Telecom News - בזק השיקה את Bhome – שירות בית חכם

בזק השיקה את Bhome – שירות בית חכם

דף הבית >> צרכנות >> זרקור הזדמנויות >> בזק השיקה את Bhome – שירות בית חכם
בזק השיקה את Bhome – שירות בית חכם
מאת: מערכת Telecom News, 7.7.15, 11:38בית חכם

עדכון 27.7.15 בתחתית הכתבה.

בזק בחרה בפתרון של אספקת הציוד ללקוח במודל של שירות עקב העלות היקרה של הציוד. ההשקעה של בזק בכניסה לתחום הבית החכם נאמדת בכ-10 מיליון ₪. בסקר נמצא, שחלק ניכר מהציבור חושב שמדובר בשירות מועיל. בזק החלה את מהפכת ה-IoT בארץ.

 
תחום הבית החכם והערים החכמות תופס תאוצה. רק בשבוע החולף הכריזה עיריית רמת גם על הקמת פורום ערים חכמות כפי שדיווחנו – כאן, והבוקר השיקה בזק את Bhome, שירות בית חכם, הראשון מסוגו בישראל. השירות מאפשר ללקוח לנהל ולעקוב מרחוק אחר הנעשה בביתו ולשלוט במגוון אמצעי בקרה באמצעות הסמארטפון.

שירות Bhome מתבסס על פתרון All in one, הכולל מצלמת HD משוכללת ומרובת פונקציות וגלאי דלת/חלון חכם. הערכה מותקנת באופן פשוט ועצמאי ע"י הלקוח ומתממשקת לרשת האלחוטית שלו. לאחר ההתקנה ניתן לצפות באמצעות אפליקציה ייעודית בנעשה בבית, לקבל התראות אודות המתרחש בו, ואף לנהל שיחה באמצעות המכשיר עם אלה הנמצאים בבית. בנוסף, יוכלו הלקוחות לרכוש בנפרד מוצרי בית חכם נוספים, לרבות שקעי חשמל חכמים להפעלה מרחוק של מכשירי חשמל.

שירות Bhome הוא פרי שיתוף פעולה של בזק עם חברת Icontrol Networks לתחום מוצרי בית חכם. החברה פיתחה וייצרה פתרון All in One הכולל מצלמה עם זווית צילום רחבה בעלת יכולת צילום מלאה ביום ובלילה, אפשרות לצילום המתפצל ל-4 מסכים, יכולת שמע דו צדדי וסירנה מובנית. באמצעות האפליקציה הייעודית, יכול הלקוח לשלוט ולהגדיר כל אחת מהפונקציות, כמו גם את גלאי הדלת/חלון והשקע החכם.

בנוסף, ניתן להגדיר למערכת מצבים מוכנות שונים (מצב בית, מחוץ לבית או חופשה) ולהגדיר עבור כל אחד  מהמצבים כללים לעדכון הלקוח או אנשים אחרים, שהוגדרו על ידו, לעבור למצב צילום וידאו ואף להפעיל מרחוק את הסירנה המובנית. בשעת הצורך מעדכנת המערכת את הלקוח על ההתרחשויות כפי שהוגדרו מראש והיא יכולה לעשות זאת בדרך המועדפת על הלקוח: עדכוני Push  באפליקציה, שיחת טלפון, הודעת SMS או דואר אלקטרוני.

השירות נתמך בשירותי הענן המאובטחים של Icontrol Networks והמידע, שהלקוח אוסף בזמן הפעלת השירות (הקלטות וידאו, התראות וכיוב'), מקודד ואינו ניתן לזיהוי ע"י גורם אחר, זולת הלקוח עצמו.

עלותם של מוצרי IOT הנמכרים כיום בארץ ובעולם יקרה והיא נאמדת במאות ש"ח עבור מוצרים בסיסיים ועד לעשרות אלפי ש"ח למוצרי שליטה ובקרה מתוחכמים. בשל כך בחרה בזק בפתרון של אספקת הציוד ללקוח במודל של שירות כשעלותו תעמוד על 19.90 ש"ח בחודש כולל תמיכה ושירות.

תחום ה-IOT, שהוא טכנולוגיית חיבור של התקנים ממוחשבים לתשתית האינטרנט, הוא מהצומחים ביותר בענף ההייטק. הטכנולוגיה מאפשרת תקשורת מתקדמת בין מכשירים, מערכות ושירותים באמצעות מגוון רחב של פרוטוקולים דוגמת Z-wave ויישומים. חברות תקשורת רבות בעולם גילו את הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה זו והן מביעות בה עניין כמנוע צמיחה עתידי.

רן גוראון, המשנה למנכ"ל בזק: "להשקת השירות החדש קדמה פעילות הכנה ארוכה ומעמיקה של החברה, תוך ניתוח צרכי הלקוח ובחינת היכולות הטכנולוגיות הקיימות כיום בשוק. על סמך מחקרים שבזק ערכה ועל סמך קצבי הגידול החזויים בתחום, אני מעריך, שבתוך 3 שנים יימצא בכ-70% ממשקי הבית בישראל לפחות מוצר IoT אחד.

שירות הבית החכם נבנה תוך שיתוף פעולה מלא עם היצרן iControl Networks, כשהמטרה, שעמדה לנגד עינינו, היתה לייצר שירות פשוט ונוח להפעלה, בעלות נמוכה, שמתבסס על שימוש במוצר חדשני ומתקדם ביותר, שמספק ללקוח חוויית שימוש מרשימה.  

בזק נכנסת היום לקטגוריה חדשה. הבית החכם הוא אחד התחומים הטכנולוגיים הצומחים ביותר בעולם, ובזק מנגישה אותו לכל בית בישראל, זאת בזכות טכנולוגיית ה-IOT, שהגיעה לשלב של בשלות בהפעלה ובזק יכולה עתה לרתום את היכולת המוכחת ואת הניסיון שלה בהובלת תהליכים ובהטמעת שירותים טכנולוגיים מתקדמים, כדי להנגיש אותה לכל בית בישראל".

במסיבת עיתונאים, שקיימה הבוקר בזק לרגל השקת השירות, הציג גוראון ממצאים מתוך סקר מקיף, שערכה החברה על צרכי הציבור והעדפותיו בתחום. מהסקר עולים הממצאים הבאים:

חלק ניכר מהציבור (55% מבין המשתתפים בסקר) חושב, שמדובר בשירות מועיל והיה מעוניין להתנסות בו.
ההתעניינות ערה במיוחד (72%) ניכרת בקרב הורים לילדים צעירים.
הציבור מזהה תועלות רבות בשירות החדש: 79% מהמשיבים סבורים, שהוא יגדיל את תחושת הביטחון שלהם והשליטה על הנעשה בבית,
75% חושבים, שהשירות יסייע להם להיות רגועים כשהילדים לבדם בבית,
 46% מהמשיבים חושבים, ששירות בית חכם יכול להחליף מערכות אבטחה בבית, דוגמת מצלמות אבטחה או אזעקה.

הערכה, שהשיקה בזק, מהווה שלב ראשון במהפכת ה-IoT, שהחברה מתכננת להוביל.

בשלב שני, במהלך 2016, לאחר בחינת התאמתם למערכת וצרכי המנויים, יורחב השירות ויתווספו סוגים נוספים של גלאים ואביזרים לשליטה על מכשירים שונים בבית (דוגמת גלאי הצפה וגלאי עשן ושיתופי פעולה עם חברות מתמחות בפתרונות לבית חכם כדוגמת מנעול חכם, מזגן חכם, השקיה חכמה וכד'), יורחבו יכולות הוידאו ותתווספנה למערכת יכולות שיתופיות נוספות. כל אלה יתממשקו לערכת ה-,Bhome שהושקה היום.

בשלב השלישי, במהלך 2017, מתכננת בזק להוסיף לשירות גם חיישנים חכמים לניטור פעולות אישיות (מצב בריאותי, כושר וכד') ואביזרים לשליטה במוצרים לבנים (מכונת כביסה, מקרר וכד'). לצד אלה, מתכננת בזק להתמקד גם בשיווק רכיבי IoT המתאימים לגופים גדולים, עסקים וארגונים גדולים ואף למיזמי ,Smart City שעשויים להגדיל את השליטה והבקרה של רשויות מקומיות ולהפחית עלויות בשיעורים ניכרים.

השקת Bhome תלווה בקמפיין תקשורתי לרבות הקמת בית חכם באיקאה, בעלות כוללת של כ-10 מיליון ש"ח.

במסגרת שיתוף הפעולה עם איקאה, ייחנך במתחם החברה בנתניה דגם של בית חכם, שיעוצב וירוהט במיטב הרהיטים והאביזרים הנמכרים באיקאה, ובו ישובצו מיטב אביזרי הבית החכם של חברות הייטק ישראליות.
 
מפרט טכני למוצרי הבית החכם של בזק – כאן.
מצגת בית חכם – ראה – כאן.
ניתוח המהלך של בזק מזוויות שונות - כאן.

עדכון 27.7.15, 12:02: החל מ-28.7.15, ולמשך שבועיים, יוצג בחנות איקאה בנתניה בית מכולות חכם, מאובזר במיטב פתרונות הבית החכם של בזק ושל 10 סטארטאפים ישראליים מובילים בתחום ה-IoT- Internet of Things. הבית עוצב ע"י איקאה, ממכולות (ישראמרין), שהובאו במיוחד והוצבו בפתח החנות, כדי להראות איך אפשר לעצב בית בר קיימא, בחלל קטן ובתקציב שווה לכל נפש.

הבית החכם בחנות איקאה בנתניה יהיה פתוח למבקרים, בחינם, בין התאריכים ה- 28 ביולי עד 11 באוגוסט, בכל יום מ- 10:00עד  21:00   (ובחמישי עד 24:00), בשישי מ-9:00 עד 15:00 ובמוצ"ש כ-45 דקות לאחר צאת השבת ועד 23:00. המבקרים יוכלו ליהנות מסיור מודרך או עצמאי בין חללי הבית החכם, כשהסיור יכלול הסבר על מגוון פתרונות הבית החכם המתקדמים של בזק ושל הסטארטאפים המציגים. כל מבקר יוכל לבחון את מוצרי הבית החכם ולהתנסות בהם בעצמו. מסלול הסיור יסתיים בחצר החכמה והמעוצבת של הבית, שם יוכלו המבקרים יוכלו להשאיר פרטים לצורך יצירת קשר ע"י הסטארטאפים, שעניינו אותם במיוחד, והילדים ייהנו מקרטיבים וחוברות צביעה.

בין מיצגי הבית החכם, שיוצגו בבית, כל אחד לפי התאמתו ובמקום המיועד לו בבית:
ערכת Bhome של בזק הכוללת מצלמת HD משוכללת ומרובת פונקציות וגלאי דלת/חלון חכם,
מוצרי חברת Switchbee הכוללים שליטה על מתגי החשמל והתריסים בבית באמצעות אפליקציה ייעודית, 
הבקר של חברת Sensibo לשליטה חכמה על המזגן הביתי, 
המנעול החכם של Mul-t-lock לשליטה חכמה על דלת הבית, 
המערכת החכמה של amp&watts להזרמת אודיו מהסמארטפון לבית, ,
המערכת החכמה של Aquarimat לשליטה על צריכת המים בבית, 
מוצרי השקיה חכמה של Green IQ שיוצגו בגינת הבית החכם,  
מדפסת תלת מימד של Mafil 
מקלחת דיגיטלית חכמה של חברת ,Smartap  
אומנות דיגיטלית חכמה של חברת Vidvit 
המוצר הלביש של Upright המתריע על הליכה שפופה או יציבה לא נכונה.
 
 
הבית החכם של בזק באיקאה

 
בית חכם של בזק 
 
Bookmark and Share