10 טיפים לעסק לחיסכון בהוצאות התקשורת והמחשוב

דף הבית >> צרכנות >> צרכנות לארגון ולעסק >> 10 טיפים לעסק לחיסכון בהוצאות התקשורת והמחשוב
10 טיפים לעסק לחיסכון בהוצאות התקשורת והמחשוב
 מאת: מיכאל פנחס, 10.7.16, 06:40מיכאל פנחס
 
עסקים וארגונים רבים בישראל מחפשים חיסכון בהוצאות התקשורת שלהם. 10 טיפים, שיחסכו לכל עסק אלפי ₪ בחודש באופן מיידי.
 
הוצאות התקשורת (החל מעלויות רשת התקשורת, דרך שירותי האינטרנט והטלפוניה וכלה במרכזיות ושירותי טלפוניה סלולריים), הם חלק נכבד, שגדל והולך בסעיפי ההוצאה של עסקים וארגונים בישראל (בניגוד לנעשה בעולם, בו ההוצאות העסקיות יורדות). עסקים רבים מתלבטים כיצד ניתן לחסוך בהוצאות ועדיין להישאר תחרותיים ויעילים עם יכולת לתפקד ולספק מענה ללקוחות (ולשותפים ולעובדים) בסביבה הדינמית והתחרותית בה אנו מצויים במאה ה-21. 
 
אנשים פרטיים התרגלו מזמן לחבילות תקשורת זולות (במיוחד המדובר בעולם הנייד) של ,Fixed Price שבהן "הכל כלול". אולם, במגזר העסקי המצב אינו כזה, למרות שלא מעט עסקים קטנים ואף בינוניים החלו להתחזות ללקוחות פרטיים, כדי לקבל חבילות תקשורת סלולריות זולות. אולם, זה לא פותר את כל בעיית הוצאות המחשוב והתקשורת של העסקים.
 
לכן, ריכזתי כאן 10 טיפים מעשיים, שיחסכו לכל בעל עסק המון כסף:

1) האם אתם שולחים מסרונים (SMS) בכמויות (בהנחה שמקבלי המסרונים הסכימו לקבלם, בהתאם לתנאי "חוק הספאם")? יש ספקים רבים למסרונים בכמויות בשוק, אבל כמעט כולם יקרים (יחסית). לכן, מומלץ להסתכל על 2 ספקי שירותיSMS  בכמויות: 1) בזק, מספקת בשירות BSMS חבילת 1,000 SMS לחודש ב-39 ₪ לחודש וחבילת 2,000 SMS לחודש ב-59 ₪ לחודש. 2) חברת טלזר-019 מספקת מסרון במחיר המדהים של 1 אג' למסרון (דהיינו: אלף מסרונים עולים 10 ₪). אין התחייבות ואפשר לקבל עוד הנחה על כמויות ממש גדולות. הכל נעשה בענן של טלזר-019 בפורטל קל וידידותי לתפעול.

2) האם אתם עומדים בקשר הדוק עם לקוחות, ספקים ושותפים ברחבי העולם ומשלמים המון על שיחות בינלאומיות? ניתן לחסוך המון כסף אם מפסיקים להשתמש במערכת הטלפוניה הבינלאומית של ספקי הטלפוניה הבינלאומית הקיימים בישראל. מומלץ להסתכל על פתרון "מספרים וירטואליים", שניתן לרכוש למשל בכ-60 מדינות בעולם מ-Hallo 015. השירות מאפשר לעסקים לקבל מספר מקומי בארץ היעד של העסק. בצורה הזו יכולים הלקוחות (או השותפים והספקים) להתקשר למספר מקומי בארצם, בקלות ובעלות שיחה מקומית, והשיחה מנותבת ע"י Hallo 015 אל העסק כאן בישראל, וכל זאת בעלויות נמוכות. במסגרת השירות מציעה החברה מספרים בצפון אמריקה בעלות של 1 עד 2 דולרים לחודש ובאירופה ב-2 עד 4 דולרים לחודש, כאשר השיחות מתומחרות במודל של "דיברת שילמת", במסגרתו משלמים אך ורק על השיחות המתקיימות ואין צורך לרכוש חבילת דקות או להתחייב לטווחי זמן ארוכים. דקת שיחה עולה 1 סנט בניתוב ליעד קווי בישראל ועד 3 סנט לניתוב ליעד סלולרי בישראל. ההרשמה מקוונת ונעשית באופן מיידי דרך אתר החברה בענן. ניתן להקליט שיחות כחלק מהשירות. הרישום לשירות עולה 1 דולר (חד פעמי).  

