נפתרה בעיית הגידול בפס הרחב באינטרנט הנייח והנייד לשנים רבות קדימה

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> נפתרה בעיית הגידול בפס הרחב באינטרנט הנייח והנייד לשנים רבות קדימה
צ'יפ שפותח ביקום, במרכז הפיתוח של ברודקום ישראל, ישנה את עולם התקשורת והאינטרנט בעולם, משום שהוא מעביר עד 600 טרה-בתים לשנייה (עם יכולת גידול בלתי מגובלת) ו-QoS, מה שעונה על כל צרכי הפס הרחב לשנים רבות קדימה. 
מאת: אבי וייס, 14.4.15, 22:00צמרת ברודקום ישראל

ראשונים לדווח: חברת ברודקום חשפה היום את ערכת השבבים המהירה ביותר שלה, שלטענתה תשנה את עולם התקשורת והאינטרנט. המצגת המלאה מצויה להורדה כאן (למתעניינים).

את החשיפה הובילו 
קרני גילון, (בתמונה, מימין), מנהלת קו המוצרים של DNX, ומנהלת השיווק של קו המוצרים, מרכז הפיתוח ביקום, ברודקום ישראל, וערן זלצמן, (בתמונה, משמאל), מנהל מרכזי הפיתוח של יקום ונצרת, ברודקום ישראל. אגב כך נחשף, שברודקום מגייס עובדים לסניף החדש שלה בנצרת, כמפורט כאן

קרני גילון: "המוצרים, שאנו מציגים היום, הם פריצת דרך בעולם התקשורת, גם ברוחבי הפס וגם ביכולת של הצ'יפים לתת איכות שירות (QoS) ספציפית לכל סוג של תעבורה הרצה על כל רשת בעולם.

כידוע, יש עלייה מדהימה בהיקף התעבורה של האינטרנט ובתעבורה הגלובלית ברשתות התקשורת בעולם. עיקר הגידול הוא בתעבורה הניידת. הצפי לגידול במובייל הוא פי 11 מ-2013 ועד 2018, גידול ממוצע של 61% בשנה. ב-2018 יהיו מחוברים כ-20 מיליארד מכשירים לאינטרנט, גם כחלק מהתפשטות טכנולוגיות ה-IoT. הנתונים הללו הלחיצו את כל השוק: איך אפשר להתמודד עם העברת כמות כזו ענקית של תעבורה? אנו פותרים בדיוק את הבעיה הזו לשנים רבות קדימה. 

הגידול בתעבורה הוא בכל פלחי השוק. למשל, ב-Data Centers יש עלייה מאוד חריפה בהיקפי התעבורה, שמלווה במעבר מ-DC מסורתיים ל-DC של שירותי ענן. הגידול בשירותי ענן הוא פנומנלי. יש גם עלייה ברוחבי הפס בתוך הארגונים ובתוך הרשתות של ספקי התקשורת, ספקי התשתיות וכל מי שעוסק בשירותי פס רחב נייח או נייד. 

אנו מספקים את המענה לצרכים הללו עם מבט לשנים רבות קדימה. קו המוצרים החדש והמ
הצ'יפים החדשים של בודקוםהפכני שלנו קרוי StrataDNX, שמכיל כמה צ'יפים. הטכנולוגיה הזו החלה ב-Dune Network, שנרכשה ב-2010 ע"י ברודקום. זו טכנולוגיה מהפכנית, ,שהתפתחה עשרות מונים תחת המטריה של ברודקום. זה פיתוח, שישנה את פני התעבורה הדיגיטלית בעולם. יש כבר ביקוש עצום למוצרים הללו, עוד בשלב של טרום ההשקה שלהם לשוק. הסיבה: הצ'יפים הללו יכולים לספק מעל ל-600 טרה-ביט לשניה. כבר כיום יש לקוחות המנסים את הצ'יפים הללו עם תעבורה של 100 טרה ביט לשניה. 

היכולת של העברת התעבורה היא לא הדבר הכי חשוב בצ'יפים הללו. מה שיותר חשוב זו היכולת לסווג את התעבורה, לתת לה רמות של שירות, תוך זיהוי כל סוג של תעבורה הקיימת ברשת, מה שנעשה במהירות הרשת - Wire Speed. יש למערכת הזו יכולת של ניהול היררכי של שירותים, מה שמאוד מבוקש ע"י ספקי השירות, כדי לספק רמות שירות לפי סוג התעבורה.

המערכת כוללת היום 3 סוגי צ'יפים: Jericho, Qumran ו-PE3600, שזה המתג. כל אחד מ-2 הצ'יפים: Jericho ו-Qumran מספק תעבורה של עד 800 ג'יגה לשניה, שזה מעל לכל דרישה הקיימת בשוק. ניתן לשרשר את הצ'יפים מסוג Jericho עם המתג ללא הגבלת הכמות של שרשור הצ'יפים. יש לצ'יפים חיבורי אתרנט מכל הסוגים הקיימים, עד וכולל 100 ג'יגה אתרנט - GE, עם אפשרות חיבור של 400 GE, שהוא כרגע חיבור, שעדיין לא תוקנן. התמיכה היא בזיכרונות של DDR4 או GDDR5. עם 3 אבני הבניין הללו אפשר לבנות כל מערכת לכל צורך קיים או עתידי.

הצ'יפ מסוג Qumran יכול לעבוד כצ'יפ בודד בלי מתג והוא מיועד בעיקר למודולי רשת קטנים יותר. ה-Jericho בא ביחד עם ה-PE ועונה לכל צורך בכל סדר גודל של תעבורה קיימת או עתידית. אין פתרונות כאלה בשוק. פשוט אין. אנו מובילי שוק. כבר כיום אנו מאפשרים לבנות מערכות תקשורת של עד 600 טרה ביט לשנייה, שזה הרבה לפני הצורך הממשי של השוק.

אם ניקח לדוגמה את ישראל, אפילו אם 2 מיליון לקוחות יתחברו בו זמנית ויצרכו סרט וידיאו HD של 10 מגה, כ- 25 צ'יפים של Jericho, שמחוברים ל-PE אחד במתג אחד, יעבירו את כל התעבורה הזו בלי כל קושי. 

אנו משיקים את הקו הזה ואומרים לשוק, שזה קו מהפכני, כי הוא מתאים לכל סוגי השווקים, כולל התאמות, שאנו מבצעים כעת לשווקים ורטיקליים עם דרישות מיוחדות, כולל מענה מלא בצ'יפ אחד לתעבורה אופטית מכל סוג ותעבורת מטרו אתרנט, שזה כרגע הלהיט של ספקי התשתיות. זה מספק גם OTN וגם Packet Switching. זה בדיוק מה שחברות התקשורת הגדולות חיפשו.

אנו מספקים פתרון אחד על צ'יפ אחד לכל צורך ולכל דרישה עתידית, במוצר אחד במערכת שליטה אחת. כל סוג של אפליקציה נתמך כעת בצ'יפ אחד. זה מייד הביא לנו ביקוש לערכות השבבים הללו ואנו כבר חנוקים בהזמנות". 
Broadcom Logo 
 
Bookmark and Share