המפגש המוזר והמטריד של מנכ"ל משרד התקשורת עם מנכ"לית בזק הפורשת

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> המפגש המוזר והמטריד של מנכ"ל משרד התקשורת עם מנכ"לית בזק הפורשת
שר התקשורת איוב קרא ידע לבטל את המפגש שלו עם מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, שהתפטרה ויש לה כבר מחליף (נותרו לה שבועות בודדים על הכיסא). זה לא מנע ממנכ"ל המשרד נתי כהן לבצע סדרת מהלכים תמוהים וחמורים מכל היבט ציבורי ואתי, בהתייחסות השגויה שלו לתחום פריסת הסיבים לבתים בישראל ולשמירה על נורמות התנהגות המצופות ממנכ"ל של משרד ממשלתי חשוב ביותר. 
מאת: אבי וייס, 27.6.18, 14:20סטלה הנדלר

למנכ"לית בזק הפורשת (סטלה הנדלר, בתמונה משמאל), נשארו עוד כמה ימים עד שבועות בודדים בתפקיד. המחליף שלה כבר מונה (דודו מזרחי), אבל זה לא מנע ממנכ"ל משרד התקשורת החדש (יחסית), נתי כהן, ליפול לתוך כל בור אפשרי ולנהל את שוק התקשורת בחלטורה וכאוס מדהימים (בדיוק כמו 3 קודמיו בתפקיד המנכ"ל, שסיימו את הקריירה שלהם, כל אחד בצורה מפתיעה אחרת...). 

סטלה הנדלר, שהתפטרה במרץ 2018, אך "משכה" עד היום בתפקיד (ותמשיך בו עד סוף אוגוסט 2018), עד שאותר לה מחליף, הייתה רגילה "לערבב" (בלשון עדינה) את ראשי משרד התקשורת במשך שנים, ולא רק את שלמה פילבר (המנכ"ל לשעבר, "עד המדינה"). אלא גם בעלי תפקידים בכירים אחרים, כמתואר למשל בחשיפה הנוגעת לשמילה מימון: "חשיפה: מי נפגש בלילה במודיעין עם סטלה הנדלר (מנכ"לית בזק) ולמה?". הוא נפגש איתה כמה וכמה פעמים, לא רק במודיעין, בלילה (כמפורט בכתבה הזו). 

סטלה הנדלר ניסתה להיפגש גם עם השר איוב קרא (כמפורט כאן), אך השר איוב קרא היה מספיק זריז ופיקח לבטל את המפגש עימה, אחרי שזה נחשף בערוץ 10, נושא, שנותח אצלנו בהרחבה כאן

בינתיים, היו עוד כמה התפתחויות חשובות בעניינה של סטלה הנדלר, (שממתינה להחלטת הפרקליטות על אפשרות הגשת כתבי אישום מאוד חמורים, בעניינים, שבהם היא מסובכת עד צוואר, נושאים שטרם התקבלה בהם החלטה בגלל מורכבות החקירה, גם בגלל עדות "עד המדינה", במסגרת "תיק 4000"), למשל קנס ענק וחמור ביותר, שהוטל עליה לאחרונה (אישית) ועל בזק, רק בגלל נושא פריסת הסיבים לבתים (מפורט כאן).

תמצית הודעת הרשות להגבלים עסקיים מצויה כאן בתצלום והיא מדברת בעד עצמה (בהודעה לא מוזכר שמה של סטלה הנדלר, כי הרשות להגבלים עסקיים הייתה "עדינה" בהודעתה לתקשורת, מול מה שהופיע בגוף ההחלטה עצמה):
הרשות להגבלים עסקיים

