אלו שלא עונים לטלפון, מייל, מכתב ופקס דורשים מענה תוך 2 דקות מאחרים

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> אלו שלא עונים לטלפון, מייל, מכתב ופקס דורשים מענה תוך 2 דקות מאחרים
אין תחתית לכושר הבידור של שר התקשורת גלעד ארדן. כמי שממונה על משרד, שלא עונה בכלל על פניות אזרחים, אפילו לא תוך שנה, ומשמיד פניות אזרחים כל הזמן, דורש כעת מחברות התקשורת לענות תוך 2 דקות עם זמן המתנה מרבי של 6 דקות. 
מאת: אבי וייס, 19.8.14, 09:30גלעד ארדן

הבדיחה היומית של שר התקשורת גלעד ארדן הגיעה בדמות הודעה לציבור על שימוע (מצוי כאן) ל"רפורמה במוקדים הטלפוניים של חברות התקשורת". כנראה, שאין תחתית לחוצפה, ליהירות ולאטימות של השר גלעד ארדן.

פניתי ושלחתי שאלה פשוטה לשר התקשורת:
"מהם פרקי הזמן למענה (טלפוני ובכתב) במשרד התקשורת עצמו לפניות אזרחים?
מדוע אי אפשר לפנות למשרד התקשורת באמצעי המדיה החדשים (דהיינו: אינטרנט, רשתות חברתיות, מסרונים ומסרים מידיים, מענה באפליקציה בסמארטפון)?".

אם אקבל תשובה, אדווח לכם. אל דאגה, משרד התקשורת לא עונה. לא רק לי.

המשרד  הזה מתמחה בקדנציה של גלעד ארדן ביצירת ניירת ורגולציה מסובכת, שתייקר את שירותי התקשורת לציבור, ובמקרה של זמני התגובה במוקדים, המשרד שולח את האזרחים עצמם לתבוע את הפיצוי (מה שיוביל להקמה של ענף של עורכי דין, שיתמחו בתביעת פיצויים על אי עמידה בזמני המענה במוקדים, שלא לדבר על כך, שהשימוע עוסק רק במענה ולא בטיב המענה. דהיינו: אפשר לענות מהר אבל לא לתת כל פתרון לפונה...). 

משרד התקשורת, הוא המשרד היחיד הנמצא עדיין במאה ה-19 בדרכים לפנות אליו. רוב הפניות של הציבור אליו חייבות להתבצע בפקסים, בדואר רגיל או בדואר אלקטרוני (רק בחלק קטן מהמקרים). פניות בטלפון למשרד התקשורת הן בזבוז זמן, אין מי שייענה, לא ב-6 דקות ולא בכלל.

ומה עושה המשרד עם עשרות אלפי הפניות אליו כל שנה?

הנה מבחר משיטות הטיפול של משרד התקשורת בפניות אליו:

א. את הפקסים של הפונים מתיייקים בלי טיפול ודורשים מהפונים להגיע למגדל שלום (שם שוכנים המשרדים בסניף ת"א), דרך כניסות חסומות ומטרטרים אותם שעות בין הקומות ולבסוף שולחים אותם הביתה בצעקות ללא כל מענה לפניותיהם. מה שנקרא "טיפול למופת". 

ב. את תלונות האזרחים בכמויות של אלפים משמידים, גורסים או מתייקים ללא כל טיפול. את התלונות, שכן מטפלים בהן, מטפלים בהן לא נכון ובזלזול אחרי חודשים רבים, שבהם כבר פג התוקף והמשמעות בטיפול בתלונות הללו. אחרי כן מפרסמים דוחו"ת שנתיים על הטיפול כביכול בתלונות הללו, "מורחים את הציבור" ו"מחלקים ציונים" לחברות התקשורת, ציונים המבוססים על בדיקות מהסוג הירוד ביותר, עם טעויות בסיסיות בחשבון (של הצגת הנתונים). בנוסף, לרוב, נעשה הטיפול בתלונות הללו ע"י אנשים חסרי כל הכשרה וידע בנושאים המטופלים בתלונות הציבור, שלא לדבר על בעלי תפקידים שעוסקים בתחום, שיש להם "כתמים שחורים" בעברם, לרבות הרשעה בבית הדין למשמעת של נש"מ (נציבות שירות המדינה) בעבירות חמורות.

ג. מענה לפניות  רגילות של אזרחים - קרוב לאפס. מניסיוני האישי, כ- 95% מהפניות שלי אינן זוכות לשום מענה, אפילו לא לאישור של קבלת הפנייה. לפי העיקרון של 1,000 ש"ח פיצוי כספי ללא הוכחת נזק (כפי שהשר מציע בשימוע), שר התקשורת גלעד ארדן ומנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר היו אמורים להעביר אלי כל חודש את המשכורת החודשית שלהם, כפיצוי כספי ללא הוכחת נזק, על אי מענה שלהם על הפניות שלי, לאורך כל השנה. אני כרגע בוחן איך אני מממש את השיטה הזו, שהם מציעים כעת, ומעביר את המשכורות החודשיות שלהם - אלי...

ד. לעיתים, פניות של אזרחים מטופלות ע"י אנשים לא מוסמכים המתחזים כבעלי תפקידים מוסמכים ועונים תשובות שגויות וטפשיות. דוגמה בולטת: נהג המנכ"ל שהתחזה לעוזר המנכ"ל והחל להשיב בשמו של המנכ"ל כמיטב הדימיון היצירתי שלו. אגב, תופעות אלו קיימות עד עצם היום הזה. לא פלא שהשב"כ וצה"ל אסרו על חברות התקשורת להעביר מסמכים מסווגים למשרד התקשורת, כי פשוט אסור לסמוך על מקבלי המסמכים הללו, שאין להם שום מעצור, כולל פיברוק מסמכים רשמיים. 

ה. מצפצפים על "חוק חופש המידע" ולא מעבירים מידע, שאין בו שום סיווג, לאזרחים שפונים. זה חלק מהשיטה של הסתרת מעשים,  שנחזים להיות פליליים, שנעשים (כנראה) במשרד, בידיעת השר והמנכ"ל, שמסתירים את המעשים והחשדות מידיעת הציבור. 

ו. פנייה באמצעי המדיה החדשים ובסלולר: לא שמעו על זה במשרד התקשורת. מצ"ב כאן דיווח לדוגמה מה עושה חברה ממשלתית אחת (חח"י) לגבי פניות הציבור אליה ברשת חברתית. היחיד, שיש לו פינה בפייסבוק, הוא כבוד השר גלדע ארדן, שמפעם לפעם מעלה את הגיגי ליבו לפייסבוק... כמובן שמדובר בדבר חד כיווני לחלוטין. כמיטב המסורת שקבע שליט צפון קוריאה הקודם, הדבר היחיד, שניתן לעשות בפוסטים של גלעד ארדן, זה ללחוץ על Like ולכתוב "שירי הלל", למשל: כמה הכותב מתפעם מהשמש הזורחת מעל לראשו של גלעד ארדן והמפיקה את הפוסט הנהדר והמרשים, שפורסם תחת שמו ותמונתו. ממש "אומת הסטארטאפים" 

אז השר גלעד ארדן: "טול קורה מבין עיניך". קודם תעשה סדר אצלך במשרד בתחום המענה לציבור לפני שאתה דורש "סדר ומשמעת" מארגונים אחרים. 
 
ביזיון בטיפול 
 
Bookmark and Share