"נוקאאוט" למשרד התקשורת בכלל ולתמי לשם בפרט בבית הדין לעבודה

דף הבית >> דואר ישראל >> "נוקאאוט" למשרד התקשורת בכלל ולתמי לשם בפרט בבית הדין לעבודה
בסבב ראשון של דיונים והחלטות בבית הדין לעבודה בעניין "הפיטורים בהפתעה" של מנמ"ר משרד התקשורת, אופיר שלום לב ארי, נחלו המדינה ותמי לשם (סמנכ"ל בכיר למינהל ומשאבי אנוש במשרד) הפסד צורב. כעת הדיון עולה לסבב שני של התכתשות משפטית. למי כדאי להתפטר ממש מחר בבוקר?
מאת: אבי וייס, 24.9.16, 18:55תמי לשם

בלעדי: את "הפיטורים בהפתעה" של מנמ"ר משרד התקשורת (בתמונה למטה), אופיר שלום לב ארי, חשפנו בהרחבה תחת הכותרת: "האם שלטון הפחד והצפצוף על החוק בפיטורי עובדים עומד בפני חיסול?".

מדובר בעובד מקצועי בכיר ומסור מהמדרגה הראשונה, שרק רצה לקדם את המשרד, וקיבל "בעיטה בתחת", בשיטות, שלא ברור איך הן בכלל מתקיימות בישראל של המאה ה-21.

מדובר בדפוס התנהגות, שכנראה, תמי לשם (בתמונה), סמנכ"ל בכיר למינהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת למדה מאיזה סרט אמריקאי על שיטות הפיטורין שם. הסרט "תלוי באוויר" עם ג'ורג' קלוני מתאר את השיטות הללו בצורה מאוד חדה ונוקבת. אולם, גם בארה"ב, השיטות הללו כבר לא מופעלות, בוודאי לא במקומות עבודה ממשלתיים ובמקומות עבודה, שיש בהם ועד עובדים מאורגן. בישראל, זה כמובן - לא חוקי. 

לא ברור לי מדוע הקב"ט, אסף גרונדמן, שמזמן הועבר מהאחריות של תמי לשם לאחריות אגף הביטחון במשרד (כפי שחשפנו כאן),המשיך לשתף פעולה עם תמי לשם, בתעלולים הבלתי חוקיים הללו. עוד פחות ברור לי מדוע נציבות שירות המדינה נתנה לזה גיבוי וחיפוי (חשיפת טרייה של אחד מהחברים הבכירים בקליקה הזו, שנחשף בקלונו - כאן, די מסבירה את התופעה החמורה הזו בנש"מ).

גם הכסף, שעמד לרשות המנמ"ר לפרויקטים של מיחשוב - נעלם (אבל זו סוגיה שלא נעסוק בה כרגע, כי היא לא נדונה בבית המשפט). 

אופיר שלום לב ארי הגיש תביעה בבית הדין האיזורי לעבודה בת"א כנגד מה שנעשה לו ע"י תמי לשם (והקב"ט, "המוציא לפועל" של ההחלטות). "טחנות הצדק טוחנות לאט" אבל הן טוחנות. המדינה ותמי לשם (הנתבעים) דרשו בתגובה לתביעתו מבית הדין לעבודה 2 דברים חשובים: 1) סילוק עילת התביעה על הסף (כלומר: ביטול התביעה על הסף מבלי לברר אותה), 2) להוציא את תמי לשם מכתב התביעה כנתבעת. 

כב' השופטת קרן כהן, (בתמונה מהשופטת קרן כהןשמאל), נתנה "נוקאאוט" ל-2 הדרישות הללו, דחתה אותן מכל וכל ורק ביקשה מהתובע (אופיר שלום לב ארי) לתקן את התביעה שלו. כך, שהתביעה תהיה מעט יותר מפורטת בנקודה: מי ראה אותו במשרד התקשורת מסולק מהעבודה בכוח ובהשפלה ע"י הקב"ט, בהוראת תמי לשם.

ההחלטה המלאה של בית המשפט נמצאת כאן למתעניינים (החלטה אותה השגנו ישירות מבית המשפט, בגלל שהתובע [או בא כוחו] לא היה מוכן לספק לנו את המסמך).

מדובר במסמך משפטי מאוד מרתק, שחושף איך משרד התקשורת הישראלי מתנהג לבני אדם תחת שלטון הטרור השורר בו במאה ה-21. לקרוא ולא להאמין. למי ששואל היכן ועד העובדים של משרד התקשורת, התשובה מצויה כאן. למעשה, תמי לשם היא גם "ועד העובדים" של המשרד... 

למסמך, שנחשף כאן, יש לי רק הערה אאסף גרונדמןחת. בפסק הדין מוזכר הקב"ט כמה פעמים (וכמה פעמים כתוב "קצין ביטחון"), וזו לעניות דעתי העלבה של אסף גרונדמן, (בתמונה משמאל, "תופס כושר" על האופניים עם תמי לשם, הבוסית שלו עד לפני כשנתיים וקצת, שרוכבת לידו).

למה העלבה? כי מזה יותר משנתיים אסף גרונדמן משמש בתפקיד: מנהל אגף ביטחון וסייבר.

התואר הזה הרבה יותר בכיר מהתואר הסתמי - קב"ט. אולם, איך נדבק כאן "סייבר" לקב"ט? הסברים אפשר למצא למשל כאן. כך, משרד התקשורת הישראלי, מזנק בבת אחת מעידן הפקס לעידן הסייבר. לא רק לרכב על האופניים ביחד עם תמי לשם הוא יודע, אלא גם איך לפתור בעיות סייבר קשות בשוק התקשורת הישראלי. 

זה כמובן חלק מהספינים של שלמה פילבר, מנכ"ל המשרד, בדיוק כמו הספין שלו על 5G, שכבר גרם להתמוטטות בית השגריר השבדי בישראל. בקרוב, כנראה, שאסף גרונדמן יחזור להיות קב"ט (בלי סייבר), ת"פ תמי לשם, בגישת "חדש ימינו כקדם", אבל זה סיפור מרתק לכתבה אחרת. 

אגב, זו לא פעם ראשונה, שתמי לשם מקבלת "נוקאאוט" מבית הדין לעבודה. למשל, בפסק הדין ע"ב 4093/04 רבקה קוז'וקרו, הייתה לשופטים שם "ביקורת קטלנית ביותר" על השיטות של תמי לשם. יש בפסק הדין הזה גם הארה של נקודת המבט: למה הגימלאים במשרד התקשורת "נזרקו לתעלה מחוץ למשרד" (עד עצם היום הזה). בנוסף, אני מניח, שזה מה שיקרה בבית הדין לעבודה גם בתביעה של נתי ביאליסטוק, שפוטר בדרך דומה לזו של אופיר שלום לב ארי

האם הסיפור של פיטורי המנמ"ר יש לו קשר ל"פרשה הסודית" שלאחרונה "יצאה לאור"?
בהחלט. 2 "הכוכבים" של סיפור המנמ"ר "המפוטר בהפתעה" אופיר שלום לב ארי, מככבים גם "בפרשה הסודית": תמי לשם (בתמונה למעלה), ואסף גרונדמן.

יש לי גם כמה המלצות לכל המעורבים כאן. 

1. המלצה לשר התקשורת (ביבי נתניהו ו\או צחי הנגבי) ולמנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר:
אתם מראשי מפלגת הליכוד, מזה שנים רבות. זה נראה לכם הגיוני שאתם נותנים גיבוי, חיפוי ותומכים בפקידים ממשלתיים בכירים, שלכאורה קשורים בדרך כזו או אחרת, במישרין או בעקיפין, ישירות או בקשר אישי משפחתי, למפלגה הרוצה להעיף אתכם אישית ואת הליכוד מהשלטון, כמה שיותר מהר? 

הרי בחיפוש הכי פשוט בגוגל של השם "ד"ר ברוך לשם" תוכלו לראות דברים מאוד מעניינים. אין סודות ברשת האינטרנט. לתשומת לבכם. 

2. המלצה לתמי לשם.
מספר פעמים המלצתי לתמי לשם להתפטר. כעת אני חוזר על ההמלצה הזו שוב. זה לטובתה וזה האינטרס האישי שלה. יש כלל בחיים האומר: "תפרוש בשיא ולא כשבועטים לך בתחת". השיא של תמי לשם הוא הטיהור המלא שלה ב"פרשה הסודית" ע"י בית הדין הארצי לעבודה. פסק הדין המלא מצוי כאן, למתעניינים.