כך, על הרקע הזה, שלחנו ביום 23.6.18 את השאלות הדחופות הבאות לצמרת משרד התקשורת:
"בגלובס פורסם, שמנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן ביקר במתקני בזק בראשל"צ לבחון את נושא "פריסת סיבים לבתים" ונפגש עם המנכ"לית המתפטרת של בזק (שנותר לה עוד שבוע בתפקיד [עדכון המערכת: יו"ר בזק החליט שהחפיפה תימשך עד סוף אוגוסט 2018]).
מדוע מנכ"ל משרד ממשלתי, שאמון (גם) על הפיקוח והאכיפה על בזק, נפגש עם מנכ"לית, שהתפטרה מתפקידה, רק בגלל חשדות כבדים לפלילים [שטרם הוכרעו] ועומדת כעת בפני החלטת הפרקליטות על אפשרות להגשת כתב אישום נגדה (בין היתר, בגלל נושאים הנוגעים לתוכן הסיור של המנכ"ל בבזק)?
בנוסף, אותה מנכ"לית קיבלה אך לאחרונה קנס אישי ענק (בנוסף לקנס הענק, שקבלה חברת בזק), מהרשות להגבלים עסקיים, נושא הנמצא עדיין בברור משפטי, קנס, שניתן בדיוק בגלל אותם הנושאים, שהמנכ"ל ביקר בגינם בבזק ("פריסת סיבים לבתים").
הרי לבזק מונה מנכ"ל חדש, שכרגע בחפיפה ועוד זמן קצר ייכנס רשמית לתפקידו.
למה אי אפשר היה להמתין עם הביקור בבזק עוד שבוע (או לחילופין לקיים אותו עם המנכ"ל המיועד הנכנס, שאין כנגדו שום האשמות פליליות או קנסות ענק אישיים בגין נושא פריסת הסיבים לבתים). 
מלבד זאת, מדוע המנכ"ל נפגש עם בזק בנושא זה כעת (ובכלל), במקום להיפגש קודם כל (ואולי רק) עם נציגי הציבור, כדי לשמוע מנציגי הציבור מהם הצרכים של הציבור בנושא הזה ("פריסת סיבים לבתים").
הרי המנכ"ל אמור לטפל במתן פתרונות לצרכי הציבור והוא לא אמון בכלל על מתן פתרונות כלשהם לצרכים הכלכליים והעסקיים של בזק ובעלי המניות שלה, או לפתור בעיות כלכליות למי מהתחרים שלה".

תגובה לא קיבלנו, לא שלא ניסינו לקבל. ככל שנקבל תגובה, נעדכן בהתאם. די ברור לקוראי אתר זה, שלא נקבל תגובה (זו עבירה פעוטת ערך של המנכ"ל, מול שאר העבירות, לכאורה, שאנו חושפים, כמעט כל יום, באתר זה, בעניינו).  

בהערת אגב חשובה נציין, שבדיוק בזמן שמנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן לא מוצא זמן להיפגש עם הציבור ונציגיו המוסמכים, וקודם כל לשמוע אותם ואז היה מגיע (אולי) למסקנה הברורה, שכל מה שמנכ"לית בזק והצוות, שנלווה אליה, הראו לו בביקורו בבזק בראשון-לציון לא רלבנטי לצרכי השוק היום ומחר וזה לכל היותר בבל"ת, הוא כן מוצא זמן להפגש עם אלה, שהוא אמור לפקח עליהם ואמור להטיל עליהם גם כן קנסות ענק, ואולי להמליץ לשר לשלול להם את הרישיון, בגלל שהם מצפצפים על החוק ועליו.

מולו, שר התקשורת איוב קרא המשיך בגישה הנכונה שלו: להיפגש עם נציגי הציבור. בדיוק ביום בו המנכ"ל נתי כהן נפגש עם מנכ"לית בזק הפורשת (ולא ברור כרגע ביוזמה של מי, התקיימה הפגישה המוזרה ביותר הזו, דווקא כעת). 

ביום 21.6.18 השר איוב קרא נפגש (על פי הדיווח של השר) עם ראשי המועצות, בעלי תפקידים הבכירים וחברי המועצה של היישובים הבאים: שלומי, חורפיש, בית-ג'ן ובית-זרזיר. אלה "נציגי ציבור" מובהקים ומצויינים, שמתאימים מאוד למפגש ולדו-שיח עם השר, שרואה את עצמו (ובצדק), כנציג ציבור.

יש מספיק "נציגי ציבור", שמתאימים לדו-שיחה שוטף עם המנכ"ל, אבל מנכ"ל משרד התקשורת מעדיף להיפגש רק עם מנכ"לית הוט, מנכ"לית בזק, וכיו"ב...

אין שום רגולטור לתקשורת בעולם שנפגש כך עם צמרת הגופים המפוקחים על ידו. זה דבר בלתי מתקבל על הדעת מבחינה אתית, ציבורית, מוסרית וחוקית. 


