שירותי תקשורת מלאים בענן עם תמיכה יזומה בלקוחות מרחוק

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> שירותי תקשורת מלאים בענן עם תמיכה יזומה בלקוחות מרחוק
שירותי תקשורת מלאים בענן עם תמיכה יזומה בלקוחות ובמכשירי הקצה שלהם - מרחוק
מאת: אבי וייס, 15.2.15, 12:10אריק טל
 
"חווית שירות" מעולם אחר היא העתיד של עולם שירותי התקשורת בענן. החידושים המרכזיים של עולם התקשורת נמצאים כבר כאן וחלקם בכלל הומצא ומפותח בכפר-סבא.
 
"ממה שאני חש בעצמי ורואה, אין לנו כיום כלקוחות 'חווית שירות' המתאימה למה שאנו מצפים", מתאר אריק טל, מנכ"ל אלקטל-לוסנט ישראל. "ספקי התקשורת בכל העולם עסוקים במלחמת הישרדות. פתרון של שיפור חווית הלקוח חוסך למפעילים כסף רב ומעניק להם יכולת לספק חווית לקוח מעולם אחר, מה שמספק יתרון תחרותי ומונע בריחת לקוחות".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם אריק טל (בתמונה), כדי לשמוע על מימוש הרעיון של שירותי תקשורת בענן ולאן צועד שוק התקשורת הקווית והסלולרית בעולם ובישראל.
 
שאלה: מאז שנכנסת לתפקיד המנכ"ל בסוף 2014, מהם הנושאים החשובים ביותר, שהצבת לעצמך בתפקיד זה?
אריק טל: "אלקטל-לוסנט זו חברה עם עוצמה גם בשוק הישראלי, אבל היא לא מספיק מוכרת הן לציבור הרחב והן לציבור המקצועי העוסק בעולמות ה-ICT.
 
הנושאים המרכזיים, ששמתי לי כמטרות מרכזיות יחד עם הצוות הבכיר של החברה, הם:
 
א. לקחת את החוזקות של החברה הגלובלית ולחשוף אותן לשוק הישראלי. אנו מובילי שוק ברמה עולמית כמעט בכל התחומים בהם אנו עוסקים. אלה התחומים החשובים ביותר של עולם התקשורת. המטרה שלי היא, שהשוק המקומי יכיר אותנו ואת יכולותינו.
 
ב. הדרך. איך מממשים את המטרה הראשונה? עד היום, אלקטל-לוסנט עבדה ישירות מול הלקוחות שלה. זה יימשך. אולם, אנו מפתחים כעת 'ערוצי הפצה' ושותפים. אנו יוצאים לדרך באותה שיטה של שיתופי פעולה הדוקים המוכרים בשוק העולמי והישראלי. אנו כעת עובדים עם האינטגרטורים הגדולים ביותר בישראל ובכלל זה: אלביט, אלתא, בינת, טלדור ו-HP. עם כל אחד מהם חתמנו על שת"פ בתחומים שבהם הוא חזק ומוביל.
 
אני מאמין, שהשיטה הזו של שת"פים וערוצי הפצה תוביל אותנו להישגים חדשים בשוק הישראלי. אני מאמין גם, שנרחיב את היקף השת"פים שלנו לאור ההתעניינות, שהאינטגרטורים מגלים בסל הפתרונות שלנו.  
  
ג. החדשנות. היא חלק מהתרבות הפנימית שלנו. בפורטפוליו של אלקטל-לוסנט אנו נמצאים הרחק קדימה ומובילי שוק ממש הרבה לפני אחרים, בזכות ההשקעות הענקיות שלנו במו"פ, כולל כאן בישראל.
 
מזה כמה שנים טובות אנו מאמינים בענן רשתי, תחום בו אין שום יצרן אחר המספק פתרון ענן לכל רכיבי הרשת קצה לקצה".
 
שאלה: יש לך דוגמה ליישום מצליח של יישום רשתי בענן?
תשובה: "יש דוגמאות רבות. אני אתייחס כאן בתור דוגמה ליישום אחד: VoLTE. העברת הקול בדור רביעי –LTE זה נושא קלאסי להעביר אותו לענן, במקום שהקול יתנהל ברשת דור 3 כמו שזה היום ברשתות ה-LTE  שהחלו לעבוד גם כאן בישראל. השקנו כבר עשרות רשתות סלולר מסחריות ברחבי העולם בפתרון VoLTE בענן".  
 
שאלה: במה אתם מתמקדים בעולם הפתרונות בענן לעסקים ולארגונים?
תשובה: "החדשנות אצלנו קיימת בכל תחום, גם בתחום הפתרונות לספקי התקשורת וגם בפתרונות לארגונים ולעסקים. אחד הפתרונות המובילים הוא הפתרון של חברת ההזנק Nuage, שנרכשה ע"י אלקטל-לוסנט.
 
היישום שלSDN  ו-NFV ע"י Nuage בענן בכל Data Center ובכל סניף של כל ארגון, הוא שינוי מאוד משמעותי וקפיצת מדרגה טכנולוגית בעולם ה-ICT. זה סיפור הצלחה עולמי ויש לנו כבר מעל ל-15 השקות מסחריות של לקוחות גדולים, דוגמת בנקים וחברות פיננסים, שנכנסו להטמעת הפתרון הזה.
 
עולמות ה-SDN  וה-NFV, כפי שיושמו ע"י Nuage, הן פתרון קלאסי, גמיש, זול, סקלבילי, מהיר וחסכוני. לכן, כל מי שרואה את זה – מתלהב מזה (סרטון הדגמה בתחתית הכתבה).
 
בעולם הווירטואלי, בכל רגע נתון, אנו מאפשרים להניע משאבים מצד לצד, בלחיצת כפתור. יש לזה פוטנציאל עצום כאן בישראל. אני מאמין, שזה יתפוס בשוק הישראלי, כי הבשלות להיכנס לפתרונות כאלה קיימת גם אצלנו.
 
אני מאמין, שאפליקציות רשת בענן, לרבות אפליקציות ספציפיות דוגמת ה-VoLTE, תיכנסנה די מהר לשוק הישראלי. מדובר בשירותים, שזה קלאסי להעביר אותם לענן. זה גם חיסכון כספי ענק לספקי התקשורת ולארגונים. זאת מאחר שהפתרונות הללו יושבים על שרתים הפשוטים ביוצר הקיימים בשוק. החוכמה היא בתוכנה. נגמר העידן של מרכזיות גדולות, מסורבלות, קנייניות ויקרות לכל שירות תקשורת".
 
שאלה: מה מצב הטמעת טכנולוגיית הווקטורינג (Vectoring) בבזק?
תשובה: "בזק היא לקוח גדול שלנו. לקוח חשוב, כמו כל ספקי התקשורת האחרים בשוק הישראלי, שגם הם לקוחות חשובים שלנו.
 
בבזק משקיעים בווקטורינג, כפי שהם הודיעו לציבור. הם נערכים לדעתי בצורה מאוד יפה ומהירה. ממה שאני רואה, בזק עושים עבודה נהדרת.
 
מהניסיון של אלקטל-לוסנט באירופה, הווקטורינג מיושם בכל מקום. הגישה של ה-SLU פשוט נמחקה. ה-SLU פשוט איננו. אין SLU וזה פשוט נעלם ונמחק. כי זה לא היה מציאותי.
 
ספקי התקשורת הקווית רוצים להתקדם ולתת יותר רוחבי פס ללקוחות בבתים. הם הגיעו למסקנה ואחריהם הרגולטורים בכל אירופה, שאישרו את הכיוון הזה, שצריך ללכת בכיוון של הווקטורינג ואחריו לטכנולוגיות המשך דוגמת ה-G.fast.
 
אירופה התעשתה מחלום ה- SLUוביטלה את ה-SLU, שהיה אמור להחליף ולהשלים את ה-LLU, וכולם עבור לווקטורינג. אי אפשר להגיע לקצבים, שלקוחות הקצה דורשים וצריכים, בגישת ה-SLU. זו גישה ישנה, שנעלמה מעצמה, לאור העלייה בביקושים לפס הרחב הקווי. 
 
יש מקומות באירופה, שהגיעו עם סיבים עד לתוך הבית. אבל זה בעיקר קורה במקומות בודדים, למשל לווילות, שאפשר להיכנס אליהן עם הסיב ממש לתוך הבית בקלות ובמחיר זול יחסית. בכל שאר השטח, בכל הבניינים במדינה, מגיעים עד הכניסה לבית עם הסיב ומשם מגיעים לדירות בווקטורינג על חוטי הנחושת הקיימים.
 
מי שרוצה ללכת קדימה ולספק רוחבי פס צריך להבין לאן הטכנולוגיה הולכת ומה זו החדשנות של התחום הקווי. מי שחולם על SLU  צריך להבין: זה דבר מת. מי שרוצה הוכחות, שייכנס לכל מעבדות התקשורת, שבדקו את זה. העניין הזה נבדק מאות פעמים במעבדות, גם של חברות התקשורת ברחבי העולם וגם במעבדות עצמאיות. איך שלא תסתכל על זה, התוצאות מדברות בעד עצמן באופן חד משמעי.
 
לכן, ההחלטה של השוק היא: הולכים על ווקטורינג ובהמשך משדרגים ל-G.fast. אנו עובדים כעת כבר על הדורות הבאים של המסלול הטכנולוגי המלהיב הזה, דוגמת ה-Vplus וה-XG-FAST".  
 
שאלה: יש לכם פתרונות גם לחברות הכבלים?
תשובה: "בהחלט. יש לנו מעל ל-15 ספקי כבלים בעולם, שהתקינו פתרונות שלנו והם לקוחות חשובים שלנו.
 
יש לנו גם פתרונות לחברות דוגמת IBC\Unlimited. הפתרונות שלנו ישימים, מהירים, חוסכים כסף רב למשקיעים ולמפעילי התקשורת ויש להםROI  מוכח, בהתקנות של ממש בשטח. הפתרון שלנו הוא פתרון אלגנטי, נקי וקל ליישום, מול כל פתרון אחר שיש בשוק".
 
שאלה: מי זו אלקטל-לוסנט לאלה שלא מכירים את החברה?
תשובה: אנו מובילי שוק עם עוצמה גלובלית. סה"כ בעולם יש לנו מעל למיליון רשתות תקשורת המבוססות על פתרונות שלנו. יש לנו כ-500 אלף לקוחות עם הכנסות של מעל ל-14 מיליארד יורו לשנה.
 
עד היום החברה קיבלה 8 פרסי נובל, מה שלא קיים בשום חברה מתחרה אחרת. פרסי הנובל ניתנו על פיתוחים, שנעשו ב-Bell-Labs (שיש לה סניף בישראל), מעבדות המחקר הפרטיות הגדולות בעולם לתחום התקשורת. יש לנו מעל ל-32 אלף פטנטים רשומים.
 
לפני כשנה וחצי הגיע לחברה מנכ"ל חדש, שבא מתעשיית התקשורת, מישל קומבס, שהחליט, שהחברה תתרכז בנושאי הליבה שלה. אלה הנושאים, שבהם אנו מובילי שוק. כ"כ הוא החליט, שהחברה תיכנס לעולמות חדשים ומלהיבים דוגמת ה-Customer Experience. יש לנו כבר פתרונות בכל התחומים הללו ואנו ממשיכים לפתח פתרונות חדשים הנמצאים בדרכם לשוק.
 
בישראל אנו 230 איש, כולל מו"פ, הנדסה, שירותי מכירות ושיווק, תמיכה ושלוחה של Bell-Labs. יש לנו מעבדות, מערכות לאינטגרציה, מערכות הדרכה ואנו עוסקים גם בהשקעות בעולם הסטארטאפים הישראלי. אנו מפתחים באופן מלא בישראל, כאן בכפר-סבא, את הפתרון המוביל שלנו לעולם הענן וה-NFV, ה-CloudBand. לאחרונה, השקענו בחברות הזנק ישראליות בתחום הסייבר דרך Team8, ויש לנו מעורבות גוברת והולכת בעולם היזמות הישראלי".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
אריק טל: "אנו חולם לראות בישראל רשתות רבות בענן עם הרבה פתרונות VAS (ר"ת: Value Added Services) של ספקי שירות.
 
