לא נוסעים לברצלונה? אין על מה להצטער!

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> לא נוסעים לברצלונה? אין על מה להצטער!
הכנס הגדול בעולם לתחום הסלולר:  Mobile World Congress 2013 מתקיים בברצלונה. מי שלא נוסע לשם - אין לו על מה להצטער !
ברצלונה כנס הסלולר העולמי 2013
מאת: אבי וייס
24.02.13, 08:00
 
עמדה: בברצלונה (ספרד) בין 25 ל- 28 בפברואר 2013 מתקיימת "חגיגת הסלולר" השנתית הגדולה ביותר בעולם. אולם, מובילות התעשייה הסלולרית (למשל אפל, גוגל) לא הולכות לשם. זה פשוט לא מעניין אותן ואין שם (כמעט) חידושים.

כך, שמי שלא נסע לברצלונה, אין לו על מה להצטער. ממילא, בעולם הפתוח ומוצף רשתות חברתיות ועיתונות מקוונת (לרבות בלוגרים), החידושים מתפרסמים ומוצגים לבעלי העניין - בזמן אמת. לא צריך להרחיק לברצלונה כדי לראות זאת. 

הכנס בברצלונה הוא קודם כל מפגש חברתי של Show Off. גם השנה, אין בו בשורות מיוחדות. את הדור הרביעי - LTE כבר הציגו שם מזמן. כך שחדש אין בברצלונה "תחת השמש". השנה, ינסו לדחוף בברצלונה את ה- NFC. זה "החלום הרטוב" של חברות הסלולר. הן חולמות שהן תהפוכנה לחברות כרטיסי אשראי ותקטופנה אחוזים מכל טרנזקציה עסקית שמאות מיליוני מחזיקי הסמארטפונים יבצעו בקניות ממכשיר הסלולר שלהם. קצת פרופורציות: אלו חלומות באספמיה. בצד השני של המשוואה, דהיינו: הצד של הסוחרים, חברות כרטיסי האשראי (עם כל שרשרת הערך סביבן), ספקי הקופות הרושמות, הם רואים מולם את כלל מחזיקי כרטיסי האשראי, שאין להם NFC. לכן, אין סיכוי שבשנים הקרובות ה- NFC ימריא לאיזה מקום. שורה תחתונה: אין מה למהר ולהתרשם מחגיגת ה- NFC.


הביתן הישראלי בברצלונה מלא השנה בחברות שפיתחו יישומים לסלולר. כבר כתבתי מזמן שמדובר ב"בועה". כמעט כולם חולמים וחושבים שהם יוכלו להיות Waze או Get Taxi. המציאות: 99% מהם ייעלמו תוך כשנה. חבל"ז. על פי רשומיי, בשנה החולפת קמו בישראל מעל לאלף חברות הזנק בתחום היישומים הסלולריים. מדובר בבועה חסרת היקף, שתוביל למפח נפש אדיר. אין לישראל כל ייתרון עולמי ביישומים סלולריים, שכל ילד בן 13 יכול לפתח בזמנו הפנוי על המחשב שלו. 

חדשות משרד התקשורת: משלחת משרד התקשורת לאירוע הגדול בברצלונה תכלול הפעם, לפי החלטת שר התקשורת, לא את המנכ"ל, אלא רק נתי שוברט, סמנכ"ל הספקטרום של המשרד. מעבר לנטוורקינג המקיף עם התעשייה, קשה לצפות שזה יביא איזו תועלת לרגולציה הישראלית...

מה כן מעניין מקרב החברות הישראליות שמופיעות בברצלונה? סרקתי את כל הרשימה ואת כל ההכרזות האחרונות ומצאתי כמה חברות שעיניינו אותי:

א. CallUp, מציגה מערכת חדשה לניהול מרחוק של סמארטפונים (MDM), לרבות עדכון מרחוק שלהם על רשתות דור 4, והחלפה דינמית של ה- SIM (טוב לשירותי נדידה). פתרון די מעניין בשוק מאוד תחרותי. 

ב. Gama Operations. מציגה שלל פתרונות לארגונים ולעסקים בתחום הטלפוניה. הפיתוח המעניין ביותר הוא מערכת הגנה מקיפה על מרכזיות מפני כל התקפה, כולל סייבר, כולל הצפנת התעבורה, לרבות על מכשירי הסלולר. פתרון ייחודי ומתקדם, גם בקנה מידה עולמי.

גMassiveImpact. מציגה מערכת חדשה לפרסום "מקוון מטרה" על מכשירי הסלולר. לחברה מודל עסקי חדש ומעניין - CPA שכבר תופס תאוצה. פתרון בהחלט מרשים. 

דUIU Mobile. פיתחה מערכת לשיפור חוויית המשתמש בסמארטפונים (כרגע מציגה גרסה ראשונה לאנדרואיד). מערכת המשלבת בין סביבת העבודה המוכרת של המחשב האישי לבין יכולות מכשיר הסלולר. המערכת מאפשרת לבנות "ממשק משתמש" מותאם אישית בהתאם לגיל, למקצוע, לשפה וכיו"ב, של משתמש הקצה. מערכת מעניינת בתחילת דרכה. 
 
זה, פחות או יותר מה שמצאתי שמעניין. ברור שבשביל זה - אין צורך לנסוע לברצלונה...


המלצה לגולשים באתר TelecomNews:
חומר חדשותי נוסף לדף הבית נמצא בתפריטים המשניים. אתר חדשות זה בנוי כמו עיתון, בו כתבות רבות נמצאות בדפיו הפנימיים. באתר יש כבר מאות פריטי מידע וכתבות. בדף הבית מצויות, כמו בכל עיתון, רק הכתבות הראשיות. לכן, מומלץ להקליק על התפריטים בסרגל העליון ולמצוא את תחומי העניין. 
 
 
 
Bookmark and Share