גם לקנדה מטבע וירטואלי לאומי משלה - Maplecoin

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> גם לקנדה מטבע וירטואלי לאומי משלה - Maplecoin
גם לקנדה מטבע וירטואלי משלה - Maplecoin
מאת: מערכת Telecom News, 31.3.14, 22:22Maplecoin

ראשונים לדווח: לטרנד הנוכחי של יצירת מטבעות קריפטוגרפיים לאומיים הצטרפה גם קנדה. היוצר של המטבע המכונה AnonymousPirate הכריז, שהמטבע קנדי, אך לא ברור מה מיוחד בו חוץ משם המותג שלו.

האתר של המטבע הווירטואלי הקנדי מקושט בנופים קנדיים של הרים ואגמים בקנדה. אך חוץ מתמונות אלה והשם הקשור לקנדה, לא ברור מה מיוחד במטבע כקנדי, כי הוא לא מחולק לכל הקנדים כמו שה-Auroracoin מחולק לאיסלנדים, הישראקוין  שיחולק לישראלים, ה-Scotcoin שיחולק לסקוטים, ה-Spaincoin שיחולק לספרדים, ה-Aphrodite Coin שיחולק לתושבי קפריסין, ה-Gaelcoin שיחולק לאירלנדים  ה-Greececoin שיחולק ליוונים או ה-GermanyCoin שיחולק לגרמנים.

המטבע הושק ב-22.3.14. ייכרו 2.4192 מיליארד מטבעות ב-5 השנים הראשונות לקיומו. להלן תכונותיו:

Name: MapleCoin - Version 0.8.5 BETA
Symbol: MPL
NO Pre-Mine
Based on latest Bitcoin/LiteCoin 0.8.99 source
Using Scrypt Mining
Block Target: 120 seconds
Difficulty Re-Targets every 4 blocks based on last 90 blocks - Quick Difficulty Readjustment
Block reward: 5000 MPL halving every 241920 blocks - about 12 month
Total coin mined: 2.4192 billion MPL
  The coins will be mined in approx. first 5 years
Transaction Confirmations Needed: 6
Listen port: 11425 


הפרוטוקול של Maplecoin מצוי - כאן.

הוא כמובן מהסוג של ה-Litecoin ובנוי עם תכונות אנטי-דיפלאציוניות. כך עפ"י היוצר AnonymousPirate כדלקמן:

For MapleCoin I essentially took the anti-deflationary template elucidated in the LydiaCoin Project, with a large coinbase and high mining rewards, coupled with the blockchain innovations I perfected in the MazaCoin Project for enhanced transaction speeds and minability – and layered those onto a fork of LiteCoin. Since the target economy is large and robust, there is no need for either a pre-mine or other wealth redistribution as there is with some National Crypto-Currencies. Canada leads the world in Crypto-Currency adoption and penetration and thus seems a perfect candidate for what is known as a “klondike style” public launch and a scrypt based democratically mined blockchain. This will produce the most even distribution of wealth, both within Canada and globally
 
לא ברור אם יצא מהמטבע הזה משהו. הכינוי של היוצר, שמזכיר את הכינוי DreadPirate Roberts של Ross Ulbricht מפעיל אתר הסמים SilkRoad לא תורם למטבע. מומלץ אם כן, להיזהר עם המטבע הזה.

ראוי גם לציין, שיש עוד מטבעות מדינתיים ללא חלוקה לאזרחים כמו Hong Kong Coin ב- Hong Kong, או PesetaCoin בספרד, או המטבע Deutsche eMark בגרמניה. 
 
Bookmark and Share