מאז ימי השר אריאל אטיאס, כל השרים מאז ועד איוב קרא, וןגם המנכ"לים שהיו במקביל לשרים, "לא ספרו את הציבור ממטר" ונפגשו רק עם בעלי ההון, "המקורבים לצלחת", הלוביסטים ומנכ"לי החברות המפוקחות על ידם בשוק התקשורת. ככה שוק התקשורת התנהל ועדיין מתנהל, גם כעת, אצל נתי כהן

נתי כהן (בתמונה משמאל), כנתי כהןנראה לא יודע מי הם "נציגי ציבור" ואיך מקבלים משוב מהציבור, מה הציבור צריך ומה אפשרי ליישם, גם בתחום פריסת הסיבים לבתים (אולי בכלל לא צריך סיבים לבתים...).

מיומו הראשון בתפקיד מנכ"ל (ועד רגע זה), הוא החל "לעבוד בשירות קליקת אוהדי סלקום בצמרת משרד התקשורת". זה לא דבר שיכול להביא איזו בשורה מועילה או בכלל, לבזק (או להוט). 

במקום להקים "צוותי עבודה" מול בזק, כדי לפתור לבזק ולבעלי מניותיה את בעיותיה הכלכליות והמבניות ו"לעבוד בשירות בזק", צוותים, שלא יבילו אותו לשום מקום טוב (או בכלל), המנכ"ל יכול היה לנהל דו-שיח פורה ומעמיק עם הציבור ו"נציגיו המוסמכים" (כמקובל אצל רגולטורים לתקשורת בעולם הנאור), ולהגיע לתובנות אחרות ונכונות יותר, מאשר הדרך השגויה, הכאוטית והבלתי חוקית שבה הוא הולך, ממש מהיום הראשון שלו בתפקיד (כמפורט למשל: כאן, כאן, כאןכאן, כאןכאן, כאןכאן, כאן וכאן).

לעניין הספציפי והטכנלוגי של הפס הרחב בתשתיות בזק, כתבתי מאות מאמרים בנושא ונרכז את החידושים במאמר נפרד. נתי כהן כנראה לא מכיר מה שיש בשוק התקשורת העולמי (וגם המקומי), אם הוא נפגש כעת עם צמרת בזק ועם מנכ"לית שמעשיה שנויים במחלוקת (בלשון המעטה), שנמצאת עם "רגל אחת בחוץ", כדי לבדוק פריסת סיבים בטכנולוגיות של העבר, שמתאימות לרגולציות שאין בישראל וגם לא תהיינה בטווח הזמן הנראה לעין, בגלל מחדלי משרד התקשורת בעשור הנוכחי

אני כמעט משוכנע, שמנכ"ל משרד התקשורת לא קרא את קובץ "כללים, נהלים והנחיות למנהלים כלליים ומוקבליהם, בשירות המדינה" ואת המסמך החשוב ביותר: "קוד אתי לשירות המדינה", ולכן כנראה גם לא נתקל, בין היתר, בפסקה החשובה ביותר הבאה, שמסתתרת באחד מהמסמכים הללו:
קוד אתי לעובדי המדינה

לסיכום:
ללא ספק, מדובר כאן ב"ליקוי מאורות" חמור ביותר מצידו של מנכ"ל משרד התקשורת, תקלה מהותית בתפקוד, שמהווה פשוט "אסון" לשוק התקשורת וליכולת של השוק הזה לצאת מהבורות הרבים שאליהם הוא נפל בעשור האחרון.
המשך יבוא ודי בקרוב.  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

25-29/11/18 - Oracle Week 2018  

9-12/12/18- Healthcare Technological INNOVATION Program 

13/12/18 - Video Trends for 2019 TLV  

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

13/3/19 -  Telco 2019  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

צעירי קליפורניה "עפים על עצמם" עם ה-e-Scooter קורקינט בשם Bird (ציפור) - כאן

השוק הקווי לקראת דעיכה ויצירת מונופול חדש (סלקום) על חורבות בזק והוט - כאן

חשיפה: האם ניתן לחבר ממיר כבלים פרטי על רשת הוט? - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Pixabay
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים