קוואלקום חושפת פלטפורמת Wi-Fi בעלת צריכת חשמל נמוכה

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> קוואלקום חושפת פלטפורמת Wi-Fi בעלת צריכת חשמל נמוכה
קוואלקום חושפת פלטפורמת Wi-Fi בעלת צריכת חשמל נמוכה
מאת: מערכת Telecom News, 6.9.13, 16:00
 
ראשונים לדווח: מערכת חדשה זו מיועדת למוצרי חשמל ביתיים ומוצרי צריכה אלקטרוניים מרכזיים, לקישוריות הזו נוסף פתרון של שבב יחיד, חסכוני ובעל צריכת חשמל נמוכה לקידום מודל ה- Internet of EverythingIoE.
  
חברת Qualcomm  הכריזה היום (6.9.13), כי חברת הבת שלה, Qualcomm Atheros השיקה משפחת שבבים חדשה, כחלק מהיצע פתרונות ה-Wi-Fi בעלי צריכת החשמל הנמוכה שלה, שנועדה לחבר מספר רב של מכשירים במסגרת מודל Internet of Everything -IoE. פלטפורמות הרשת QCA4002 ו-QCA4004 כוללות "מחסנית" IP ושירותי רשת מלאים על גבי השבב, כדי לאפשר ללקוחות להוסיף אינטרנט אלחוטי כמעט לכל מוצר במאמץ או עלות פיתוח מינימליים.
 
הפלטפורמות כוללות מעבד וזיכרון על גבי השבב, שנועדו לבטל את הצורך בבקר מערכת, שמוסיף לעלות, למורכבות ולצריכת החשמל של המוצר. באמצעות פלטפורמת ה-QCA4004 יכולים הלקוחות לכתוב יישומים משלהם על הפלטפורמה של Qualcomm Atheros, במקום להשתמש בה רק לצורך קישוריות Wi-Fi.
 IoE 1
יישומי היעד לפלטפורמות QCA4002/4004 כוללים מכשירי חשמל מרכזיים לבית (כגון מכונות כביסה, מזגנים, דודי מים חמים, וכן הלאה), מוצרי אלקטרוניקה וכן חיישנים ותקעים חכמים למערכות ביתיות של תאורה, אבטחה ואוטומציה.

פלטפורמת ה-QCA4004 שולבה במכונת כביסה/מייבש משולב ובמזגן על ידי חברת Haier, מובילה עולמית בתחום מכשירי החשמל הביתיים ומוצרי האלקטרוניקה.
 
 פלטפורמות ה-QCA4002/4004 כוללות גם את מסגרת התוכנה AllJoyn, שמאפשרת קישוריות ותקשורת חלקה בקרב קבוצה מגוונת של מוצרים, יישומים ושירותים ליצירת חוויות משתמש בסביבה הקרובה. כל זאת, במסגרת מודל Internet of things near me. מסגרת התוכנה AllJoyn מספקת אבני בניין בסיסיות לגמישות מרבית וכוללת קבוצה של שירותים, שבייעודם הם מאד פשוטים ונותנים מענה לדרישות כמעט אוניברסליות של אינטראקציה בין משתמשים לדברים סמוכים: שילוב מכשירים חדשים ברשת, התראות, הזרמת שמע ושליטה מרחוק.
 IoE 2
Haier  ו-Qualcomm Atheros מדגימות שני מכשירים מקושרים המבוססים על פלטפורמת QCA4004 במהלך תערוכת IFA 2013 בברלין, ב- 6-12 בספטמבר: מכונת כביסה/מייבש משולב בחלל התצוגה של Haier בתערוכת IFA, ומזגן בחלל התצוגה של Qualcomm במלון קונקורד בברלין.

לילי לי, מנכ"לית Qingdao Haier Smart Home Technology Limited: "בשל אופייה המוכן לשימוש של פלטפורמת קישוריות ה-Wi-Fi בעלת צריכת החשמל הנמוכה של Qualcomm Atheros, Haier הצליחה לפתח במהירות מכשירים חדשניים המוכנים להפצה בקנה מידה גדול. אנחנו בהחלט צופים, שמכשירים מקושרים אלה יהיו פופולריים בקרב צרכנים המעוניינים באפשרות הנוחה של קבלת הודעות מרחוק ולהיות מסוגלים להגדיר פקודות באמצעות המכשירים הניידים שלהם".
 
ג'ייסון ז'נג, סמנכ"ל בכיר ב-Qualcomm Atheros: "חלק מהחזון של Qualcomm לגבי מודל ה-Internet of Everything הוא לספק קישוריות יעילה עם צריכת חשמל נמוכה שתהווה את היסודות המאפשרים את קיומו. Qualcomm Atheros הופכת את האינטרנט האלחוטי מבוסס התקנים לאפשרי עבור אינספור מכשירים חדשים בבית ובמשרד. הפלטפורמות QCA4002 ו-QCA4004 מאפשרות צריכת חשמל נמוכה יותר וביטול הצורך במעבדים מארחים כדי להבטיח שימוש טוב יותר והטמעה פשוטה יותר לצד הגדרת תצורה ויכולת פעולה הדדית קלות, באופן חסר תקדים בתעשייה".
 IoE 3
הן QCA4002 והן QCA4004 כוללות את התכונה Green TX המאפשרת למכשירים להפחית בחצי את עוצמת השידור, כאשר נמצאים בקרבת מכשיר אחר או נקודת גישה אחרת. כוונון עוצמה דינמי זה, יחד עם מצבי השינה הצורכים פחות מ-1mW, מאפשרים תקשורת יעילה יותר וחיי סוללה ארוכים יותר (במכשירי שלט רחוק, תרמוסטטים וחיישנים, למשל).

הפעולות הקשורות למצב השינה בצריכת חשמל נמוכה מתבצעות באמצעות מנהל השכמה משולב, שמאפשר ניהול התעוררות ושינה עצמיים בפלטפורמה, שיכול לצמצם עוד יותר את צריכת החשמל בשינה (עד מיקרו אמפרים).

בנוסף, הפלטפורמות יכולות להתעורר ממצב השעיה במהירות הגבוהה פי 4 ממוצרים אחרים בקטגוריה, יתרון המפחית את פרופיל צריכת החשמל הממוצעת הסופית והשהיות מערכת.
 IoE 4
פלטפורמת ה-QCA4002 זמינה כעת בייצור מלא. שבב ה-QCA4004 נדגם כעת וזמין עם פלטפורמת הערכה. הוא יהיה זמין בייצור מלא במהלך הרבעון הרביעי של שנה זו.

פיתוח המבוסס על מגוון פתרונות Internet of Everything של Qualcomm Atheros מתאפשר באמצעות מערכת אקולוגית מבוססת של מרכזי תכנון ומפיצים מאושרים. לקבלת מידע נוסף, בקרו כאן.
 
הבית החכם של קוולקום 
 
Bookmark and Share