לראשונה בעולם: סמארטפון ישדר באילת מתחת למים וידאו 4K שיועבר ליוטיוב

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> לראשונה בעולם: סמארטפון ישדר באילת מתחת למים וידאו 4K שיועבר ליוטיוב
 לראשונה בעולם: סמארטפון ישדר מתחת למים וידאו ב-4K שיועבר מיידית ליוטיוב
מאת: מערכת Telecom News, 25.8.14, 18:21צילום מתחת למים
 
על האתגר הטכנולוגי, שייערך במסגרת תחרות הצילום התת-ימי הבינלאומית, "אילת הים האדום", אחראיות 2 חב' טכנולוגיה ישראליות ולמעלה מ-200 צוללים, שיירדו לשבור שיא גינס.
 
השידור הראשון בעולם של וידאו ב-4K, שיצולם בסמארטפון מתחת למים, ייערך בישראל ב-12.9.14, במסגרת תחרות הצילום התת-ימי הגדולה והמוכרת ביותר בעולם, אילת הים האדום. במבצע יקחו חלק 200 צוללים, 26 מדריכי צלילה, 32 אנשי הפקה ו-12 צלמים מקצועיים, שיצללו ביחד לעומק 20 מ' לאתר ספינת הסטי"ל הטבוע באילת.

באמצעות מערך טכנולוגי מורכב ומאתגר, כשמאחורי הקלעים פועלות 2 חברות טכנולוגיה ישראליות: SatLink, ו-Valens, תצולם הצלילה ההיסטורית ותועבר היישר מתחת למים בשידור ישיר בערוץ YouTube ותאפשר למיליוני גולשים, צופים ובעלי סמארטפונים ברחבי העולם לקחת חלק באירוע צלילה ייחודי מסוגו. על הדרך מקווים המארגנים גם לקבוע שיא גינס ב"מספר הצופים בשידור הישיר של הצוללים לספינה טבועה".

הצילום יבוצע באמצעות הסמארטפון (פאבלט) העמיד למים Xperia Z2. Xperia Z2

מפרטו של ה-Xperia Z2, מתבסס על Snapdragon 801  מבית קוואלקום הכולל מעבד מרובע-ליבה 2.3Ghz ומאיץ גרפי Adreno 330, מסך הפאבלט מגיע בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD 1080P, זיכרון פנימי 3GB RAM, נפח אחסון מובנה של 16GB, חריץ הרחבה MicroSD,  סוללת 3,200 מיליאמפר וובמיוחד - מצלמה אחורית חזקה ביותר של 20.7 מגה פיקסל כולל צילום וידאו רזולוציית 4K כאשר למכשיר יש עמידות במים בתקן IP58.דויד פילוסוף דיויד פילוסוףתמונה משמאל), מפיק התחרות: "ב-2010 הגשמתי חלום לשדר מתחתית הים האדום ישירות לתערוכת 'הפוטוקינה' בגרמניה, תערוכת הצילום הגדולה בעולם. פרצנו את הגבולות הטכנולוגיים והובלנו מהפיכה של ממש בעולם הצלילה והמדיה. בספטמבר הקרוב, ננסה להתעלות על השיא הקודם שלנו. במים יוצבו 2 צלמים תת-ימיים עם מצלמות שידור HD של פנסוניק ולראשונה בעולם גם יעשה שימוש במכשיר סלולר מתקדם המצלם ב-4K, שישמש כמצלמה שלישית בשידור החי. השימוש במצלמת הסלולר יתבצע בעזרת  חברת  Valens, ממציאת הטכנולוגיה המהפכנית HDBaseT, הפיתרון הטכנולוגי היחיד, שאיפשר העלאת סיגנל HDMI לא דחוס, בזמן אמת, ולמרחק רב, מקרקעית הים לעבר רפסודת השידור שעל פני המים.
 
בראש צוות הצילום יעמוד הצלם הצרפתי הנודע כריסטיאן פטרון, צלם הטיטניק והכחול הגדול והמצלמות יתעדו מעמקי הים צלילה משותפת של מאות צוללים וצלמים אל הסטי"ל "סופה", שנחה על קרקעית הים בחוף אלמוג אילת, אחד מ-5 הסטי"לים, שהוברחו משרבורג. זו צלילת הוקרה והצדעה לזכר המבצע ההרואי.
 
שדרים מכל אחת מ-3 המצלמות במים יועברו אל פני המים באמצעות כבלים מיוחדים ברזולוציית HD. על פני המים, דוחסים מיוחדים, שימוקמו על רפסודה עגונה יקבלו את השדרים, יגבירו אותם ויעבירו אותם באמצעות כבלים אופטיים מרחק של 200 מ' לכיוון קו החוף. ניידת השידור, שתמוקם על החוף, תקבל את שדרי הווידיאו והאודיו ותשדר אותם ללוייני SatLink. בסופו של כל התהליך הזה נקבל שידור ישיר ב-YouTube. הקרנת השידור ישירות ב-YouTube מהווה יתרון משמעותי, שכן לא תהיה הגבלה על מספר הגולשים הצופים בשידור בו זמנית. כך, שכל בעל מחשב או סמארטפון בעולם יוכל לצפות בזמן אמת באירוע המרגש ובשבירת השיא הנפלא הזה. במקביל, באותו יום חברת Vonetize משתתפת בתערוכת ברודקסט, שמתקיימת באמסטרדם, וכל גופי השידור וחברות הלוינים המשתמשים בשרותי השידורים הישירים יוכלו לצפות בשידור החי בביתן הישראלי".
 
תחרות הצילום התת-ימי אילת הים האדום העשירית במספר, שתיערך בין 7-13 בספטמבר באילת, תיערך השנה בסימן הוקרה לחיל הים הישראלי. התחרות באילת, בניגוד להרבה תחרויות אחרות בעולם, היא תחרות "חיה" ובזמן אמת. הצלמים מגיעים פיזית לאילת, שמים עליהם ציוד צלילה, מעמיסים מצלמות ותאורה ויורדים למים. במקצה האילתי אין אפשרות לערוך או לשפץ את התמונות והצלמים חייבים להסתמך על כישוריהם, המצלמה, הנוף הימי ותנאי הסביבה בזמן הצילום. לתחרות מגיעים מדי שנה צלמים מכל העולם ובהם זוכי תחרויות בינלאומיות שונות מהשורה הראשונה של הצילום בעולם. בין הקטגוריות: 3 קטגוריות לחובבים, אופנה מתחת למים, דג השנה, צילומי מאקרו, צילומי זווית רחבה ועוד.
 
התחרות נערכת בחסות משרד התרבות והספורט, משרד התיירות הישראלי, המשרד לפיתוח נגב גליל, עיריית אילת, רשות הצלילה, מועדוני הצלילה האילתיים ונותני חסות בינלאומיים.
 
צפיה בהדמיה של צלילת ההצדעה -   כאן 
 
מידע נוסף - כאן.
 
אירוע באילת 
 
Bookmark and Share