שינוי כללי המשחק בשוק שירותי הטלוויזיה בישראל: השירות החינמי של Take

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> שינוי כללי המשחק בשוק שירותי הטלוויזיה בישראל: השירות החינמי של Take
המיזם תחת שם המותג Take של קבוצת פל, משנה את מגרש המשחקים בעולם הטלוויזיה העתידי בישראל. העיקרון: "מה שבא בחינם יסופק בחינם" מתגשם כאן במלואו וייאלץ את השחקנים האחרים לשנות כיוון. גם הרגולציה תצטרך להשתנות. 
מאת: אבי וייס, 19.4.15, 22:30Take Co-CEOs

מיזם הטלוויזיה Take של חברת פל, המנכ"לים המשותפים: ליאור בנאי וגילה לבנת-רוזינר, (בתמונה משמאל), מציב רף חדש בשוק הטלוויזיה הישראלי. המיזם הזה מאמץ לחלוטין את 'העקרונות' שחזרתי עליהם עשרות פעמים באתר זה, בין היתר, בהקשר של מיזם הטלוויזיה של סלקום, ובמיוחד העקרון שמה שבא בחינם צריך לספק אותו בחינם. זה בסדר לגבות כסף על הממיר, על שירות איכותי, על תכני פרמיום ועל שירותי ערך מוסף. אבל זה לא בסדר לגבות כסף על תוכן חינמי.

יתרה מכך, בהקשר לשירות הבלתי-חוקי של סלקום כתבתי כך: "סלקום לוקחת שירות ממשלתי חינמי המופץ ע"י "הרשות השנייה" (גוף ממשלתי סטוטורי) וממומן ע"י משלמי המיסים, וגובה עליו כסף רב מלקוחותיה. די ברור, שזה מעורר שאלות כבדות של חוקיות, שלא בוררו עד תום (הכיצד חברה פרטית לוקחת שירות ממשלתי חינמי וגובה על זה כסף מלקוחותיה?)". למה הרגולציה (דהיינו: משרד התקשורת) לא עושה מאומה בעניין? הסיבות לכך ידועות ועוד ייחשפו. ממילא הרגולטור יצטרך להתאים את עצמו לעולם החדש של הטלוויזיה. זה יקרה במוקדם או במאחור. 

כעת, לקוחות סלקום, שלא קראו את אזהרותי, שהובאו בעשרות מאמרים באתר, לא להתפתות אחרי שירות במחיר מופקע של 99 ש"ח בחודש, "אוכלים את הכובע", אחרי השקת Take (ותהיינה עוד השקות, גם של Fast וגם של גולן טלקום). למה לשלם 1,188 ש"ח לשנה על חיבור של טלוויזיה אחת בבית לממיר ישן בשירות מדור קודם? זה ממש לא הגיוני.

כתבתי והסברתי בעשרות מאמרים, שיש הרבה חלופות ועוד תהיינה חלופות טובות לא פחות. אבל אלפים רבים (מדי) נפלו בפח. בדיוק כמו שכיום אלפים רבים נופלים בפח של "השוק הסיטונאי" ומפסידים: כסף ביצועים ורמת שירות, וממילא הם יחזרו לבזק תוך שנה עד שנתיים. קשה להאמין כמה פראיירים יש בישראל. באתר זה יש כבר 125 מאמרים בנושא "השוק הסיטונאי" על כל היבטיו, ועדיין יש אלפים רבים שמאמינים לכל השטויות וההבלים שמאכילים אותם אנשים, שאין להם צל של מושג בנושא. פשוט מדהים.

מה Take מציעה? Take Logo
היא מספקת, למעשה, מהממיר ברשת האינטרנט שירות בענן הנמצא, בין היתר, בענן של Veeam אצל כל ה-ISP הגדולים בישראל. לכן, גם שירותי ההקלטה שלה יסופקו במודל המתקדם של "שירות רשתי" עם פרסונליזציה בענן. לכן גם Take מתכננת את השלבים הבאים של שירותי Triple (למעשה שירותים מרובעים), שגם הם יינתנו בענן.
 
הטלוויזיה שלה משלבת את יכולות הטלוויזיה הקלאסית - ערוצי עידן פלוס, ערוצים בלעדיים, ספריות VOD ועוד - עם היכולות האינטראקטיביות של עולם האינטרנט המתקדם, במחיר של 0 ש"ח לחודש.
 
חברת Take השיקה היום (19.4.15) שירותי טלוויזיה חדשים הכוללים שידורי ערוצי טלוויזיה ו-VOD המבוססים על רשת האינטרנט ופועלים באמצעות ממיר היברידי פתוח מבוסס אנדרואיד. הטלוויזיה תאפשר למשתמש להתקין יישומים, משחקים ואפליקציות ללא כל מגבלה, ולצרוך את כל התכנים הקיימים ברחבי האינטרנט בעזרת תפריטים פשוטים ואינטואיטיביים. ממשק משתמש ייחודי יחבר את הטלוויזיה לעולם הרשתות החברתיות ויאפשר חיבור לפייסבוק, יו טיוב, ולפיצ'רים חברתיים חדשניים.
 
תפיסת העולם של החברה מבוססת על העובדה, שכיום 30% מהצפייה בטלוויזיה היא צפייה נדחית. כלומר, יותר ויותר אנשים מעדיפים לצפות בתכנים בזמנם החופשי, ולא במועד השידור המקורי. למרות זאת, הצרכנים בישראל נדרשים לשלם סכומים מופרזים ומופרכים המגיעים לכדי מאות ש"ח בחודש ואלפי ש"ח בשנה על חבילות תוכן בלבד, שאת רובן ניתן למצוא גם באינטרנט. עובדה זו גרמה לצרכנים רבים לנטוש את הטלוויזיה ולצפות בסרטים ובסדרות האהובות עליהם אך ורק באינטרנט, דרך המחשב, הטאבלט והסמארטפון. בעידן האינטרנט, הרשתות החברתיות ויוקר המחיה – הטלוויזיה המסורתית הופכת אט אט לפחות ופחות רלוונטית.
 
החברה  לוקחת את הרגלי הצפייה הנדחים כמה צעדים קדימה. הטלוויזיה שלה משלבת את יכולות הטלוויזיה הקלאסית עם היכולות האינטראקטיביות של עולם האינטרנט המתקדם. היא מציעה לצופים ערוצים ליניאריים (ערוצי טלוויזיה לצפייה רגילה שלא באמצעות האינטרנט), גישה לכל התכנים הקיימים באינטרנט, סטרימר,VOD , ובנוסף קונספט חדשני הנקרא "טלוויזיה חברתית", ללא תשלום חודשי. הלקוחות נדרשים לשלם אך ורק על הממיר, תשלום חד פעמי בסך 549 ש"ח. בעתיד יהיו תכני פרמיום ויכולות הקלטה במחיר סמלי. 
 
טלוויזיה אינטרנטית ללא גבולות
ממיר אנדרואיד HD מתקדם וחדיש המבוסס על אינטרנט אלחוטי (WIFI) מאפשר ללקוחות להתחבר לרשת האינטרנט הביתית ולצפות בכל התוכן הקיים באינטרנט, סרטים, סרטונים וסדרות, על מסך הטלוויזיה. ממיר האנדרואיד הוא ממיר פתוח, שתומך בכל האפליקציות הקיימות בחנות האפליקציות Google Play. כלומר, המשתמש יכול להתאים את הטלוויזיה לצרכיו ולהתקין עליה כל יישום ואפליקציה כאוות נפשו, ללא כל מגבלות. באמצעות אפליקציות אלו יכול הצופה להתחבר לחשבון היוטיוב האישי שלו, לשלוח מיילים, להפעיל סקייפ לגלוש באינטרנט ועוד ועוד.
 
