המטבע הווירטואלי הישראלי-Isracoin יצא היום לדרך באופן רשמי

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> המטבע הווירטואלי הישראלי-Isracoin יצא היום לדרך באופן רשמי
המטבע הווירטואלי הישראלי - Isracoin יצא היום לדרך באופן רשמי
מאת: מערכת 19:45, Telecom News, 24.3.14

כתבה זו מתעדכנת בתחתיתה באופן שוטף.
הלוגו של הישראקוין

ראשונים לדווח: לא רק ביטקוין. היום הושק רשמית המטבע ישראקוין, שמטרתו לשרת את הציבור הישראלי כולו.

לאחר שדיווחנו לראשונה בשבוע שעבר על הכרזת ה-Israecoin, יצא היום המטבע הקריפטוגרפי הישראלי לדרך בצורה וירטואלית.

המטרה של מפתחי המטבע, שהולך בעקבות מטבעות קריפטוגרפיים של מדינות נוספות כמו איסלנד, סקוטלנד או ספרד היא להשתמש במטבע בישראל, שלא תלוי בממשלה או בבנקים או בשום ריבון אחר, חף מאינפלציה וריבית, חף מכבלי המערכת: מטבע העם לעם ישראל. המטבע אמור להתחרות בביטקוין  ובמטבעות הקריפטוגרפיים האחרים כמו Litecoin ו-Dogecoin או להשלים אותם.

צוות ההקמה כולל את: דן גודלמן, רענן נבט, גיא שפר, עומר דהן, אמנון דפני, רון גרוס ודורון עומרי.

עתה ינתנו עוד כמה ימים לפני שתחל הכרייה, כדי לתת לכולם זמן להיערך. זה לא סיומו של התהליך אלא תחילתו.

השילוב של אנשי קהילה, אנשי פיתוח, אנשי חוק ואנשי רוח יתרום למיצובו של המטבע  ולהטמעתו.

כתובת מפתחי המטבע היא: contact@isracoin.org


קוד המקור לארנק ללא בלוק הג'נסיס הוכנס כבר לאתר גיטהב GitHub בדף: IsraelCoin / Isracoin.  יש  שם פרטים על המטבע.

דף Isracoin נמצא גם ב- Reddit Metrics. נרשם שם, שהמטבע ישראקוין, שעל הכרזתו דיווחנו כאמור ב-16.3.14, נולד רשמית ב-18.3.14. כבר ב-18.3.14 הודיע דן גולדמן, שתהיה חלוקה התחלתית של 10% מכלל המטבעות (pre-mined) לכל אזרח בישראל.

בחצות ייפתח לציבור האתר הרשמי של ישראקוין ובו כל המידע על המטבע.

עדכונים בנושא ופרטים נוספים יובאו באופן שוטף. 

עדכון 00:00: הודעות מאתר המטבע ותכונות המטבע:

ישראקוין - הלוגו
כתובת האתר בגרסה העברית: www.isracoin.org.il
כתובת האתר בגרסה האנגלית הבנילאומית: www.isracoin.org
טוויטר: http://twitter.com/Isracoi

עמוד Reddit של ישראקוין נמצא ב: www.reddit.com/r/Isracoin
 

תוכנית חלוקת ישראקוין שלב ראשון תחל: ב-6 למאי 2014 בחצות.

 

ישראקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ישראלי המבוסס על אלגוריתם הצפנה סקריפט  אשר 10% ממנו נכרו מראש לצורך חלוקה לאזרחי ישראל ולעסקים ישראליים החל מהשישי למאי בחצות, בכפוף לפרטי ותנאי תכנון החלוקה.
 

ארנקים להורדה:

בכדי לתת הזדמנות שווה לקהל הכורים להתחיל בכרייה מוקדם ככל האפשר, ניתן חלון של כשני ימים מהשקת המטבע ועד להורדת הארנקים ותחילת הכרייה הציבורית. הארנקים לכרייה יהיו זמינים להורדה ב-26.3.14 בחצות.

 

 

 

פרטי הרשת לציבור הכורים:

 

אלגוריתם: סקריפט SCRYPT.

זמן ליצירת בלוק: דקה 1.

חישוב קושי חוזר: כל דקה עם DigiShield.

כרייה מראש: 10% לחלוקה לעסקים ולציבור - 480 מיליון מטבעות.

