קודם יצרו לבקשת סלקום רגולציה עקומה לבזק ב"בנדל ההפוך" וכעת מתקנים

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> קודם יצרו לבקשת סלקום רגולציה עקומה לבזק ב"בנדל ההפוך" וכעת מתקנים
קודם יצרו לבקשת סלקום רגולציה עקומה עבור בזק ב"בנדל ההפוך" וכעת מתקנים אותה
מאת: מערכת Telecom News, 18.6.20, 16:45אינטרנט
 
לאחר שמסלול ה"בנדל ההפוך" אושר רק לשנה במקום ללא הגבלת זמן עקב לחצים של סלקום בגלל שזה היה מסלול טוב עבור לקוחות בזק, כעת שר התקשורת יועז הנדל הורה לבזק להמשיך ולשווק אינטרנט ביתי בשיתוף עם ספק בחשבונית אחת והפעם ללא הגבלת זמן.
 
"הבנדל ההפוך" הוא מסלול, שבו הלקוח מתקשר מול חברת בזק המספקת לו את התשתית וגם מחברת בינו לבין ספקית אינטרנט והוא מקבל מבזק חשבונית אחת עבור 2 השירותים.
 
המסלול, שנקבע לשנה, היה מוצלח עבור בזק, והלקוחות היו מרוצים אך לא יכלו להישאר בו, בגלל ההגבלה לשנה, שנעשתה מלכתחילה ע"י "הקליקה של סלקום ושות' במשרד התקשורת" בגלל ועבור סלקום, שמטרתה הייתה, שלקוחות בזק יעברו אליה בתום השנה.

אולם, רוב הלקוחות לא היו מוכנים לכך, ואז ההסדר לשנה נגמר והלקוחות נשארו "באוויר" - חלקם נותק מהאינטרנט וחלקם המשיךבאופן זמני עפ"י הסדר זמני עקב הקורונה לעוד 3 חודשים. כעת חל שינוי לטובת לקוחות בזק, והתקבלה החלטה חדשה.

יצויין, שסלקום (קודם זו הייתה נטוויז'ן - 013 שאח"כ נבלעה בתוך סלקום) כבר ב-2011 יצאה כנגד חבילות הבנדל (שמכונה "בנדל הפוך"), של בזק (המאבק הזה על הלקוחות מתואר כאן). במשך כל השנים, נציגי סלקום במשרד התקשורת הערימו על בזק קשיים לשווק את הבנדל הזה והמכשלה הכי קשה, ששמו לבזק, הייתה, שההסכם עם הלקוחות יהיה לשנה אחת בלבד. זאת, כדי שאחרי תום השנה, סלקום (באמצעות נטוויז'ן, חברת הבת שלה) תוכל לנסות להוציא את הלקוחות הללו מהשליטה של בזק. 

שלמה פילבר (בהיותו מנכ"ל המשרד) ניסה (לטענתו, מה שנסתר במסמך שהוא עצמו חתום עליו - כאן), למנוע את הדבר העקום הזה אבל לטענתו הוא כשל וכיום הוא יכול להרשות לעצמו להתלוצץ בטוויטר (כמופיע כאן) על חשבון הפקידים, ש"בישלו את הדייסה"הזו, ובראשם אבי ברגר, הרן לבאות ושמילה מימון (כולם "עדי מפתח" ב"תיק 4000" כנגד נתניהו).

בהמשך, הצטרף ל"קליקה של סלקום" גם נתי כהן, המנכ"ל הנוכחי הפורש, שלקח לו הרבה זמן להבין, ש"עובדים עליו" ועל הציבור, בהסדר העקום והלא הגיוני (שלא לומר: לא חוקי), בנושא "הבנדל ההפוך" של בזק.
 
להלן עיקרי ההחלטה החדשה, שמסיימת את התעללות הזו בבזק:
1) הוראת הפיצול לאחר 12 חודשים מבוטלת. כלומר, אין הגבלת זמן ללקוחות בחבילת "בנדל הפוך".
2) מנגנון "השימוש לרעה" מבוטל. כלומר ניתן להעביר לקוחות מבזק לספקי הגישה ולהיפך ללא הגבלת מספר מנויים וללא הגבלת זמן.
3) בזק תחויב בשיווק שוויוני לכל ספקי הגישה, ללא תלות בכמות לקוחות BSA או מספר מנויים נגישים לתשתית עצמאית.
4) בזק תידרש לשווק את כלל הספקים במהלך השיחה כפי שנדרש עד כה, או באופן מילולי ע"י נציג השירות או ע"י שליחת SMS ללקוחות פוטנציאליים.
5) מתכונת השיווק ממשיכה ללא תלות בהשקת פרויקט הסיבים של בזק.
6) מתכונת השיווק זהה לכל סוג טכנולוגיה.  
7) בזק נדרשת להעביר לספקי הגישה את מלוא המידע לצורך אספקת השירות למנוי באופן תקין ורציף. 
החלטה זו ניתנת בתום הליך שימוע סדור ולאחר שתוקף ההחלטה הזמנית נקבע ל-3 חודשים עקב משבר הקורונה.
 
המשרד יבצע נקודות בחינה תקופתיות ויזומות לבחינת עמידה בהוראות השיווק השוויוני. ככל ותימצא חריגה מהוראות אלו ישקול המשרד לבטל את האישור לשיווק "בנדל הפוך".

ההחלטה המלאה נמצאת כאן באתר משרד התקשורת. ההחלטה התקבלה ע"י מנכ"ל המשרד, נתי כהן, אחרי שימוע. 

שר התקשורת יועז הנדל המציא ספין כאילו הוא המציא את ההסדר הזה: "שר התקשורת יועז הנדל,  הורה לחברת בזק, לשווק אינטרנט ביתי בשיתוף עם ספק, בחשבונית אחת בלבד.... הציבור יקבל חשבונית אחת פשוטה, שירות אחד ובלי אותיות קטנות". לידיעת השר יועז הנדל: בזק משווקת אינטרנט עם ספק - ISP בחשבונית אחת, כבר יותר מעשור... 

מאמר מעניין ומשלים בנושא זה יש כאן ב- Davar1 מארז רביב

עדכון 20.6.20: פוסט בפייסבוק שפורסם כאן ע"י אלי ציפורי בנושא שיש כאן למעלה בזו הלשון: "העדות של שלמה פילבר בטוויטר שמרוקנת את תיק 4000 מתוכן: ״גורמי המקצוע״ במשרד התקשורת ובמשרד האוצר השמיצו אותי, הדליפו נגדי ופעלו נגדי - אבל מבחן הזמן והתוצאה מוכיחים שפעולותיי (גם אלו בנוגע לבזק) היו מקצועיות ולמען האינטרס הציבורי ואילו פעולות ״גורמי המקצוע״ היו נגד האינטרס הציבורי.
למעשה, כל ההחלטות של שר התקשורת החדש יועז הנדל מטיבות הרבה יותר עם בזק
הניתוח המלא שלי ב״מעריב״ על תיק 4000 - כאן". 
  
 
Bookmark and Share