אלה יהיו פתרונות חכמים, שבהם הלקוח לא יזדקק יותר להרים טלפון לחברת התקשורת שלו, קווית או סלולרית, ולדווח על תקלה. לא יהיה צורך בנציג שירות לקוחות במוקד תמיכה. הסיבה: ספק התקשורת יבין מה קורה אצלו במערכת וידע לתת לזה פתרון, עוד לפני שהלקוח שלו ירגיש בתקלה.
 
הספקים גם לא תמיד מסבירים לנו למה יש תקלה ומי אשם בתקלה. רוב התקלות הן בכלל בעיות של תפעול מכשירי קצה ע"י הלקוחות, שעושים טעויות או לא יודעים לתפעל נכון את מכשיר הקצה שלהם. אולם, ספק התקשורת יכול לפתור להם את הבעיות הללו בקלות מרחוק.
 
אני מאמין, שניתן לחסוך את שיחת הטלפון של הלקוח למוקד השירות או מוקד התמיכה. זה לא דבר דמיוני. יש לנו כבר הטמעות של פתרון כזה באירופה ובארה"ב. כך, גם אם אני כלקוח יש לי בעיה פרטנית הנובעת מאי ידיעה שלי או מטעות תפעול המכשיר שלי, למשל, הדבר הטיפשי ביותר והנפוץ: סגירת ה-GPS בזמן הנסיון לנווט עם Waze, המערכת של מפעיל התקשורת, במקרה של הדוגמה שנתתי – מפעיל הסלולר, תראה את התקלה שלי ותתקן אותה מרחוק, אם הרשיתי למפעיל הסלולר להיכנס אלי למכשיר מרחוק ולתקן את התקלות.
 
כל השירות הזה ייעשה בגישת ה-OTA (ר"ת: Over The Air). החלום שלי, שהמכשיר שלי יתוקן מרחוק, ישודרג מרחוק ויקבל שירות מרחוק. גם אם קניתי מכשיר סלולר באמזון או כל חנות אינטרנטית אחרת וקיבלתי מכשיר סלולרי, שלא מתאים למדינה בה יש לי מנוי סלולרי, ספק הסלולר ישדרג לי את המכשיר עם ה-Firmware המתאים מרחוק ויחבר אותי לרשת באופן שקוף. אני כלקוח לא צריך להבין מה קרה כי ספק התקשורת יתקן את הטעויות שלי מרחוק. אין שום סיבה, שזה לא יהיה כך במציאות גם בישראל.
 
לפי מה שמצאנו, ניתן לתקן 80% מהתקלות של 'חוויית הלקוח' בקלות ומרחוק. המטרה שלנו היא: ליזום. לתת שירות כל הזמן, גם בלי שהלקוח ביקש משהו מספק התקשורת שלו. זה עולם חדש של 'חוויית לקוח'. יש כאן לא רק חיסכון ב-OPEX עבור ספק התקשורת, זה הידוק הקשר שלו עם הלקוחות, שיתנו בו אמון לאורך זמן.
 
אני מאמין בדרך הזו. לאלקטל-לוסנט יש פתרון חדש בתחום הזה הנקרא Motive. הפתרון הזה נותן מענה מקיף לעולם של חוויית הלקוח כולל פתרון מלא לעולם הסייבר במכשירים הניידים.
 
העיקרון, שמנחה אותנו בפתרון הזה: לתת ללקוח בזמן אמת תמיכה יזומה ע"י מפעיל התקשורת, מה שיספק לו 'חווית לקוח' שלמה.  אני מאמין, שכל לקוח יהיה מעוניין לקבל רמה כזו של תמיכה.
 
אני מאוד מאמין, שהגישה הזו תתפוס בשוק הישראלי ובעתיד בכלל לא יבינו איך אפשר היה לעבוד אחרת במתן שירות מול הלקוחות".
 
סרטון: חיבור סניף של עסק בצורה מלאה לכל השירותים, ב-3 שלבים פשוטים תוך כמה דקות ובלי כל ידע בעולם התקשורת. הכל עבר לענן. יישום מעשי של NFV ו-SDN בעולם התקשורת מבית Nuage Networks (קבוצת אלקטל-לוסנט): 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים