Telecom News - מתעסקים בשטויות ו"עובדים על הכיס של כולם" בתחמונים, גם במצב חירום

מתעסקים בשטויות ו"עובדים על הכיס של כולם" בתחמונים, גם במצב חירום

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> מתעסקים בשטויות ו"עובדים על הכיס של כולם" בתחמונים, גם במצב חירום
סיכום 3 ימי מבצע "צוק איתן" בחזית משרד התקשורת: המשך תחמנות על הכיס של כל תושבי ישראל בכל תחום, החל מהביטול המדומה של "אגרת הטלוויזיה" וכלה במכרז התדרים, היערכות לחירום ושאר פרפראות, דוגמת התלות של קובעי הרגולציה בקבוצת בעלי כוח וממון.
מאת: אבי וייס, 10.7.14, 11:45גלעד ארדן

ניתוח: כפי שחשפנו כאן, המשרד היחיד, שיש בו "אגף לחירום וביטחון" אבל מתעלם מהמצב הביטחוני ומהאחריות המוטלת עליו, זה משרד התקשורת. לא פלא, שר התקשורת גלעד ארדן עסוק (גם היום) בנושאים מאוד חשובים כמו: איך לתחמן את תושבי ישראל בתרגיל של החלפת "אגרת הטלוויזיה" (במסגרת הרס רשות השידור ובנייתה מחדש בשליטתו המלאה), כשמחצית מבתי האב בישראל מתחמקים \ מסרבים לשלם את "אגרת הטלוויזיה", ולכן היא תוחלף ב"אגרת רישוי רכב", שבה כל בעלי הרכבים בישראל נלכדים ב"חתונה קתולית" עם שר התקשורת, וישלמו מחוסר ברירה את "אגרת הטלוויזיה" במסווה, דרך תהליך תשלום חידוש רישיון הרכב השנתי. 

מי שיציץ באתר משרד התקשורת (כאן) גם היום בבוקר, היום השלישי למבצע "צוק איתן", יגלה שאין בו כל זכר למצב החירום ולטילים, אבל בהחלט יש בו דברים אחרים מאוד מעניינים (את השר גלעד ארדן), כמו שימוע בתחום "הפקות מקור", שאת התרגיל \ תחמון העומד מאחוריו נסביר בהמשך. כל פניותינו להתעדכן מה ההנחיות, שהוציא המשרד בהקשר למצב החירום, לא נענו. לא פלא. אם מתעסקים כעת ב"הפקות מקור" ובהפיכת "אגרת הטלוויזייה" ל"אגרת חידוש רישיון רכב", איך יש זמן לעסוק בבעיות של רוב תושבי ישראל, שנמצאים תחת מתקפת טילים?

הדבר הכי מדהים בעניין זה, שאך לפני כשבועיים, הוציא משרד התקשורת שימוע בנושא "היערכות לחירום" (כאן) בעולם ספקי התקשורת, אך לא הספיק לסיים את השימוע ונתקע (המסמך המוביל מצוי כאן), בדיוק כשהחל מצב חירום, מצב הדורש הפעלת הנהלים הקיימים בשימוע הזה.... סיפור קפקאי, שמתאים למשרד קפקאי. מזל שאת "המשרד להגנת העורף" הוציא ראש הממשלה מידיו של גלעד ארדן...

בעבר, ריכזנו (כאן) את שלל השטויות, שמשרד התקשורת עוסק בהן (המשרד נכשל בכל רשימת הנושאים שחשפנו אז), תוך התעלמות מוחלטת מהציבור וצרכיו, תוך הכבדת העול הכלכלי על כל הציבור.

כיום, המצב נהיה הרבה יותר גרוע, במיוחד אחרי 2 מהלכים צורמים במיוחד, שנועדו להוציא כמה שיותר כסף מאזרחי המדינה וכמה שיותר מהר: התיקון לתחום "שירותי הפרמיום" והתרגיל של "המחסור בתדרים", שהוביל למכרז השערורייתי לדור 4 - LTE. 

במקום להתרכז במשימות החשובות, שר התקשורת גלעד ארדן מעסיק את כל סגל המשרד שבאחריותו בנושאים המיותרים הבאים:

א. הקמת ועדה ציבורית וקיום שימוע בעניין "הפקות מקור". הוועדה לבחינת הפקות מקור בערוצים המסחריים נולדה מקשר סימביוטי תמוה בין השר גלעד ארדן לקבוצה קטנה של בעלי כוח וממון. אגב, אין כל סיכוי ליצירת רגולציה סבירה, הגיונית וצרכנית (כמו שיש בכל העולם המערבי) לתחום ה-IPTV\OTT בישראל, משום שהשר גלעד ארדן הוא "שפוט" של הקבוצה החזקה הזו. מדובר בהגנה מוחלטת, שנותן גלעד ארדן לכמה גופים כלכליים בישראל, תחת מסווה של סיסמאות תלושות מכל מציאות. זה די דומה להגנה המוחלטת, שנותן גלעד ארדן ל"גופים הירוקים", שנלחמים באנטנות הסלולר. אגב, יש קשר בין הדברים, שנראים כאילו לא שייכים זה לזה. נחשוף זאת די בקרוב.

בינתיים, נקודת מבט מעניינת נוספת על התחום: למאבק הזה (של היוצרים וגלעד ארדן, כנגד ערוצי הטלוויזיה המסחריים והחברות יס והוט) הצטרפה עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר היועצת המשפטית של משרד התקשורת וכיום מנהלת מחלקת רגולציה במשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן

ב. התעסקות עם הוט (ובכלל זה: פריסת הוט, קנסות להוט וכיו"ב), כאילו "לאזן" את ההתעסקות עם בזק ולהבליט, שהשר הפסיק את החסינות של הוט, שהייתה בקדנציה הקודמת של השר הקודם. אולם, הסיפור של "פריסת הוט" והשימועים וההחלטות של גלעד ארדן סביב הנושא, הם לא יותר מבדיחה תפלה

ג. טיפול ב"פרטי השולח" בדואר רשום. כל מילה מיותר על השטות הזו, תהיה ממש מיותרת...

ד. הגנה על המפעילים הווירטואליים בסלולר. גם כן עיסוק בשטויות, שלא תובלנה לשום מקום. אפשר לכתוב ספר שלם על השטות הזו, אבל אסתפק במילה אחת: חבל"ז. 

ה. שימוע בעניין SLU. אם לא הבנתם את המילה SLU, הנה הסבר קצר: זה השימוע אולי מספר אלף בעניין "השוק הסיטונאי", שימוע נוסף, שייכשל כמו כל השימועים, שקדמו לו. חבל על כל מילה מיותרת, שאכתוב על השטות הנוספת הזו, שנולדה כנראה בפייסבוק של גלעד ארדן

יש עוד מספר לא קטן של שימועים ופעילויות של השר, מעבר לרשימה הקיימת כאן, אבל חבל לבזבז את מילותי על נושאים הללו כעת. זה מתחיל מעיסוק מיותר באיקיוטק, דרך טיפול כושל במשבר הדואר וכלה במתן יד אישית של השר גלעד ארדן לפעילויות בלתי חוקיות, כמו בהשקת Unlimited.

כדי להשלים את התמונה, אדווח כאן, כשאנו מפנים את תשומת לב המשרד לפעילויות בלתי חוקיות של ממש, המשרד מתעלם מפניותנו. דוגמה טריה: פניתי לפני כשבוע למשרד התקשורת בשאלה הבאה:
"תחום שירותי הפרמיום בישראל מסופקים כיום בסך הכל ע"י 2 ספקים: A ו- B (השמות שמורים במערכת וידועים כמובן למשרד התקשורת), כל ספקי התקשורת (כל חברות התקשורת הקווית והסלולרית בישראל) מפנים את כל מי שרוצה להפעיל שירותי פרמיום אל השתיים הללו. הגדולה מבניהן היא חברת B. שאלותיי:
האם יש לחברה זו איזה רישיון תקשורת ממשרד התקשורת?
אם לאו, האם נעשה דבר בהקשר שלה ע"י המשרד?"

תשובה לא קיבלתי, די ברור למה.
קל יותר להטיל קנס על הוט. זה נראה פופולרי בציבור, מאשר לטפל בהפרות חוק ברורות, שנעשות בחסות משרד התקשורת עצמו, ובהובלת השר גלעד ארדן, מפר החוק המוביל במשרד הזה. 
 
כשלון 
 
Bookmark and Share