת - כאן

 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים