17% מהיצוא של מדינת ישראל יוצא מפתח-תקוה ולכן זה המקום לסטארטאפים

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> 17% מהיצוא של מדינת ישראל יוצא מפתח-תקוה ולכן זה המקום לסטארטאפים
17% מהיצוא של מדינת ישראל יוצאים מפתח-תקוה ולכן זה המקום לסטארטאפים
מאת: אבי וייס, 3.11.15, 11:00חן זהר
 
חשיפה: מתחם היזמים The Nest של פתח תקוה יצא לדרך ב'השקה רכה' בעידוד העירייה. הכוונה להקים מתחם עם 30 עמדות כשלב ראשוני, כדי לבנות את החברה הענקית הבינלאומית הבאה, שתצמח בפ"ת.
 
ב-1.11.15 התאספו מעל ל-80 יזמים, מנטורים, משקיעים ופעילים, להשקת הרעיון תחת השם The Nest, הבית ליזמים צעירים בפתח תקוה, מיזם, שהוקם ביוזמתו ובדחיפה של חן זוהר ובתמיכה של עו"ד אורנה דוידאי, חברת מועצת העיר פתח תקוה, ושקיבל את "ברכת הדרך" של ראש העיר פ"ת עו"ד איציק ברוורמן.  
 
חן זהר (בתמונה), יזם The Nest: "הערב הזה הוא המפגש הראשון ולמעשה ההשקה טרם הקמה של מרכז היזמות בפ"ת. אנו מתכוונים להקים מרכז עם 30 עמדות בתור התחלה, עם חיבור לחברות הענק הרבות הנמצאות בפ"ת. העיר משופעת בחברות ענק, גם פרטיות וגם ציבוריות דוגמת בי"ח ענק, אוניברסיטה וכמובן העירייה, שתעמוד מאחורי היוזמה הזו.
 
העקרונות, ששימשו אותי לייזום The Nest, מבוססים על הניסון של StarTau (אוניברסיטת תל-אביב) ומה שנעשה בעיריות מקבילות, והמטרה שלנו היא לתת ליזמים צעירים מקום לפתח ובכך לספק מקום עבודה לצעירים ולצעירים ברוחם, בפ"ת.
 
פתח תקוה היא המרכז השלישי בגודלו בישראל מבחינת חברות הייטק ולכן יצרתי קשר עם החברות המצליחות, שנמצאות כאן. זה כולל קשר עם IBM, שמיד התלהבה והצטרפה לרעיון ובהמשך נצרף חברות דוגמת אינטל, נטאפ ועוד. החברות הללו תסייענה ליזמים בכל תחום, החל ממעבדות וכלה בקשרים עסקיים.
 
בפ"ת נמצא המרכז הרפואי ע"ש רבין, שקיבל בברכה את הרעיון שלנו ללוות מיזמים בתחום הרפואה וגם נקיים האקתון למיזמים בתחום ה-eHealth ופתרונות חכמים לעולם הרפואה, בשת"פ בית החולים. אנו בשלבי בניית תכנית לשת"פ עם אוניברסיטת בר-אילן ובשלב ראשון נבצע מיפוי של הצרכים בעולם היזמות של פ"ת.
 
הכוונה שלנו היא להכין את כל הכלים הכי טובים שאפשר, לאור הניסיון, שלמדנו ממרכזי יזמות בערים אחרות ואנו בונים תכנית, שהשלב החשוב ביותר שלה זה בניית אקוסיסטם ונטוורקינג בין היזמים וקהילת הייטק, בינם לבין עצמם. ההפריה ההדדית היא המפתח להצלחת כל יזם. העירייה תהיה חלק בלתי נפרד מהיוזמה הזו ואני שמח לארח את נציגי העירייה וראש העיר.
 
אנו נבצע הרצאות שבועיות מקצועיות ליזמים, וכבר יש לנו תכנית לחודש הבא. ההרשמה דרך Meetup, במסגרת של 'יוזמה על הבר'. אני קורא לקהילת היזמים בני פ"ת, או שעובדים בפ"ת, או שמעוניינים לעבוד בעתיד בפ"ת, לבא ולהצטרף ל-The Nest".
 
עו"ד אורנה דוידאי, (בתמעו"ד אורנה דוידאיונה), חברת מועצת העיר פ"ת: "כחברת מועצת העיר החלטתי לקחת את היוזמה הזו קדימה ולתמוך בקידום עולם היזמות בפ"ת.

זה הבסיס להתפתחות של העיר פ"ת לדורות הבאים.
 