תאריך תחילת כרייה: 26.3.2014.


ס"ה מטבעות: 4.8 מיליארד.

עדכון 25.3.14, 15:42: מידע על המטבע קיים גם ב-bitcointalk.org. זהו פורום חשוב של קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים. הודגש שם, שבישראל יש ריכוזיות גבוהה ביותר של נכסים ועושר, כאשר 20 משפחות שולטות על מרבית התעשייה ו-5 בנקים שולטים על 93% מהנכסים הפיננסיים. עד כאן הכל טוב ויפה.

אולם, לאחר מכן, בהמשך להודעת צוות הפיתוח הישראלי מצויות תגובות, ומסתבר, שב-Bitcointalk.org התקבל השידור על המטבע בתכנית "צינור לילה" (שודר היום 25.3.14 בשעה 00:10) בשלילה רבה, ויש  שם ביקורות נוקבות על עצם השידור הטלוויזיוני ב"צינור לילה", על ההופעה הבלתי מקצועית בה, על אי-מינוף בה הטמון באי-הכרזה על Isracoin Foundation וצירוף אליו של אנשי כלכלה חשובים המופיעים דווקא בתכנית "לילה כלכלי", דבר המוביל למראית עין של אינטרסים אישיים, וגם על שם המטבע, שיוביל לשימוש צר לעומת המטבע האיסלנדית הנקראת Auroracoin ולא Icelancoin ועוד ועוד. תשובות מפתחי המטבע הישראלי לביקורות נראות בלתי מספקות. תגובות לדוגמא:
 
Yea yea saw it, The way you come out with it is wrong and the crypto community doesn't like it or doesn't give a fuck, there is no hype and you are missing alot of potential. Remember you want the world not the Israelis to own that coin  I guess you are too excited or something but you are doing it wrong, I would suggest you to do few things but first you have to delay the launch 
 
או:

 Otherwise it looks like you trying to ride the wave for your own interest. The whole set does not set professionally enough. You also need much more PR before launch... I would suggest to postpone the launch and prepare better
Also, to call the currency "isracoin" was a mistake, it always will stay niche coin even if success in israel... Why do you think they call the currency auroracoin and not icelandcoin or something

עדכון 26.3.14, 01:15: להלן תוכנית חלוקת הישראקוין ב-4 שלבים החל מ-6.5.14 כפי שמופיעה באתר המטבע:

מטרת החלוקה היא להעביר כמות משמעותית של ישראקוין לידיהם של כמה שיותר אזרחים ועסקים ישראלים, תוך זמן יחסית קצר, במטרה להתניע כלכלה חזקה, שמבוססת על מסחר מקומי אמיתי. התוכנית מציגה את הקו הרעיוני מאחורי המטבע והינה טיוטת עבודה, היא מותנית ביישימות 4 שלבים ויכולה להשתנות.
 
שלב ראשון: חלוקה לעסקים
התכנון לשלב ראשון הוא חלוקה של 500isr לכל עסק ישראלי, שיאמץ את ישראקוין כאמצעי תשלום, עד למקסימום של 50,000 עסקים הראשונים לעשות זאת. שלב זה יחל חודש לפני תחילת השלב השני כדי להכין כמה שיותר עסקים לקבלת המטבע ביום בו יגיע לידי הקהל הרחב. כמות הישראקוין הכוללת המוקצית לשלב זה הינה 25,000,000 = 50,000 * 500 (שווה ל0.52% מהכמות המרבית של ישראקוין). 
 
שלב שני: חלוקה לאזרחים
התכנון לשלב השני הוא חלוקה של 100isr לכל אזרח ישראלי, שיאומת ככזה מול מערכת החלוקה, עד למקסימום של 2,850,000 אנשים. כמות זו של אנשים מהווה כ50% מאוכלוסיית ישראל מעל גיל 17. שלב זה ימשיך בעוד שתי תתי-חלוקות, שבסופן תוכל רוב אוכלוסיית ישראל הבוגרת לקבל ישראקוין אם תחפוץ בכך. כמות הישראקוין הכוללת המוקצית לשלב השני במלואו היא 285,000,000 = 2,850,000 * 100 (שווה ל5.93% מהכמות המרבית של ישראקוין). 
 
שלב שלישי: אשראי לעסקים
הרעיון בשלב השלישי הוא יישומה של מערכת אשראי לעסקי, שתיתן אשראי של עד 5,000isr לעסק, שיאמץ את ישראקוין כאמצעי תשלום ויוגבל תחילה ל10,000 העסקים הראשונים, שיבקשו את האשראי ויעמדו בקריטריונים המפורטים. אשראי זה מיועד אך ורק לביצוע עסקאות בין עסקים המקבלים ישראקוין כאמצעי תשלום. כדי למנוע ניצול לרעה של המערכת, האשראי לא יועבר למבקש ישירות אלא יועבר ע"י גוף ניהולי אל צד ב' בעסקה לשמה נדרש האשראי. כמות הישראקוין הכוללת המוקצית לשלב השלישי היא 50,000,000 = 10,000 * 5,000 (שווה ל1% מהכמות המרבית של ישראקוין).
 
 
שלב רביעי: קרן ישראקוין
הרעיון בשלב זה הוא הקמת קרן ישראקוין לפיתוח כלכלי בשוק הישראלי בעזרת הישראקוין. המנדט של הקרן יהיה מימון עלויות פעילות הארגון והמשך פיתוח ישראקוין, השקעות בחברות סטארטאפ ישראליות, תרומה לארגוני צדקה ותמיכה כלכלית בארגונים ופרויקטים, שמטרתם קידום שוויון הזדמנויות ו/או חופש כלכלי בישראל. הקרן תשקיע ותתרום ישירות באמצעות ישראקוין ותדרוש מהצדדים המקבלים שעיקר השימוש בו יהיה בתצורה זו ולא בהמרה למטבעות דיגיטליים אחרים, או לכסף פיאט. כמות הישראקוין הכוללת המוקצבת לשלב הרביעי היא 120,000,000, ששווים ל2.5% מהכמות המרבית של ישראקוין, שייפרסו על פני 10 שנים.  
 

עדכון 27.3.14, 00:20: לאתר ישראקוין בכתובת הרשומה למעלה הועלו הארנקים להורדה ללינוקס, ווינדוס ו-Mac OSX לתחילת הכרייה הציבורית וגם לשמירת המטבע שיחולק. (אין עדיין אפליקציה לסמאטרפון).


עדכון 27.3.14, 09:54: עד רגע זה לא פורסם דבר במדיה העולמית החדשותית לגבי השקת המטבע הישראלי ולכן דבר ההשקה עדיין אינו מפורסם באתרי החדשות בחו"ל. הדבר מצביע על חוסר התארגנות תקשורתית של יזמי המטבע.
עדכון 27.3.14, 10:45: לפני כמה דקות פורסמה באתר הגרמני Algemeiner ידיעה על הישראקוין. כמעט 3 יממות לאחר פרסום דבר המטבע הישראלי לראשונה באתר Telecom News.
עדכון 30.3.14, 20:25: הישראקוין נכנס למסחר באתר Bittrex.com - כאן. זוהי זירת מסחר המאפשרת מסחר רק בין מטבעות דיגיטליים. רשת הישראקוין ממשיכה לגדול ואתמול כוח החישוב המשיך לעלות בעשרות אחוזים ועומד כרגע על מעל 700M/H. זה אומר, שהרשת נהיית יותר ויותר יציבה ומאובטחת עם הרבה כורים המאבטחים אותה ותומכים בה.
עדכון 31.3.14, 17:45: P2POOL חדש נפתח לישראקוין והוא זמין בכתובת: http://www.omargpools.ca:1948/
ככל שכוח הכרייה ב-P2POOLS ברשת עולה, מידת האבטחה של הרשת עולה גם היא. ישראקוין אינה מנהלת את הפול הנ"ל או פולים אחרים. פול זה גובה עמלה של 1% מהכורים.
עדכון 1.4.14, 22:07: רשת הישראקוין חצתה לראשונה את קו ה-1 גיגה האש (1,000 מגה האש) וכמות הכורים עולה בלי הרף.
עדכון 4.4.13, 15:30: פורסמה הגרסה הראשונה של "שאלות ותשובות" של ישראקוין - כאן.
עדכון 8.4.14: ראו כתבה על הכללתו לראשונה היום של הישראקוין באתר המטבעות הקריפטוגרפיים Coinmarketcap.com ואת ערכו בדולרים - כאן. כולל המשך עידכונים! 
 
Bookmark and Share