בארה"ב נמסר על ייצור אקדח במדפסת תלת-מימד

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> בארה"ב נמסר על ייצור אקדח במדפסת תלת-מימד
בארה"ב נמסר על ייצור אקדח במדפסת תלת-מימד
מאת: מערכת Telecom News 5.5.13 22:00

עדכון בתחתית הידיעה 11.5.13 00:08

סטודנט מטקסס הצליח לייצר לראשונה אקדח שלם מ-16 חלקי פלסטיק ו-2 חלקי מתכת  במדפסת תלת מימד. האם יעלה רף הפשיעה ו/או מסעות ההרג?

לאחר שרשת Staples בארה"ב הודיעה על מכירה לראשונה של מדפסת תלת מימד ביתית במחיר 1,299 דולרים, בכתבה שפורסמה ב-Forbes בסוף השבוע נמסר, שסטודנט מטקסס איפשר לכתב לצפות בתהליך יצירתו והכנתו של אקח בעל 16 חלקים  מפלסטיק ו-2 חלקים ממתכת (לנוקר ועבור גלאי מתכות) והוא מתוכנן לעשות שימוש בתחמושת רגילה של אקדחים.

זו הפעם הראשונה שמעוצב כלי נשק בייצור מלא במדפסת תלת מימד שאינה תעשייתית, וקרוב לוודאי תהיה מנת חלקם של רבים.

כל זאת, כדי שלא יהיה צורך ללכת לחנויות כדי לקנות כלי נשק.

שם האקדח: Liberator.
תמונת האקדח המודפס:
אקדח מודפס במדפסת תלת מימד
 
Photo Credit: Michael Thad Carter, for Forbes

גם אם המוצר אינו מושלם, עצם האפשרות לייצור כלי נשק בבית במדפסת תלת מימד צריכה להדיר שינה אצל השלטונות.
ואכן, בארה"ב לא חיכו זמן רב, וכבר היום נמסר, שרוצים לחוקק שם חוק נגד אפשרות כזו, אחרת פושעים ידפיסו כלי נשק מפלסטיק (ללא חתיכת מתכת לגילוי בגלאי מתכות עפ"י החוק) ויוכלו לעבור דרך הגלאים בלי בעיות, ואף רמת הפשיעה תעלה פלאים.

עדכון: מחלקת המדינה בארה"ב קראה להסיר מהאינטרנט את תרשים האקדח, שהודפס במדפסת התלת מימד. זאת, כל עוד הממשל מברר אם הפצת התרשימים נוגדת את החוק האמריקאי הנוגע ליצוא ביטחוני. אולם, למרות שהסטודנט שייצר את האקדח הסכים לקריאה זו, הרי התרשים כבר הופץ באינטרנט והורד תוך יומיים ע"י למעלה ממאה אלף בני אדם. כך, שהתרשימים ימשיכו להיות מופצים, גם ב"רשת האפלה".
Bookmark and Share