יש לנו חברות הייטק רבות בפתח-תקוה, וגם ארגונים ציבוריים ענקיים דוגמת בית חולים ענק ואוניברסיטה גדולה. את כולם אנו מעוניינים לרתום לטובת עולם היזמות.
 
יש לי ניסיון ניהול ומעשי שאותו אני רוצה לנצל לטובת דחיפה הנושא. התכנית הראשונה היא לספק מקום ליזמים, כדי שיעבדו ויבצעו נטוורקינג ביחד.

העירייה תשקיע בהקמת המקום ונעשה מה שאפשרי עם מערכות המידע העירוניות, כדי לסייע למיזמים, שיפתחו פתרונות, שעוזרים לתושבי העיר ולמטרות של העירייה. נשמח לקבל מיזמים בתחום 'עיר חכמה'. כך, שהפיתוחים יהיו לטובת שני הצדדים".
 
תאיר קובלסקי, (בתמונה), מנהלת מתאיר קובלסקירכז יזמות הרצליה HAC: הגעתי למפגש ההשקה, כדי להביא לכאן את הניסיון שלי, שצברתי בהרצליה. אני מעוניינת לסייע לעיריית פתח תקוה להקים מרכז שני של יזמות עירונית בישראל. אני מוכנה לפרגן ולסייע בכל מה שאוכל.
 
אני הקמתי את מרכז היזמות של הרצליה די בטעות. נתקלתי במודעה של עיריית הרצליה לתפקיד של הקמת יזמות במרכז הצעירים של הרצליה, לפני כשנתיים. זה נראה לי מתאים והתקבלתי, למרות שהייתי די צעירה. היינו הראשונים בארץ להשיק אקסלרטור עירוני, עם התמקדות למתן ערך לעיר, לעירייה ולכל תושביה.
 
זה החל כפרויקט קטן וצמח להיות מרכז החיים שלי. התחלנו את HAC כ-Open-Space, כמו מה שמתוכנן כאן לקום בפתח-תקוה, אבל מהר מאוד הבנתי, שצריך להקים קהילה ולפתח אותה. משם התקדמנו והרצנו מפגשי Meetup רבים, התחלנו לבצע האקתונים וכך הפכנו לאקסלרטור עם תכנית מובנית.
 
במהלך ההקמה, הבנתי שצריך לפתוח את עולם הסטארטאפים לעיר, עבור העיר. לכן, פתחנו את הדלת ליזמים שמפתחים בתחומים של: עיר חכמה, ביטחון אישי ועירוני, איכות הסביבה, טכנולוגיות איכות חיים, IoT, נדל"ן, חינוך ותרבות הפנאי. הכל טכנולוגיות חדישות ומלהיבות. יש כבר סטארטאפים, שעיריית הרצליה היא הלקוח המשלם הראשון שלהם והם מיישמים את הפיתוחים שלהם בפועל בעיר ולתושבי העיר. אנו בונים תכנית אישית לכל סטארטאפ ומתאימים את המנטורים והאנג'לים לאותו סטארטאפ. אנו מספקים אוסף של שירותים במסלול של 3 חודשים. הסיום הוא Demo-Day שבו היזמים מציגים בפני המשקיעים והעירייה מה הם השיגו ופיתחו.
 
העירייה היא מקום מצוין להבין את הצרכים של מרחב עירוני ומקום מצוין לבצע בו POC. זה לא תהליך קל. אולם, כבר יש לנו דוגמאות מוצלחות דוגמת: DoorBill, שנבנתה כפלטפורמה לעירייה עבור ועדי בתים והפכה לכלי עבור כל ועדי הבתים בעיר, GreenQ, שעוסקת בפינוי פסולת חכמה ועוד".
 
עו"ד איציק ברוורמן, (בתמונה), רראש העיר פ"ת איציק ברוורמןאש העיר פתח תקוה: "אני מעוניין להעלות את פ"ת על המפה של עולם היזמות בישראל. העיר היא עיר הייטק עם חברות ענק המייצאות בהיקפים עצומים.

מעטים יודעים ש-17% מהייצוא של מדינת ישראל יוצאים מפתח תקוה.

אנו נתמוך בכל תכנית, שמטרתה לגדל את החברות המצליחות הענקיות של העתיד. אני יכול רק לברך על היוזמה של חן זוהר ואורנה דוידאי וכל מי שהתנדב ונרתם לסייע לרעיון הזה להתגשם. זה אינטרס דו-צדדי, של העירייה והיזמים.
 
אני מאחל לכולם הצלחה ואני מקווה, שהבשורה של עולם היזמות וההייטק תצא מפתח תקוה, שראויה להיות על המפה העולמית של היזמות".
 
ליאור וייצמן (בתמונה), מוביל תחוםליאור וייצמן IBM הסטארטאפים והאקדמיה ביבמ ישראל: "אנו ב-IBM מספקים אקוסיסטם מלא לקידום סטארטאפים. זה התחיל ב-2001 כשהקמנו מסגרת לקידום סטארטאפים בישראל, ויש כבר יותר מ-22 מומחים אצלנו ב-IBM, שמוקדשים לנושא הזה, כאן בישראל.
 
המרכז שלנו בישראל הוא חלק מ-43 מרכזים דומים, שנפתחו ברחבי העולם, עם קשרים מסועפים וטובים עם VC, אנג'לים ואקסלרטורים מקבילים. למעשה אנו עושים ציונות בלי מרכאות בעולם ההייטק.
 
בשנה שעברה הקמנו את אלפאזון, שהוא האקסלרטור הראשון של IBM בעולם. הוא נועד לחברות בשלב יותר בשל (אחרי Seed), כדי להאיץ אותן לשווקים הבינלאומיים, במחזור הנמשך 6 חודשים. בדצמבר הקרוב אנו פותחים את ההרשמה למחזור הבא של האקסלרטור שלנו.
 
החלטנו לקחת חלק ביוזמה של The Nest, כי אנו חברה, שיושבת בפתח תקוה ומעוניינת להיות חלק מההצלחה של היוזמה הזו, לטפח את דור העתיד של ההייטק בעיר פ"ת.
 
רוב הסטארטאפים, שאני רואה, ואני רואה מעל ל-500 בשנה, רוצים להיות גדולים וגלובליים. לכן, הם ייתקלו בחברות גדולות קיימות וינסו לשתף איתן פעולה, או למכור להן את הפיתוח שלהם או לקוות, שהן תירכשנה ע"י אחד מהגדולים. אני מכוון את דברי בעיקר ליזמים, שיש להם כבר מוצר עובד, עברו את השנה הראשונה ואולי יש להם קצת מכירות וביצעו גיוס ראשון.
 
זה השלב בו ניתן לבצע האצה ליזמים וזה מה שאנו עושים. זה למעשה תהליך פיתוח עסקי. רוב היזמים, שאני רואה, אין להם צל של מושג איך עובדים מול גוף גדול. הסטארטאפ חייב לחפש שת"פ עם גוף גדול, שיביא לו ערך לאורך זמן. לכן, חשוב לבחור את הכיוון הנכון, לבחור חברה גלובלית המתאימה לשווקי היעד וקהלי היעד של המיזם. יתרון חשוב הוא לראות האם יש חפיפה בקהל הלקוחות עם אותו ארגון גדול, שמשתפים אתו פעולה.
 
שלב מאוד חשוב למיזם הוא ביצוע אינטגרציה טכנולוגית עם הגוף הגדול. בלי זה – אי אפשר להתקדם. כי גוף גדול לא יכול להתנהל על סמך מצגות, חלומות ותוכניות לא מגובשות. צריך להראות בצורה מוחשית מה היוזמה נותנת לשוק, מה שהיא מספקת, שאין כרגע בשוק ומה נותן ערך לשוק, שהחברה הגדולה פונה אליו.
 
יש צורך למצוא 'ספונסר' בארגון הגדול אתו מתקשרים. זה אדם בתוך הארגון העוסק בשוק היעד. זה האיש, שיביא הכי הרבה תועלת למיזם, כי הוא מכיר וחי שנים בשוק היעד של המיזם.
 
היזמים יכולים להשתמש באירועים, שמארגון הגוף הגדול, כדי לקם את עצמם ואולי אף לקחת חסות על אירוע או אירועים, כדי להכיר פנים אל פנים את הספונסרים והלקוחות העתידיים של המיזם.
 
חשוב לתקשר זכיות והצלחות, גם פנימית בארגון אתו מתקשרים בשת"פ, וגם חיצונית, לעולם הרחב. בלי לספר לכולם על ההצלחות, אתה כיזם - לא קיים".
 
בתמונה (מימין לשמאל): חן זהר, איציק ברוורמן, אורנה דוידאי ותאיר קובלסקי:
 הצוות שייסד את The Nest
  
סמל עיריית פתח תקוה 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים