אריקסון משיקה פתרונות חדשים לדור החמישי של תקשורת הסלולר - 5G

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> אריקסון משיקה פתרונות חדשים לדור החמישי של תקשורת הסלולר - 5G

אריקסון משיקה פתרונות חדשים לדור החמישי של תקשורת הסלולר - 5G
מאת: מערכת Telecom News, 1.9.16, 11:585G

 
הושקה לראשונה חומרה, שעליה יוכלו לפעול ה-Plug-ins של דור 5. כך, המפעילים הראשונים יוכלו להתחיל לפרוס תשתית דור 5. התקן הרדיו (שידור תקשורת סלולרית) לדור 5 המסחרי הראשון בעולם יגיע לשוק ב-2017.
 
אריקסון משיקה סדרת מוצרים לתקשורת הדור החמישי בסלולר, שקרויה גם "הרדיו החדש" ,(New Radio) שמתבצעת במודל מרובה אנטנות הקרוי MIMOMultiple Input, Multiple Output. הפריסות הראשונות של רשתות סלולר עם המוצרים החדשים צפויות להתבצע ב-2017. בנוסף לפלאג-אין דור חמישי' שעליו הכריזה ביוני השנה ומערכת הרדיו המתקדמת, שכבר זמינה בשוק ומניעה כיום את ה- Radio Test  Bed  שלה, החברה היא הראשונה המספקת את כל המרכיבים הדרושים לרשת גישה של הדור החמישי.

בישראל פריסת תשתיות דור רביעי נמצאת בתחילת דרכה. אולם, דור העתיד של רשתות הסלולר הוא הדור החמישי 5G ולכן המפעילות הסלולריות רוצות להשתמש כבר ביכולות המתקדמות של הדור החמישי על גבי רשת מדור רביעי.

המוצר החדש, AIR 6468 של אריקסון כולל מספר רב של אנטנות מתקדמות ומספר גדול של יציאות הניתנות להיגוי ומאפשרות שימוש בטכנולוגיות מדור חמישי כגון עיצוב אלומה MIMO מסיבית ואלומת MIMO עם מספר גדול של משתמשים (MU-MIMO) – טכנולוגיה, שאנו מסתמכים עליה. היכולות האלו משפרות את חוויית המשתמש ובמקביל את קיבולת וכיסוי הרשת בנוסף להפחתת הפרעות בתקשורת. הרדיו החדש מספק גם תמיכה בדור רביעי ולכן ניתן ליישום ברשתות של ימינו.

כדי לתמוך בהקמה הרשתות יצרה אריקסון את הפתרון התעשייתי הראשון להשקת שירותי רשת. פלטפורמת Network Deployment Delivery  מקלה על ההגדרה, ההתקנה, האינטגרציה, הבדיקה והמסירה של אתר מאומת לחלוטין בהקמה אחת.
 
טום קיטלי, סגן נשיא בכיר לתכנון וארכיטקטורות רשת אלחוטיות בחברת AT&T: "כעת, כשאנו מאיצים את הקצב לדור החמישי, שימושי מאוד, שתהיה לנו פלטפורמת רדיו גמישה הניתנת לפריסה לא רק עבור LTE אלא גם לגרסאות עתידיות של תקני 5G NR".

הואנג יוהונג, סמנכ"ל מכון המחקר במפעילת הסלולר הסינית הגדולה China Mobile: "מודל MIMO מסיבי, שמוכר גם כ-3D MIMO, הוא ציון דרך חשוב במפת הדרכים הטכנולוגית של China Mobile  למעבר מדור 4 לדור 5. אנו מרוצים מאוד מכך, שמוצר הרדיו החדש של אריקסון מגיע לשוק מוקדם ויאפשר לנו לשלב טכנולוגיות דור חמישי ברשתות הקיימות שלנו."

דניאל שטאוב, מנהל קבוצת המובייל המשותפת במפעילה השוויצרית SwissCom: "בדרך לדור החמישי אנו ממשיכים להשקיע בפיתוחי LTE, שיהפכו לחלק מרשתות הדור החמישי שלנו. מבחינתו, חשוב מאוד, שאריקסון החליטה להתמקד בפיתוחים, שיתמכו בנו במהלך המעבר. אלה פיתוחים, שישפרו עוד את חוויית המשתמש."

ארוּן בנסאל, מנהל היחידה העסקית למוצרי רשת באריקסון: "אריקסון הובילה את החדשנות בכל אחד מהדורות של תקשורת הסלולר וכעת היא מגדילה לעשות עם הבטחה עצומה. אנו משיקים חומרה חדשה, שעליה יוכלו לפעול ה-Plug-ins של הדור החמישי, עליהם הכרזנו ביוני. כך, המפעילים הראשונים יוכלו להתחיל לפרוס תשתית דור חמישי. אנו משיקים גם חידושים, שישפרו הן את הביצועים והן את היעילות של הרשתות של ימינו ומושתתים על קונספטים, שימשיכו וילוו אותנו בדור החמישי."

5G

 
Gartner Hype Cycle 
 
Bookmark and Share