הפצצה של אפל שהסתתרה בהכרזה אמש: Apple SIM - סים בינלאומי של אפל

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> הפצצה של אפל שהסתתרה בהכרזה אמש: Apple SIM - סים בינלאומי של אפל
מעטים הבחינו ב"פצצה", שהטילה אמש אפל לזירת שירותי הסלולר (במסגרת הכרזת הטאבלטים החדשים): ביטול הסים של חברות הסלולר והחלפתו בסים של אפל (Apple SIM), שפועל בכל העולם. בשלב ראשון ניתן להשתמש בסים בארה"ב ובבריטניה.
מאת: אבי וייס, 17.10.14, 13:30אייפד 2

ראשונים לדווח: אמש התקיימה ההצגה הגדולה של אפל בהכרזות אודות ליין האייפדים החדש שלה: ה-iPad Air 2 וה-iPad Mini 3 ומערכת ההפעלה החדשה iOS 8.1, שתושק בשבוע הבא, כשבנוסף הוצגה רשמית  מערכת ההפעלה הבאה למק - OS X Yosemite, עם מחשבי Mac חדשים. מעטים שמו לב ל"פצצה", שהטילה אפל, שכנראה לא הבליטה זאת, כדי לא להרגיז יותר מדי את חברות הסלולר.

ההכרזה היא: כל רוכשי אייפד אייר 2 (iPad Air 2) בגרסה של סלולר + WiFi יקבלו בתוך המכשיר מוצר חדש הנקרא Apple SIM. זהו סים בינלאומי, שבו המשתמש ברגע שהוא פותח את הטאבלט, מקבל את רשימת ספקי הסלולר הזמינים באותו אזור, בוחר את הספק המתאים לו (ובמחיר המתאים לו) ונרשם לחבילה הסלולרית, שעליה הוא משלם (אם ברצונו בתהליך מהיר של תשלום) דרך מערכת התשלומים של אפל - Apple Pay.

כרגע השירות עובד בארה"ב ובבריטניה, עם ספקי הסלולר הבאים (שכבר חתמו הסכמים עם אפל): EE בבריטניה, AT&T, Sprint, T-Mobuile. בהמשך, יצורפו ספקים נוספים לרשימה. יצויין, שהאיפד אייר 2 תומך ב-LTE. 

הבחירה של הספק הסלולרי נעשית במסך שנראה כך (מתוך אתר אפל):
מסך בחירה של אפל)

יש לציין, שהשיטה הזו מאוד מזכירה את הגישה של Cell-Buddy, חברת הזנק מת"א, שלא ידועה כל כך לציבור, שאותה חשפנו כאן.

המטרה של השיטה הזו: לאפשר למשתמש במכשיר הנייד שלו להסתובב ברחבי העולם עם סים אחד בלי צורך להחליף את הסים בכל מדינה או לשלם מחירי נדידה. בכל ארץ, המשתמש בוחר לו את ספק הסלולר המקומי הזול והטוב ביותר (בעיניו) ובוחר את חבילת הסלולר המקומית המתאימה לו, וגולש בשקיפות מוחלטת בלי תלות באיזה ארץ הוא נמצא. התשלום דרך Apple Pay מבטיח את "השקט הנפשי", שאפל עומדת מאחורי ההסדר הזה ולא איזו חברת סטארטאפ לא מוכרת. יש אנליסטים ומומחים, למשל כאן, שרואים במהלך הזה "רכבת שמגיחה מהמנהרה ושעומדת לדרוס את חברות הסלולר". 

אין ספק, שהמהלך הזה מוביל בסופו של דבר (אחרי שגוגל תעשה כנראה אותו דבר למכשירי אנדרואיד), לסוף עידן עלויות הנדידה (Roaming) המטורפות, במיוחד בחיבורי האינטרנט בנדידה.  

כך אפל מתארת את השירות החדש:

The new Apple SIM is preinstalled on iPad Air 2 with Wi-Fi + Cellular models. The Apple SIM gives you the flexibility to choose from a variety of short-term plans from select carriers in the U.S. and UK right on your iPad. So whenever you need it, you can choose the plan that works best for you — with no long-term commitments. And when you travel, you may also be able to choose a data plan from a local carrier for the duration of your trip

נדידה 
 
Bookmark and Share