מאז פסק הדין הזה, ולאור העובדה, שהתובע האלמוני ("פלוני", או "הבכיר", כלשון השופטים) הגיש בג"ץ נגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה, תמי לשם עוסקת במרץ במתן "צ'ופרים" לכל מי שיכול אולי "לפתוח את הפה", ולקעקע את הטיעונים שלה בבג"ץ. זאת, בגיבוי מלא של "קליקת הפרקליטים" וצמרת משרד התקשורת (המנכ"ל והשר), שכנראה לא מבחינים בתהליכים הללו.

כבר חשפנו כאן את התרגיל של תמי לשם עם ענתי שוברטו"ד אריק רשף, שהפך לפתע לעוזר מנכ"ל (נחזור אליו במאמר נפרד), וחשפנו כאן את התרגיל עם סמנכ"ל בכיר ספקטרום, נתי שוברט, (בתמונה משמאל), שישאר במשרד התקשורת אחרי הדחתו מראשות אגף הספקטרום ע"י שמילה מימון, שגם התקדם בזכות תמי לשם (ש"ערבבה את המכרז") ונהיה משנה למנכ"ל. עד ליציאתו לפנסיה בעוד כמה שנים, יככב נתי שוברט בתפקיד "מחפש פוקימונים מתחת ל-1 גיגהרץ", על חשבון משלמי המיסים בישראל.

את הפוקימונים הללו, נתי שוברט ימצא באמצעות האפליקציה "שועל הקלטות", אותה יפעיל אסף גרונדמן (הקב"ט, סליחה, מנהל אגף ביטחון וסייבר), מומחה מס' 1 בישראל להקלטות סתר של עובדים. למי שחושב שכל המשפט האחרון כאן הוא בדיחה, אני ממליץ לקרוא כאן על האקסלרטור שנתי שוברט הקים אצלו באגף הספקטרום, במסגרתו פותחה האפליקציה המצליחה להקלטות בשם "שועל הקלטות". זו ממש לא בדיחה. 

נחזור לתמי לשם. יש אצלי בקנה לפחות עוד 3 פצצות, כל אחד בסדר גודל של "פצצת אטום", שתיפולנה על המשרד המבוצר שלה ברחוב יפו 23 בירושלים. הפצצות הללו תשוחררנה לאוויר העולם בימים הקרובים. קוראי אתר זה יודעים כבר, שאני מקיים את מה שאני מבטיח, ותמיד עם מסמכים מקוריים.

לכן, עדיף לה "לצאת גדולה וזכאית", ממש מחר, לפני שהשמיים נופלים.

3. המלצה לקב"ט (סליחה, מנהל אגף ביטחון וסייבר), אסף גרונדמן:
המלצתי כבר לקב"ט להתפטר. הוא יודע היטב למה. כמה שיותר מהר ילך - יותר טוב עבורו. אני ממליץ לו להתפטר ממש מחר בבוקר. 

אם הוא מעוניין לישון טוב בלילה ולחיות עד ערוב ימיו עם מצפון נקי וטהור, וגם להישאר בתפקידו במשרד התקשורת, עומדות בפניו (לעניות דעתי) 2 חלופות עיקריות:

א. לגשת למשטרה ולספר את כל מה שהוא יודע ולבקש להיכנס לתכנית "הגנת עדי מדינה" ב"רשות להגנה על עדים". 

ב. לגשת למבקר המדינה ולספר את כל מה שהוא יודע ולבקש "צו הגנה על חושף מעשי שחיתות". 

אין לעניות דעתי אופציות אחרות. כל ההגנות של "הקליקה" על מעשי הקב"ט - נפלו. גם פסק הדין בבית הדין הארצי לעבודה מאוד ברור. זה בדיוק הזמן לקבל החלטות. מחר בבוקר. אי אפשר להמתין. 

בתמונה: אופיר שלום לב ארי, לשעבר מנמ"ר משרד התקשורת. אופיר זכה ובגדול בסיבוב הראשון של ההתכתשות המשפטית שיזם מול תמי לשם
אופיר שלום לב ארי 
 
Bookmark and Share