הממיר, שמריץ גרסת אנדרואיד 4.2.2, כולל סטרימר מובנה, שמאפשר גם לצפות ולנגן סרטונים וקבצי מוזיקה המאוחסנים במחשב על מסך הטלוויזיה: קבצי מוזיקה, קבצי וידאו, שידורי רדיו דיגיטליים, שידורי וידאו מקוונים ופודקאסטים, ואף לצפות בקבצי וידאו מפייסבוק על מסך הטלוויזיה. חיבור הממיר והפעלתו מחייב חיבור אינטרנט במהירות של 5 מגה לפחות וחיבור HDMI בטלוויזיה.
 
מלבד זאת,החברה משדרת את ערוצי עידן פלוס: ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 33 ,ערוץ הכנסת וערוץ החינוכית 23, וערוצים בלעדיים נוספים המשודרים בטכנולוגיית HD-T2.
 
Take עושה סדר באינטרנט
החברה מציגה ספריית VOD, שכוללת אלפי שעות צפייה בתכנים מהרשת, סדרות וסרטים, שמסודרים לפי קטגוריות. בעולם המהיר של היום, הצופים מעוניינים, שהתוכן בו הם מעוניינים לצפות יהיה נגיש להם בלחיצת כפתור. ספריית ה-VOD שלה עונה על הצורך הזה, ומסדרת עבור לקוחותיה את התכנים הקיימים ברשת. כך, שהם לא צריכים לבזבז זמן ולחפש אותם בעצמם. ספריית ה-VOD תורחב ותתעדכן באופן שוטף.
 
בניגוד לשירותי טלוויזיה מסורתיים, שמציעים קטגוריות סקטוריאליות ומצומצמות, כאן נבחרו קטגוריות המתאימות לקהלים שונים, למשל: קטגוריית "קטנטנים" ו"ילדים", שכוללת תוכן המותאם לפעוטות, וגם קטגוריות הכוללות תכנים לפי אופיים, כמו "מצחיק", "מעניין" וכו'. ספריית ה-VOD היא אינטראקטיבית. כלומר, הצופים יכולים להמליץ לחברה על תכנים נוספים, שהם מעוניינים, שיתווספו לספרייה, והחברה תפעל להוסיף גם אותם למאגר שלה.  
 
Take מציגה ממשק משתמש חדשני, שפותח ע"י חברת קומיגו, שמחבר בצורה אינטואיטיבית את כל הפונקציות והיכולות השונות של הטלוויזיה החדשה. התפריט של Take דומה לתפריטים של הטלוויזיות הקלאסיות. כך, שהוא מאפשר התמצאות קלה בין הפונקציות השונות וחיבור רציף בין כל תכני האינטרנט לתשתית טלוויזיונית.
 
הניווט בתפריט מתבצע באמצעות שלט הפועל בטכנולוגיית RF מתקדמת, עם טווח קליטה רחב במיוחד. השלט כולל עכבר מובנה (Air Mouse), שמאפשר לגלוש באינטרנט בקלות וביעילות ומקלדת מלאה בגב המכשיר בעברית ובאנגלית. השלט אינו פועל על סוללות רגילות, אלא באמצעות סוללה רב-פעמית הנטענת באמצעות חיבור USB בממיר. סידור כפתורים מיוחד מאפשר למשתמש גישה לכל הפונקציות השונות של הטלוויזיה בלחיצת כפתור, כולל יוטיוב, פייסבוק, ותכני ה-VOD.
 
טלוויזיה חברתית
הטלוויזיה של Take מחברת את הצופים לעולם הרשתות החברתיות. הממשק מאפשר חיבור לפייסבוק והצגת כל הסרטונים מה-Wall של המשתמש על מסך הטלוויזיה, הזמנת חברים לצפייה משותפת, יכולת להמליץ ולהגיב על סרטים וסדרות, צ'אט על מסך הטלוויזיה ופיצ'רים חברתיים כמו שימוש בסמלים מונפשים בזמן הצפייה. הממשק יידע את הצופה כאשר חבריו מהפייסבוק צופים גם הם בטלוויזיה ויראה לו תכנים שעליהם הם המליצו והגיבו.    
 
