Telecom News - משרד התקשורת יצר נזק של 58 מיליארד ש"ח לציבור בפעילותו השגויה

משרד התקשורת יצר נזק של 58 מיליארד ש"ח לציבור בפעילותו השגויה

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> משרד התקשורת יצר נזק של 58 מיליארד ש"ח לציבור בפעילותו השגויה
עמדה: בעקבות פרישת מנכ"ל משרד התקשורת (עדן בר טל) לפי חשיפה של News1, אנו חושפים את הנתונים המזעזעים המסכמים את הקדנציה של השר (משה כחלון) והמנכ"ל. תושבי ישראל מולעטים בנתונים מטעים וחסרים ולא קולטים בכלל את היקף הנזק הכלכלי העצום, שנגרם למשק של מדינת ישראל ולכיס של כל אזרחיה, בגלל אוסף כשלונות מדהים של משרד התקשורת בראשות השר משה כחלון. הנזק המצטבר (בספירה חלקית): 58 מיליארד ש"ח עד 2016 (כולל).
עדכון 11.7.14: השר גלעד ארדן מגדיל ביולי 2014 את הנזק לתושבי ישראל עד ל- 63 מיליארד ש"ח. 
מאת: אבי וייס, 9.6.13, 20:30השר משה כחלון

משרד התקשורת פרסם ומתגאה בכך, שהציבור חסך עד סוף 2012 כ- 5.7 מיליארד ש"ח, עקב "הרפורמות", שקידם משרד התקשורת ובראשן הרפורמה הסלולרית (רפורמה שהיא, במידה רבה, המצאה של כלי התקשורת, שהרבו לצטט את שר התקשורת ומנכ"ל המשרד, בלי לבדוק את העובדות לאשורן). הבעיה: "לא הייתי קונה אפילו מכונית משומשת" מהמספרים, שמפריח אגף הכלכלה של משרד התקשורת לחלל האוויר. כבר הצבעתי לא אחת על כך, שכל המספרים המומצאים במשרד התקשורת מופרכים על פניהם ואינם מבוססים על שום חשבון אלמנטרי, מה שיודע לעשות כל ילד בכיתה א'. 

המספרים של החיסכון כביכול שהשיג משרד התקשורת הם רק חצי הכוס, במקרה הטוב. במקרה הרע מדובר לכאורה בהטעיית הציבור. אין מולם את הנתונים כמה הציבור הפסיד כתוצאה ממהלכי משרד התקשורת. הרי ברור לכל אחד שלמד קורס מבוא בניהול, שאם גוף מסוים מתנהל ללא כל עבודת מטה, בשליפות מן המותן, לא מבצע את התכניות השנתיות של עצמו, מוביל החלטות שלא מתבצעות, עוסק כל הזמן במינוי "מקורבים לצלחת" חסרי כישורים לכל תפקיד אפשרי, מקבל החלטות שגויות על ימין ועל שמאל ומתנהל באי אכיפה של המדיניות של עצמו, הוא יוצר נזק אדיר בכל מעשיו.

מי משלם על הנזק הזה? כולנו. שלא יהיה שום ספק בעניין זה. התשלום הזה מגיע בסופו של דבר ודי מהר לכל אחד, במיסים גבוהים יותר ובמחירי מוצרים ושירותים אחרים גבוהים יותר ("יוקר המחיה") ובפחות פנסיה לקשישים. 

העיתון גלובס כבר עשה את החשבון: כמה נזק יצרה הרפורמה הסלולרית, שנוהלה בשלומיאליות וברצף מדהים של החלטות מוטעות, לתושבי ישראל. מדובר בנזק המוערך ע"י גלובס של כ- 9.1 מיליארד ש"ח. זה לא נזק תיאורטי. כולנו משלמים אותו כעת בהעלאת המע"מ ושאר המיסים. אגב, דה-מרקר הגיע בניתוח כלכלי למספר די דומה, בחישוב שנעשה על ידי דה-מרקר (וגם ע"י אנליסט התקשורת ערן יעקובי) כבר בסוף 2012. כך, כל תושבי ישראל משלמים כעת מכיסם, את הרווח שזכו בו 1.5 מיליון בעלי מכשירי סלולר, שהתניידו לחברות החדשות. זה "מקדם אי השיוויון" הכי גדול במשק הישראלי. אם נקזז את ההפסד מהרווח (9.1 מיליארד הפסד מקוזז מהרווח - 5.7 מיליארד), אזי נקבל הפסד נטו לציבור בישראל של 3.4 מליארד ש"ח. זאת, רק "מהמהפכה הסלולרית".

[הערת אגב, היה ניתן לנהל את "מהפכת הסלולר" בלי הנזקים הללו. החלופות הוצגו בזמנו למשרד ולממשלה ולא התקבלו. משרד התקשורת [ביחד עם משרד האוצר] העדיף לפעול בכאוס האופייני להתנהלותו חסרת התכנון והמעוף, מה שיצר בתהליך כאוטי את הרווח לטווח קצר לחלק די קטן מהמנויים ולנזק אדיר לטווח ארוך לכל האוכלוסייה].

חשוב לזכור: "מהפכת הסלולר" נולדה למרות משה כחלון, ולא בגלל משה כחלון. היא נולדה כי שני בעלי הון וחברות תקשורת מצרפת החליטו לעלות לארץ מסיבות שדי ברורות לכל מי שרואה מה קורה בצרפת. זו המציאות. למשה כחלון לא היה כל קשר לתהליכים הללו, הוא רק ניכס אותם לעצמו בדיעבד. תעלול יח"צני מהסוג הירוד ביותר של פוליטיקאי מצוי, כדי להסתיר את הכשלון הטוטאלי שלו בניהול מכרז התדרים, שבעקבות הטעויות שנעשו על ידו, נכנסו לשוק התקשורת המקומי בעלי ההון הללו מצרפת והעתיקו את המאבק בינהם - מצרפת לישראל. אגב, זה מאבק שבנוי כולו על בועה ואשלייה שתתנפץ. 

אבל, זה לא נגמר במהפכה הסלולרית. אמנה כאן חלק מהכשלונות של משרד התקשורת ואנסה לכמת את הכשלונות הללו בכסף, כדי לקבל את התמונה היותר מקיפה ונכונה. אחשב ואציג את עלות ההפסדים לציבור בישראל עד סוף 2016, כדי להציג את התמונה הכוללת של שתי קדנציות של שני שרים: משה כחלון וגלעד ארדן (גם יחד):

א. כמה כסף הפסדנו בגלל כשלון הרגולציה על בזק? לא צריך להתאמץ לחפש את התשובה לשאלה זו. המומחה מס' 1 בישראל לכלכלת תקשורת ויועץ משרד התקשורת כבר חישב זאת עבורנו: הפסד מצטבר (עד השנה) של 11 מיליארד ש"ח. היות והמשרד כבר החליט שהוא ממשיך בדרך של החלטות מוטעות נוספות, שמשחקות [כמובן] לטובת קבוצת בזק (קוראים להחלטות החדשות הללו בשם המוזר: "שוק סיטונאי"), ההפסד המצטבר, רק מטיפול לקוי מתמשך בקבוצת בזק עד 2016, יהיה כ- 16 מיליארד ש"ח. לא פחות.
עדכון קצר נוסף בנושא בזק מצוי בסוף הכתבה.

ב. טיפול לקוי בחברת דואר ישראל - 3 מיליארד ש"ח לפחות. אפשר לכתוב ספר שלם על החובבנות והכאוס בטיפול בדואר ישראל. חובבנות המתחילה מראשי המשרד ונגמרת באחרון הפקידים שטיפלו בנושא. בסעיף זה יש "סיפורים מסמרי שיער" מאחורי הקלעים שלא מתאימים לפרסום בעיתון שעוסק בענייני תקשורת והיי-טק ולא בענייני פלילים. 

ג. פיגור מצטבר של 5 שנים בהכנסת טכנולוגיית ה- LTE לישראל: 6 מיליארד ש"ח (על פי נתוני ה- OECD ומחקרים נוספים, השדרוג של רשתות הסלולר שווה ערך לכ- 0.65 אחוז מהתל"ג, תלוי בהיקף הפיגור ומשכו).

ד. פיגור מצטבר של כ- 5 שנים לפחות בהכנסת טכנולוגיות ה- FTTH לישראל: 14 מיליארד ש"ח (פגיעה בגידול התל"ג בהיקף של כ- 1.4 אחוז מהתל"ג, על פי נתוני הבנק העולמי ונתוני ה- OECD).

ה. אי שחרור תדרים חופשיים לטובת הציבור: 3 מיליארד ש"ח לפחות. זה כולל גם את התדרים שלא הוקצו לגופים ציבוריים חיוניים דוגמת עיריות, רשויות מקומיות, חברות ממשלתיות לרבות לרכבת ישראל ועוד. כמובן, שזה כולל את המגבלות שיש בתדרים חופשיים קיימים לטובת טכנולוגיות חופשיות דוגמת ה- WiFi, RFID, ועוד טכנולוגיות רבות וטובות.

ו. קביעת תדרים לא נכונים, בטכנולוגיות הלא נכונות, עם רשת הכי יקרה שיש בעולם, ל"רשת חרום לאומית": 0.5 מליארד ש"ח עד היום, 1.5 מליארד ש"ח עד סוף 2016. עדכון: ביולי 2014 החליט המשרד בתחמנות על הטלת "מס מחסור בתדרים" על כל תושבי שיראל, כפי שחשפנו כאן

ז. טעות לא מקרית בקביעת הקש"ג (תעריפי הגומלין בין הספקים), בגלל מודלים כלכליים לא נכונים לחישוב, תוך הטעיית הממשלה, המחוקקים והציבור: 2 מיליארד ש"ח. 

ח. אי טיפול בנושאים חשובים וקידומם, שכתוצאה מכך, לא נכנסו לישראל טכנולוגיות חדשות בקצב ובמינון הנדרשים ובכלל זה: IPv6, רשת איתותים לאומית, עיר חכמה - Smart City, טכנולוגיות עננים, טכנולוגיות Convergence, "שקיפות שלטונית", ריכוזיות ומונופולים בתקשורת (יש הרבה, לא רק בזק והוט),  מספרים מקוצרים ומספרי פרמיום, מחלף האינטרנט הישראל (IIX), מכירת דומיינים, רדיו דיגטלי, IPTV\OTT, טכנולוגיות טלוויזיה מתקדמות, טכנולוגיות SIP, טכנולוגיות Smart Grid, סירוס טכנולוגיות ה- VoC, טיפול כושל במחירי הנדידה - Roaming, התעלמות מטכנולוגיות Big Data, אי טיפול בכל נושא האנטנות - קטנות כגדולות כולל שיתוף אנטנות, התעלמות מטכנולוגיות DRP\BCP, ועוד. כל הסעיפים הללו מצטברים כדי נזק של כ- 6 מיליארד ש"ח לפחות. 

ט. היעדר אכיפה בכל התחומים (למעט מועצת הכבלים והלוויין, שכן אוכפת, כל השנים), יצירת תרבות של "הון שלטון" וקפיצת פקידים בכירים היישר מהמשרד אל הגופים המפוקחים, התעלמות מפרקטיקות מטעות ועושקות דוגמת Tie in Sell וחסימת מתחרים (דוגמה טריה אחרונה: החסימה שביצעה נטוויז'ן \ סלקום באינטרנט הישראלי, בידיעת משרד התקשורת), עולה, בהערכה זהירה כדי 3 מיליארד ש"ח לפחות. מי שלא בקי, להלן תזכורת קלה: הפעם האחרונה שמשרד התקשורת הטיל קנס על חברת תקשורת כלשהי בישראל היה ב- 24.8.2005. אנחנו (למי שלא שם לב) במחצית 2013. מאז, כמות הפרות החוק, התקנות והרישיונות ע"י חברות התקשורת עלתה מעשרות עד מאות מקרים בשנה, לאלפי מקרים בשנה. תגובה אכיפתית? יוק. "איש הישר בעיניו יעשה". 

סה"כ: 57.9 מליארד ש"ח.

אז איך משרד התקשורת מתרברב ו"עובד על הציבור" בטענה שהוא חסך לתושבי ישראל 5.7 מיליארד ש"ח, אם הנזק המצטבר של משרד התקשורת לכלל אזרחי ישראל הוא כ- 58 מיליארד ש"ח (יותר מכל תקציב הביטחון של ישראל)?

מי ישלם על כל המחדלים אדירי הממדים הללו (מבקר המדינה היטב לתאר אותם, במקטע אחד צר של בדיקה שערך לאחרונה במשרד התקשורת, בתחום הקצאת התדרים)? התשובה ברורה: כולנו, מכיסנו

עדכון:
פניתי גם לממונה על ההגבלים העסקיים (שאמור לפקח באופן הדוק על בזק, בהיותה מונופול מוכרז) וגם למשרד התקשורת.

את הממונה על ההגבלים העסקיים שאלתי: "מה עמדת הרשות להגבלים עסקיים לנוכח ההכרזה של פרופ' ראובן גרונאו (כפי שפרסמתי כאן) שחברת בזק הוציאה "עודף" של 11 מיליארד ₪ מאזרחי ישראל בעשור האחרון (או בעברית יותר פשוטה: עשקה את אזרחי ישראל בלי חשבון ובחסות הרגולטורים בהיקפים בלתי נתפסים, ההולכים וגדלים משנה לשנה)?. האם הרשות, שאמורה להגן על אזרחי ישראל (ביחד עם משרד התקשורת, כמובן) מפני המונופול שבפיקוח שלה – בזק, אינה נושאת באחריות למחדל אדיר הממדים והמבהיל הזה?".

את משרד התקשורת שאלתי בנוסף: "מה עמדת שר התקשורת הנוכחי, לנוכח חשיפת המחדל אדיר הממדים של קודמו בתפקיד, בעניין "גביית היתר" של בזק?".

תשובות - לא קיבלתי. זה די ברור למה. איש לא נושא באחריות למחדל אדיר הממדים והמזעזע הזה, שחשף באומץ רב פרופ' גרונאו לציבור בישראל. הבעיה היותר חמורה, שמחדל זה הוא רק חלק מההפסד הבלתי נתפס בהיקפו, של כ- 58 מיליארד ש"ח, שיצר משרד התקשורת במו ידיו (בעזרת עוד כמה גופים, דוגמת האוצר והממונה על ההגבלים העסקיים), בכיס של כולנו.  

הפיגור של ישראל מול שאר העולם המערבי מופיע לא רק בסדרת הכתבות שלי. הוא מונצח מידי שנה בדוחו"ת ה- OECD ומפורט בצורה נוקבת ב"דו"ח מצב המדינה" של מרכז טאוב ובפרסומים רבים נוספים. לצערי, מאמר זה בדיוק כמו קודמיו - יישכח וייגנז. זאת, משום שאין מי שמייצג את האזרח הקטן מול המחדלים המתמשכים של הרשויות והגופים שעושקים אותו, יום יום. 
 
כסף עף באוויר 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים