מהן 10 האפליקציות שכל משתמש בסמארטפון חייב שתהיינה לו על המכשיר?

דף הבית >> אפליקציות בחינם >> תוכנות חופשיות לעסקים >> מהן 10 האפליקציות שכל משתמש בסמארטפון חייב שתהיינה לו על המכשיר?
מהן 10 האפליקציות שכל משתמש בסמאטרפון חייב שתהיינה לו על המכשיר?

מיכאל פנחסמאת: מיכאל פנחס, 04.08.13, 21:30
 
BYOD-Bring Your Own Device הפך מסלוגן למציאות חיים. מנהלים ועובדים משתמשים בסמארטפון שלהם בכל מקום, גם לצרכי העבודה. מהן 10 האפליקציות החיוניות, שכל משתמש בסמארטפון חייב שתהיינה לו על המכשיר?
 
עולם התקשורת העסקי נמצא בתזזית. עובדים ומנהלים בהיקפים גדלים והולכים מביאים מהבית טאבלטים וסמארטפונים, ומעוניינים להשתמש בהם גם בעבודה לצרכי העבודה וגם להשתמש ביישומים  המצויים בהם במהלך עבודתם. המערכות הישנות של מחשבי PC נראות לרבים מגושמות וחסרות תועלת. אפילו מחשבים ניידים, שנראים כיום כבדים, יצאו מהאופנה ומוחלפים בקצב גבוה ע"י טאבלטים ומחשבים ניידים מסוג 2in1 (שילוב של טאבלט ולפטופ).
 
חברות ועסקים רבים החליטו לשנות את צורת העבודה והרגלי העבודה של המנהלים והעובדים בארגונים ובעסקים עצמם, ובאלו שהם קשורים עמם. אי אפשר להמשיך להתעלם מכך, שגם הלקוחות החלו לעבוד אחרת ועברו לסמארטפונים וטאבלטים. הכיוון המסתמן: החלפת סביבת העבודה השולחנית של מחשב נייח ו\או נייד בטאבלט (או סמארטפון) מתקדם, שמופעל בענן פרטי, ציבורי או היברידי.
 
כניסת שירותי הענן מזעזעת את כל התפישות המוכרות של עולם המחשוב. תוך פחות מעשור, עקב התפשטות שירותי הענן לכל תחום מחשובי, נייח או נייד, הכוח והמבנה של חברות ה- ICT המובילות בעולם והרגלי העבודה ישתנו לגמרי. אנו כבר מצויים בתוך השינוי האדיר הזה.
 
די ברור, שהחיסכון, שמקורו בהפסקת רכישת ותחזוקת מחשבים נייחים או ניידים, מתקזז בחלקו מול ההוצאות הנלוות למעבר הטכנולוגי לענן ולניידות עסקית. אולם, מול זה, העסק מקבל: גמישות תפעולית שלא הייתה לו קודם, העלאת רמת השיתוף והפרודוקטיביות בארגון פנימה ומחוצה לו, יכולת עבודה בכל מקום וסביב השעון, ויכולות מתקדמות המספקות הזדמנויות עסקיות חדשות ומלהיבות. 
 
למרות המגוון הרחב של מערכות הפעלה וסביבות הפעלה השונות במכשירים, יש צורך שסביבת העבודה תוכל להפעיל את התכונות המתאימות לכל סביבה ולכל סוגי המכשירים, ששונים בגודלם ובתכונות שלהם. ברור לחלוטין, שהפתרון יכול להיות בענן, אליו ניגשים כל המכשירים, על מערכות ההפעלה השונות שלהם, באופן שקוף ופשוט להפעלה למשתמשי הקצה.
 
העולם הנייד מתכנס סביב שתי מערכות הפעלה מובילות: האנדרואיד של גוגל וה- iOS של אפל. מערכות הפעלה מתחרות דוגמת אלו של מיקרוסופט (חלונות 8) או בלקברי, נמצאות בשוליים ואינן מורגשות בשוק הישראלי. לכן, במאמר זה אתייחס רק ליישומים הקיימים עבור מערכות ההפעלה המובילות: למכשירי האנדרואיד (יש הרבה סוגי מכשירים), ולמכשירי האייפון והאייפד. 
 

