Telecom News - הפתעה: ספק שירותי ענן ציבורי חדש כבר כאן ורוצה לערער על שליטת אמזון

הפתעה: ספק שירותי ענן ציבורי חדש כבר כאן ורוצה לערער על שליטת אמזון

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> הפתעה: ספק שירותי ענן ציבורי חדש כבר כאן ורוצה לערער על שליטת אמזון
הפתעה: ספק שירותי ענן ציבורי חדש כבר כאן ורוצה לערער על שליטת אמזון
מאת: אבי וייס, 8.5.16, 13:50סיימון וולש
 
הסטארטאפ ,Virtustream שנרכש ע"י EMC, הופך להיות מרכז פעילות חשוב ומבטיח במודל העתידי של Dell Technologies. חשיפת הטכנולוגיה ושירות הענן הראשון, שמציע לארגונים ולעסקים גם בישראל, פתרון ענן IaaS מלא ומאובטח.
 
"אנו נהיה שותפים של ההצלחה העסקית של הארגונים והעסקים בישראל, בהתאם לאפליקציות, שמשרתות אותם להשגת מטרותיהם, בניגוד לאמזון, שלא יודעת מה מביא להצלחת הארגון", מתאר סיימון וולש (Simon Walsh), מנכ"ל EMEA, Virtustream. "בניגוד למתחרים, אנו מספקים שירות מלא של ענן פרטי בתוך ענן ציבורי, עם רמת שרידות, ציות לרגולציה ואבטחה של הקצה העליון".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם סיימון וולש (בתמונה), במסגרת כנס EMC World 2016 כדי לשמוע על מימוש הרעיון של תשתיות ענן כשירות: Cloud Infrastructure-as-a-Service  - IaaS.
 
Virtustream היא חברת הזנק אמריקאית, שנולדה ב-2009 וכיום היא חלק מקבוצת EMC (נרכשה ע"י EMC תמורת 1.2 מיליארד דולרים, במאי 2015).
 
החברה תשמור על שמה ומעמדה העצמאי בקבוצה, גם אחרי המיזוג בתוך קבוצת Dell Technologies, כפי שחשפנו בריאיון הקודם, שקיימנו עם סיימון וולש בעת ביקורו בישראל בנובמבר 2015.
 
5 הזרועות של קבוצת Dell Technologies אחרי אישור סופי של המיזוג תהיינה: Dell Computers, Dell EMC Enterprise Group, VMware, פיבוטל (Pivotal) ו-Virtustream. זאת, בגלל החשיבות שמייקל דל מייחס לשירותי הענן החדשים הללו.
 
המייסד, היו"ר והמנכ"ל של Virtustreamרודני רוג'רס (Rodney J. Rogersרודני רוג'רסבתמונה משמאל) ממשיך בתפקידו.
 
חברת Virtustream מציגה גישה שונה לגמרי מהמוכר לנו בתחום שירותי הענן והיא כבר בנתה 8 Data Centers ברחבי העולם, באמצעותם היא מספקת את שירותי ה-IaaS שלה, לרבות שילוב מלא ושקוף של שירותי ענן שלה במערכות SAP (כולל SAP HANA) וכמובן משולב עם כל מערכות VMware ושאר המערכות של החברות בקבוצת EMC. זאת, על בסיס תשתיות החומרה והתוכנה שלVCE  שהן: The Converged Platforms division of EMC.
 
החברה טוענת, שהיא פתרה את בעיית אי היעילות של שימוש ב-VM, מה שיש בכל שירות ענן, והפתרון הזה מספק יתרונות בכל תחום, החל מצריכת האנרגיה ב-VMs המופעלים בענן, דרך שירותי האחסון בענן (SDS = Software Defined Storage), שירותי האפליקציות בענן וכלה בעלות השימוש ללקוחות. כך, Virtustream יכולה לספק שירותי ענן פרטי עם כל רמות האבטחה והציות לרגולציות הנדרשות, בתוך ענן ציבורי שהיא מפעילה.
 
לדברי Virtustream, היא מבצעת אופטימיזציה של כל האפליקציות הרצות בענן ולכן משיגה יעילות, שאין בכל ענן מתחרה אחר, ולכן היא יכולה להציג SLA לאפליקציות (מה שאין בשום שירות מתחרה) ברמה של 13 תשיעיות (!), לרבות SLA על השיהוי – Latency של האפליקציות, מה שאין בשום שירות ענן ציבורי מתחרה.
 
שאלה: בנובמבר 2015 פגשתי אותך בת"א והיית סמנכ"ל תפעול(COO)  EMC של לאזור EMEA. כעת אתה ב-Virtustream. למה?
סיימון וולש: "ההיסטוריה האישית שלי היא בעיקר בעולם שירותי הענן ולכן הגעתי עד לתפקיד של COO ב-EMC לאזור EMEA. הייתי בר מזל, אולי בגלל העבודה הקשה שלי, כאשר הנהלת החברה ביקשה ממני להיות המנכ"ל של שלוחת EMEA של Virtustream. הסכמתי בשמחה להצעה הזו.  
 
כך, יש לי את ההזדמנות להוכיח את עצמי, גם במבנה העתידי החדש של הקבוצה, ולהציג לציבור הלקוחות הקיימים והעתידיים של קבוצת Dell Technologies, שיש לקבוצה שירותי ענן משל עצמה, שניצבים במרכז הפעילות של הקבוצה, ולא צריך ללכת ולחפש ספק שירותי ענן אחר.
 
הכוונה שלנו היא לפרוס 23 עננים ב-Data Canters ברחבי העולם ואנו כבר בתוך המהלך הזה. יש לנו (או שאנו ממש עומדים בפני סיום התקנות) כבר כמה Data Centers לאספקת שירותי ענן באזור EMEA במדינות הבאות: גרמניה, בריטניה, צרפת והולנד. ניתן לקבל שירותי ענן מהמרכזים הללו ע"י ארגונים ועסקים בכל אזור EMEA. אנו נמצאים כעת בתנופת התרחבות ובניית מרכזי עננים ונמשיך ונבנה בהתאם לביקושים, שיהיו באזור EMEA".
 
שאלה: מה המסר שלך לשוק הישראלי?
תשובה: "אני מכיר היטב את החדשנות הקיימת בשוק הישראלי, כי ביקרתי ההרבה פעמים בישראל במסגרת תפקידי הקודם. אני מכיר גם את הפיתוחים, שנעשו בישראל, למשל ב'מרכז המצוינות' של EMC ובשאר מרכזי המו"פ שלנו בישראל, פיתוחים המשתלבים וישתלבו במה שאנו מספקים לשוק.
 
מה שאני אומר למנהלים: אם אתם רוצים להרחיב את ה-Data Center שלכם, להגר לענן, או להרחיב שירותי ענן, תביטו ותבחנו מה יש לנו להציע. זה שונה מכל מה שאתם מכירים בעננים הציבוריים המתחרים דוגמת אמזון וגוגל, כי זה משהו לגמרי אחר ברמה אחרת. זה שירות, שדואג קודם כל לאפליקציות שלכם, לביצועים של האפליקציות שלכם, לשקט הנפשי שלכם ולכיס שלכם".  
 
שאלה: מתי יהיה לכם ענן שישכון פיזית בישראל?
תשובה: "אם יהיה מספיק ביקוש, אנו נבנה גם Data Center מקומי בישראל. כבר כעת, בדיוק כמו כל שירותי העננים הציבוריים הגדולים בעולם, ניתן לקבל את השירות שלנו מהמרכזים שלנו באירופה, או בכל מקום אחר בעולם, לפי צרכי הלקוח. גם לאמזון ולגוגל אין ענן פיזי בישראל".
 
שאלה: למה שארגונים בישראל בכלל יסתכלו על השירות החדש שלכם?
תשובה: "אנו מספקים SLA לא רק לשירותי הענן, כמו שכל המתחרים מספקים, אלא גם לאפליקציות. לאחרים אין דבר כזה. בכלל לא אכפת להם מהאפליקציות של הארגון והם לא רואים את האפליקציות.
 
בנוסף, המערכת שלנו שונה בתחום התמחור. הלקוחות משלמים רק על פי צריכה בפועל. המדידה שלנו שונה לחלוטין ממה שאתה מכיר משירותי ענן ציבוריים. אנו מודדים את הצריכה ביחידה הנקראת מיקרו-VM, שזה מושג המשלב את הכל: זיכרון, מעבד ו-IO. זו יחידת מדידה, שנמדדת כל 5 דקות. כך, שאפשר לקבוע במדויק את הצריכה של המשאבים ע"י הארגון וזה מביא לחיסכון כלכלי אדיר, בהשוואה לכל שירות מתחרה.
 
הלקוח אצלנו לא צריך לבצע מאומה, כי המערכות כולן אוטומטיות ומתאימות את הביקושים לצריכה לפי העומס של האפליקציות של הלקוח".  
 
שאלה: גם אמזון טוענת שהיא מחייבת רק לפי צריכה. מה היתרונות שלכם מול אמזון?
תשובה: "מלבד שיטת המדידה שהיא שונה, עיקר ההבדל הוא, שאנו מספקים ללקוח SLA ברמת האפליקציה. אנו בודקים כל אפליקציה ומתאימים את הביצועים שלה לפי ה-Latency, שאנו מודדים כל הזמן, מה שמשפיע חזק על חווית השימוש באפליקציה בארגון. לא תמצא בכלל דברים כאלה באמזון. שם לא יודעים איזה אפליקציות אתה מריץ ומה הצרכים של כל אפליקציה שיש לך ומה החשיבות של האפליקציה לעסק שלך וליכולת ההצלחה שלך.
 
בנוסף, אנו מספקים אוטומציה של ביצועי אפליקציות. זו מערכת ניהול מתקדמת, שאין אצל המתחרים שלנו, שמנהלת כל Process של האפליקציה, כדי להשיג מקסימום יעילות.
 
המתחרים שלנו מספקים SaaS ואנו מספקים IaaS, זה ממש לא אותו דבר.
 
מכאן, שאנו עושים 3 דברים מרכזיים בצורה שונה:
א. מבטיחים את הביצועים של כל אפליקציה.
ב. מריצים את הכל בצורה אוטומטית, כדי למנוע כל שיהוי ונפילות.
ג. מזהים עומסים ומווסתים את הצריכה. כך, שהלקוח משלם רק על מה שהוא השתמש בפועל, ביישומים שהוא השתמש בהם".
 
שאלה: האם אתם מספקים ללקוחות את האפליקציות בענן, או שהם מפעילים את האפליקציות, שכבר יש להם, ומעבירים אותם לענן שלכם?
תשובה: "גם וגם, זה תלוי בלקוחות. אנו יכולים להריץ את האפליקציות של הארגון מאצלו, או לספק לו את האפליקציות מהענן שלנו כדי שהארגון ישתמש בהן בענן שלנו. זה תלוי ברצון ובצרכים של הלקוחות.
 
מי שמעוניין, שאנו נספק לו את האפליקציות, או אפילו אפליקציה בודדת, אנו מציעים לו לבחון את שירות התוכנה של פיבוטל, או את שירותי Cloud Foundry של הקבוצה. כך, שיש לו גמישות מלאה באיזה אופן ליישם את האפליקציה".
 
שאלה: האם יש לכם כבר סניף בישראל?
תשובה: "באזור EMEA אנו בתהליכי גידול. יש לנו כבר כ-300 איש, עם המשך הגידול, תוך תמיכה מלאה לפי הצורך מהמטה של החברה בארה"ב וממרכזי הפיתוח שלנו. אנו כעת בשלבי תכנון לבנייה של הצוות, שיהיה לנו בישראל, בהתאם להתפתחות בביקושים בישראל. כרגע אנו נמכרים כחלק מהפלטפורמות של EMC בישראל, בערוצי המכירה של EMC".
 
שאלה: איך אתם מניעים אפליקציות מענן פרטי לתוך ענן ציבורי?
תשובה: "יש לנו מגוון שיטות, זה גם תלוי בקונפיגורציות הקיימות כבר אצל הלקוח. מה שאנו ממליצים, זה להשתמש במערכות NSX של VMware, שהן הפתרון הטוב ביותר, שאנו מכירים בשוק, להניע אפליקציות מענן פרטי לענן ציבורי, תוך שמירה מלאה על כל רמות האבטחה, השרידות והרגולציה החלות על המידע הזה.
 
אנו בעצמנו משתמשים במערכות שלנו ב-NSX. הלקוח מקבל קו תקשורת מסוג VPN בין הארגון לבין הענן שלנו והמידע עובר מוצפן על הקישור הזה".
 
שאלה: מה רמת השרידות של ה-Data Centers שבניתם?
תשובה: "את כל ה-Data Centers אנו בונים לפי תקני ,Tier 3 שהם הקצה העליון ורוב הלקוחות הארגוניים הכבדים שלנו ברחבי אירופה מסתפקים ברמת Tier 3.
 
אם הלקוחות מעוניינים ברמה יותר גבוהה, יש לנו Data Centers בארה"ב, שהם עונים על דרישות הממשל האמריקאי וקיבלנו הסמכות הכי מחמירות של הממשל האמריקאי. אם יהיה לזה ביקוש, נספק גם רמה כזו באירופה, לפי דרישות ממשלתיות רגולטוריות אירופאיות.
 
כל ה-Data Centers שלנו נבנו על עיקרון הכפילות. הכל כפול, כדי לעמוד בפני כל נפילה".
 
שאלה: מהם הפיתוחים החדשים שלכם?
תשובה: "הכרזנו בשבוע החולף כמה הכרזות משמעותיות הממצבות אותנו כמספקי שירותי ענן בכל התצורות.
 
בקצרה, מבלי להיכנס לכל הפרטים הטכניים של ההצהרות החדשות (מפורט כאן - למתעניינים): אנו מסוגלים לספק כיום כל תצורה שיש בעולם לכל ארגון ואפילו התצורות הכי מורכבות. דהיינו: כל תצורה של שילובי ענן פרטי בענן ציבורי ולהיפך וכל תצורה של ענן היברידי. זה כולל שירותי ענן לאחסון, שירותי ענן לאפליקציות ושירותי ענן לעיבודים (בעיקר למפתחים). כך, שאנו מספקים את כל היכולות, שנתקלנו בהן אי פעם אצל לקוחות שלנו.
 
אני גאה בצוותי הפיתוח שלנו, שעמלו על הפתרונות הללו. תחשוב על כך, שנירכשנו ע"י EMC רק לפני 10 חודשים, ובחודשים הללו עמדנו במשימה, שהציבה לנו EMC: לתת פתרונות ענן בכל תצורה לכל אפליקציה לכל ארגון על פני כדור הארץ.
 
הצלחנו להגיע לתוצאה הזו בזכות זה, שאנו פועלים על בסיס עקרונות ה-SDN. הצלחנו גם לספק מענה לכל צרכי הגיבוי והשרידות ע"י הרצת רפליקציות לכל דבר ואנו מבזרים את המידע ואת העיבודים בכל מקום על פני כדור הארץ לפי הצרכים של הלקוחות שלנו.
 
בניגוד לאמזון, שאצלה אתה לא יכול לדעת היכן בדיוק נמצא המידע שלך, אצלנו הכל בשליטת הלקוחות. אנו מבצעים ביזור של המידע רק לפי המיקום של הלקוחות ותצורת השימוש שלהם במידע".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
סיימון וולש: "אני מאוד בטוח, שהמיזוג עם דל יביא לנו תועלת ויכולת להגיע לשווקים חדשים וללקוחות חדשים. אני חולם, שנהיה הבחירה דה-פקטו של הלקוחות הארגוניים בכל המגזרים בכל EMEA, לשירותי ענן ציבוריים.
 
אנו הצלחנו להסיט את הגישה של ענן ציבורי שהיה למעשה רק מענה לעומסים בארגונים, בעיקר לעומסים בפיתוח, לענן ציבורי המספק ערך עסקי לארגונים, כי הוא רואה את האפליקציות של הארגון ומטפל בהם.
 
אנו מביאים לשוק טכנולוגיה ושירות, שמביאים ערך ממשי לארגונים, מה שלא היה עד היום.
 
Virtustream הוא שירות ענן יחסית צעיר בשוק, אבל מספק שירות חסין ביותר עם מחיר תחרותי, מה שמספק יתרונות לכל ארגון. אני מאמין, שארגונים ידעו להעריך את היכולות הללו כשהם באים לבחור את ספק שירותי הענן שלהם".
אבטחת ענן 
 
Bookmark and Share