הממיר תומך בחיבור של מספר משתמשים, כל אחד עם שם משתמש וסיסמא משלו. כך, הוא מסוגל ליצור עבור כל אחד מהצופים טלוויזיה אישית באותו מכשיר. התחברות לערוץ האישי תציג לכל משתמש את הסרטונים מהפייסבוק שלו, את המסרים האישיים ואת המלצות הצפייה ששלחו לו חבריו. בנוסף, מנוע המלצות תוכן מיוחד יאתר ויציע לצופה תכנים שעשויים לעניין אותו בהתבסס על הרגלי הצפייה שלו.
 
גם וגם 
הטלוויזיה של  Takeמציעה ללקוח את כל העולמות. היא כוללת גם ערוצי טלוויזיה "רגילים" (לינאריים) – ערוצי עידן פלוס, שהם ערוצי הטלוויזיה הנצפים בישראל, גם ערוצים בלעדיים, גם תמיכה בגלישה באינטרנט ובכל האפליקציות בחנות האפליקציות   Google Play, גם חיבור לרשתות חברתיות ולקבצים מהמחשב והכול על מסך הטלוויזיה. כל אלה מגדירים מחדש את הטלוויזיה החדשה בעולם האינטרנט.
 
המחיר - 0 ₪ לחודש
חבילת הבסיס נמכרת כאמור ללא עלות חודשית. היא כוללת את כל ערוצי עידן פלוס המשודרים בטכנולוגיית HD-T2, ספריית VOD  הכוללת אלפי שעות צפייה בתכנים ואת כל היכולות הבלעדיות של הטלוויזיה – חיבור לאינטרנט, למחשב ולפייסבוק, תמיכה בכל האפליקציות בחנות האפליקציות Goole Play ושימוש בפיצ'רים החברתיים הייחודיים. כאמור, הלקוחות  נדרשים לשלם אך ורק על הממיר, תשלום חד פעמי בסך 549 ש"ח.

הממירים  נמכרים דרך אתר האינטרנט של החברה www.take.co.il. בהמשך ,תוצענה חבילות תוכן, שתכלולנה מגוון ערוצים מהעולם, ביניהם גם ערוצי ספורט, דוקו, אופנה ועוד, במחירים סמליים בלבד.
 
ליאור בנאי, (בתמונה משמאל), ליאור בנאימנכ"ל משותף בחברתTake : "הטלוויזיה של Take מחזירה את הצופים מהמסך הקטן - המחשב, הסמארטפון והטאבלט - למסך הגדול. היא עושה זאת באמצעות טכנולוגיה פתוחה, שמאפשרת לטלוויזיה לנצל את מלוא הפוטנציאל של האינטרנט.

זו הטלוויזיה של העתיד - טלוויזיה המתחדשת ומתקדמת עם המגמות והחידושים הטכנולוגיים העדכניים בלחיצת כפתור, שמחוברת לרשתות החברתיות ומייצרת עבור הצופה אינטראקציות חברתיות נוספות, שמאפשרת לכל צופה ליצור פרופיל אישי ושמסדרת עבורו את התוכן שמתאים לו.

בו זמנית, היא מספקת פתרונות גם לצופים המסורתיים, שמעוניינים לצפות בתכנים בשידור חי בערוצים רגילים. החברה משלבת בשירותי הטלוויזיה שלה את כל היכולות הללו ב -0 ₪ לחודש, ומחזירה את הטלוויזיה להיות רלוונטית בעידן האינטרנט".

עדכון 26.4.15: מבחן דרך ל-Take בחדר מגורים ובממ"ד - כאן.

המצגת המלאה של ההשקה של Take - כאן
Take Offer 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים