עולם ה- ICT יתמקד בשירותי ענן, פס רחב מאוד ופתרונות IP (בעיקר ניידים)

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> עולם ה- ICT יתמקד בשירותי ענן, פס רחב מאוד ופתרונות IP (בעיקר ניידים)
זו תפיסת העולם של אלקטל-לוסנט, שיצאה ממשבר חמור וכעת עלתה על "דרך המלך", ביחד עם שותפויות חדשות, שתובלנה לפתרונות חדשים ומלהיבים בשוק לכל אחד, החל מהלקוחות הפרטיים, דרך העסקים והארגונים וכלה בספקי התקשורת. 
מאת: אבי וייס, 17.11.14, 12:30תים קראוס

בלעדי: טים קראוס (בתמונה), CMO (סמנכ"ל שיווק), אלקטל לוסנט: "חברת אלקטל-לוסנט מבצעת קפיצת מדרגה הכוללת הכרזות על מוצרים ושירותים חדשים ושת"פים חדשים, שהם חלק מרכזי בשינוי, שעוברת החברה בהנהגתו של מישל קומבס המנכ"ל היחסית טרי שלנו. 

מטרת כל השינויים: להוביל את אלקטל-לוסנט להיות ספקית מובילה לפתרונות בעולם ה-ICT. אנו כבר מצויים בדרך הזו ויש כמה תחומים חשובים, שבהם אנו מובילים את השוק. 

החלטנו להתרכז ב'מבט על' ב-3 כיווני התפתחות מרכזיים:
א. הפס הרחב, נייד ונייח.
ב. פתרונות ענן, בדגש על SDN ו-NFV.
ג. פתרונות IP. 

ההתמקדות הזו היא חלק מהחיבור שלנו לחדשנות המלווה בפיתוחים חדשים והמצאות, אותם אנו מביאים לשוק עם שותפים רבים, כדי ליישם זאת אצל הלקוחות שלנו, שמבקשים פתרונות לאתגרים של המאה ה-21.

החברה היום מלאת אנרגיה ומתנהלת כמו סטארטאפ, לכן היא זוכה לתמיכה רבה מהאנליסטים, מהמשקיעים ומהלקוחות, עם גאווה ותחושת שליחות פנימית של העובדים והמנהלים". 

מישל קומבס, (בתמונה ממישל קומבסשמאל), מנכ"ל אלקטל-לוסנט: "אנו נמצאים כעת בעיצומו של שינוי (Shift), עפ"י תכנית, שהצגתי לפני כ-18 חודשים, עת נכנסתי לתפקיד המנכ"ל. אפשר כבר לדווח, שיש לנו הצלחות יפות מאוד. זה לא היה קל וזה דרש ודורש עבודה קשה מכולנו.

העיקר: ביצענו מיקוד של החברה ל-3 תחומים מרכזיים שהוזכרו קום לכן, שעליהם הכרזנו והם הובילו אותנו כבר לזכיות משמעותיות ולחוזים בכל רחבי העולם מסין ועד ארה"ב. 

לפני 20 חודשים היינו חברה במשבר. למעשה, היינו חברה על סף פשיטת רגל. כיום, אנו במצב אחר לגמרי. לא רק ששינינו כיוון בפנים וכלפי חוץ, אלא הצלחנו לגייס כ-5.5 מיליארד יורו מכל המקורות, ניקינו את כל החובות, שהעיקו עלינו ויצאנו לדרך חדשה גם מבחינה פיננסית. זה היה השלב הראשון של ה-Shift.

כעת אנו מציגים את השלב השני של ה-Shift. זה הכיוון שלנו ל-18 החודשים הבאים. המטרה העיקרית: להציג תזרים מזומנים חיובי. המטרה הזו תושג ע"י השגת מובילות בשוק ובשלב הזה נציג לשוק חדשנות, צמיחה ומעבר לטכנולוגיות חדשות, שתעננה על צרכי הצמיחה הענקית של תעבורת וידיאו ותעבורת אינטרנט בכל הרשתות.

'הרשת היא המרכז' זו לא סתם סיסמה. זו המציאות. עסקים, ארגונים וחברות תקשורת עדיין לא מביאים את הרשת שלהם לביצועים מיטביים ולהפקת מירב היכולות העסקיות, שניתן להפיק מהרשת. הרשתות טובעות ונחנקות בים של נתונים ווידיאו. זה בלתי נשלט. לכן, אנו באים עם פתרונות לרשתות קוויות וניידות במקביל להתפתחות פתרונות למרכזי הרשתות וה-Data Centers.

הבעיה העיקרית, שראינו אצל הלקוחות בכל רחבי העולם, היא בתחום של ניהול הרשתות. זה נהיה דבר מאוד מסובך. הלקוחות רוצים מאתנו רשתות, שקל להרחיב אותן, קל לנהל אותן ולספק שירותים חדשים במהירות ללקוחות הקצה. יש לזה פתרונות, כולל בעולם ה-SDN וה-NFV, פתרונות המסייעים לפתור את הבעיות הללו. אנו מעוניינים להוביל את התחום הזה בשוק העולמי.

בתחומי החדשנות יש לנו כמה כיוונים מרתקים, שאנו מציגים לעולם:
א. Network 2020. זה כולל הובלת מהפכת ה-IP בכל מקום, כולל IoT, שהוא חלק מהפכה הזו, שמובילה לדור 5 (5G) בסלולר, ונושאים נוספים המפותחים במעבדות בל
ב. Small Cells.זה התחום, שיוביל את הרשתות הניידות של דור 4.5 ודור 5.
ג. FTTx. זה כולל מגוון טכנולוגיות, שבהן אנו מובילים בעולם ובכלל זה: Vectoring, Vplus, G.fast ובהמשך: XG-FAST. 
ד. פתרונות למרכזי הרשתות, ל-Data Centers של ארגונים ועסקים ולמרכזי התקשורת של חברות התקשורת, בדגש על פתרונות וירטואליים בכל מקום, לרבות פתרונות מסוג ClouBand.
ה. מיקוד מעבדות בל בפתרונות מעשיים חדשים וסיוע ללקוחות בייעוץ טכנולוגי. 

בין שלל ההכרזות שלנו, אנו חושפים את הפתרון החדש של Nuage Networks לתחום הארגונים, פתרון חדש לתחום ה-VoLTE, פתרונות דור 4.5 חדשים, נתב שירות וירטואלי חדש - VSR ועוד.

כדי להרחיב את יכולות הפיתוח והחדשנות שלנו, פתחנו שלוחות מו"פ של מעבדות בל בישראל ובבריטניה, כדי להתמקד בפיתוחי מו"פ במרכזי התמחות ומצוינות עם קשר הדוק ללקוחות. 

יצרנו שותפות חדשה עם חברת קוואלקום כדי לפתח פתרונות חדשים לגמרי, בעיקר בתחום ה-Small Cells. אלה יהיו פתרונות אלחוט חדשים לספקי הסלולר, לארגונים ולעסקים וגם ללקוחות הקצה בבתים, פתרונות המשלבים יכולות סלולר ו-WiFi בבסיס שידור אחד זעיר, שיוכל לפעול בבתים, בעסקים ובמרחב הציבורי, למעשה, בכל מקום. 

במקביל, אנו מעמיקים את השותפות שלנו עם HP וגם עם אינטל, ומציגים פתרונות משותפים לתחום הארגוני והעסקי. אנו מכריזים על שותפות חדשה וחשובה עם Freescale לפתרונות חדשים בתחום האלחוט והחיבור בין העולם הנייח לנייד. בנוסף, הכרזנו על שותפות חדשה עם Accenture ונכריז על שותפויות חדשות נוספות בהמשך השנה. 

בנוסף, אנו מבצעים השקעות ורכישות לא מעטות, בעיקר בתחומי האלחוט, הפס הרחב, הסייבר ועוד, כדי להשלים את היכולות שלנו במקומות בהם מצאנו שיש לנו פערי יכולת. 

נכנסו לתחום השירותים והכרזנו על כמה שירותים חדשים, החל מייעוץ על בסיס המידע, שנצבר במעבדות בל, וכלה בשירותים מנוהלים לעסקים, ארגונים ולספקי התקשורת. השירות החדש והכי מתקדם שלנו נקרא Managed Services. נצא עם זה בקרוב לשוק.

כחלק מתהליך הצמיחה שלנו נכנסו לשווקים, שלא היינו בהם בכלל קודם לכן. לדוגמה: תחום ספקיות הכבלים, תחום הפתרונות לארגונים גדולים ויש לנו כבר הצלחות יפות, דוגמת השת"פ החדש שלנו עם חברת Comcast, ספק שירותי כבלים ענקית מארה"ב. אנו עוזרים להם לקדם את היכולות שלהם בתחומים חדשים ומלהיבים. התחומים הללו כוללים נושאים חדשים בשווקי התקשורת דוגמת ה-IoT ו-IPv6, שתי טכנולוגיות, שהמימוש המיטבי שלהן נעשה וייעשה בענן. 

תחום נוסף מלהיב הוא תחום ה-NFV. זה למעשה NFO (ר"ת: Network Function Optimization). כלומר: אופטימיזציה של כל האפליקציות הקיימות ברשת. זה חלק מהליך השינוי של הרשת ושינוי ההתנהגות של האפליקציות הפועלות כעת בסביבת ענן. האפליקציות, בדיוק כמו הרשת והמחשבים, הופכות להיות וירטואליות ויכולות להימצא בכל מקום. זה דורש פתרונות ניהול ואופטימיזציה מסוג אחר. לכן, ה-NFV מיושם בכל מקום, החל ממכשירי הקצה, דרך המבואות לרשת ועד ל-Core של הרשת. 

כשאנו מדברים על 'מחשוב ערפל', המשמעות היא, שהניתוב החכם עובר לכל מקום. אנו קוראים לזה IP Edge Routing. זה חלק מפתרון ה-VSR שלנו. הניתוב החכם, שבו הכל וירטואלי, נמצא בכל מקום, בכל הרשתות הקוויות והסלולריות ואפילו בבתים, בנתבים הביתיים ובמכשירי הקצה הסלולריים שבידי האנשים. זה חזון, שאנו מובילים אותו והוא בשלבי הגשמה.

אני מקווה, שבעוד 18 חודשים נוכל לסכם את השלב השני של תהליך השינוי שלנו, באותה מידה של הצלחה כמו שהצלחנו בשלב הראשון של המסע המרתק הזה לצמיחה ולחדשנות". 

הכותב היה אורח אלקטל-לוסנט בניו-ג'רסי
Alcatel-Lucent Logo 
 
Bookmark and Share