3) האם אתם משלמים הרבה על שיחות טלפוניה בכל העולם עם לקוחות, ספקים ושותפים, ביעדים שמשתנים כל הזמן ב-2 הצדדים (דהיינו: פתרון של "מספרים וירטואליים" בינלאומיים לא מספק)? יש כמה פתרונות לחסכון: 1) אפשר לעבור לשירות סקייפ עסקי (מבית מיקרוסופט), החיסכון כאן ברור ומידי, ובמיוחד, שהשיחות לכל העולם בתוך הרשת הן בחינם וללא הגבלת זמן. 2) אפשר להשתמש בשירות Hangout (שירות של גולגל המתחרה בסקייפ). 3) אפשר להשתמש בשירות WhatsApp עסקי (מבית פייסבוק), גם כן שירות מתחרה בסקייפ. יש עוד יישומים פופולריים כאלה, למשל Viber, או WeChat, אפליקציות, שמאוד פופולריות בחלקים נרחבים בעולם ובמיוחד באסיה ויש להן גרסה עסקית. יש עוד יישומים מתחרים פחות מוכרים. מומלץ להתייעץ עם מומחה בטרם הבחירה בפלטפורמה המתאימה לעסק, שתביא את החיסכון המרבי, כתלות ביעדי השיחות הבינלאומיות.

4) האם אתם זקוקים לפס רחב לאינטרנט א-סימטרי וזול יותר מ-100 מגה (שזה חיבור מכסימלי ב-DSL של בזק, בקצב לא מובטח)? למה שלא תנסו את החיבור של 500 מגה בהוט? מדובר בחיבור של 500 מגה בערוץ היורד ו-10 מגה בערוץ העולה, מבוסס סיבים של הוט בקצב מובטח, שהוא כרגע השירות האטרקטיבי ביותר ברוחב הפס הזה שיש בשוק. המחיר של חיבור 500 מגה בהוט הוא 279 ₪ לחודש המוצע במבצע ללא עלות התקנה. כ"כ, הוט מציעה חבילות משולבות המותאמות לצרכי הלקוחות. למשל: חיבור של 500 מגה + 4 קווי טלפון עם 4,000 דקות שיחה בחודש בעלות של 399 ₪ לחודש. אין למתחרות הוותיקות בהוט בשוק התקשורת הצעות כאלו.

5) האם אתם משלמים הרבה על שירותי כוכביות ומספרים מקוצרים? זה נגמר. תוכלו לנייד את המספרים הללו לכל ספק תקשורת. ניתן לחסוך עד 1,500 ₪ לחודש (18,000 אלף ₪ בשנה!) אם מעבירים את הכוכביות למשל לבזק, שמציעה במחיר של 249 ש"ח לחודש, לקבל את השירות דרכם (ולא דרך אחד מספקי הכוכביות הקיימים בשוק).

6) האם אתם משלמים הרבה כסף על חיבורי נל"ן (מכל סוגים)? למה שלא תעברו לשירות  IPVPN, שהוא כרגע השירות המאובטח והשריד הזול והטוב ביותר הקיים לעסקים בישראל? כיום, שירות IPVPN עם פרוטוקול MPLS (המכונה לעיתים גם בשם VPRN) הוא השירות המועדף והמומלץ לעסקים בכל סדר גודל לצרכים הבאים: חיבור תמסורת ל-Data Centers, שירותי ענן, חיבור סניפים ולשותפים בשרשרת הערך, ועוד. כל זאת, בגלל רמת האבטחה והשרידות של סוג החיבורים הזה, קלות הפעלתם והמחיר הנוח של החיבור.

