אנבידיה NVIDIA רוכשת את מלאנוקס MELLANOX עבור 6.9 מיליארד דולרים

דף הבית >> שת"פים הסכמים נציגויות >> אנבידיה NVIDIA רוכשת את מלאנוקס MELLANOX עבור 6.9 מיליארד דולרים
אנבידיה NVIDIA רוכשת את מלאנוקס MELLANOX עבור 6.9 מיליארד דולרים
מאת: מערכת Telecom News, 11.3.19, 14:15רכישה
 
מדובר באיחוד 2 חברות מובילות בתחום העיבוד והקישוריות לשוק מחשוב עתיר הביצועים - HPC. כל הפרטים על העסקה.
 
אנבידיה ומלאנוקס הודיעו היום, שהחברות הגיעו להסכם סופי במסגרתו תרכוש אנבידיה את מלאנוקס. על פי ההסכם, אנבידיה תרכוש את כל המניות הרגילות המונפקות והנפרעות של מלאנוקס, תמורת 125 דולרים למניה במזומן, שמייצגות שווי פעילות כולל של החברה (Enterprise Value) של כ-6.9 מיליארד דולרים. לאחר השלמת העסקה, השילוב צפוי לתרום מידית לרווח הגולמי non-GAAP של אנבידיה, לרווח למניה ה-non-GAAP של אנבידיה ולתזרים המזומנים החופשי של אנבידיה.
 
הרכישה תאחד בין 2 מהחברות המובילות בעולם בתחום המחשוב עתיר הביצועים (HPC). יחדיו, טכנולוגיות המחשוב של אנבידיה והקישוריות של מלאנוקס מניעים יותר מ-250 מחשבי על מרשימת ה-TOP500 ומשרתים את כל ספקיות שירותי הענן הגדולות ויצרניות מחשבים מרכזיות.
 
עיבוד הנתונים ועוצמת המחשוב בעומסי העבודה המודרניים של תחום הבינה המלאכותית, המחשוב המדעי וניתוח הנתונים גדל באופן אקספוננציאלי, ומציב דרישות ביצועים עצומות על מרכזי נתונים ארגוניים ו-Hyperscale. הביקוש הגואה למחשוב הוביל לבחירה במחשוב המואץ עם המעבדים הגרפיים של אנבידיה (GPUs) עם פתרונות הקישוריות החכמה של מלאנוקס.
 
מרכזי הנתונים בעתיד יעוצבו כמנועי מחשוב ענקיים עם עשרות אלפי צמתים חישוביים המתוכננים בצורה הוליסטית  עם הקישוריות שלהם עבור ביצועים אופטימליים.
 
כחברה חדשנית בתחום קישוריות רבת ביצועים, מלאנוקס הייתה חלוצת דרך עם טכנולוגית האינפיניבנד, שיחד עם פתרונות האית'רנט שלה נמצאת כיום בשימוש במעל למחצית  ממחשבי העל בעולם ברשימת ה-TOP500 וברבים ממרכזי נתוניםHyperscale  מובילים.
 
עם מלאנוקס, אנבידיה תייעל את עומסי העבודה של מרכזי הנתונים בכל מערכות המחשוב, הרשתות והאחסון להשגת ביצועים גבוהים יותר, ניצול גדול יותר ועלויות תפעול נמוכות יותר עבור הלקוחות.
 
לחברות יש היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה וחדשנות משותפת, שבאה לידי ביטוי בתרומתן האחרונה לבניית שני מחשבי העל המהירים ביותר בעולם,  Sierra ו-Summit,  Aמופעלים ע"י משרד האנרגיה של ארה"ב. רבות מספקיות שירותי הענן המובילות בעולם משתמשות במעבדי ה-GPU של אנבידיה ובקישוריות של מלאנוקס. אנבידיה ומלאנוקס חולקות תפיסת מיקוד ביצועים זהה אשר תאפשר אינטגרציה חלקה.

עם השלמת האיחוד, בכוונת אנבידיה להמשיך ולהשקיע במצוינות המקומית ובכישרונות בישראל, שמהווה את אחד ממרכזי הטכנולוגיה החשובים בעולם. שירותי המכירות והתמיכה ללקוח לא ישתנו כתוצאה מעסקה זו.
 
ג'נסן וואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה: "הופעת ה-AI ומדעי הנתונים, כמו גם מיליארדי משתמשי מחשב בו-זמנית, מתדלקת את הדרישות מרקיעות השחקים של מרכזי הנתונים בעולם. התמודדות עם דרישות אלו מחייבת ארכיטקטורות הוליסטיות המחברות מספר עצום של צמתי מחשוב מהיר על גבי רשתות חכמות כדי ליצור מנוע בקנה מידה של מרכז נתונים ענק.

אנו נרגשים לאחד את פלטפורמת המחשוב המואצת של אנבידיה עם פלטפורמת הרשת המואצת בעלת השם העולמי של מלאנוקס תחת קורת גג אחת, כדי ליצור את הדור הבא של פתרונות המחשוב בקנה מידה גדול. אני נרגש במיוחד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המנהיגים בעלי החזון של מלאנוקס ועם האנשים המדהימים שלהם בהמצאת המחשבים של המחר".

איל וולדמן, (בתמוננה משמאל), מייסד ומנכ"ל מלאנוקס; "אנו חולקים את אותו חזון למחשוב מואץ כמו אנבידיה. שילוב 2 החברות איל וולדמן יחצ מלאנוקסשלנו מגיע כהרחבה טבעית של השותפות ארוכת השנים שלנו והוא מתאים מאוד בהתחשב לתרבות המונעת ביצועים המשותפת שלנו. שילוב זה יטפח יצירת טכנולוגיה רבת עוצמה והזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו".

פרטים נוספים על העסקה
לאחר הסגירה, העסקה צפויה לתרום מידית לרווח הגולמי non-GAAP של אנבידיה, לרווח למניה ה-non-GAAP של אנבידיה ולתזרים המזומנים החופשי של אנבידיה. אנבידיה מתכוונת לממן את הרכישה באמצעות מזומנים הקיימים במאזן החברה. בנוסף, אין שינוי בתוכנית החברה להחזר ההון, שהוכרזה בעבר, להמשך שנת הכספים 2020. העסקה אושרה ע"י הדירקטוריונים של 2 החברות, והיא צפויה להיסגר עד סוף השנה הקלנדרית 2019, בכפוף לאישורים רגולטוריים וכן לתנאי הסגירה הרגילים האחרים, לרבות אישור הסכם המיזוג ע"י בעלי המניות של מלאנוקס.

יועצים
גולדמן זאקס ושות' LLC שימשו כיועצים הפיננסיים הבלעדיים של אנבידיה ו- Jones Dayשימשו כיועצים המשפטיים. קבוצת קרדיט סוויס ו- J.P.Morgan Chaseושות' שימשו כיועצים הפיננסיים של מלאנוקס ו Latham & Watkins, LLP- והרצוג פוקס נאמן שימשו כיועצים משפטיים.
 
שיחת ועידה ופרטי שידור
אנבידיה תקיים היום שיחת ועידה משודרת בשעה 5:30 AM זמן החוף המערבי לדון בעסקה. שידור האינטרנט ועותק של המצגת ניתן יהיה למצוא באתר קשרי המשקיעים של אנבידיה  investor.nvidia.com. שידור חוזר של השיחה ועותק של חומרי המצגת יהיה זמין גם כן בכתובת investor.nvidia.com.
  
 
Bookmark and Share