מהן 10 האפליקציות שחובה שתהיינה בכל מכשיר נייד חכם של מנהלים, אנשי עסקים ועובדי היי-טק?

א. Waze. תוכנת הניווט החינמית הזו שייכת כיום לתאגיד גוגל, לאחר שצברה תאוצה מסחררת על כל סוגי המכשירים החכמים הניידים שיש בשוק. ל- Waze יש לא מעט מתחרות בתחום הניווט, אולם היא, ללא כל צל של ספק, יכולה לקבל את הכינוי "מלכת הדרכים והניווט". כל מי שהתנסה באפליקציה הזו לא מבין איך הסתדר קודם בלעדיה. השימוש בה מאפשר התניידות חלקה ומהירה מפגישה לפגישה וחסכון בזמן הלחוץ של איש העסקים.
 
ב. בזק Bphone. רוב העסקים בישראל מקבלים שירותי טלפוניה מבזק. היישום Bphone מבית בזק הוא היישום הנוח ביותר לחסוך בהוצאות התקשורת בארץ ובעולם. אפליקציית בזק לסמארטפון מאפשרת לדבר ולסמס מכל מקום בעולם בנדידה, באמצעות חיבור לאינטרנט אלחוטי, במחיר שיחת בזק בישראל. כך, שגם אם אנשי העסקים נמצאים בניו-יורק ומתקשרים לתל אביב הם משלמים עלות של שיחת בזק בארץ. דהיינו: חוסכים בגדול. מורידים את האפליקציה בחינם, מדברים מכל מקום בעולם ובארץ ומשלמים רק עד 15 אג'  לדקת שיחה (בהתאם למחיר קו הבזק בבית/עסק), מחיר שירד בקרוב עם הורדת הקש"ג הקווי. בנוסף, בגרסה המשפחתית, ניתן להפעיל את האופציה: כל המשפחה מדברת וחוסכת. ניתן להתקין את האפליקציה על עד 4 מכשירים שונים כשלוחה לקו הטלפון הביתי: סמארטפונים מסוג אפל, אנדרואיד, נוקיה, טאבלטים ומחשבים, כולם תומכים באפליקציה של בזק. ניתן לחייג גם בהעדר רשת אלחוטית זמינה: מתחברים ליעד המבוקש באמצעות "שיחת מפגש".
 
המתחרה הראשית היא Skype, אך היא אינה יכולה לספק את החיסכון הכספי שניתן להשיג בשימוש ב- Bphone.
 
ג. רשת חברתית LinkedIn. יש באינטרנט רשתות חברתיות רבות, המובילות הן פייסבוק וטוויטר. אך ללא ספק, לינקדאין היא הרשת החברתית המתאימה ביותר למנהלים, אנשי עסקים וכל מי שעובד ומשתמש בסמארטפון. זו רשת חברתית מצליחה עם מאות מיליוני חברים ברחבי העולם, מאות פורומים לדיונים מקצועיים בכל תחום, ועוד. הורדת האפליקציה בחינם הזו מובילה למערכת חשובה המשמשת גם כזירה למציאת עובדים, עבודה והזדמנויות עסקיות.
 
ד. חסכון בדלק – FullTank. אפליקציה חינמית זו היא חובה לכל עסק המעוניין לחסוך בהוצאות הדלק של בעלי הרכבים (בין אם הם של העסק או שהעסק משלם על הדלק). אפליקציית  FullTank  היא שירות של "צרכנות אנרגיה", שמאפשר לגולשים למצוא את תחנות הדלק הזולות ביותר. באפליקציה מנוע חיפוש להשוואת מחירי דלק, מידע אודות מבצעים והטבות, פירוט השירותים הניתנים בכל תחנה, כתבות וחדשות מתחום האנרגיה ועצות לחיסכון בהוצאות הדלק. בנוסף, ניתן לחשב את הוצאות הדלק באמצעות מחשבון עלויות נסיעה.
 
ה. קורא ברקוד QR Code: i-nigma. קריאת ברקוד מסוג QR-Code הפכה להכרח כדי לקבל מידע ושירותים במקומות רבים, בנוסף ליכולות בתחום ניהול מלאי, מחירונים וכיו"ב. יש יישומי QR-Code רבים בשוק, הטובה לדעתנו היא i-nigma, פרי פיתוח של חברת ההזנק הישראלית 3GVision.
 
ו. תרגום מהיר: Google Translate בעולם דינמי בו אנו חיים, הצורך לתקשר ברחבי העולם מחייב לדעת כמה שפות. יש בשוק יישומים רבים לתרגום, כמו בבילון או ITanslate – Free Translator & Dictionary. אולם, היישום של גוגל הוא נרחב, חינמי, תומך בזיהוי קולי ומאפשר שילוב קל ביישומים אחרים הקיימים בסמארטפון. לבעלי האייפונים: הגרסה לאייפון עובדת בדיוק כמו הגרסה לאנדרואיד. המערכת תומכת בתרגום בין כ- 60 שפות שונות במהירות ובקלות.
 
ז. מסרים מידיים: WhatsApp. עולם המסרונים – SMS היקר, האיטי והמיושן, מפנה את מקומות לעולם החברתי של מסרים מידיים משולב יכולות מתקדמות כגון: החלפת ושיתוף קבצים ותמונות, הודעות קבוצתיות ועוד. יש תוכנות מתחרות רבות בתחום, אולם WhatsApp היא הפופולרית ביותר והמומלצת לשימוש החלפת מסרים וקבצים עם כל אחד, בכל מקום ובל זמן.
 
ח. סריקת כרטיסי ביקור: CamCard. חלק בלתי נפרד מכל מפגש עסקי הוא החלפת כרטיסי ביקור. באמצעות אפליקציית CamCard סורקים במהירות את כרטיס הביקור והופכים אותו ל- Contact ברשימת אנשי הקשר. כך נחסך הצורך לטפל ידנית בכרטיסי ביקור מנייר וניתן להפוך אותם בקליק אחד לכרטיסי ביקור אלקטרוניים.
 
למתקדמים מומלץ להוסיף שימוש בכרטיסי ביקור אלקטרוניים: icon.me, יישום השוכן בענן וניתן לשילוב כל יישום עסקי בקלי קלות. במקום להחזיק כרטיס ביקור בנייר, מחזיקים כרטיס ביקור צבעוני והמעוצב על הסמארטפון. הכרטיס יכול להוות גם חתימה אלקטרונית של המחזיק בו וניתן להעברה בקלות רבה בין סמארטפונים.
 
ט. מציאת טקסי - GetTaxi. לא לכל אחד יש רכב ולא בכל מקום נוח להשתמש ברכב, במיוחד בכל הקשור לחנייה. זו האפליקציה הטובה ביותר לאיתור מהיר של טקסי פנוי במחיר אטרקטיבי. בניגוד לאפליקציה המתחרה – Taxi-to-Go, אפליקציית GetTaxi פועלת גם בערים רבות ברחבי העולם, כך שיכולה לשמש את המנהל \ העובד היוצא לחו"ל.
 
י. שיתוף וגיבוי קבצים בענן – SugarSync. בתחום הגיבוי ושיתוף קבצים בענן יש תחרות רבה וניתן למצוא כאן אפליקציות רבות וטובות דוגמת: Dropbox, Mega, Box, SkyDrive, Tresorit, Bezeq Free Cloud, Google Drive, iCloud ועוד. המלצתנו על היישום SugarSync נובעת מעושר התכונות של יישום זה, שמסנכרן בצורה המהירה והנוחה ביותר מבין כל האפליקציות בין מכשירי סמארטפון, טאבלטים, מחשבים נייחים וניידים, תחת כל מערכות ההפעלה ובכל תצורת חיבור.
 
למי שמהסס לגבות את קבציו בענן בחו"ל, מומלץ לבחור בענן המקומי של בזק: Bezeq Cloud המספק ללקוחות בזק גיבוי חינמי ללא הגבלה.
  
מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, אוגוסט 2013.
מחבר המדריך לחיסכון  בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים
 
 
אפליקציות 
 
Bookmark and Share