Telecom News - הבדיחה ששמה "שינוי ארגוני במשרד התקשורת" מה שיוביל להגשמת 5G

הבדיחה ששמה "שינוי ארגוני במשרד התקשורת" מה שיוביל להגשמת 5G

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> הבדיחה ששמה "שינוי ארגוני במשרד התקשורת" מה שיוביל להגשמת 5G
את ההודעה על המינויים "החשובים" בצמרת משרד התקשורת פרסמו רק 2 עיתונים (גלובס וטלקום ניוז). למי שלא מכיר את הנושא, מדובר בעוד ספין תקשורתי של המנכ"ל, שלמה פילבר. שום שינוי ארגוני לא התרחש (וגם אין מועד מתי הוא יתרחש). ככה זה עובד. לסיום: מה יקרה עם נתי שוברט (סמנכ"ל בכיר ספקטרום)? 
מאת: אבי וייס, 21.9.16, 11:13שלמה פילבר

אתמול פרסם משרד התקשורת הודעה לציבור (כאן), שעינינה מעט מאוד כלי תקשורת, כי כנראה התקשורת לא מצליחה לקלוט את שפע הספינים, שמנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר, בתמונה) מפזר סביבו. אחד הספנים המזהירים ("ישראל תוביל ב-5G") כבר הוביל לתוצאות בלתי צפויות בבית השגריר השבדי בישראל, כפי שחשפנו כאן

הספין של מינוי שמילה מימון לתפקיד המשנה למנכ"ל וכמי שיוביל את המהפכה לכיוון 5G, ועוד כל מיני מילים, שגם שלמה פילבר וגם שמילה מימון יודעים לבטא, אבל לא מסוגלים להבין, דוגמת: IoT, עיר חכמה, סיבים אופטיים לבתים וכיו"ב, מבטיח את המשך הכאוס ברגולציית התקשורת בישראל.

זאת, כי נשאלת כאן השאלה: איך שמילה מימון, שכשל פעמיים בתפקיד מ"מ המנכ"ל, כשל בתפקיד סמנכ"ל פיקוח וכשל בתפקיד מ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, לפתע יצליח להפוך את ישראל ל"גן עדן" של עולם התקשורת המודרנית? 

הרי הבחור הזה לא הצליח ולא מצליח לקדם פרויקט מחשוב אחד אצלו באגף (דוגמת פרויקט ה-CRM), אז איך הוא יקדם פרויקטים של תקשורת לכל עם ישראל? זה לא הגיוני.

ההתמחויות העיקריות של שמילה מימון: לדאוג לעצמו, למקורביו, לתקוע סכין בגב חבריו, לגרוס תלונות של אזרחים, לחפות על עבירות של חברות הסלולר (לרבות פעילות שלהן ללא רישיון) ולפברק עבירות שלא היו ולא נבראו, רק כדי לתקוע קנסות ענק לבזק (וגם קצת לאחרים, לשם האיזון). 

איך בכלל שמילה מימון הגיע לתפקיד הזה? באחד מה"סיורים הלימודיים" של מנכ"ל משרד התקשורת ("גיבור הפרשה הסודית") ברחבי העולם, עדן בר-טל פגש קצין צה"ל בעל "השקפת עולם" דומה לשלו (אפשר לראות את שניהם אוכלים יחד במסעדה במקסיקו, בתצלום כאן למטה), ושמו של הקצין הזה, אתם כבר יכולים להבין: שמילה מימון.

כך, שמילה מימון, ללא כל כישורים מתאימים רלבנטיים, ללא כל ניסיון רלבנטי, ללא כל השכלה רלבנטית וללא כל ידע רלבנטי, "הוצנח" היישר מצה"ל לתפקיד סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד התקשורת. לא פלא, שיצרתי את הביטוי "המגרסה של שמילה", כדי לתאר את צורת הטיפול שלו בתלונות הציבור (ולא רק בתלונות הציבור. המצב רע יותר בתהליכי הטלת הקנסות שהוא המציא ובשאר הנושאים שבטיפולו, שכרגע נמצאים בחקירה).  

