Telecom News - מהם התחומים בהם החל מפנה משמעותי בשוק התקשורת הישראלי ב-2021?

מהם התחומים בהם החל מפנה משמעותי בשוק התקשורת הישראלי ב-2021?

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> מהם התחומים בהם החל מפנה משמעותי בשוק התקשורת הישראלי ב-2021?
מהם התחומים בהם החל מפנה משמעותי בשוק התקשורת הישראלי ב-2021?
מאת: מיכאל פנחס, 14.6.21, 08:00מיכאל פנחס
 
האם כדאי להמתין בהחלטה על רכישת מרכזיה, שדרוג מרכזיה, או החלפת מרכזיה?
 
שנת 2021 מסתמנת כשנת מפנה בשוק התקשורת הישראלי. המסקנה החשובה ביותר עקב המפנה האדיר הזה היא: לא להיכנס להתחייבויות ארוכות טווח עם ספק שירות, שמנסה "ללכוד אותך" אצלו, בפתרון קנייני, לעולמים.
 
מהם התחומים בהם החל מפנה משמעותי בשוק התקשורת הישראלי ב-2021?

1. הגברת התחרות בכל התחומים ובמיוחד בשוק התקשורת הקווית:
שוק התקשורת בישראל נכנס ב-2021 לתחרות חריפה ביותר, שמתקיימת בין כמה פלטפורמות אפשריות לבחירה ע"י לקוחות הקצה, מה שיהפוך תוך כמה שנים ספורות, את כל הטלפוניה בישראל, כולל בבתים ובעסקים הקטנים, לטלפונית VoB (טלפוניית IP, טלפוניית ענן):
 
א. בזק. חברת בזק נכנסה לפריסה מסיבית של סיבים לבתים ולעסקים בישראל, כמעט בכל רחבי הארץ. מפות הפריסה עדיין אינן גלויות, אבל כל אחד יכול להירשם באתר של בזק ולבדוק את זמינות היכולת החיבור של הבית שלו (או העסק הקטן שלו) לסיבים של בזק.
 
בזק מספקת קצבי גלישה של 1 גיגה ובקרוב מאוד 2.5 גיגה. הפתרונות הללו מתאימים בהחלט גם לרוב העסקים קטנים (SMB) ולחלק מהעסקים הבינוניים (SME).
 
המשמעות: כל פתרונות הטלפוניה הישנים והמוכרים של בזק (לרבות כל גרסאות הסנטרקס/IP-Centrex) הופכים להיות לא רלבנטיים, כשהעסק מחובר בסיבים אופטיים.
 
ב. המתחרות בבזק: פרטנר (הפועלת עצמאית) וקבוצת סלקום-הוט-IBC, פורסות גם הן סיבים, בעיקר בערים. המחירים מעט יותר זולים מאלה של בזק. רוחבי הפס לבתים ולעסקים קטנים הם עד 1 גיגה.
 
ג. ספקי תשתיות סיבים לבתים עצמאיים. בחלק מהמקומות החיבור משולב עם חיבורים באוויר בגלים מילימטריים. מדובר בספקים, שהחלו לפעול באזורי הפריפריה וביישובים יחסית קטנים יותר, בכל רחבי הארץ, לרבות ביו"ש. הספקית המובילה כרגע בתחום זה היא SMBIT ומולה יש מתחרה חדשה, שפרצה בסערה לשוק המקומי בשם Xfiber. על פי מפת הפריסה של Xfiber, היישובים, שכבר נהנים מפריסת סיבים של Xfiber (על פי דיווחי החברה) הם: נתיבות, דימונה, אופקים, ערד, אריאל, אפרת, עלי, ירוחם, הר-ברכה, שילה, שבות רחל, ולטענת החברה היא בתהליכי התרחבות למאות יישובים נוספים.
 
אחריה נמצאות חברות קטנות נוספות דוגמת: NOORCOM וקומיונט. החברות הבאות כבר פועלות עם רישיון חדש (רישיון מיוחד לאספקת שירותי תשתית פס רחב): נורוקום תקשורת, ערוצי הגולן, שיטה הנדסה ותשתיות תקשורת. חברות נוספות נמצאות בשלבים אחרונים של קבלת הרישיון. רוחבי הפס לבתים ולעסקים קטנים הם עד 1 גיגה. המחירים זולים מאלה של בזק (כ-120-130 ₪ לחודש, לחיבור 1 גיגה תשתית + ספק + טלפוניה).
 
פעילות פריסת סיבים וגלים מילימטריים לבתים ולעסקים מהחברות הקטנות החלה כבר ביישובים הבאים (רשימה חלקית): נריה, אורנית, בית-אל, גבע בנימין, כפר ורדים, פרדסיה, עומר ולהבים. יישובים רבים יצטרפו לרשימה בחודשים הקרובים.
 
המסקנה: ייתכן ויהיה כדאי לך כלכלית לבחור פתרונות תקשורת וטלפוניה מהחברות החדשות הללו, שנכנסות ממש כעת לשוק (ונוספות שתיכנסנה לשוק בחודשים הבאים). צריך להיות זהיר, שכן מדובר בחברות חדשות לגמרי, ללא היסטוריה מוכחת של יציבות ורמת שירות מוכחת. לכן, מומלץ להתייעץ עם מומחה עצמאי המכיר היטב את שוק התקשורת, בטרם קבלת החלטה על נטישת ספק תקשורת ותיק ומעבר לספק תקשורת חדש וקטן.
 
2. הקמת מתקני שירותי ענן חדשים וענקיים, שמוקמים בישראל מכמה ספקים עולמיים לרבות: מיקרוסופט, גוגל, אורקל, אמזון ועוד. מדובר בכמות עצומה של Data Centers בהיקפים שלא היו אי פעם בישראל. בכלל זה ניתן לציין את:

א. "פרויקט נימבוס": מדובר במערכת הענן הגדולה ביותר בישראל, שתוקם בהשקעה של מיליארדי ₪. זו מערכת, שתשרת את הממשלה, גופי הסמך הממשלתיים וגם את צה"ל. ההקמה והתפעול ייעשו ע"י גוגל ואמזון.
 
ב. אקרוניס, מובילת תחום אספקת פתרונות אבטחת ענן כשירות, הכריזה על הרחבת הפריסה העולמית של שירותיה ע"י הקמת 111 מרכזי נתונים (Data Centers) מסביב לעולם, כולל אחד, שיוקם לראשונה, ע"י החברה בישראל. מרכז הנתונים, שייבנה בארץ, יוקם בסיוע חברת מטריקס, שמייצגת הרשמית של חברת אקרוניס בישראל. פתרונות החברה מתאימים לארגונים מרמת משתמש הקצה ועד לרמת מנהל מערכות המידע (ומרמת ספק השירות לרמת המפיץ).
                                                                                           
ג. אורקל:  ענקית התוכנה האמריקאית אורקל בחרה להקים בירושלים את הענן הציבורי הראשון בישראל. לצורך ביצוע הפרויקט, חתמה אורקל על הסכם עם בינת תקשורת מקבוצת רד בינת, במסגרתו יוקם הענן בחוות השרתים המתקדמת של בינת בירושלים. יצוין, שאורקל תהיה ענקית הטכנולוגיה הגלובלית הראשונה, שתפתח אזור ענן ציבורי בישראל, בהשקעה חסרת תקדים בירושלים.
 
המתקן המשוכלל והמתקדם, שישמש את הענן הישראלי, ה-Data Center, משתרע על פני אלפי מ"ר ו-4 קומות בעומק מינוס 50 מטר מתחת לפני האדמה, ויהיה בין המאובטחים ביותר במזרח התיכון.
 
כך, נבנה בירושלים מתקן ענן בעל זמינות של 99.99%, שרותי תמיכה ותפעול 24/7/365 והוא יהיה (לטענת בינת) המתקן הגדול והמאובטח בישראל. הוא יעניק שירותי ענן מתקדמים לחברות במשק הישראלי ממגוון מגזרים, מהתעשייה הביטחונית, גופי ממשל, בנקים, חברות ביטוח, תשתיות, טכנולוגיה, קמעונאות, ועוד.
 
ד. בזק עצמה, החלה לספק שירותי ענן חדשים כולל שירותי תקשורת וטלפוניה מתקדמים, ממתקנים, שהיא עצמה מתקינה ומתחזקת. בזק החליטה להתעלם מקיומה של בזק בינלאומי (שתפוצל בעתיד הקרוב, חציה יתאחד עם חברת YES וחציה יהיה יחידה עצמאית כחלק מקבוצת אלפא, ביחד עם פלאפון). לקוחות בזק בינלאומי יכולים לשקול אם להמשיך עם החברה או לעבור לחברת האם בזק.
 
בזק החליטה, שהיא חוזרת למתקני דאטה סנטר (אחרי שבעשור הקודם העבירה את הכל לבזק בינלאומי): היא נמצאת בתהליך, שיהפוך את מרכזות הטלפון הישנות שלה לחוות שרתים חדשות המתאימות לעידן הסיבים וה-AI. הפרויקט של בזק מתאים לתפיסה חדשה בעולם הדאטה סנטר (Data Center) - לגבות את השרתים ביותר מתקנים קצת יותר קטנים, לעומת הגישה של מתקן אחד ענק מוגן מאוד ועמוק בתוך האדמה.
 
זו גישה חדשה, שבזק מכנה אותה "דאטה סנטר בוטיק", שמותאם ספציפית לצרכי כל לקוח. מדובר ב-11 חוות שרתים בכל רחבי הארץ, שכבר בתהליכי הקמה ותחילת מתן שירותים חדשים ללקוחות העסקיים. מכאן, שמומלץ להתייעץ בטרם קבלת החלטה בנושא, לאור השינוי העצום שעובר ויעבור על בזק ולקוחותיה.

https://www.xn----9hcbbmdejomb6a2c8b8a.org.il/clou
 
3. שדרוגים חדשים ומתקדמים ביותר של מערכות טלפוניה בענן לעסקים בישראל, מצד כל ספקי הפתרונות הגדולים ובכלל זה (רק דוגמאות בולטות):
 
א. אוויה: מערכת חדשה בשם Avaya Spaces. זו מערכת מבוססת AI (אינטליגנציה מלאכותית). הפתרון הטרי שלה למוקדי שירות בינוניים וגדולים קרוי בשם: Avaya aura Contact Center.
 
ב. מיקרוסופט. השיקה את Microsoft Viva. מערכת מתקדמת ביותר לצרכים מגוונים. למיקרוסופט יש שדרוגים בהיקף ניכר למערכות הקיימות דוגמת: Teams ואופיס 365.
 
ג. סיסקו: השיקה את שירות הטלפוניה החכם (AI) בענן בשם Webex Calling, מאפשרת לארגונים להקים מערכי טלפוניה שלמים בזמן קצר, ללא צורך בהתקנות ושימוש במרכזיות פיזיות, תוך חיבור השירות החדש לפלטפורמה הקיימת עם שירות השיחות והוועידות החזותיות והצ'ט המתקדם עם רובוטים. הפלטפורמה דוברת עברית ולכן היא מאוד אטרקטיבית לשוק הישראלי. השירות החדש מספק, בין היתר, תרגום בזמן אמת של שיחת הווידאו בעברית לכל שפה שהצד השני לשיחה דובר אותה (תומך במעל ל-100 שפות).
 
ד. חברת זום (Zoom) שהחלה לצמוח בצורה פראית בתקופת שיא מגפת הקורונה, מנצלת את הצלחתה ומתרחבת בארץ לפתרון מלא לעסקים, עם שירות חדשני ביותר בשם Zoom Phone ו-3 "טלפוני זום".
 
לאור ריבוי הפלטפורמות החדשות והמתקדמות ביותר הללו, מומלץ להתייעץ עם מומחה לתחום, בטרם בחירת פלטפורמה חדשה, או משודרגת, לשירותי תקשורת וטלפוניה עסקיים. 

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, יוני 2021.
COMMUNICATION FREE
עדכון 24.10.21: פורסם כאן ע"י מור בסן ב"ערוץ 20": "משקיעים בתשתיות: נחתם הסכם להקמת חוות שרתים נוספת. 
חברת בזק בינלאומי וחברת סרברפארם תשתיות ישראל, חתמו על הסכם להקמת Data Center (חוות שרתים) מהמתקדמים בישראל בהספק 3 מגה וואט במתקן בבני ציון. הסכם האירוח הינו למשך 15 שנים עם אופציות נוספות, סך כל ההשקעה המתוכננת במקום כ- 500 מיליון ש"ח. חוות השרתים תתוכנן ותבנה בהמשך לחתימת ההסכם והיא צפויה להחנך ברבעון הראשון של שנת 2023. חוות שרתים זו הינה החווה השישית של "בזק בינלאומי" בישראל והיא תפעל בנוסף לחמישה מתקני Data Centers נוספים שנמצאים בפתח תקווה, ראש העין ובתל אביב.
חוות השרתים החדשה תוקם לראשונה בישראל כמתקן ייעודי ועצמאי המיועד לספק שירותי דאטה סנטר בסטנדרטים בינלאומיים (ולא כחלק מבניין משרדים או מבנה תעשייתי שהוסב לשימוש) החל מסטנדרט אדריכלי, תכנון הנדסי מתקדם של תשתיות בתוך המתקן כמקובל באירופה ובצפון ארה"ב, טכניקות קירור יעילות, הספקי חשמל עם יכולת הרחבה במספר שלבים ובהתאם לתחזית הגידול בצריכה, שרידות המערכות ודרכי גישה נוחות ללקוחות להתקנות ציוד IT, חדרי מחשוב לשימוש ייעודי וכלה בשטחים ציבורים רחבים בתכנון קפדני בסטנדרטים שטרם נראו בישראל.
החווה תשתרע על שטח של כ 9000 מ"ר, והיא החווה הראשונה של השותפות של סרברפארם וקרן תשתיות ישראל בישראל מבין מספר חוות אשר היא מתכננת להשיק בישראל ובמזרח התיכון בשנים הקרובות. שיתוף הפעולה עם בזק בינלאומי מבוסס על מודל הפעלה של בניית תשתיות על ידי חברה בינלאומית המתמחה בהקמה ותפעול מתקדם של חוות שרתים ברחבי העולם ושותפות עם חברת IT ותקשורת המתמחה והמובילה במדינת היעד.
יש לציין כי מלבד חוות השרתים בישראל, מפעילה בזק בינלאומי שבעה אתרים נוספים ברחבי העולם המקושרים באמצעות רשת תקשורת בינלאומית מתקדמת המבוססת על הכבל התת ימי של החברה.
רן גוראון, מנכ"ל בזק בינלאומי: "חוות השרתים השישית מרחיבה את רשת המתקנים של בזק בינלאומי ומחזקת אותה בצורה משמעותית. החברה תמשיך להשקיע על מנת לספק למגזר העסקי פתרונות IT מקצה לקצה, בהשקעה בתשתיות ובהרחבת השירותים המנוהלים בענן"." 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים