Telecom News - האם לאחר חג הפסח ימומש השינוי הארגוני המתוכנן במשרד התקשורת?

האם לאחר חג הפסח ימומש השינוי הארגוני המתוכנן במשרד התקשורת?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> האם לאחר חג הפסח ימומש השינוי הארגוני המתוכנן במשרד התקשורת?
בלעדי: מנכ"ל משרד התקשורת הנוכחי (שלמה פילבר), מתכוון מייד לאחר חופשת חג הפסח, לממש את התכנית של שינוי ארגוני במשרד התקשורת, שינוי שבמכרזו העצמת יחידת הפיקוח של שמילה מימון, על חשבון כל עמיתיו. את התכנית הגה ידידו של שמילה: עדן בר-טל, מי שהיה מנכ"ל משרד התקשורת לפני אבי ברגר, וזה שהצניח את שמילה מימון במשרד התקשורת.
מאת: אבי וייס, 20.4.16, 08:30שלמה פילבר

חשיפה: האם משרד התקשורת ייכנס למצב של שביתה מייד לאחר הפסח, בגלל כוונתו של מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר (בתמונה), ליישם את תכנית השינוי הארגוני של המשרד? נמתין ונראה. אני ממתין לתגובות הנהלת משרד התקשורת וההסתדרות לשאלה הזו.

עדכון 21.4.16, 10:00: תגובת ההסתדרות: "לא הוכרז סכסוך עבודה במשרד התקשורת בנושא זה, ובנושא אחר – לפחות מאז ינואר 2014". דהיינו: כרגע, לא תהיה שביתה במשרד התקשורת, מייד לאחר חג הפסח. 

את התכנית לשינוי ארגוני במשרד התקשורת הגה וחיבר לראשונה המנכ"ל דאז (לפני אבי ברגר), עדן בר-טל, כדי להעצים את ידידו שמילה מימון, אותו גם "הצניח" ללא כל התאמה וכישורים מתאימים, היישר לתפקיד סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה על חברות התקשורת.

עדן בר טל לא הצליח להגשים את הכוונה הזו (לבצע שינויים ארגוניים), בעיקר בגלל שנכנס לעימותים בנושאים אחרים (שעוד נחשוף אותם בקרוב) וסיים את תפקידו בזעף ובבעיטה, שקיבל מהשר החדש שנכנס אז לתפקידו (גלעד ארדן).

מחליפו של עדן בר-טל כמנכ"ל, אבי ברגר, החליט ללכת בדרך יותר ערמומית (כהרגלו), והוציא בשת"פ תמי לשם, מומחית אסטרטגית ברמה בינלאומית לתרגילים מכל סוג, "פטור ממכרז" מאוד תמוה, לחברת רותם אסטרטגיות (שתרוויח במצטבר איזה מיליון ש"ח ועוד 62 אלף ש"ח ועוד מע"מ, על השטות הזו). זאת, כדי לעטוף את השינוי הארגוני הזה, שבמרכזו העצמת שמילה מימון, לתכנית מלאה בסיסמאות וגרפים צבעוניים, כדי שתאושר ע"י נציבות שירות המדינה בקלות.

את התכנית הזו חשפנו בהרחבה כאן וגם כאן, אך אבי ברגר "עף כמו טיל" מהכיסא שלו, ולא הספיק לממש את המזימה הזו. 

כעת, מגיע  המנכ"ל השלישי, שעוסק בדיוק באותו נושא ובאותו כיוון של שינוי ארגוני, שלמה פילבר, ומתכוון ליישם זאת מייד אחר הפסח, בליווי אותה רותם אסטרטגיות, שהביא אבי ברגר למשרד התקשורת.

עד היום שילם המשרד ללא מכרז מעל ל-600 אלף ש"ח לחברת רותם אסטרטגיה, לצורך הכנת השינוי האירגוני וכעת אישר המשרד (טרם אושר ע"י החשכ"ל) כ- 400 אלף ש"ח נוספים לחברת רותם אסטרטגיות, לצורך יישום השינוי מייד אחרי חג הפסח.

התוצר של עבודת רותם איסטרטגיות היא יצירת אידיאולוגיה ומתודולוגיה מאחורי סדרת השינויים, שהומצאו לפני יותר מ-5 שנים ע"י עדן בר-טל: איחוד פונקציות (פיקוח יחד, רישוי יחד, אסטרטגיה יחד, פניות ציבור יחד), צמצום מטה ההנהלה ומבלי לפגוע בעובדים (כך ההבטחה של שלמה פילבר, בניסיון למנוע שביתה). 

כך, האגף הגדול ביותר במשרד התקשורת, אגף הספקטשמילה מימוןרום, שעוסק בסלולר ובאלחוט, הנושאים הכי חשובים בשוק התקשורת גם בעתיד, יקטן בצורה משמעותית, והאגף הגדול ביותר (גם מבחינת כוח אדם וגם מבחינת תקציבים), יהיה אחרי השינוי אגף הפיקוח והאכיפה.

שמילה מימון (בתמונה משמאל, בימים טובים יותר, בהם בילה ביחד עם סמנכ"ל הספקטרום במקסיקו), מאז שהוצנח לראשות האגף הזה, הצטיין בהכנת מצגות צבעוניות, שאפשרו להאכיל בהן את העיתונאים (שלא מבינים דבר וחצי דבר בעולם הרגולציה), הצטיין בגריסת תלונות הציבור בטונות, התמחה בפיברוק עבירות, שלא היו ולא נבראו נגד בזק (וקצת גם נגד הוט) ועוד. כל זאת, תוך מתן גיבוי הגובל לכאורה בפלילים לעבריינים מפרידי חוק סדרתיים, מזה שנים (וקצת גיבוי תמוה, שדורש אף הוא חקירה, לסלקום).

בימים, ששמילה היה מ"מ מנכ"ל (בפעמיים שהיה "חור" בזמנים, בין המנכ"ל, שעף מתפקידו לבין המינוי של טייס החלל הבא בתור אחריו), שמילה מימון הוכיח, שיש לו עוד כישורים מאוד חשובים, למשל: הבאת החברים ממודיעין (עיר מגוריו), כדי שיעבדו במשרד התקשורת בתפקידי סרק, על חשבון משלמי המיסים. 

ועתה אני מגיע לעיקר: האם זה הזמן לבצע שינוי ארגוני במשרד התקשורת? בניגוד לרושם, שיכול להווצר מהקריאה של הכתבה עד כה, אני סבור שכן. זה בדיוק הזמן המתאים

גם בבית אבות מתלפים הדיירים, העובדים והמנהלים, עם הזמן. על אחת כמה וכמה במוסד ממשלתי שנראה כיום במצב סיעודי מתקדם, כמו משרד התקשורת.

כל שינוי ארגוני כיום, גם שמשאיר את שמילה והופך אותו לבעל עוצמה מוגברת וגם אם הושג בתהליך מלווה במרמה ובתחמונים, עדיף על השארת המצב הקיים על כנו. 

אולם, אם כתוצאה מהשינוי הארגוני, כמה בכירים ילכו לבד הביתה, זה ממש מצוין. זה הזמן לקדם אנשים טובים ומסורים מבפנים ולהפסיק להצניח טייסי חלל מבחוץ.


רק בדרך זו ניתן כיום לקדם את התנהלות משרד התקשורת. בעניין הזה אני מסכים כרגע ב-100% עם הכוונה של שלמה פילבר, לנער את המשרד הזה מכל הכיוונים. אני גם תומך בכוונה להכניס את עובדי הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין לתוך המסגרת של המשרד (מה שמכונה "ברית המועצות"). הגופים הללו גם כן זקוקים לניעור רציני ו"יציאה מהסרט" בו הם נמצאים.

חג שמח ושקט למנהלים ולעובדים, בטרם ביצועי השינויים הארגוניים אחרי החג... 


בתמונה: עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת מלפני 2 קדנציות, "טייס חלל ברישיון", מי שהחל את התהליך של "תכניות אסטרטגיות למשרד התקשורת" שבמרכזם: העצמת שמילה מימון, על חשבון עמיתיו במשרד... 
 
Bookmark and Share