זה מה שיביא את הבשורה והקידמה לשוק התקשורת הישראלי? הצחקתם אותי

יתרה מכך, ההודעה לעיתונות מאתמול לא הייתה דבר ממשי. שום שינוי ארגוני לא קרה ושום דבר לא התרחש. מתי זה יתרחש? אחרי החגים. לא ציינתי איזה חגים... תהליך ציוות העובדים הקיימים והנוספים, שייקלטו ב-3 האגפים (החדשים) שנוצרו - הנדסה, רישוי וטכנולוגיות עתידיות - והעברת התפקידים בפועל (נושאי הנדסה לשמילה ונושאי רישוי לגדעון) טרם נקבעו. 

ומה ייעשה נתי שוברט (סמנכ"ל ספקטרום ורישוי תדרים היוצא) אחרי שהשינויים יצאו לפעול?


למי שפספס, נתי שוברט (ב
נתי שוברטתמונה משמאל), הוא בין ה"מתוגמלים" של תמי לשם (גיבורת הפרשה הסודית)", כדי שלא יתפתה, חס וחלילה, "לפתוח את הפה" ולדווח לבג"ץ, שדן כעת בעניין, מי זו תמי לשם ומה היא עשתה ממש מול עיניו.

לכן, נולד הצורך לדאוג, שהוא יתוגמל. כך, שלא יהיה כדאי לו "לפתוח את הפה". לפחות לא עד שהבג"ץ בענין "הפרשה הסודית" יסתיים. 

גיבור אחד של "חבורת המתוגמלים" הזו, חשפנו אתמול כאן (עוזר המנכ"ל החדש - עו"ד אריק רשף, שבקרוב נחזור אליו, עם חשיפה מדהימה נוספת). 

קצת להיזכר במה עוד היה מעורב נתי שוברט, אפשר לראות בציטוט הבא (מהחלטת בית הדין המחוזי לעבודה בת"א, פסקה אחרת העוסקת בו כבר פרסמנו - כאן):

נתי שבורט

כפי שחשפנו מזמן, ה"תגמול" לנתי שוברט: הוא יישאר במשרד עם משכורת ותנאים של סמנכ"ל בכיר עד יום פרישתו לפנסיה. בזמן הפנוי שלו, הוא יחפש פוקימונים בתחום התדרים שמתחת ל-1 גיגהרץ.

איך נתי שוברט ימצא את הפוקימונים הללו, בתחום מאוד קשה לחיפוש שמתחת ל-1 גיגהרץ? זו שאלה קשה ביותר, למי שרגיל להתנהל במשך שנים בפקסים ובפתקים מנייר.

לצורך כך נחשף האקסלרטור, שהוא הקים באגף הספקטרום. באקסלרטור הזה פותחו כלים מתקדמים ביותר לנושאים שונים ובראשם האפליקציה המצליחה "שועל הקלטות" (יותר פרטים - כאן).

באמצעות הכלי המדהים והחדשני "שועל הקלטות", נתי שוברט, בתפקיד "מאתר וחושף פוקימונים נסתרים", ביחד עם הקב"ט 
אסף גרונדמן, ששם התפקיד שלו שודרג מקב"ט ל"מנהל אגף ביטחון וסייבר", המומחה מס' 1 בישראל להקלטות סתר וצילומים של עובדים, שניהם ביחד יקליטו את הרעשים, שיוצרים הפוקימונים בעת פעילותם במשרד התקשורת, וככה הם יוכלו למצא אותם מתחת ל-1 גיגהרץ. תכנית גאונית, שנולדה באגף האמרכלות של המשרד. "עם ישראל חי" במדינת חלם.

אם לא הבנתם את "התכנית האסטרטגית" העתידית של שלמה פילבר ומה ייצא ממנה, הנה סיכום קצר ומאוד מעניין שלה: שמילה מימון ירכב על כולם, ישאב אנשים, סמכויות ותקציבים מכולם וימשיך לעשות צחוק מכולנו. זה הכל. בשורות חדשות לעתיד שוק התקשורת הישראלי? הצחקתם אותי... 

כך נראית התכנית ל"שינוי ארגוני" של משרד התקשורת, שתצעיד את התקשורת בישראל למאה ה-21... פשוט תכנית גאונית!
 
בתמונה: פינת הנוסטלגיה. ככה הסיפור של משנה למנכ"ל משרד התקשורת נולד. עדן בר טל (הראשון מימין) פוגש במקסיקו את שמילה מימון (שיושב לידו), שרוצה בהמשך לסלק את נתי שוברט מהתמונה (נתי הוא השמאלי בשולחן). שמילה, אחרי כמה שנים טובות מצליח בתכניתו וגם מתקדם בסולם הדרגות...  
 
Bookmark and Share