7) האם אתם משלמים הרבה כסף על שירותי המרכזיה שלכם (בין מקומית ובין ב-Hosted אצל ספק התקשורת בתצורת IP-Centrex)? הגיעה העת לעבור לשירותי ענן. יש תחרות עצומה בשוק ומחיר שירות טלפוני מלא בענן (כולל כל היכולות) עולה סביב ה-8.5 ₪ לפורט לחודש. יש מתחרים רבים ונציין רק את הבולטים: מיקרוסופט Lync, תדיראן טלקום (Aeonix), בינת עסקים, אלקטל-לוסנט-ארגונים, Hallo-015, טלזר-019, וויספין ועוד. בחלק ניכר מהספקים ניתן לרכוש את השירות בענן ישירות בפורטל שירות מאוד קל לשימוש (ובחלק הרכישה נעשית דרך אינטגרטור - מפיץ מורשה, שמכין פורטל שירות לעסק לפי צרכיו).

8) האם נמאס לכם מחיוג דרך תפריטים (IVR)? עברו לחיוג קולי. פתרון מוביל הוא VocaNOM של אודיוקודס, שיכול לחסוך גם במרכזניות וגם לשפר את הקשר עם כולם ובמיוחד עם המחייגים לקבל שירות מהעסק.

9) האם יש לכם כמה רשתות מקומיות בעסק (לרבות טלפוניה) ואתם משלמים פעמיים או שלוש כדי לתחזק כל רשת בנפרד? למה שלא תעברו ל"רשת כבילה אחודה"? יש כמה פתרונות בשוק ובכללם: MoCa, HomePlug, G.hn ועוד. אולם, רשת אתרנט (עם יכולת הרחבה ל-PoE = Power over Ethernet) היא האופציה הזולה והמועדפת.

10) האם אתם מעוניינים בתקשורת ניידת בלי לשלם המון כסף לחברת הסלולר? ניתן להוסיף רשת WiFi כדי לאפשר תקשורת ניידת גם בתוך העסק וגם בסביבתו הקרובה. רשתות WiFi של היום מאוד מתקדמות ומספקות גם שירותים עסקיים נלווים דוגמת "זיהוי מיקום" וקישור ל"מצלמות אבטחה".  

סיכום:
הגיעה העת לצמצם את הוצאות התקשורת של העסק וזה ניתן לביצוע מיידי. הבאתי כאן רק 10 טיפים לחיסכון. אולם, יש עוד הרבה טיפים, בכל פינה, החל בתחום מחירי טלפוני IP, שעל השולחן העסקי, וכלה בווירטואליזציה של מערכות המחשוב וה-Contact Center, ומומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרון מתאים מהספק המתאים, בכל תחום.
 
עולם התקשורת נע מהר קדימה, והכוח עבר לידי הלקוחות, גם העסקיים. אין כל סיבה, שבתחום שירותי תשתיות התקשורת, העסקים, העובדים והמנהלים יישארו עם מערכות ישנות וטלפונים שולחניים של המאה הקודמת, עם תשתיות תקשורת כפולות ויקרות, כשכל הלקוחות שלהם (וגם הם עצמם), מסתובבים עם סמארטפונים וטאבלטים מתקדמים בידם, שמחוברים באופן שקוף למגוון שירותי ענן, ומצפים לקבל שירות המתאים לעידן הדיגיטלי בו אנו חיים.
 
יחד עם זאת, אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות המוצהרות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, יולי 2016.
מחבר המדריך לחיסכון בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים
טיפים לחיסכון
  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים